בנייה בגג משותף

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך אתה יודע? לפי מה שאני מבין ממך כל הבניות שיש היום על הגגות זה פשוט הרחבת בניה?
בביתר ידוע לי על המון שבנו על הגג, האם זה רק בגלל הרחבת בניה של השכן למעלה?
לפי מה אפשר לדעת את זה?
אשמח למידע בעניין
תודה רבה רבה מראש.
דין ביתר זה לא דין ירושלים! (עירייה חרדית)
וכן יש אפשרות להגיש בקשה לשינוי תב״ע אך זהו הליך יקר (200-500k) תלוי בסוג הבנין (מעלית ממ״ד וכו׳)

מליון

משתמש מקצוען
לפי מה שידוע לי בכל עיר זה שונה
לדוג' במודיעין עילית הגג שייך למי שגר בקומה האחרונה.
וכדאי לברר את זה טוב מאוד ולא להסתמך על זה שלשכנים לא אכפת...

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
לפי מה שידוע לי בכל עיר זה שונה
לדוג' במודיעין עילית הגג שייך למי שגר בקומה האחרונה.
וכדאי לברר את זה טוב מאוד ולא להסתמך על זה שלשכנים לא אכפת...
שוב, בנסח טאבו לא מופיע שום דבר בקשר לגג, אוטומטי זה שייך לכל השכנים...
הבנייה יכולה להיעשות כהרחבה לדירה קיימת
מה יהיה אם נקנה את הזכויות בנייה של הגג מעמידר ללא הדירה העליונה, אם עדיין רק מחזיק הדירה העליונה (עמידר) יצטרכו לבקש הרחבת בניה? או שזכויות הבניה כולל גם את האפשרות לבנות?
במקרה של הרחבת בניה אפשר לרשום בטאבו בנפרד או שזה בעצם רשום כדירה אחת עם הדירה העליונה?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה יהיה אם נקנה את הזכויות בנייה של הגג מעמידר ללא הדירה העליונה, אם עדיין רק מחזיק הדירה העליונה (עמידר) יצטרכו לבקש הרחבת בניה? או שזכויות הבניה כולל גם את האפשרות לבנות?
במקרה של הרחבת בניה אפשר לרשום בטאבו בנפרד או שזה בעצם רשום כדירה אחת עם הדירה העליונה?
כדי לקבל היתר בניה זה צריך להיות אחד מהשניים: תוספת ליח"ד קיימת- ואז מראים בבקשה להיתר תכנית להרחבת הדירה ע"י מדרגות לקומה שניה- על הגג, או תוספת ח"ד לבניין- ואז מראים את הדירה החדשה כדירה בפני עצמה עם גישה מחדר המדרגות.
לאפשרות הראשונה צריך שבעל הדירה יבקש את הבקשה, לאפשרות השניה צריך חתימות של כל דיירי הבניין, וייתכן מאד שצריך גם שינוי תב"ע.

מומלץ ללכת לפגישת ייעוץ ובירור זכויות אצל בעל מקצוע.

ידען

משתמש חדש
האפשרות הכי קלה היא לבקש אישור כרחבה ובפועל לבנות כדירה נפרדת
האפשרות הקשה יותר היא להגיש בקשה להוסיף עוד יחידת דיור בבניין וזה הרבה יותר מסובך עלות יותר גדולה וכמובן תלוי במצב של הבניין וכו' אם יאשרו זאת
לגבי למי שייך הזכות לבנות אז בעיקרון הגג באמת שייך לכל השכנים כמו כל השטחים הצמודים לבניין עד קווי הבניין רק שצורת החלקה שטח הוא שכל אחד בונה בשטח הצמוד לדירתו ולכן אם יש לאחד אפשרות להרחיב את דירתו אפילו שהשטח משותף הוא יכול לבנות שם ולכן הגג הולך בדרך כלל לעליון כי זה צמוד לשטח שלו אבל אם יש שם שטח יותר ממה שיש לכל אחד מהשכנים בשטחים המשותפים ע"ז משלמים דמי איזון

styehoshua

משתמש מקצוען
מה הכוונה?
אשמח להסבר קצת
תודה מראש
המקצועיות פה יסבירו לך יותר טוב ממני:)
בגדול זה חיזוק יסודות בניין לבניין ישן מ 1980 נראה לי
הרחבת הדירות הקיימות עם ממ"ד + חדרון (סה"כ 25 מטר)
והוספת 2 קומות לבינין

מה שקורה בד"כ ( אולי לא בד"כ אבל אצל מי שאני מכירה)
יזם מחזק יסודות לכולם בונה להם את התוספת
נותן להם עוד כמה סוכריות בדרך ומקבל את הדירות החדשות.

כנראה שזה שווה כי עושים את זה בירושלים המון ברמת אשכול ובעוד אזורים.

ברור שזו השקעה מאד גדולה אבל מבחינת חתימות נראה שאין לך כ"כ בעיות אז אם זה מתאים לך זה יותר שווה אולי.

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
המקצועיות פה יסבירו לך יותר טוב ממני:)
בגדול זה חיזוק יסודות בניין לבניין ישן מ 1980 נראה לי
הרחבת הדירות הקיימות עם ממ"ד + חדרון (סה"כ 25 מטר)
והוספת 2 קומות לבינין

מה שקורה בד"כ ( אולי לא בד"כ אבל אצל מי שאני מכירה)
יזם מחזק יסודות לכולם בונה להם את התוספת
נותן להם עוד כמה סוכריות בדרך ומקבל את הדירות החדשות.

כנראה שזה שווה כי עושים את זה בירושלים המון ברמת אשכול ובעוד אזורים.

ברור שזו השקעה מאד גדולה אבל מבחינת חתימות נראה שאין לך כ"כ בעיות אז אם זה מתאים לך זה יותר שווה אולי.
אבדוק.
בכל אופן אם זה יצא לפועל זה אומר שאני ירוויח פה 25 מטר תוספת ותו לא, כי בעצם היזם מקבל את הדירות האחרות....
תודה על ההסבר.
אם יש לאחד אפשרות להרחיב את דירתו אפילו שהשטח משותף הוא יכול לבנות שם ולכן הגג הולך בדרך כלל לעליון
הלוואי שזה היה ככה. למה שהשכנים יסכימו בלי שאשלם להם את החלק שלהם? יש איזה חוק בנושא?

styehoshua

משתמש מקצוען
אבדוק.
בכל אופן אם זה יצא לפועל זה אומר שאני ירוויח פה 25 מטר תוספת ותו לא, כי בעצם היזם מקבל את הדירות האחרות....
תודה על ההסבר.
הכוונה היתה שאת תהיי היוזמת.
עם עזרה מקצועית..
יש חברות שעוזרות תחפשי בגוגל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה