בלי עין הרע!!

• פותח הנושא SPOT
  • פורסם בתאריך

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פרינטופ;1219180:
מתחשק לי לשאול אותך משהו, אבל אני לא יודעת אם מותר...:cool:
יש מישהו שיוכל לומר לי?;)
בשמחה

נ.ב.
אני מוכרח לציין שההתגייסות של מיטב המוחות להגן על המנהג החשוב והיקר הזה, מעוררת התפעלות.
לא מוותרים על קוצו של יוד..

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;1219150:
את נתפסת לדוגמאות, לחיצוניות של הדברים, וחבל..

הרעיון הפשוט שאני מנסה לומר:
רוצים להלביש באופן אחיד - שיהיה לבריאות

אל תקראו לזה ייחודיות!!
זה הבל שאי אפשר לחזור עליו יותר מידי פעמים

אולי נצא מתוך נקודת הנחה שאתה גבר, ואנחנו נשים.
לכן זה המקור לחילוקי הדעות...
בכל אופן אם גם אשתך חושבת כמוך זו זכותה...

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1219186:
בשמחה

נ.ב.
אני מוכרח לציין שההתגייסות של מיטב המוחות להגן על המנהג החשוב והיקר הזה, מעוררת התפעלות.
לא מוותרים על קוצו של יוד..

מאיזה מגזר אתה? (עידנתי את השאלה; בסדר?:eek:)
נ.ב. תודה על המחמאה;)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פרינטופ;1219190:
מאיזה מגזר אתה? (עידנתי את השאלה; בסדר?:eek:)
נ.ב. תודה על המחמאה;)
שאלה מוזרה
חרדי, אם זה ממש מסקרן
(ציפיתי למשהו יותר מעניין)

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1219192:
שאלה מוזרה
חרדי, אם זה ממש מסקרן
(ציפיתי למשהו יותר מעניין)

גם כאן תודה על המחמאה.:)
זה ממש לא מסקרן. שים לב לתגובות שלך מתחילת האשכול, ותגיד לי אם זה נראה כפי שאתה אומר (בלי לפגוע, חלילה!).

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פרינטופ;1219195:
גם כאן תודה על המחמאה.:)
זה ממש לא מסקרן. שים לב לתגובות שלך מתחילת האשכול, ותגיד לי אם זה נראה כפי שאתה אומר (בלי לפגוע, חלילה!).
אשמח אם תפני אותי לפסקה מסויימת, או דעה שמעידה על משהו אחר
אשמח...

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ויכוח נבוב, אבל אם כבר אז כבר...

להלביש את כל הילדים בבגדים זהים זה גאוות יחידה, זה מומלץ, ומראה על טיפוח מכמה וכמה סיבות:
1. הילדים אוהבים את זה! בניגוד לכמה שטופי מח בדמגוגיה זולה שחושבים כי ילדים שמולבשים זהה הם כעדר, ומושקעים חיצונית בלבד, ורוצים לראות אותם 25 ילדים כיחידה אחת ובלה בלה בלה. רוב הילדים לא מוותרים על זה בפרט כשיוצאים בין קהל הם אוהבים להרגיש שייכים ואהובים.
2. זה פשוט מתוק! משפחה גדולה וכולם מולבשים זהה זה מתוק. וגם אם הייתי גרה ביגוסלביה ואין אף אדם בקרבת 3 קילומטר עדיין הייתי עושה את זה. לא, אין קשר לשכנים שרואים.
3. אם החילונים רואים בזה בעיה זה כבר סיבה לעשות את זה...

אולי תניחו רגע לפסיכולוגיה בגרוש, תצליחו לראות שיש בזה הרבה יופי.

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
גם אני בעד!!
כשהיינו קטנות- ממש אהבנו את השטיקים האלו! (של להתלבש אותו דבר)

ומי שלא מבין את הקטע הזה,
בתאומים / שלישיה וכד', זה כן מסתדר לכם בראש להלביש אותו דבר?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פרינטופ;1219205:
עיין ערך תגובה 28.
מה את מנסה לומר?
שזה שכתבתי שבשביל לשנות תפיסה מסויימת, זה כרוך בניעור של קיבעון.
זה אומר שאני לא חרדי?
מה הקשר?
חרדים לא מקובעים?
חילונים לא מקובעים?
ערבים לא מקובעים?

קיבעון זה מחלה שלא קשורה לעדה או מגזר..
קיבעון זה פשוט קיבעון, ואתה יכול להיות מורמוני, תאילנדי או סודני, ועדיין להיות מקובע.

נ.ב.
מאיפה רגשי הנחיתות האלה?

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1219222:
מה את מנסה לומר?
שזה שכתבתי שבשביל לשנות תפיסה מסויימת, זה כרוך בניעור של קיבעון.
זה אומר שאני לא חרדי?
מה הקשר?
חרדים לא מקובעים?
חילונים לא מקובעים?
ערבים לא מקובעים?

קיבעון זה מחלה שלא קשורה לעדה או מגזר..
קיבעון זה פשוט קיבעון, ואתה יכול להיות מורמוני, תאילנדי או סודני, ועדיין להיות מקובע.

נ.ב.
מאיפה רגשי הנחיתות האלה?

סורי שהבנת אותי בצורה הזו.
כוונתי היתה על הסגנון, לא על התוכן.

חיה.

משתמש מקצוען
אני אישית אוהבת להלביש עד 3 ילדים אותו דבר. וללכת על אותם גוונים ב-2 סטים שונים.
4 ילדים ויותר, לטעמי האישי מרגיש פנימיה.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מכירה מקרוב שלישית בנות בנות 17 (!) שמתעקשות, אבל מתעקשות, להתלבש אותו דבר.
למרות שכל אחת שונה באופיה ויחודית לחלוטין.
בעיניהן זה פשוט יפה.
כן, קקטוס, יש בעולם אנשים שרואים בזה יופי. לא קבעון, לא בית סוהר, פשוט ענין של טעם. זה לגמרי לא סותר יחודיות ולא מקבע לאף אחד דפוסים והתנהגויות.

אגב, לדעתי האמא של הבנות בתמונה לא אחת שיש לה נערווים בקטע של מושלמות חיצונית, ויעידו הצמידים על הידיים.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וואו איזה ויכוח מסעיר על נושא שאין בו כלום יותר מאשר טעם ומקובלות חברתית!

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י nיה;1219246:
אני אישית אוהבת להלביש עד 3 ילדים אותו דבר. וללכת על אותם גוונים ב-2 סטים שונים.
4 ילדים ויותר, לטעמי האישי מרגיש פנימיה.

ואם, לדוגמא, יש לך שני זוגות תאומים?
תלבישי כל זוג ב"תלבושת" אחרת? או כל שני חצאי זוגות?

moria6780

משתמש רשום
נחמד לקרוא את הויכוח.
אני באופן אישי, יכולה גם להלביש פיג'מות זהות, מה נעשה שזה עושה לי טוב? ואם כבר דברו כאן על כל הנושא, אולי זה לא הכי תורם לילדים, אולי כן. לאמא זה בטוח תורם המון, לראות את ילדיה לבושים לפי הטעם שלה, נקיים מטופחים ובלבוש זהה, זה גורם לראות את החמידות שלהם עוד יותר, ותאמינו לי שמגיע לה, לאמא הזו של ה-15, מגיע לה ביושר להנות מהמראה של הילדים שלה, לפי טעמה.
גם לאמא ל-2, 3, 4 ... גם לה מגיע.
מה, לא?!

שביט

משתמש פעיל
פרסום וקופי
אני חושבת שכל הנושא הזה של להלביש את כל הילדים אותו דבר (או לפחות כמה מהם...) לא נובע בכלל משאלה של דת מצפון הבנה או גאוות יחידה וגם לא סותרת את כל אלה וכמובן לא קשורה לקיבעון או חידלון וכו (ע"ע כל תאורי בעד והנגד הנ"ל). בכל קהילה, ארץ, שכונה, עדה, משפחה וכו יש נורמות המקובלות ותפיסות מסוימות שמושפעות פעמים רבות מתנאי המחיה האקלים והסגנון של אותה קבוצה, גם בציבור החרדי יש נורמות או תפיסות מסוימות - ואני לא מתכוונת לכל דקדוקי ההלכה והמנהגים השונים שיוצרים פעמים רבות בידול והתעקשות על קוצו של יוד (ואליהם אני משערת מתכוון קקטוס). אלא לתפיסה סתמית וחסרת כוונות וייחודים כגון להלביש משפחה שלמה באותו בגד... ב"קבוצה התרבותית" המתקרית "הציבור החרדי" או לפחות בקרב הרבה מאמהותיו יש תחושה שאם שמלבישה את ילדיה באותה חולצה ואולי אותה חצאית ואם היא מהדרת אז גם את הבנים בצבעים תואמים וסיכות ראש וגומיות וצמידים עם אותם גוונים היא אמא משקיענית וטובה במיוחד ובעצם גם ממש נקיה מטופחת וכו (ומי יודע איך הבית שלה מתקתק ואיזה ריח של בישולים נודף משם...)
יתכן וזה נגרם מכך שבד"כ הבגדים אכן עוברים מאחות לאחות לאורך בנות המשפחה עד שהוא בלתי לביש, יתכן שזה נובע באמת מצורך (לדוגמא) לדחוס את כולם לתמונה אחת עם אחידות כלשהיא בצבע. יתכן שבמגזרים אחרים אין את התפיסה הזו למשל בגלל הסיבה שאין להם 15 ילדים... או מכל סיבה אחרת שגורמת לאנשים שונים בעולם להתנהג שונה מאחרים. פשוט! בגלל שאצלנו ככ מקובל להתעקש על קוצו של יוד בהלכות והנהגות לפעמים הויכוח על תפיסות חסרות חשיבות ממלאות פה גליונות שלמים.
זו דעתי ואני מקוה שהבהרתי את עצמי ולא עוררתי את רוגזו של אף אחד:)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אישה
חרדית
בת למשפחה עם 7 בנות
מצטרפת מכל הלב לשוללי המנהג המקודש.

גם אם יהיו לי תאומים אלביש אותם שונה.
אולי יהיה לי סט אחד זהה, סתם בשביל הקטע.

אבל להלביש זהה? בפרטי פרטים? ועוד את כל הילדים??
מעורר גיחוך בעיניי (ועוד כל מיני דברים, אבל גיחוך זה כבר מספיק).

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שביט;1219341:
אני חושבת שכל הנושא הזה של להלביש את כל הילדים אותו דבר (או לפחות כמה מהם...) לא נובע בכלל משאלה של דת מצפון הבנה או גאוות יחידה וגם לא סותרת את כל אלה וכמובן לא קשורה לקיבעון או חידלון וכו (ע"ע כל תאורי בעד והנגד הנ"ל). בכל קהילה, ארץ, שכונה, עדה, משפחה וכו יש נורמות המקובלות ותפיסות מסוימות שמושפעות פעמים רבות מתנאי המחיה האקלים והסגנון של אותה קבוצה, גם בציבור החרדי יש נורמות או תפיסות מסוימות - ואני לא מתכוונת לכל דקדוקי ההלכה והמנהגים השונים שיוצרים פעמים רבות בידול והתעקשות על קוצו של יוד (ואליהם אני משערת מתכוון קקטוס). אלא לתפיסה סתמית וחסרת כוונות וייחודים כגון להלביש משפחה שלמה באותו בגד... ב"קבוצה התרבותית" המתקרית "הציבור החרדי" או לפחות בקרב הרבה מאמהותיו יש תחושה שאם שמלבישה את ילדיה באותה חולצה ואולי אותה חצאית ואם היא מהדרת אז גם את הבנים בצבעים תואמים וסיכות ראש וגומיות וצמידים עם אותם גוונים היא אמא משקיענית וטובה במיוחד ובעצם גם ממש נקיה מטופחת וכו (ומי יודע איך הבית שלה מתקתק ואיזה ריח של בישולים נודף משם...)
יתכן וזה נגרם מכך שבד"כ הבגדים אכן עוברים מאחות לאחות לאורך בנות המשפחה עד שהוא בלתי לביש, יתכן שזה נובע באמת מצורך (לדוגמא) לדחוס את כולם לתמונה אחת עם אחידות כלשהיא בצבע. יתכן שבמגזרים אחרים אין את התפיסה הזו למשל בגלל הסיבה שאין להם 15 ילדים... או מכל סיבה אחרת שגורמת לאנשים שונים בעולם להתנהג שונה מאחרים. פשוט! בגלל שאצלנו ככ מקובל להתעקש על קוצו של יוד בהלכות והנהגות לפעמים הויכוח על תפיסות חסרות חשיבות ממלאות פה גליונות שלמים.
זו דעתי ואני מקוה שהבהרתי את עצמי ולא עוררתי את רוגזו של אף אחד:)

...ויש מספר סיבות נוספות...

ואם מאן-דהו נפגע ממני - ויתכן מאד - התנצלותי הכנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה