בניית אתר חדש

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בנוגע לשפה - עם את סומכת על החברה בכתיבת הקוד, ,סמכי עליהם גם בזה. למה שהם לא יבנו בשפה שהם מתמקצעים בה?

chani-studi

משתמש צעיר
נכתב ע"י ליזי;1643866:
ודאי שיש לנו יועץ לפרוייקט,
בגלל חילוקי דעות שהיו בין מקבלי ההחלטות החלטתי לחקור בעצמי,
ההתלבטות הגדולה היא בין דרופל לבין פלטפורמה שהחברה שבונה לנו את האתר פיתחה וכמובן ממליצה על כך בחום (האינטרסים ברורים)
כשברקע נזרקים שמות כמו וורדפרס וגו׳מלה. שביעניי וורדפרס חובבני וגו׳מלה אני לא מכירה.

אינ י יכולה להמליץ על פלטפורמה מבלי לראות את המפרט/ ההיקף וסדר גודל של הפרויקט
אך יש נקודה חשובה שעליכם לשים לב!

שדרוגים ותוספות. במידה הולכים על פלטפרומה של חברה מסוימת (ולא קוד פתוח), חשוב לסכם מראש כמה יעלו שדרוגים בהמשך.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1644062:
להגיד שוורדפרס זה "חובבני" זה אמירה שמעידה על חוסר הבנה או חוסר היכרות עם המערכת.
בידיים מקצועיות, וורדפרס היא מערכת עם המון יתרונות שמאפשרת לתת תוצאה ברמה גבוהה, בתקציב נמוך יחסית.

אתה מדבר מזוית של בניית אתרים. ובזה אתה צודק.
אבל בבניית תוכנה, שזה אומר בעצם שזה לא אפליקציית תוכן שיש לה קצת אינראקציה אלא פשוט מערכת שנספחה הוא ממשק המשתמש כמו למשל גוגל מפות, גגול דוקס, מערכת עריכת תמונות, או אפי' פשוט CRM קטנציק כמו ניהול חברת משלוחים, בכל זה וורדפרס זה פשוט הכלי הלא מתאים. ויש שיקראו לזה "חובבני".

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;1644243:
אתה מדבר מזוית של בניית אתרים. ובזה אתה צודק.
אבל בבניית תוכנה, שזה אומר בעצם שזה לא אפליקציית תוכן שיש לה קצת אינראקציה אלא פשוט מערכת שנספחה הוא ממשק המשתמש כמו למשל גוגל מפות, גגול דוקס, מערכת עריכת תמונות, או אפי' פשוט CRM קטנציק כמו ניהול חברת משלוחים, בכל זה וורדפרס זה פשוט הכלי הלא מתאים. ויש שיקראו לזה "חובבני".

אכן אני מדבר מזווית של בניית אתרים. ... אולי כי כותרת האשכול היא: "בניית אתר חדש", אולי כי בהמשך, פותחת האשכול כתבה: "זה אתר לעסק הכלול בתוכו גם חנות".
על כל פנים, אם היית מתמקד במסר העיקרי של הדברים שכתבתי, היית רואה שאני עצמי אמרתי שלכל טכנולוגיה יש את היתרונות והחסרונות היחסיים שלה.

בשום אופן לא טענתי שוורדפרס היא הפלטפורמה המומלצת לאפליקציות ווב באשר הן. אדרבא, אמרתי את ההיפך מזה. ללא ספק ישנם יישומים שוורדפרס אינה מיועדת לתת להם מענה.
יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים שבהם וורדפרס מביאה ערך רב ופתרון איכותי בעלויות נמוכות.

לכל הנ"ל אין קשר לחובבנות או למקצועיות.
המקדחה לא תתאים לניסור, זה לא הופך את המקדחה לחובבנית.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אגב בחברה שבה אני עובד אמנם בונים אתרי וורדפרס משוכללים, אבל באותה עת מפתחים גם אפליקציות ווב מורכבות בYii.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1644316:
אכן אני מדבר מזווית של בניית אתרים. ... אולי כי כותרת האשכול היא: "בניית אתר חדש", אולי כי בהמשך, פותחת האשכול כתבה: "זה אתר לעסק הכלול בתוכו גם חנות".
על כל פנים, אם היית מתמקד במסר העיקרי של הדברים שכתבתי, היית רואה שאני עצמי אמרתי שלכל טכנולוגיה יש את היתרונות והחסרונות היחסיים שלה.

בשום אופן לא טענתי שוורדפרס היא הפלטפורמה המומלצת לאפליקציות ווב באשר הן. אדרבא, אמרתי את ההיפך מזה. ללא ספק ישנם יישומים שוורדפרס אינה מיועדת לתת להם מענה.
יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים שבהם וורדפרס מביאה ערך רב ופתרון איכותי בעלויות נמוכות.

לכל הנ"ל אין קשר לחובבנות או למקצועיות.
המקדחה לא תתאים לניסור, זה לא הופך את המקדחה לחובבנית.

שייע, את ההודעה שלך צריך לקרוא כל בונה אתרים בוורדפרס (או בכלל בCMS).
אני רק אוסיף שזה שמקדחה לא מתאימה לניסור, לא הופך אותה לחובבנית. אבל כשמישהו מנסה להשתמש במקדחה לניסור - זה הופך אותו לחובבן.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שייע מסכים עם כל מילה. רק הבהרתי מה כוונת ה"חובבני". ואכן זה כינוי לא נכון ולכן כתבתי "יש שקראו לזה", ואילו אני קראתי לזה כמוך "הכלי הלא מתאים" לפי הסיטואציה.

בקשר ללשון פותחת האשכול, קשה לדייק מלשונה כיון שבעיני משתמש מצוי כל מה שבתוך מסגרת הדפדפן זוכה לשם "אתר" גם אם בעצם זה CRM וכדומה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Nahum;1644332:
שייע, את ההודעה שלך צריך לקרוא כל בונה אתרים בוורדפרס (או בכלל בCMS).
אני רק אוסיף שזה שמקדחה לא מתאימה לניסור, לא הופך אותה לחובבנית. אבל כשמישהו מנסה להשתמש במקדחה לניסור - זה הופך אותו לחובבן.

כבר אמר מי שאמר: "למי שיש רק פטיש, כל בעיה נראית כמסמר" ;)

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י Shia;1644351:
כבר אמר מי שאמר: "למי שיש רק פטיש, כל בעיה נראית כמסמר" ;)

לפני 15 שנה ראיתי באוקראינה 5 צוותות שבאו לתקן נזילה עם פטיש :D

ycprog

משתמש צעיר
נכתב ע"י ליזי;1643866:
ודאי שיש לנו יועץ לפרוייקט,
בגלל חילוקי דעות שהיו בין מקבלי ההחלטות החלטתי לחקור בעצמי,
ההתלבטות הגדולה היא בין דרופל לבין פלטפורמה שהחברה שבונה לנו את האתר פיתחה וכמובן ממליצה על כך בחום (האינטרסים ברורים)
כשברקע נזרקים שמות כמו וורדפרס וגו׳מלה. שביעניי וורדפרס חובבני וגו׳מלה אני לא מכירה.

היועץ שלכם צריך להיות החלטי במה שהוא אומר/מציע לכם, ככה שלא יהיו חילוקי דעות בין מקבלי ההחלטות.

אלא אם כן החברה שאמורה לפתח לכם את האתר, מדברת גבוהה גבוהה וליועץ שלכם יש תשובות מתחמקות ולא ברורות, ולכן נוצר חילוקי הדעות בין מקבלי ההחלטות.

הצעתי לקחת מישהו מקצועי אפילו לשעה שעתיים של שיחה לפרט לפניו את התוכנית ושיתן חוות דעתו על הנושא ככה שהוא יחזק או את היועץ או את דברי החברה ככה שלא יהיה לכם ספיקות בדרך שתבחרו.

אני מציע לך לדבר עם Shia הבחור יודע לבדוק דברים לעומק בהצלחה.

- ועוד נקודה להגיד על וורדפרס חובבני מאדם שלא מבין כלום בנושא קצת מצחיק..

אני אומר לך בתור מתכנת המערכת וורדפרס בנויה בצורה גאונית ואפשר לעשות איתה הכל, מניהול אתר פשוט ועד להמיר אותה למערכת ניהול חברות בכל תחום שתרצי.

יש לה חסרונות אבל חובבנית היא לא!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
משום מה קשה לי מאוד להמנע מלחשוב בשני כיוונים:
א. ליזי מהתלת בחברי הפורום. הסיפור לא היה ולא נברא. (ליזי, תסלחי לי אם טעיתי. יתכן שאם הייתי קצת מכיר אותך, לא הייתי מעלה השערה כזו. אבל תביני, אני לא מכיר אותך, ורק רואה דברים מוזרים מאוד שכתובים בשמך).
ב. עבדו עליכם, ובגדול. (אני מכיר עורך דין שבנו לו אתר רגיל לחלוטין, כזה שלוקחים עליו בדרך כלל כמה אלפים ש"ח בודדים, וביצעו לו את העבודה בעד סכום צנוע של 75,000 ש"ח. מן הסתם יש עוד הרבה אנשים כאלה)

ליזי

משתמש רשום
תודה לכל המגיבים,
קבלתי את המלצתכם לגבי יועץ נוסף לפרוייקט שלי ואני מחפשת יועץ.
אשמח לקבל המלצות לתיבה הפרטית.

*
s976 -את החשבונית ששלמתי לחברה שבונה את האתר לא אציג כאן, וזה שאתה חושב שהפוסטים שלי מוזרים אז תהנה...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ליזי, אשמח לייעץ לך אם כי כשאת אומרת אתר בסדר גודל כמושלך, לא ברור בדיוק למה הכוונה.
חוץ מהמחיר האסטרונומי, חנות לכשלעצמה לא מעידה על גודל.
אשמח לעזור לך אבל אצטרך פירוט כמו אפיון.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אכן, ראיתי בסופ"ש חוזה לבניית אתר מכירות, ובחוזה היה פירוט סל מחיר לפי סך כמות מוצרים שיוכלו להיות מוצגים באתר בו זמנית...
כאשר מעל 150 מוצרים, המחיר מרקיע שחקים.

אולי זה האתר שלכם?
אז אני מודיע לך בזאת שבאמת אין שום בדל הבדל בין כמות המוצרים, זו שיטה לסחוט כסף מחסרי ידע.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י ליזי;1647189:
תודה לכל המגיבים,
קבלתי את המלצתכם לגבי יועץ נוסף לפרוייקט שלי ואני מחפשת יועץ.
אשמח לקבל המלצות לתיבה הפרטית.

*
s976 -את החשבונית ששלמתי לחברה שבונה את האתר לא אציג כאן, וזה שאתה חושב שהפוסטים שלי מוזרים אז תהנה...

לא חושב שאת צריכה עוד יועץ.
את צריכה יועץ אחד, מקצוען ואמין, שאת סומכת עליו בעיניים עצומות ומה שהוא אומר לך - קדוש בעינייך. זה הכל.

מנסיון שלי עם חברות גדולות שיש שם הרבה מקבלי החלטות ויועצים למיניהם - כמה שפחות יותר טוב...

אולי מעניין אותך גם...