בניית אתר חדש

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י ליזי;1642736:
בהסכם כתוב שאני יכולה לבחור את שפת התכנות, ודאי שלחברה יש את השפה שהיא רוצה, אך יש לה אינטרסים ולכן פניתי אליכם, כי לכם אין אינטרס בעיניין

מוזר מאוד.
אם המתכנתים שם מפתחים בPHP ואת רוצה לבנות את האתר בRUBY או NODEJS. הם יישבו עכשיו ללמוד את השפה ולהכיר את כל סביבת העבודה?!

או שהם ליצנים, או שהם בסך הכל מתווכים. או יותר גרוע - מוציאים את העבודה למתכנתים הודים.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אברהם;1642745:
נכנסתי לאתר שלכם
ולדעתי הייתם יכולים לקבל הצעות מחיר זולות בהרבה, לא טיפ-טיפה פחות

במקומותינו טיפ-טיפה זה בן 1 שקל ל 300.000 שקל

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
חברה שלוקח סכום כזה גבוה, ומחכים להמלצה שלקוח על איזה מערכת לבנות את האתר נשמע קצת מוזר
גם אם האתר הוא בסדר גודל של פייסבוק או איביי וכדומה הממשק לנהל מור להיות נוח ויעיל כדי לקבל את היכולות לנהל את האתר באופן עצמאי

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני מקים חברת ענק לבניית אתרים. מחפש אנשי צוות תותחים. משכורת החל מ-30,000 ש"ח לחודש. לרציניים בלבד!!!

לפרטים נוספים פנה באישי. אם יש לך קצת מזל, אזמין אותך לראיון עבודה.

ליזי

משתמש רשום
א. יש להם כמות גדולה של מפתחים מכל הסוגים
ב. ברור שהם לא מחכים להמלצתי , הם רוצים להשתמש בפלטורמה מסויימת של החברה שלהם , אני נגד בגלל שאני יהיה תקועה איתם לנצח אם ח"ו יהיו כל מיני בעיות, ולי יש לי אופציה לבחור איזו שפה אני מעדיפה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אות לי;1642768:
במקומותינו טיפ-טיפה זה בן 1 שקל ל 300.000 שקל

אות לי
בוא ואכיר לך משהו די חדש יחסית בעולם האינטרנט שגיליתי לאחרונה
יש דבר שנקרא סמיילים כמו זה: :) וכמו כן אפשר לשלב אותם גם בממשק טקסטואלי ע"י צירוף התווים נקודותיים וסוגריים : )
נהוג להשתמש בהם כשמספרים בדיחה או כשכותבים משהו בציניות

:)

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אברהם;1642796:
אות לי
בוא ואכיר לך משהו די חדש יחסית בעולם האינטרנט שגיליתי לאחרונה
יש דבר שנקרא סמיילים כמו זה: :) וכמו כן אפשר לשלב אותם גם בממשק טקסטואלי ע"י צירוף התווים נקודותיים וסוגריים : )
נהוג להשתמש בהם כשמספרים בדיחה או כשכותבים משהו בציניות

:)

אתה צודק - קבל התנצלות :):):)
תיקנתי גם בהודעה המקורית..:)

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י ליזי;1642785:
ב. ברור שהם לא מחכים להמלצתי , הם רוצים להשתמש בפלטורמה מסויימת של החברה שלהם , אני נגד בגלל שאני יהיה תקועה איתם לנצח אם ח"ו יהיו כל מיני בעיות, ולי יש לי אופציה לבחור איזו שפה אני מעדיפה.

הנתונים שפירטתם אינם מספקים.
ישנן עוד הרבה נקודות מסביב לאתר לעסק+חנות...

למשל:
באיזה רמה החנות (כמות מוצרים, פונקציות רכישה מיוחדות ועוד)... אולי בכלל כדאי ללכת על מג'נטו, בהנחה שאתם רוצים קוד פתוח והחנות שלכם מאד גדולה

האם האתר שלכם יזדקק בכל מקרה לעידכוני פיתוח שוטפים (אתרי קניות גדולים כמו נקסט איביי וכו' נמצאים בפיתוח מתמיד)

האם האתר הוא אתר תדמית סטנדרטי או שהוא דורש פיתוח מערכות חדשות מיוחדות כמו אתרים להעלאת תכנים ע"י גולשים, כמו רשתות חברתיות/איביי

הרבה מידע חסר

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י ליזי;1642785:
כן, ברור.
זה הרי נורא הגיוני שבמקום שחברה תחזיק מפתחים שיודעים רק שפת שרת אחת או שתיים, היא תחזיק המון מפתחים שיודעים המון שפות ואז תהיה חגיגת שפות ופלטפורמות וכולם ישמחו ויהיה נורא כיף...

והפלטפורמה הזו, באיזה שפה היא בנויה?
או שכל מפתח בנה את אותה פלטפורמה בדיוק בשפה שלו, ואז יש מערכת אחת שבנויה בהמון שפות - שזה נשמע לי נורא הגיוני ומשתלם, בהמשך לא'...

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ממה שקראתי פה באשכול זה נראה שאת לא רוצה (ומן הסתם בצדק) לחשוף על גבי הפורום פה את האפיון המלא של האתר.
אני הייתי מציע לך שאם את כבר מוציעה 300,000 שקל על אתר אז תשלמי פה לאחד המקצוענים מהפורום שייתן לך ייעוץ אישי בתור אחד שמגיע מתוך התחום.
מאחר וכתבת שהמחיר והחברה כבר סגורים אז לא אמור להיות לו שום נגיעות כי הוא ודאי לא מקבל את העבודה.

ycprog

משתמש צעיר
בס"ד

ליזי שלום, אם יש לכם יכולת לשלם 300 אלף ש"ח על אתר.

אני סמוך ובטוח שתוכלו להוציא עוד 10,000 אלף ש"ח שזה ממש דמי כיס לעומת 300K ש"ח.

ולקחת מישהו מקצועי שייעץ וילווה אתכם לאורך בניית האתר, כדי לקבל את ההחלטות הנכונות בתחום שאתם לא מבינים בו, לפי מה שאת מעידה בעצמך.

בהצחלה..

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י ycprog;1642966:
בס"ד

ליזי שלום, אם יש לכם יכולת לשלם 300 אלף ש"ח על אתר.

אני סמוך ובטוח שתוכלו להוציא עוד 10,000 אלף ש"ח שזה ממש דמי כיס לעומת 300K ש"ח.

ולקחת מישהו מקצועי שייעץ וילווה אתכם לאורך בניית האתר, כדי לקבל את ההחלטות הנכונות בתחום שאתם לא מבינים בו, לפי מה שאת מעידה בעצמך.

בהצחלה..

התגובה המוצלחת והמדוייקת מבחינתי לשאלה המקורית.
הסכום לגיטמי, אבל לא ההתייעצות בבמה זו על כאלה מהלכים.
ולא רק פייסבוק עולה הרבה כסף. גם אתרים קטנים לגמרי מותר להם להגיע לכזו עלות. אבל כמובן צריך שתהיה הצדקה רצינית, ואת ההצדקה יכול לבחון איש/אנשי מקצוע בתחום שיהיה על תקן יועץ.
אם הוא יועץ יקר, ייתכן שייקח יותר מ10 אלף כי ידוע לי על כאלה שלוקחים יותר מ300 אלף.

לכל מי שבהלם מהסכום צריך להבין שהמילה אתר היא לא המילה המתאימה (מקוה) אלא מערכת תוכנה (שבמקרה הלוקחה רוצה שממשק המשתמש שלה יהיה אינטרנטי).
בעיקרון לתוכנה גדולה (לא כמות משתשמשים אלא מבחינת ארכיטקטורה) שאיננה תוכנת מדף (פרטית של הלקוח), שבנוייה בסטנדרטים גבוהים (שכוללים אי תלות בשפה ופלטפורמה - זה נורמלי, דוקמנטציית קוד מלאה ועוד), המחיר יכול להיות לגיטימי או אפי' זול (אני הייתי מצפה לכזה מחיר בשביל לבנות גוגל דוקס לשימוש אפי' פנים משרדי - בלי סקלבליות עולמית).

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1642783:
אני מקים חברת ענק לבניית אתרים. מחפש אנשי צוות תותחים. משכורת החל מ-30,000 ש"ח לחודש. לרציניים בלבד!!!
המתכנת כיום הוא כפועל בניין. מי שמרים את המערכת זה המהנדס. והוא לוקח יקר. עלות המתכנתים פה זה כמו עלות שילוח וטיפול באמזון.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
במחיר כזה הייתי מצפה אם זו חנות, שמדובר בעסק בסדר גודל רציני ביותר והייתי מצפה שהוא ייבנה על מערכת של מג'נטה ולא ב דוט נט או אספ

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;1643051:
המתכנת כיום הוא כפועל בניין. מי שמרים את המערכת זה המהנדס. והוא לוקח יקר. עלות המתכנתים פה זה כמו עלות שילוח וטיפול באמזון.

כנראה שאתה משלם על שילוח וטיפול באמזון ממש יקר...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
א. במהלך השנים הייתי מעורב בכמה פרויקטים די גדולים של אתרים מורכבים ומערכות ואני חייב לציין שהתקציב של 300,000 נשמע תקציב מאוד יוצא דופן לאתר עם חנות.

ב. הטכנולוגיה המתאימה ביותר לפיתוח האתר היא שאלה שהמענה אליה תלוי במגוון של גורמים שאינם ידועים לנו.

ג. הן המחיר החריג והן חוסר הידע המוצהר שלכם בסוגיות קריטיות שאתם צריכים להכריע בהם מצביעים על בעיה של חוסר בידע מקצועי שהכרחי לצורך קבלת החלטות מושכלות בפרויקט בעל חשיבות גדולה כל כך.
אני מצטרף להמלצות שניתנו לכם קודם, להיעזר ביועץ טכנולוגי מומחה כדי להימנע מטעויות גורליות.

ליזי

משתמש רשום
ודאי שיש לנו יועץ לפרוייקט,
בגלל חילוקי דעות שהיו בין מקבלי ההחלטות החלטתי לחקור בעצמי,
ההתלבטות הגדולה היא בין דרופל לבין פלטפורמה שהחברה שבונה לנו את האתר פיתחה וכמובן ממליצה על כך בחום (האינטרסים ברורים)
כשברקע נזרקים שמות כמו וורדפרס וגו׳מלה. שביעניי וורדפרס חובבני וגו׳מלה אני לא מכירה.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
עניתם את התשובה בעצמכם
דרופל

moti_vb

משתמש רשום
לעניות דעתי

ב"ה

לעניות דעתי, צריך להפריד בין שפת התכנות לבין ה-framework הסביבה בה מפתחים,
כמו שאני מבין לפי השמות שהזכרתם דרופל מג'נטו וורדפרס וכד' כולם כתובים בשפת PHP כך שזה כבר הוחלט שאתם משתמשים בשפת PHP ואגב זה מצויין גם פייסבוק נכתבה בPHP.
לגבי ה-framework בואו נעשה קצת סדר בנושא, יש כמה סוגי סביבות פיתוח,
דרופל גומלה ווורדפרס מתמודדות על אותו קהל יעד פלוס מינוס, אתרי תדמית CMS וקצת יותר מזה, שמתוכם דרופל יותר מיועדת למקצוענים, יש תוספות שנבנו על בסיס המערכות האלו שמספקות יכולת של חנות אינטרנטית עם כל הרכיבים שחנות כזאת צריכה, יש גם את מגנטו שהיא framework נפרד שנבנה (ע"י ישראלים) במיוחד לבניית חנויות אינטרנטיות, רוב הרכיבים הם חינמיים לגמרי, יש לפעמים גם התאמה אישית או רכיבים שעולים כסף אבל העלות הגדולה היא העיצוב והשיווק.

זה היה קצת סדר בשביל ההבנה, עכשיו לשאלה העקרונית,
אם הפיתוח של החברה מתבסס על אחד ה-framework שהזכרתי או אחר מוכר, ויש לכם גישה ל-DB אז תמיד תוכלו להתקדם וזה לא כ"כ משנה ללקוח באיזה פלטפורמה פיתחו את המערכת, אבל אם זה פלטפורמה שהם המציאו או/ו הנתונים יושבים אצליהם יהיה קשה להתנתק מהם, כל שינוי ותוספת שתרצו לעשות אחרי גמר הפיתוח יעלה עוד, ואתם תהיו נעולים על צורת ניהול האתר לפי הבנת החברה המפתחת.

אני מקווה שזה קצת יעזור בהחלטה.
בהצלחה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שני דברים:
א. אין טכנולוגיה שתהיה התשובה הנכונה לכל האתרים בעולם. לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות על פני טכנולוגיות אחרות. ובהתאם לכך משתנה מידת ההתאמה שלה לפרויקטים שונים בעלי מאפיינים שונים.

ב. להגיד שוורדפרס זה "חובבני" זה אמירה שמעידה על חוסר הבנה או חוסר היכרות עם המערכת.
בידיים מקצועיות, וורדפרס היא מערכת עם המון יתרונות שמאפשרת לתת תוצאה ברמה גבוהה, בתקציב נמוך יחסית.
לדוגמה אתר החדשות חרדים10, שנבנה על גבי וורדפרס בצורה כל כך טובה ששניים מאתרי החדשות המובילים היום כבר בתהליך של בניית אתרים מבוססי וורדפרס.
דרופל היא מערכת מצויינת שהיתרונות שלה באים לידי ביטוי בעיקר באתרים שיש בהם צורך בתכנות רכיבים מורכבים מאוד ו/או ייחודיים מאוד. החסרונות יהיו עלות פיתוח גבוהה יותר ותלות גדולה יותר בספק שלכם.

אפשר לפתח אתר ייחודי לגמרי בעזרת פקיימוורק חזק כמו Laravel yii CodeIgniter או פריימוורקים אחרים.
אפשר אפילו לפתח בשפות אחרות כמו js או פייתון

מה שבטוח זה שכאמור, אף אחת מהאפשרויות הנ"ל לא טובה יותר מחברותיה באופן אוטומטי, לכל אתר.
הבחירה הנכונה תלויה במגוון של גורמים שאף אחד מהם לא ידוע לנו ולא נמסר כאן.
לכן כל המלצה שתינתן לך ללא מידע על הפרויקט שלכם, שווה כקליפת השום.

אולי מעניין אותך גם...