מידע שימושי ביטול האפשרות למשכון דירה קיימת כדי לממן רכישת דירה להשקעה

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
שלום,

שמעתי שיצאה טיוטה של בנק ישראל,
שאומרת שאין לאשר משכנתא של דירה קיימת כדי לקנות דירה להשקעה.

לפי יועץ המשכנתאות שלי, הטיוטה לא אושרה עקב מלחמות של איגוד יועצי המשכנתאות והבנקים שמתנגדים לזה, אך עשויה להכנס לתוקף בלי הודעה מראש.

מישהו יודע אם יהיה לי אישור עקרוני האם הוראה כזו יכולה תחסום אותי? או שזה רק למי שלא התחיל תהליך?
מישהו יודע אם צודק יועץ המשכנתא שלי שאומר שזה יכול להכנס לתוקף תוך חצי שעה, או שהשכנה שטוענת שאורך לזה חצי שנה צודקת?

אני בדוק על סף רכישה, וכל מידע יעזור לי ממש!

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
בררתי שהטיוטה אכן אמינה והיתה,
אבל לא ברור לי על תקופת הזמן, ואני לא יכולה לדעת אם היועץ רוצה להלחיץ,
לכן אני שואלת אם מישהו יודע...

חיים חיימי

משתמש רשום
שלום,

שמעתי שיצאה טיוטה של בנק ישראל,
שאומרת שאין לאשר משכנתא של דירה קיימת כדי לקנות דירה להשקעה.

לפי יועץ המשכנתאות שלי, הטיוטה לא אושרה עקב מלחמות של איגוד יועצי המשכנתאות והבנקים שמתנגדים לזה, אך עשויה להכנס לתוקף בלי הודעה מראש.

מישהו יודע אם יהיה לי אישור עקרוני האם הוראה כזו יכולה תחסום אותי? או שזה רק למי שלא התחיל תהליך?
מישהו יודע אם צודק יועץ המשכנתא שלי שאומר שזה יכול להכנס לתוקף תוך חצי שעה, או שהשכנה שטוענת שאורך לזה חצי שנה צודקת?

אני בדוק על סף רכישה, וכל מידע יעזור לי ממש!
התוקף של האישור עקרוני הוא לא ארוך כך שאין הרבה הבדל אם יש אישור או לא

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה