בלי עין הרע!!

• פותח הנושא SPOT
  • פורסם בתאריך

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא יודעת מה הוויכוח, באתי ממשפחה של 6 בנות אני הבכורה, לבשנו אותו הדבר והרגשנו גאווה.
נכנסתי למשפחה של (לא אציין בכמה מדובר) אבל למעלה מ-15 ילדים בל"ע חמותי תופרת, לא היא לא הסגנון של להלביש זהה, אבל בחתונה הנוכחית שהיתה היינו 10 כלות ובנות שלבשנו כולנו אותו הדבר גם חמותי ואמא שלה.

ולא הרגשנו שום רגש אחר מלבד גאוות יחידה (זה שלא אהבתי את הבגד, משהו אחר:eek:)

גם בחתונת אחותי לבשנו הנשואות, אמא שלי וסבתא שלי אותו צבע של בגד רק בסגנון קצת שונה, זה היה מדהים!

אני חולמת להלביש לילדיי את אותם בגדים, הבעיה שאני לא מוצאת אותו הדבר בדיוק גם לביתי אז אני מלבישה לה את אותם הצבעים.

ככה אני מרגישה שטוב לי, הילדים שלי מתחננים "להיות אותו דבר" זה עושה לי גאווה ונותן לי הרגשה של אמא מטפחת.

ואני חושבת שבדור שלנו בזמן שלהורים לא קל מכל מיני בחינות ובפרט לנשים מותר, כמו שמציינים שאשה צריכה לתת לעצמה כל יום זמן לפינוק, כדי לתת לה כוח להמשיך בגידול ובחינוך הילדים, כן זה גם צורך נפשי לפעמים, בשבילי זה עושה לי אושר ונחת,
מה, לא מגיע לי?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לגבי הבגדים הזהים, לדעתי שכל אחת תעשה מה שהיא אוהבת כל עוד זה מה שהיא אוהבת ולא כי יש איזה מוסכמות הזויות שזה סמל לטיפוח וגורם לאנשים שאין להם שקל להוציא סכומים הזויים על בגדים.
אצלי בכ"א זה לא שאלה כי ממש לא גדלתי על המנהג הזה ותמיד הוא היה נראה לי מוזר אבל מי שאוהבת ויכולה שתלביש ככה רק שלא תהפוך את הטעם(או החובה ללכת אחרי מוסכמות) שלה למדד לטיפוח או לחרדיות:rolleyes:

וסתם בלי קשר: כל הכבוד לאמא עם ה 15 ילדים! כל אחת שזוכה להביא ילדים ולעשות רצון ה' ולהשקיע בהם כמו שהיא רואה לנכון העיקר ע"פ דרך התורה כל הכבוד לה

shuli43

משתמש רשום
זה הטעם של האמא או אולי סוג של החלטה שככה זה הכי יפה/ ייחודי
ודאי לא מעיד על מידת ההשקעה שלה בילדים,

אם היא קונה בגדים שלא תוכל להעביר מילד לילד זו השקעה בילדים??
אם מלבישה את כולם זהה זה נחיתות?? מה הקשר?

ולצלמת- אין לך בכלל תמונות מגוונות? כמו סטים לבוגרים/ צעירים/ בנים/ בנות?
רק להרגיע קצת...

מירי456

משתמש מקצוען
כאמא יותר קל לי לקנות אותו בגד לכמה ילדים
למה לטרוח לחפש כמה בגדים יפים
כשאני מוצאת בגד אחד יפה אני קונה אותו לכולם

האיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אותי דווקא תפסו הצמידי גומי שרצים עכשיו אצל כל הילדות...

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מירי456;1219942:
כאמא יותר קל לי לקנות אותו בגד לכמה ילדים
למה לטרוח לחפש כמה בגדים יפים
כשאני מוצאת בגד אחד יפה אני קונה אותו לכולם
יותר קל?
מעניין.. יש לי שלושה והרבה מן הבגדים אני לא קונה כי אן אותו הדבר.
לי זה עושה ממש טוב שהם לבושים זהה וגם אם לא בדיוק אז כן צבעים זהים.

בכלל כלכלית זה מאוד יקר לקנות לכולם אותו הדבר כי כל עונה ה-כ-ל יוצא מהבית וקונים חדש.
(מה שברור אצלי הגיסות מאוד שמחות :) )

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קקטוס מה אתה בכלל מתערב בענייני נשים?
אישה שאוהבת להלביש אותו דבר זה עושה לה טוב בנשמה!
לא מתאים לך? תמשיך הלאה...

מצחיק לחשוב שזה פורום צילום פה :eek:

קורס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי תסיטו את הויכוח (המטופש, סורי...) לויכוח על איזה צבע יותר יפה??
אני מתחילה: הצבע הכי יפה הוא כתום! אין עוררין!
- - - - - - -
- - - - -

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קורס;1221872:
אולי תסיטו את הויכוח (המטופש, סורי...) לויכוח על איזה צבע יותר יפה??
אני מתחילה: הצבע הכי יפה הוא כתום! אין עוררין!
- - - - - - -
- - - - -

בעיני כחול...:)
ובאמת מטופש!
לא מבינה איך נגררתי...
יש מצב לנעול אשכול? (למרות שלא אני פתחתי אותו):cool:

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פרינטופ;1221883:
בעיני כחול...:)
ובאמת מטופש!
לא מבינה איך נגררתי...
יש מצב לנעול אשכול? (למרות שלא אני פתחתי אותו):cool:

לא לפני שכל אלו שהסטים של שנה שעברה כבר לא רלוונטיים להן נותנות שם וכתובת :)

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pr;1221902:

נכתב ע"י פרינטופ;1221915:
לא הבנתי (לא נעים...):eek:
כאן טמון ההסבר-

נכתב ע"י ליקי;1221244:
בכלל כלכלית זה מאוד יקר לקנות לכולם אותו הדבר כי כל עונה ה-כ-ל יוצא מהבית וקונים חדש.
(מה שברור אצלי הגיסות מאוד שמחות :) )

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י pr;1221902:
הרמת פה להנחתה..
מי שרוצה לפתוח גמ"ח מהסגנון הזה, שכפי שהבנתי יש לו חשיבות רבה מאוד.
תבורך משמים

אלעזר

משתמש רשום
נכתב ע"י פוינט ק גת;1219251:
מכירה מקרוב שלישית בנות בנות 17 (!) שמתעקשות, אבל מתעקשות, להתלבש אותו דבר.
למרות שכל אחת שונה באופיה ויחודית לחלוטין.
בעיניהן זה פשוט יפה.
כן, קקטוס, יש בעולם אנשים שרואים בזה יופי. לא קבעון, לא בית סוהר, פשוט ענין של טעם. זה לגמרי לא סותר יחודיות ולא מקבע לאף אחד דפוסים והתנהגויות.

אגב, לדעתי האמא של הבנות בתמונה לא אחת שיש לה נערווים בקטע של מושלמות חיצונית, ויעידו הצמידים על הידיים.

יש הבדל בין אותה שכבת גיל, לבין ילדה בת 3 לאחותה בת ה14,אני הייתי קונה/תופר אותו גוון צבע של בגד,ודוגמא לפי הגיל של הילד.:)

זוצית

משתמש רשום
דווקא כל הרעיון בלבישת בגדים זהים זה החיסכון הכלכלי!
יכולה להיות חולצה מבזאר שעולה 10 שח ונראית די מוזנחת, אאבל כשלובשות אותה רביעיית ילדות אחידות זה נראה מאוד מרשים, כך זה אצלי בכ"א...
בחתונה אתם גם לא לובשים אותו דבר?

זוצית

משתמש רשום
אני אוהבת רק צבעוני, לא אוהבת שכולם לובשים שחור, אולי נפתח גם על זה אשכול? זה עניין של טעם ותו לא, מה יש להתווכח פה?
מכירה זוג תאומות שמאז עומדן על דעתן לא אהבו ללבוש זהה ומכירה זוג תאומות אחר, הן בשידוכים ולובשות הכל אותו דבר כולל התיק והנעליים והמחזיק של הפלאפון, אם לאחת מתלכלך הסוודר אז השניה מחליפה גם... ענין של טעם ותו לא.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמדומני שלא כ"כ משנה התוצאה רק משנה כמה ראש וכסף ומאמצים פיזיים ונפשיים השקיעו בה, זה שלהלביש אותו הדבר זה מתוק, אין ספק, אם זה בא בקלות ובכיף ואפילו בטיפה יותר מאמץ, שווה(מעידה ע"ע כאמא לילדים ובתוכם תאומים בן ובת.. ולא בגלל הסביבה אלא מהנאה אישית) אבל מכאן ועד להכניס לזה את כל הראש, זה כבר הופך למוגזם, כמו בכל דבר, יש דרך האמצע. והויכוח פה היה נשמע כמו בין 'קיצוניים' לשני הצדדים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה