דרוש מידע בית חולים חדש ליולדות בירושלים

מצב
הנושא נעול.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זכור לי שמישהי אמרה לי שגם משתחררים שם אחרי כמה שעות, לא כן?!

להשתחרר מוקדם אפשר גם בבתי חולים אחרים. (יש לי קרובה שמשתחררת לאחר 12 שעות בבתי חולים רגילים)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא חושבת שיש מישהי ישראלית שילדה שם בגלל 'הטבות',
בנות הולכות לשם בגלל הגישה שלהם והתנאים בלידה
את קצת תמימה.

הישראליות מחפשות הטבות.
זה דבר ידוע ולא חדש.
מה שאפשר לקבל חינם אז למה לא.

[לא, אני לא הייתי הולכת לשם. לא בשביל הטבות ולא בשביל כלום]

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מהרשת:

שליחות בית חולים סנט ג'וזף- בהשראת הדת הנוצרית, האחיות של סנט ג’וזף מחויבות לשרת את העניים וחסרי הכול, לספק חמלה לכול חולה ללא הבדל דת או גזע, מין או תרבות, סגנון חיים או מצב כלכלי. האחיות משרתות גם במקומות אחרים בארץ – בפסוטה, אעבלין, רמלה, יפו, נצרת, אבו גוש, שכם, רמאללה ובית לחם.

בית חולים סנט ג’וזף הינו בית החולים הקתולי היחידי בעיר והוא בעל מעמד מיוחד בשל העובדה שהוא מייצג את אחת הקהילות הקטנות בעיר, הקהילה הנוצרית. קהילת הנוצרים מאמינה כי חשוב לשמור על הנוכחות הנוצרית בעיר והיא משמשת כגשר ואמצעי דיאלוג בין כול הקהילות הדתיות בירושלים.

בית החולים הוא בבעלות הכנסיה הקתולית.

אני יודעת שזה לא עונה על השאלה של ללדת שם או לא וכו'
אבל נראה לי יידע קצת חשוב.
קצת קשה לי להאמין שאישה חרדית תיכנס למקום כזה סתם ולא בשביל להרוויח משהו. זה בית חולים קתולי במוצהר.
רווח של לידה בבריכה הוא לא מספיק לדעתי בשביל להיכנס לבית חולים שצלבים מתנוססים על קירותיו [מידיעה]

שמחו

משתמש מקצוען
לא להאמין. בירושלים היתה מערכה גדולה לפני מאה שנה, שלא יילכו לבתי חולים ששייכים לכנסיה, אנשים היו מוכנים למות בשביל זה, ולא רק מוכנים למות, אנשים מתו ל"ע בגלל שלא הלכו לבית חולים של המסיון, זה מעוגן הלכתית אבל בעיקר בפסקים וכרוזים של רבני ירושלים מלפני מאה שנה ומעלה.
על פי הוראות הרבנים, החברא קדישא לא קברה יהודים שנפטרו בבית חולים שהיה שייך לכנסיה.
כל ייסוד ביקור חולים ושערי צדק ומשגב לדך היה בעקבות פעילות הנוצרים סביב החולים.
והיום בשביל קצת הטבות יש יהודים שומרי תורה ומצוות שהולכים לכזה מקום.
לאן הגענו?

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפי ההלכה אסור להנות אפילו מצל שיש מכנסיה
מזה שאני מנסה לדון לכף זכות, זה כנראה אנשים שגרים במקומות יהודיים מאד ברוך ה' ולא יוצא להם להתקל בנוצרים, כנסיות, מנזרים, מסיונרים כל היום וכו' אז לכן גם רגישותם לעניין לא מידי חזקה (רק תחשבו קצת מה הנצרות עשתה לעמ"י מאז ועד היום וכבר לא תוכלו להתקרב לכספים האלה)

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
חבל להתלהם.
יש הבדל בין בית חולים ששיך לכנסיה, שיש רבים כאלו בחו"ל, וגם יהודים מתאשפזים בהם, לבין בית חולים ששייך למיסיון וכל פעילותו במטרה להביא להמרות דת, כמו אלו שאסרו בירושלים בעבר.
בית החולים הוא לא כנסיה, אלא בבעלות הכנסיה. מותר בהחלט להיכנס אליו.
גילוי נאות: לא הייתי דורכת במקום הזה לעולם. אבל זה לא אומר שמי שעושה את זה היא חוטאת ופושעת.

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חבל להתלהם.
יש הבדל בין בית חולים ששיך לכנסיה, שיש רבים כאלו בחו"ל, וגם יהודים מתאשפזים בהם, לבין בית חולים ששייך למיסיון וכל פעילותו במטרה להביא להמרות דת, כמו אלו שאסרו בירושלים בעבר.
גילוי נאות: לא הייתי דורכת במקום הזה לעולם. אבל זה לא אומר שמי שעושה את זה היא חוטאת ופושעת.
אסור להנות מכסף של עבודה זרה
אז לא בטוח שכנסיה זה פחות גרוע

עדיף ללדת בעזה (כי למסגד מותר להכנס להבדיל מכנסיה - האיסלאם זה לא עבודה זרה והנצרות כן)

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
כדאי לשאול רב לפני שכותבים בנחרצות לאסור.
אני יודעת שבחו"ל לא נמנעים מלהתאשפז בבית חולים רק בגלל שהוא שייך לכנסיה.
שוב, זה לא ראוי בעיני, וגם לא הייתי סומכת על האחיות שם, אבל למיטב ידיעתי זה לא אסור.
הגרש"ז אוייערבאך זצ"ל (ציטוט מויקישיבה):
מותר להתאשפז בבית חולים ציבורי של נוכרים, כיון שדואג וחרד לשמו הטוב, וגם יש שם אנשים רבים, ולכן אין לחשוש שיזיק ליהודי. ובבית חולים של נזירות, כשידוע שהן אדוקות מאד, ויחד עם הטיפול המסור מערבבות גם את דתן ואמונתן, אסור להתאשפז שם, גם חולה שיש בו סכנה.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
מותר להתרפא בבי"ח נוצרי?
למה לא?
מה עושים יהודים טובים וכשרים בחו''ל, מתנתחים ויולדים בבית?
יש לי קרובי משפחה שגרים בווינה, יולדים שם כולם בבית חולים בשם: 'גולדענעס קרויץ'.
רק לשם עצמו יש משמעות עם קונוטציה לא משהו.
וביה''ח הזה מפוצץ בצלבים.
ומותר ללדת שם מלכתחילה.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני שמעתי על בית החולים הזה אבל מכיוון אחר,
מהכיוון של התומכות.
יש הרבה תומכות חרדיות שאוהבות את המקום הזה, בגלל שיש שם אפשרות ללידת מים, ולידה טבעית, זה בית חולים מפואר ומטופח.
מאוד אין בקרב הדולות ליילד שם...
יש תחרות סמויה ביניהן מי יילדה יותר נשים שם.

בכל מקרה, אישית לא הייתי הולכת ללדת בחיים במקום ערבי (כל הערביות היום מתנקזות לשם, לכן בהר הצופים ובעין כרם יש היום פחות ערביות)

הלכתית, אין בעיה ללכת ללדת בשום מקום, אישה יולדת מותר לה לנסוע בשבת גם אם יש לה בית חולים קרוב, ומותר לחלל עליה גם את השבת אם ליבה מעדיף בית חולים אחר.
בכל מקרה אנחנו לא פוסקות הלכה, כל אחת מבררת את זה מול הרב שלה.
אבל לא זו הנקודה, מעניין אותי לשמוע מאלו שילדו שם, מה החוויה שם באשפוז, להיות בחדר מלאאאאא ערביות?
נשמע לי מחלחל...

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
הלכתית, אין בעיה ללכת ללדת בשום מקום, אישה יולדת מותר לה לנסוע בשבת גם אם יש לה בית חולים קרוב, ומותר לחלל עליה גם את השבת אם ליבה מעדיף בית חולים אחר.
ובבית חולים של נזירות, כשידוע שהן אדוקות מאד, ויחד עם הטיפול המסור מערבבות גם את דתן ואמונתן, אסור להתאשפז שם, גם חולה שיש בו סכנה.

תמר בר חנין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הגזמתם!!!!
רפואה שלמה לכל המתענינות
(פעם לקח אותנו נהג מונית לכותל ושאל אם אנחנו מסכימים שהוא יסע דרך השכונה ההיא,לא יודעת בדיוק את שמה,וכשהוא נסע שם הוא הראה לנו את הבית חולים המדובר ואני אמרתי שמע ישראל עד שיצאנו משם)

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הגזמתם!!!!

(פעם לקח אותנו נהג מונית לכותל ושאל אם אנחנו מסכימים שהוא יסע דרך השכונה ההיא,לא יודעת בדיוק את שמה,וכשהוא נסע שם הוא הראה לנו את הבית חולים המדובר ואני אמרתי שמע ישראל עד שיצאנו משם)

זו כבר הגזמה לכיוון ההפוך.
בשייח ג'ארח נמצא קבר שמעון הצדיק!
כל ירושלמי ממוצע ביקר שם כמה פעמים, ויש מהדרין לבקר בקביעות.
(ועוד שם בשכונה בתי יהודים רבים. לאחרונה עלה אחד הבתים לכותרות כשרצו לרכוש אותו תמורת 12 מיליון שקל...)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חבל להתלהם.
יש הבדל בין אשפוז בבת חולים כזה בחו"ל כאשר לא תמיד יש אלטרנטיבה ראויה לבין בית חולים בירושלים שברור שכל בתי החולים היהודיים עולים על בית החולים הזה ברמתם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה