בחילות בצורה קיצונית. מכלום ושום דבר....

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צלחת מעופפת;n5055310:
מנסיון אישי - עצה ששמעתי מבעלת גמ"ח תרופות מנוסה מאד, ניסיתי והועיל לי מאד: הורמוני הבחילה מאד מתגברים כשנמצאים בבית ובסביבה המוכרת, ונחלשים עד עוברים כשאת יוצאת למקום אחר. למדתי כשהבחילות מתגברות פשוט לצאת החוצה, אפילו לרוקן את הפח ולעשות סיבוב למטה. המצב נרגע פלאים.
בגדול העצה היא לצאת ולהתאוורר. אפילו לגינה השכונתית.

אני לא מאמינה שאני רואה את זה
כמה שזה נכון!
חשבתי שאני משוגעת
מקטרת מקטרת ותמיד מחוץ לבית מאושרת

נראה לי ממש חשוב להפיץ (ונראה לי קשור לעד כמה הריח מוכר. כמה שהריח מוכר יותר הוא מבחיל יותר. אז לא כל מקום יעיל לצאת אליו. למשל לעבודה, לא משהו)

me80284

משתמש מקצוען
דיקלקטין עוזר ברמות
איגלו ישפר את המצב
אני אישית הייתי ממליצה להקפיא קרח ולמצוץ לפעמים האיגלו מוסיף לבחילה
יש סוכריות כשרות של גינגר מאד מומלץ!
ונתפלל עליך - זה בטוח עוזר:)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הבחילות הן לא 'מכלום'! הן בגלל סיבה משמחת מאד :)

וזו מחלה. אמיתית. שסוף סוף יש לה שם ופנים והרבה נשים (וגברים) שעמלים להעלות אותה למודעות הציבורית: היפראמזיס.

ברמה החמורה, מדובר על גועל נפש מכל דבר. הכל-הכל מגעיל. זה לא רק בחילות אלא גם סלידה נוראית מהכל. מקולות, מריחות, מתחושות, ממגע. סוג של חוויה רב-חושית בלתי אפשרית.

לפעמים הדקלקטין עוזר. לפעמים הזופרן. לפעמים שילוב של שניהם.
אם שניהם יחד לא עוזרים, יש תרופות חזקות מאד, מהמחלקה האונקולוגית (האמת, גם זופרן מגיעה משם).
אבל לתרופות יש תופעות לוואי, שלא כל אחת מוכנה לשלם.

יש בירושלים תזונאית שמתמחה בין היתר בתחום הזה, ומתאימה דיאטה דלת-חומציות. יש כאלו שהיא עזרה להן מאד (אנה און).

בכל מקרה, חשוב לדאוג לא להגיע להתייבשות. ולא לתת-תזונה. לזכור שאם את לא תשמרי על עצמך, אף אחד אחר לא יעשה את זה. וכן, מדובר על תקופה ארוכה של תפקוד ירוד והרגשה רעה. בדרך כלל אין פתרונות קסם שמביאים לבריאות שלמה. אפשר לעזור, אפשר להקל, אבל לא להעלים את התופעות.

(אם זה לא תינוק ראשון, תנסי לשים מולך את התמונה הכי מתוקה של התינוק הקודם... ולהתעודד ;) )

רושם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חיה על דיקלקטין גם בשליש השני כבר,
מה שרציתי להוסיף מניסיוני:
לצאת מהבית. כמה שיותר
צנימים לבד או עם גבינה
לקחתי דיקלקטין ישראלי וזה הרדים אותי פחד... עברתי לקנדי ותוך יום יומיים הרגשתי הקלה
ותוך שבוע- התרגלתי לנמנום שהוא גורם וזה הפסיק. רק איתו אני בנאדם. לקחת לפי הכללים על קיבה ריקה 2 בלילה ואחד בבוקר לפי הבחילות.
וכשניסיתי להוריד בהדרגה----הכל חזר.
יש פה כתובת מייל של קבוצת תמיכה חפשי...

סופר וספר

משתמש פעיל
בהזדמנות זו,
אני מוכרת כדורי דיקלקטין בבית שמש.
3.5 ש"ח לכדור. (הקנדי המקורי).

פלוס-מינוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי קפלר;n5056327:
הבחילות הן לא 'מכלום'! הן בגלל סיבה משמחת מאד :)

וזו מחלה. אמיתית. שסוף סוף יש לה שם ופנים והרבה נשים (וגברים) שעמלים להעלות אותה למודעות הציבורית: היפראמזיס.

ברמה החמורה, מדובר על גועל נפש מכל דבר. הכל-הכל מגעיל. זה לא רק בחילות אלא גם סלידה נוראית מהכל. מקולות, מריחות, מתחושות, ממגע. סוג של חוויה רב-חושית בלתי אפשרית.

לפעמים הדקלקטין עוזר. לפעמים הזופרן. לפעמים שילוב של שניהם.
אם שניהם יחד לא עוזרים, יש תרופות חזקות מאד, מהמחלקה האונקולוגית (האמת, גם זופרן מגיעה משם).
אבל לתרופות יש תופעות לוואי, שלא כל אחת מוכנה לשלם.

יש בירושלים תזונאית שמתמחה בין היתר בתחום הזה, ומתאימה דיאטה דלת-חומציות. יש כאלו שהיא עזרה להן מאד (אנה און).

בכל מקרה, חשוב לדאוג לא להגיע להתייבשות. ולא לתת-תזונה. לזכור שאם את לא תשמרי על עצמך, אף אחד אחר לא יעשה את זה. וכן, מדובר על תקופה ארוכה של תפקוד ירוד והרגשה רעה. בדרך כלל אין פתרונות קסם שמביאים לבריאות שלמה. אפשר לעזור, אפשר להקל, אבל לא להעלים את התופעות.

(אם זה לא תינוק ראשון, תנסי לשים מולך את התמונה הכי מתוקה של התינוק הקודם... ולהתעודד ;) )

וואו, רותי פשוט אין מילים.
מישהיא שלחה לי את הכתה שפורסמה בעיתון משפחה.
תארת שם את מה שאני עוברת עוד לפני שעברתי את זה....
עכשיו אני מרגישה שיש לי מה להראות להורים ולבעל, שלא יחשבו שאני מפונקת....
(חבל שאי אפשר להראות גם לבוס....)

את צודקת בהחלט לגבי השורה הפותחת, וזה הדבר היחיד שנותן כוח להחזיק מעמד.

אני בטוחה שיש לך הרבה זכויות בשלום בית בזכות הכתבה.
תמשיכי לעשות חיל.

פלוס-מינוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ורותי,
אם את מסכימה תאשרי לי ואעלה לכאן את הכתבה, אולי זה יהיה לתועלת נשים נוספות.

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אשמח לקבל את הכתבה
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

חשבתי שאני היחידה....
סתם כך לגבי הצמיד - לי היו בחילות איומות וגם הקאתי המון, והצמיד ממש ממש לא עזר - חבל לשלם עליו כסף
לגבי הרעיון של לצאת מהבית - נשמע הגיוני יותר, כי באמת בחוץ ואפילו אצל ההורים הרגשתי יותר טוב, אלא אם הרחתי אוכל מאיזשהו חלון ברחוב שלא פעם גרם לי פשוט להקיא....

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה על דיקלקטין. אם הבחילות קשות, לא יעזור החיקוי, רק המקורי.
אני חייתי על זה עד יום הלידה!!!
זה לא מעביר לגמרי, אבל מאשר חיים אנושיים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י necami1250;n5056671:
ורותי,
אם את מסכימה תאשרי לי ואעלה לכאן את הכתבה, אולי זה יהיה לתועלת נשים נוספות.

נראה לי שהיא כבר הועלתה, אבל אם לא מצאת, אפשר להעלות שוב.

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מצטרפת להמלצה על הדיקלקטין,
גם אני איתו עד לקראת הלידה.
עלי הוא השפיע רק באופן חלקי
אבל מאפשר להחזיק את הראש מעל למים,
רמה מסוימת של תפקוד-
ולא לשקוע לחידלון מוחלט.

פלוס-מינוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי קפלר;n5057390:
נראה לי שהיא כבר הועלתה, אבל אם לא מצאת, אפשר להעלות שוב.

בתקווה שזה אכן כך.....

קבצים מצורפים

• אור בקצה ההיפראמזיס886.pdf
    KB 393.5 · צפיות: 150

זכוכית

משתמש פעיל
רק לי רופא הנשים לא המליץ על דיקלקטין? הוא מאוד מקצועי (אפילו מידי), וכל דבר שלא בטוח הוא אומר לי שלא כדאי,
הוא טען שהכדור הזה יחסית חדש בשוק וכמה מחקרים שעשו עליו, אין לו מספיק שנים בשביל שהוא ייחשב בטוח כמו האקמול, הוא נתן לי מרשם אך המליץ לא לקחת ואמר שגם לבנות שלו הוא לא נתן.
הוא נתן לי דוגמה מכדור אחר (לא זוכרת את שמו) שרק אחרי 20 שנה גילו שהוא לא בטוח לשימוש.
מישהי שמעה על זה?
(אני כ"כ רוצה לקחת ובעלי בינתיים השתכנע מהרופא, הוא נושא בעול הבית כתוצאה מכך...)

dinaday

משתמש פעיל
נכתב ע"י yber;n5057697:
רק לי רופא הנשים לא המליץ על דיקלקטין? הוא מאוד מקצועי (אפילו מידי), וכל דבר שלא בטוח הוא אומר לי שלא כדאי,
הוא טען שהכדור הזה יחסית חדש בשוק וכמה מחקרים שעשו עליו, אין לו מספיק שנים בשביל שהוא ייחשב בטוח כמו האקמול, הוא נתן לי מרשם אך המליץ לא לקחת ואמר שגם לבנות שלו הוא לא נתן.
הוא נתן לי דוגמה מכדור אחר (לא זוכרת את שמו) שרק אחרי 20 שנה גילו שהוא לא בטוח לשימוש.
מישהי שמעה על זה?
(אני כ"כ רוצה לקחת ובעלי בינתיים השתכנע מהרופא, הוא נושא בעול הבית כתוצאה מכך...)

לדברי הרופאה שלי הוא כבר בשימוש של 30 שנה בקנדה.
לישראל הוא נכנס לפני כשנה וחצי.
תרגישי טוב.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י yber;n5057697:
מישהי שמעה על זה?

הדקלקטין קיבל את אישור הבטיחות הכי גבוה של מינהל התרופות האמריקאי: A. אחרי שעבר את כל הבדיקות והאישורים.

הרופא מדבר כנראה על התלידומיד, תרופה שהייתה בשימוש בשנות החמישים, וגרמה למומים קשים אצל תינוקות שאמותיהם לקחו אותה. (שם לא לקח 20 שנה לגלות את הנזקים, אלא שנים ספורות).

הדקלקטין, כאמור נבדק ואושר, ומשתמשים בו כבר שנים רבות במדינות כמו קנדה וארה"ב.
כמובן שתמיד אפשר לחשוש, אולי כשהתינוקות יהיו בני 40 יתגלה פתאום איזה נזק חדש שלא ידעו עליו קודם.
שכל אחת תעשה את הבחירה שלה...
חשוב רק לזכור שהיפראמזיס עצמו גם כן עלול לסכן את האמא + התינוק. ברמה החמורה מגיעים להתייבשויות קשות, תת תזונה ובעיות מלחים. גם דיכאון לפני ואחרי הלידה (נגזרת של ההיפראמזיס), יכול לגרום לסיכון.

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י nar;n5057215:
ממליצה על דיקלקטין. אם הבחילות קשות, לא יעזור החיקוי, רק המקורי.
אני חייתי על זה עד יום הלידה!!!
זה לא מעביר לגמרי, אבל מאשר חיים אנושיים

ורק לי זה לא עזר בכלל??????????.:(
לא דיקלקטין, (מקורי)
לא זופרן
לאא כדור נוסף שהבאתי מארה"ב (3 דולר לכדור)
ולא שילוב של הכל יחד!!!

הדבר היחיד שעזר זה הזמן!!!
בסוף מקבלים את המתנה השווה ביותר!!!
ששווה בשבילה לסבול 60 הקאות ביום! לרדת 20 קילו! להתאשפז עם תת תזונה והתייבשות כל שבוע....

תחשבו על זה, על המתנה היקרה מכל- לפעמים זה מקל!
(מנסיון רב...)

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלפא;n5058928:
הדבר היחיד שעזר זה הזמן!!!
בסוף מקבלים את המתנה השווה ביותר!!!
ששווה בשבילה לסבול 60 הקאות ביום! לרדת 20 קילו! להתאשפז עם תת תזונה והתייבשות כל שבוע....

תחשבו על זה, על המתנה היקרה מכל- לפעמים זה מקל!
(מנסיון רב...)

שאלה לי, ולא דוקא ל אלפא

פשוט הקביעה הזו ככ רווחת, וככ נחרצת, ואני לא זכיתי להבין אותה.
גם לא להרגיש אותה.

איך זה עוזר?

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י לילי 1;n5059448:
שאלה לי, ולא דוקא ל אלפא

פשוט הקביעה הזו ככ רווחת, וככ נחרצת, ואני לא זכיתי להבין אותה.
גם לא להרגיש אותה.

איך זה עוזר?
זה לא עוזר לבחילות ולא להקאות,
זה לא באמת עוזר לתחושה הפיזית האיומה
אבל זה כן עוזר ומעודד את הרוח,
זה עוזר במובן הנפשי להצליח לשרוד עוד יום ועוד שעה.....
וכשחושבים על זה תוך כדי הקושי- לא יודעת איך זה לנשים אחרות, אבל לי זה עזר להרגיש קצת יותר טוב.

חיה בת רבקה

משתמש צעיר
אני בסה"כ בשבוע 7 סובלת מבחילות הזויות במשך כל היום
עזבתי את העבודה מחוסר יכולת לתפקד

מישהי יודעת אולי אם יש סיכונים בדיקלקטין?
כי אם כל הקושי לא אקח משהו שיכול להיות אולי קצת מסוכן. . .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה