דרוש מידע בית החלמה ביכורים

מצב
הנושא נעול.

פינון

משתמש מקצוען
חברה שלי שהייתה בתקופה האחרונה בביכורים אמרה שבארוחת ערב פשוט לא היה לה מה לאכול,
היו רק פסטות ופשטידות בטעם אבקת מרק מודגש,
ובעיקר פחמימות
עד כדי כך שאמרה שאם תחזור לשם היא תיקח בחשבון תקציב להזמין ארוחות מבחוץ
עוד משהי נתקלה בזה?
בעיקר על זה שיש הרבה פחמימות אבל לא חלבונים וירקות מגוונים

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תודה לכולן על התגובות. שאלה חשובה... כל אלו שלא נהנו מהאוכל בביכורים אשכנזיות או ספרדיות? לדעתי זה משנה. אני לד' לא אוכל מתוקים כ"כ. מחפשת אוכל מבושל, טוב, גבינות וסלטים. אחרי לידה צריך אוכל מחזק לא? בטלזסטון ישבתי עם חברה בארוחת ערב, חוץ מדג מטוגן וקוסקוס יבש שלא נגעתי בזה, היו גבינות מתוקות מעורבות בגועל סליחה על המילה, וסלט מתוק בלי קשר והאוכל היה ביתי מינוס מינוס מינוס. חשוב לי לדעת מה נקרא בעינכן אוכל טוב???
לדעתי האוכל בביכורים מעולה
יש כאלה שלא אוהבות כי יש שם הרבה בצקים מוקרמים וכאלה
בטלזסטון אוכל פשוט מאוד ולא הכי טעים לדעתי

כבי צישינסקי

סטודיו רץ. כל אתר תותח
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
בטלזסטון אכן פשוט, ובביכורים הרבה מוקרמים, אבל טעיםםם
הרבה פעמים ממש משעמם שם ולכן כדאי לתאם עם חברה...

שולחן

משתמש רשום
לדעתי האוכל בביכורים מעולה
יש כאלה שלא אוהבות כי יש שם הרבה בצקים מוקרמים וכאלה
בטלזסטון אוכל פשוט מאוד ולא הכי טעים
חברה שלי שהייתה בתקופה האחרונה בביכורים אמרה שבארוחת ערב פשוט לא היה לה מה לאכול,
ובעיקר פחמימות
עוד משהי נתקלה בזה?
כשאכלתי בטלזסטון עם החברה, לא נגעתי בשום חלבון. דג מטוגן ממש לא בריא הרבה יותר מאיזה מוקרם... וגבינות שהרסו להם את הטעם איבדו את החלבון. צריך שיהיו פינוקים במידה ואוכל במידה. אישית, מעדיפה משהו שתיים טעימים ולא מליון מגעילים.

חשמלוש

משתמש צעיר
באופן כללי מה נותן לכם בית החלמה? לא מכירה את זה וגם בסביבתי לא הולכים
עכשיו לקראת לידה 3 בעז''ה חשבתי ללכת מנסה להבין מה זה נותן אם זה נח
ממש לא מחפשת חברה אחרי לידה, כמה שיותר פרטיות ושקט עדיף לי

באשפוז אחרי הלידה היה לי כל פעם ממש סיוט(אפילו שפעם אחת הייתי בחדר לבד) אז מה הרעיון להיכנס לזה מבחירה? שהאוכל יותר טוב?
אני לקחתי איתי מחשב נייד עם כמה סרטים טובים
היה לי שקט נחתי כשהייתי צריכה, טיפול בתינוק, אוכל טוב

שולחן

משתמש רשום
חברה זה נחמד לשעה שעתיים ביום...
ספר קריאה טוב ממלא אותי מצוין.
מחשב נייד וטלפון...
שבעתי חברה וחברות... (ושאלות...)

חשמלוש

משתמש צעיר
ובעיקר פחמימות
עוד משהי נתקלה בזה?
גם אני הרגשתי ככה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכולן על התגובות. שאלה חשובה... כל אלו שלא נהנו מהאוכל בביכורים אשכנזיות או ספרדיות? לדעתי זה משנה. אני לד' לא אוכל מתוקים כ"כ. מחפשת אוכל מבושל, טוב, גבינות וסלטים. אחרי לידה צריך אוכל מחזק לא? בטלזסטון ישבתי עם חברה בארוחת ערב, חוץ מדג מטוגן וקוסקוס יבש שלא נגעתי בזה, היו גבינות מתוקות מעורבות בגועל סליחה על המילה, וסלט מתוק בלי קשר והאוכל היה ביתי מינוס מינוס מינוס. חשוב לי לדעת מה נקרא בעינכן אוכל טוב???
אשכנזיה

ילילי

משתמש מקצוען
היה אוכל נחמד.
לא משהו מפנק.
אני אשכנזיה.

לא חושבת שקשור לעדה.
קשור לסטנדרטים ולמה את רגילה בבית שלך.

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קל להשיג מקום בביכורים? (אם מזמינים לאחר הלידה)
כן, תוך שבוע? אני הזמנתי אחרי הלידה.
ובקשר לרמת האוכל, אכלתי במספיק מסעדות ומונות יוקרתיים, לדעתי זאת רמה טובה.
אולי לא סטייקים פסיכיים של בשר טלה אבל אוכל משובח, טעים ובשפע.

מאדם פמפידו

משתמש רשום
מה היה מזעזע?
הייתי בהדסה בייבי אחרי לידה ראשונה + סיבוך אחרי הלידה
הייתי חלשה ברמות אחרות
האחיות מהתינוקיה מצלצלות אלי בשעה 5.30 בבוקר
לא הייתי מסוגלת אפילו לענות
ב7.00 בבוקר שהלכתי לתינוקיה הם התחילו לצעוק אלי איך אני מפקירה את התינוקת שלי וכו'
והכי מצחיק שבתחילת הלילה בקשתי מפורשות שיתנו לה מטרנה כל הלילה

פשוט התחלתי לבכות מולם...
לא הבנתי בשביל מה הגעתי לשם עם לא בשביל לשון בלילה ???
ברחתי משם באותו היום !!!
אחרי זה הייתי אצל אמא שלי עוד חודש וזה לפחות פיצה אותי ....

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הייתי בהדסה בייבי אחרי לידה ראשונה + סיבוך אחרי הלידה
הייתי חלשה ברמות אחרות
האחיות מהתינוקיה מצלצלות אלי בשעה 5.30 בבוקר
לא הייתי מסוגלת אפילו לענות
ב7.00 בבוקר שהלכתי לתינוקיה הם התחילו לצעוק אלי איך אני מפקירה את התינוקת שלי וכו'
והכי מצחיק שבתחילת הלילה בקשתי מפורשות שיתנו לה מטרנה כל הלילה

פשוט התחלתי לבכות מולם...
לא הבנתי בשביל מה הגעתי לשם עם לא בשביל לשון בלילה ???
ברחתי משם באותו היום !!!
אחרי זה הייתי אצל אמא שלי עוד חודש וזה לפחות פיצה אותי ....
כשמדובר בתינוקת קטנה זה בד"כ עובר בשלום עם האכלה מבקבוק בלילה.
אבל מכירה מקרוב סיפור טרי מהשבוע האחרון (בביכורים) על מטפלת שהתמודדה במשך הלילה עם תינוק צרחן שלא הסכים לקחת את הבקבוק ושיגע אותה כל הלילה. היא החזיקה על הידיים ,עירסלה ,נידנדה, נתנה בקבוק בתנוחות שונות וכו' וכו'... כמובן טיטולים...
ב5.30 בבוקר המטפלת נשברה והביאה את התינוק לאימו יולדתו ו - קיבלה בתגובה צעקות :"בשביל מה באתי לפה? אם לא נותנים לי לישון לילה"(שימו לב, התינוק כבר היה ב11.00 בתינוקיה)
ואני שואלת : בשביל מה ילדת אותו?
אני לא באה להצדיק את המטפלות בהדסה בייבי אני רק רוצה לומר שלפעמים יש עוד צד לסיפור.

Tehilla Adler

ללמוד אנגלית כמו באמריקה
מנוי פרימיום
כשמדובר בתינוקת קטנה זה בד"כ עובר בשלום עם האכלה מבקבוק בלילה.
אבל מכירה מקרוב סיפור טרי מהשבוע האחרון (בביכורים) על מטפלת שהתמודדה במשך הלילה עם תינוק צרחן שלא הסכים לקחת את הבקבוק ושיגע אותה כל הלילה. היא החזיקה על הידיים ,עירסלה ,נידנדה, נתנה בקבוק בתנוחות שונות וכו' וכו'... כמובן טיטולים...
ב5.30 בבוקר המטפלת נשברה והביאה את התינוק לאימו יולדתו ו - קיבלה בתגובה צעקות :"בשביל מה באתי לפה? אם לא נותנים לי לישון לילה"(שימו לב, התינוק כבר היה ב11.00 בתינוקיה)
אני לא באה להצדיק את המטפלות בהדסה בייבי אני רק רוצה לומר שלפעמים יש עוד צד לסיפור.
אני ממש לא חושבת שלסיפור יש שני צדדים. לאורך כל ההיסטוריה האנושית נשים בכל מקום לא התביישו להיעזר בנשים סביבן ממילדת ועד מיינקת ולקבל תמיכה וסיוע משבט שלם של נשים שעזרו להן לצלוח בשלום את הגידול של התינוק הטרי בטח ובטח בשבוע הראשון וגם הרבה הרבה אחר כך ואף אחד לא העז לשאול אותן בשביל מה ילדת אותו. כל אמא שנשאה את הילד תשעה חודשים רוצה את הכי טוב בשביל הילד שלה ואין לזה שום קשר לכך שבעולם המודרני אישה אמורה לחזור לתפקוד שלוש שעות אחרי לידה! זה מטורף ולא תואם בכלל את האופן שבו אלוקים ברא את העולם. אם האישה מרגישה שהיא צריכה לנוח בלילה אז תנו לה את זה, במיוחד אם זאת העבודה שלכן ועל זה אתן מקבלות כסף. ואם יש לכן אג'נדה מודרנית ומעוותת על האופן שבו אישה אמורה להתנהג אחרי לידה אז תשמרו אותה לעצמכן. אני באופן אישי חושבת שרוב המקרים של דיכאון אחרי לידה נובעים בדיוק מהשדר של הסביבה שמצפה מהאישה לחזור לתפקוד+ לטפל בתינוק לבדה 24 שעות ביממה+ לחזור לעבודה אחרי שלושה חודשים. בלי לקחת בחשבון שזה לא כפתור שלוחצים עליו וזה פשוט קורה. כל אישה והגוף והנפש שלה, והכוחות שלה, והצרכים שלה ומגיעה לה את כל הכבוד והערצה בעולם ולישון כמה שהיא רוצה וכמה עזרה שהיא צריכה בלי שאף אחד ישפוט אותה.

חלום שלי לפתוח כזה בית החלמה לנשים ואולי לא רק לכאלה אחרי לידה, נשים בכל מיני צמתים בחיים שמרגישות שאין להן כוח ולא מבינות שזה לא הן הבעיה, זה העולם המשוגע והאכזרי שמצפה מהן לעשות לגמרי לגמרי לבד עבודה של שבט שלם. ולתת להן לישון ולנוח ולאכול טוב ולהבין שהן מושלמות ושמותר להן להיות חלשות ולרצות לישון וזה לא הופך אותן לאימהות פחות טובות, להיפך.

chaia

משתמש מקצוען
המשפט הזה לא יכול להאמר בשום צורה.
אם את שעובדת בתינוקיה לא מתמודדת עם התינוקת הסובלת, תחשבי על היולדת הטריה שמתמודדת עם תינוקת מאתגרת, היא באה ומשלמת ממיטב כספה בשביל שהיא תוכל לישון בלילה ואת תטפלי בתינוקת שלה ואז היא שומעת את המשפט הזה?
אולי נשאל- בשביל מה התינוקיה קיימת? בשביל מה יש מטפלות בתינוקיה שמקבלות משכורת?

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
המשפט הזה לא יכול להאמר בשום צורה.
אם את שעובדת בתינוקיה לא מתמודדת עם התינוקת הסובלת, תחשבי על היולדת הטריה שמתמודדת עם תינוקת מאתגרת, היא באה ומשלמת ממיטב כספה בשביל שהיא תוכל לישון בלילה ואת תטפלי בתינוקת שלה ואז היא שומעת את המשפט הזה?
אולי נשאל- בשביל מה התינוקיה קיימת? בשביל מה יש מטפלות בתינוקיה שמקבלות משכורת?
המשפט הזה כמובן לא נאמר לאף יולדת, אם למישהי היה ספק.
זו רק מחשבה כזו, ילדת תינוק - הוא צריך אותך. נקודה.
התינוקיה קיימת בשביל לאפשר לאימהות לנוח, והמטפלות עושות הכל, אבל הכל, בשביל זה.
רק צריך לקחת בחשבון שתינוק שמתעקש בכל מחיר על אמא שלו ומנגד אמא שלו מתעקשת בכל מחיר על מנוחה בלעדיו,
האופציה שנשארת זה לתת לתינוק לבכות.... אופציה גרועה מאד בשביל המטפלת , וגם לאמא, אם היתה יודעת מכך.

ועל משכורות של מטפלות ..... לא כאן המקום.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה