בליעת כדור...

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שלו' לכולם!

למישהו יש טיפים איך לבלוע כדור?
הבנ"א המדובר טוען שהוא מפחד שהכדור יבלע ב'צינור הלא נכון'... :rolleyes:
כנראה זה מה שתוקע אותו...

נשמח לטיפים... די דחוף, תודה!!!

efrat1

משתמש סופר מקצוען
לשים את הכדור בתוך כפית עם ג'לי, והוא מחליק ישר ל"צינור הנכון"...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מתחילים עם שתיה,
נותנים לבלוע את השתיה לבד.
אח"כ מתעניינים אם היא נבלעה בצינור הלא נכון.

ממשיכים עם שקד מרק.
נותנים לבלוע, ומבררים אם נבלע בצינור הלא נכון.

לאחר מכן עוברים לחצי כדור, ואז לכדור שלם.

אבל אני חושבת שאם זה פחד כזה, אפשר פשוט להכריח.
אתמול הבת שלי פחדה בבריכה. היא היתה עם גלגל במים נמוכים, ראיתי שהיא צריכה דחיפה.
דחפתי אותה קלות, והגברת הרגישה שהגלגל מחזיק אותה. והתחילה לשחות לבד.

צריך להכריח להתגבר על הפחד הראשוני הזה, אח"כ כשרואים שלא קרה כלום, ממשיכים.
במקרה כזה הייתי קודם מסבירה שאין מציאוןת כזו, אח"כ מכריחה לבלוע עם כוס שתיה טעימה.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אצלנו הלך- להכניס באוכל רך ולא בשתיה- למתבגר התורן האחרון הכנסתי בכף קוטג וזה הלך מצוין, אחרי הפעם הראשונה הוא נוכח שלא קורה כלום ואז זה הולך יותר מהר. היום אני רבה איתו שישתה עם הכדור משהו והוא טוען שלא צריך.

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא להלחיץ ולא להכריח!!!
מנסיון, למדתי לבלוע בגיל 20
ולא, לא קרה לי כלום

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יותר קל לבלוע עם מים מעט חמים/מוגזים מאשר רגילים זה פשוט מחליק יותר.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אין לי טיפים. יש לי 2 בנות תיכון שלא מצליחות לבלוע. מה לא ניסינו.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
---

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לבלוע עם שתיה שיש בה פרורי פרי. (תפוזינה...)
הם מתשתשים את התחושה :) מנסיון

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מישהי כתבה פה להכריח וזה פשוט לא עובד!!!
אני לא הצלחתי לבלוע עד לאחר נישואיי, וניסו ללחוץ עלי בכל השיטות האפשריות בין בטוב ובין ברע, וזה פשוט לא עזר, כל השכנועים כשאני צריכה לבלוע ועומדים מאחוריי ההורים ועוד כמה אחים ומשכנעים מה יקרה אם לא אבלע ועוד ועוד זה רק הגביר את הפחד ופשוט לא הייתי מסוגלת.
איך בסוף כן למדתי? תקופה אחרי נישואיי הייתי צריכה לקחת איזה כדור, ואמרתי לבעלי שאני לא יודעת לבלוע הוא אמר לי בפשטות 'אז אל תקחי' והמשיך הלאה, לא הלחיץ, לא נתן עצות, ולא התעניין בכלל ואז האחריות היתה במלואה עליי הלכתי, קניתי את הכדורים, הבלעתי את זה באיזה מעדן ופשוט הצלחתי לבלוע.
לא שאני היום חובבת בליעת כדורים אבל כשצריך (בעיקר משככי כאבים אחרי לידה) אני לוקחת בלי בעיה.

תסיקי איזה מסקנות שאת רוצה מהסיפור הזה, רק דבר אחד ברור הלחץ לא מועיל כלום!

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בדרך כלל הקושי לבלוע נובע בגלל שדוחפים את הכדור לעומק הגרון, נחנקים, הולכים להקיא ו... תמשיכו כיד הדמיון הטובה.
עצה פשוטה שעזרה לבן משפחה בגיל 30, שנצרך לבלוע והתאמץ והתאדם - היתה להניח את הכדור מקדימה, כמעט על קצה הלשון, איפה שמכניסים את הכפית לפה, ופשוט לשתות כרגיל בלי לחשוב על הכדור. הוא נבלע בלי שירגישו שהוא נכנס בתוך הלגימה. באופן זה אני בולעת גם 5 כדורים ביחד בגדלים שונים.

מוריסקא

משתמש רשום
תקחי כל הרעיונות שעלו פה, תנסי הכול, בסוף תצטרכי לקחת כדור נוסף..
דווקא הרעיון של השקדי מרק, הוא גאוני.
אבל הכדור שיהיה באותו גודל, אפשר לחצות.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ck;1605148:
בדרך כלל הקושי לבלוע נובע בגלל שדוחפים את הכדור לעומק הגרון, נחנקים, הולכים להקיא ו... תמשיכו כיד הדמיון הטובה.

הקושי הוא הפחד, שגורם לאדם לסגור את הלוע (מכווץ את השרירים שם) במקום לפתוח,
ואז הוא מרגיש שהוא נחנק.
לא משנה אם זה עם שתיה, ג'לי, גבינה וכו'... לא הכדור חונק, הפחד חונק.

איך מורידים את הפחד זה כבר שאלה טובה...

אצלנו למשל שנאו את הטעם של הסירופים ומגיל 4 בערך בקשנו שיתנו לנו כדורים... בלי שום עסק.

נראה לי שאני הייתי מביאה לילד סוכריית סודה קטנה (כאלו שמוכרים ברול של 15) ומציעה לו לנסות בעצמו איך זה נבלע לו הכי בקלות כשהאחריות לבלוע עליו בלי שאני עומדת לידו, (להציע לו שתיה, גבינה וכו' כיד ההצעות הטובות שכאן...) אחרי שהוא יצליח לבלוע 3, שיתחיל לקחת את הכדורים.

פיסטוק

משתמש רשום
לא לחשוב על הכדור, להניח אותו איפשהו ופשוט לשתות כי "נורא" צמאים...

מנסיון :)

גלידה

משתמש מקצוען
יש מושג כזה של ילדות שיודעות לבלוע כדורים?
כל מי שרק אני מכירה, התחילה בתור אשה נשואה...

יוסף צבי

משתמש פעיל
נכתב ע"י גלידה;1605215:
יש מושג כזה של ילדות שיודעות לבלוע כדורים?
כל מי שרק אני מכירה, התחילה בתור אשה נשואה...
כל מי שאני מכיר התחילו בתור ילדות:eek:

אומנות

משתמש צעיר
בבית אבות, שם יש אנשים במתקשים באמת בבליעה ולא רק לחוצים פסיכולוגית, ומחוייבים לבלוע את הכדורים שלהם, מערבבים את הכדור בגבינה, היות שהמרקם שלה הוא בין מוצק לנוזל הלוע לא נסגרת אוטומטית עם מגע הכדור והוא מחליק היטב פנימה עם הגבינה.
(לכאורה בתוספת ההסבר זה אמור יותר להרגיע, אבל עדיף קודם לנסות בלעדיו.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה