לימוד נהיגה במבחן נהיגה מעשי (טסט) גבר מהמגזר חרדי מקבל בוחנת אשה שלא לפי אמונתו והשקפתו, ואין לא אפשרות אחרת!(?)

מצב
הנושא נעול.

יונגרמן

משתמש רשום
כאחד שכבר יצא לו טסט עם אשה, רציתי להביא לידיעת הציבור שניתן לבקש מראש בוחן גבר.
אחרי שנכשלתי בטסט עם הבוחנת הגשתי תלונה למשרד הרישוי בזה הלשון:

{שלום רב
כפי המצב כיום כשגבר ניגש לטסט אין הוא יכול לבחור אם יהיה לו בוחן או בוחנת ,ובמקרה של גבר חרדי זה ממש אסור על פי ההלכה מדין יחוד ועוד הלכות ,
ואם מגדירים בכל מקרה את התלמיד במגזר אורתודוקסי (כנראה למניעת מבחן בחול המועד וכדו') חבל שלא מגדירים שתלמיד חרדי יקבל בוחן ולא בוחנת ,
במיוחד שאין אפשרות לדעת מראש או להחליף ואם לא ניגשים לטסט מפסידים את הכסף .
אשמח מאד אם הנושא יטופל במהירות האפשרית כיון שאני ניגש לטסט בתקופה הקרובה .
תודה רבה גדולה מראש.}
וזו הייתה תשובתם:
{שלום רב
שלום מבדיקת המערכת נקבע לך בוחן ולא בוחנת בתועד המבחן הבא שנקבע ל 15/1/2024 בהצלחה
בברכה
רוני ח'טיב
אגף הפיקוח והבקרה על המבחנים המעשיים אגף הרישוי
רחוב בנק ישראל 5 בנין ג'נרי 1 קומה 4
ירושלים}
מתשובתם זו ניתן להבין שלו הייתה זו בוחנת אישה היה מקום להתחשבות ולהחלפה,
לכן מי שרוצה יכול לפנות לכתובת שמצו"ב.

אגב הפניה נשלחה למבקר המדינה ותגובתם מצו"ב.
וכאן המקום לבקש ממי שיכול לשלוח ג"כ פניה בנושא זה כדי להפעיל לחץ בנושא,
ניתן לפנות באתר מבקר המדינה בטופס מקוון:

https://www.mevaker.gov.il/he/Ombudsman/Pages/ComplaintForm.aspx
תזכו למצוות.

קבצים מצורפים

• תשובת מבקר המדינה.pdf
    KB 199.6 · צפיות: 62
  • כתובת משרד הרישוי.pdf
    KB 58.1 · צפיות: 29

יונגרמן

משתמש רשום
צודק.
עיקר הבעיה היא מצד חסידות ויראת שמים (ואכן שאלתי רב שענה שאמנם מצד הלכה אין איסור, אך ברור שליהודי ירא שמים ראוי להימנע מזה ולנסות לסדר זאת לפני כן, ואם קורה שזו אישה מן הראוי להפסיד את הכסף בשביל זה), אך את זה הם לא צריכים לדעת, מספיק שאיני מעוניין לנסוע כשלצידי אישה האם אין זו זכותי?! אנו חיים במדינה "דמוקרטית"!!

נעמה -

משתמש סופר מקצוען
@יונגרמן תן לי לנחש שאתה חסיד, ושל חסידות מסויימת הידועה בהנהגותיה... ולא בזלזול ח"ו, רק אנשים אחרים לא מבינים בכלל מה הבעיה, וחבל.
ולגוף הנידון, גם לנשים לא מומלץ טסטרית כי [בלי לשון הרע] הם נכסיות נורא...
יש מעט מאוד בוחנות, והם בקושי מעבירות.
אני אישית עברתי טסט ראשון, עם בוחנת.
כמו שהרוב לא עוברים בראשון, כך גם הרוב לא עוברים עם בוחנת

נערך לאחרונה ב:

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ולגוף הנידון, גם לנשים לא מומלץ טסטרית כי [בלי לשון הרע] הם נכסיות נורא...
יש מעט מאוד בוחנות, ולא שמעתי כמעט אף פעם שהם מעבירות
אני אישית עברתי טסט ראשון, עם בוחנת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
צודק.
עיקר הבעיה היא מצד חסידות ויראת שמים (ואכן שאלתי רב שענה שאמנם מצד הלכה אין איסור, אך ברור שליהודי ירא שמים ראוי להימנע מזה ולנסות לסדר זאת לפני כן, ואם קורה שזו אישה מן הראוי להפסיד את הכסף בשביל זה), אך את זה הם לא צריכים לדעת, מספיק שאיני מעוניין לנסוע כשלצידי אישה האם אין זו זכותי?! אנו חיים במדינה "דמוקרטית"!!
לדעתי מסוכן להציף את הנושא הזה, ואני לא רואה כאן שום בעיה, היא יושבת לידך על כסא נפרד, העיניים שלך אמורות להיות בכביש... יחוד ודאי לא שייך, וגם בכל מקרה יש עוד תלמיד ברכב.
אני לא מתייחס בכלל לנושא של "ראוי להפסיד את הכסף" כאילו רק זה הנידון שעל השולחן... מניין ההיתר ככה לפגוע ולקום וללכת בשעת מעשה? (אמנם אתה יכול להתנצל ולומר שיש לך סחרחורת וכד')

לגופו של עניין, אשריך שאתה מקפיד על מה שמפריע לך, אני לא רואה כאן בעיה יותר מללכת ברחוב, ואגב אני בספק כמה מי ששאלת הבין את הסיטואציה לאשורה.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לדעתי מסוכן להציף את הנושא הזה, ואני לא רואה כאן שום בעיה, היא יושבת לידך על כסא נפרד, העיניים שלך אמורות להיות בכביש... יחוד ודאי לא שייך, וגם בכל מקרה יש עוד תלמיד ברכב.
אני לא מתייחס בכלל לנושא של "ראוי להפסיד את הכסף" כאילו רק זה הנידון שעל השולחן... מניין ההיתר ככה לפגוע ולקום וללכת בשעת מעשה? (אמנם אתה יכול להתנצל ולומר שיש לך סחרחורת וכד')

לגופו של עניין, אשריך שאתה מקפיד על מה שמפריע לך, אני לא רואה כאן בעיה יותר מקניה בחנויות בגאולה, ואגב אני בספק כמה מי ששאלת הבין את הסיטואציה לאשורה.
מדבריך ניכר שאינך "חסיד"

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפי הבנתי זה כדי לעזור לאחרים - ככל שירבו המבקשים יש לקוות שיכניסו לנוהל שמי שמגדיר עצמו חרדי (כפי שהוא ציין - לגבי טסטים בחוה"מ וכיו"ב) יקבל בוחן גבר.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מבין את עמדתך
אבל ברגע שהפכת את זה לקמפיין - הפסדת, ויש סיכוי שגם אם אנשים יבקשו באופן וולנטרי, משרד הרישוי יוציא צו שאוסר על החלפה של בוחן או בוחנת, בגלל החוק לשיוויון הזדמנויות בתעסוקה או משהו כזה.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
למי שאמר שהבוחנות נאכסיות - דווקא בירושלים יש בוחנת ספציפית מקסימה, ממש עם לב, שמתחשבת ונותנת הזדמנות
העבירה כמה תלמידים עם בקשה מהמורה לעוד שתי שיעורים עם דגש על בעיה ספציפית...
בקיצור יש ויש. זה לא כאילו כל הבוחנים הגברים מעבירים בטוב לב....

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אך את זה הם לא צריכים לדעת
בשם מי מותר להוסיף איסורים?
אפשר לבקש כי מחמירים ורוצים ללכת בדרך חסידות, אבל אם מגדירים את זה כ"איסור" אז הורסים לאחרים ולציבור כולו בטווח הארוך.

יונגרמן

משתמש רשום
אם ככה אז מה הבעיה ?
רק רציתי ליידע את הציבור בזכויותיו והאפשריות העומדים בפניו.
אני לא ידעתי מזה ולא מצאתי אף אחד עם מידע בנושא (חיפשתי הרבה), ובעל כרחי נהגתי בטסט עם בוחנת,
וכמובן נפסלתי כי לא הסתכלתי כמעט במראה הימנית ונצמדתי לרכב חונה עד שהבוחנת שלחה את ידה וסובבה לי את ההגה, דבר לא נעים בכלל.

יונגרמן

משתמש רשום
א. העינים צריכות להסתכל הרבה במראה הימנית...
ב. לא תמיד יש עוד תלמיד ברכב, זרק אם למורה שלך יש בדיוק שני תלמידים שנבחנים, בד"כ לא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה