דרוש מידע ביצים חומות ממשנת יוסף

tbh

משתמש מקצוען
בררתי ובביצים חומות 1 או 2 מתוך כל 10 בדרך כלל עם דם.
כך שבכל תבנית לא אמור להיות יותר מ6.
כל אלה שזרקו את רוב התבנית, אתן בטוחות שזה דם ולא ה'נקודות חלבון' הכשרות?

מחלימה

משתמש מקצוען
ללא נגיעות
לא פייר להפיל הכל על משנת יוסף
יש מצוקה אמיתית של מחסור בביצים, בלי כל קשר,
ובכל הארץ!

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
זה לא נכון. יש דבר כזה דם בחלבון. נדיר מאד אבל קיים.
לא כל הדמים אוסרים את הביצה.
דם שהוא לא בחלמון הוא לא דם של ביצה פוריה.
אפשר להוציא רק את החלק עם הדם. ולאכול את הביצה.

כך לימד אותנו הרב ויא.

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא כל הדמים אסורים באכילה.
דם שהוא לא בחלמון, הוא לא דם אסור.

כך לימד אותנו הרב ויא.
נראה לי שאת טועה. דם בחלמון אוסר את כל הביצה לעומת דם בחלבון שצריך להוציא רק את הדם אבל שאר הביצה מותרת באכילה. אבל את הדם עצמו לא ידוע לי שיש היתר לאכול.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נראה לי שאת טועה. דם בחלמון אוסר את כל הביצה לעומת דם בחלבון שצריך להוציא רק את הדם אבל שאר הביצה מותרת באכילה. אבל את הדם עצמו לא ידוע לי שיש היתר לאכול.
כן, נראה לי שאת צודקת.
אני מתקנת.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

הנקודות האדומות, על החלמון.
:(
לא יודעת אם הגענו ל20% ביצים ראויות לשימוש מתוך תבנית אחת.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אני לא יודע מזה משנת יוסף
חיפשתי ביצים חומות ואין..
רק לבנות
התארחתי בחג
ושמעתי מבעלת הבית שאכן כמעט כל הביצים היו עם דם או משהו דומה,
האריזה הייתה של משווק גדול בארץ
אבל עליה היה כתוב שהביצים מיובאות מחו"ל
הביצים היו חומות ונרכשו בסופר גדול ולא במשנת יוסף

נתי 31999

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הכתמים על החלמון בביצים החומות משום מה אינם נוטים לאדום אלא יותר חום, מישהו יודע האם זה דם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה