דרוש מידע בחור שמתחיל לעשן

מצב
הנושא נעול.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ממה שיצא לי פה שהסוכר האויב הכי אכזרי ...
סיבת המוות השנייה לגברים המצוינת בקובץ היא 'יתר לחץ דם', דבר שעשוי להיגרם גם בעקבות עישון

1682943457440.png

עישון עלול לגרום להתפתחות יתר לחץ דם

עוד ציטוטים מתוך הקובץ שהבאתם -
סיבת המוות הראשונה בישראל היא סרטן והסיבה השניה היא מחלות לב
בשנת 2019 סוכרת היתה סיבת המוות השלישית לגברים ורביעית לנשים לאחר דמנציה. מחלות כלי דם במוח היתה הסיבה השלישית במרבית השנים משנת 2000 ,אך בשנת 2019 דורגה במקום הרביעי לגברים ובמקום החמישי לנשים, דבר שמצביע על מגמת הירידה הגבוהה בעשור האחרון
לא ברור איך הגעתם למסקנה שהקובץ מאשים את הסוכר יותר מאשר את העישון

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
זה לא מדויק
חשוב להבדיל בין פחמימות פשוטות לפחמימות מורכבות
פחמימות מורכבות מגיעות מפירות או מדגנים מלאים והן טובות לבריאות, כל עוד הן נצרכות במינון הנכון
ממש פרופסור לענייני בריאות,
תודה עוד כיוון למחשבה

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בלת"ק

מאד חמור לעשן

אבל הרבה יותר חמור כשהילד מתקלקל

ואם כשהילד מתקלקל כולם אומרים שבדורינו צריך להחיל אותו ולא להעיר לו ק"ו בן בנו של ק"ו שצריך להחיל ולקבל את

זה שהילד מעשן והמקסימום שיש לעשות זה להגיד לו שלא יעשן בבית אבל בודאי שאין לצעוק עליו או להעניש אותו

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ממש פרופסור לענייני בריאות,
תודה עוד כיוון למחשבה
קחו גם חומר קריאה

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
סרטון ישן מאוד
שמראה מה קורה לגוף אחרי העישון
פעם ראיתי סרטון באיכות גבוהה יותר
אם למישהו יש להעלות לכאן

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אולי כשהמעשנים יראו את זה זה יזיז להם משהו....
לו יהי!

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
קחו גם חומר קריאה
אין צורך,
גם ככה התחלתי עכשיו את שיטת הלחמניות של דינה דרך חיים למי שמכיר....... לא בתור דיאטה אבל בתור בריאות, אבל זה עולה המון......... חבל שלא יוצא חוק להוזיל את מוצרי הבריאות,
כמו שהתייקרו חד פעמי ושתיה מתוקה (אולי כבר לא.... אני לא מעודכנת....... שותה רק זירו, ואין לי מושג אם הוא התייקר?!)

סופר חיובי

משתמש מקצוען
סיבת המוות השנייה לגברים המצוינת בקובץ היא 'יתר לחץ דם', דבר שעשוי להיגרם גם בעקבות עישון

צפה בקובץ המצורף 1365023

עוד ציטוטים מתוך הקובץ שהבאתם -

לא ברור איך הגעתם למסקנה שהקובץ מאשים את הסוכר יותר מאשר את העישון
כי סוכר גם הורס את הלב ועושה לחץ דם....
טבלה על סוכר

קבצים מצורפים

• Sugar_Spoons-FINAL-2_0.pdf
    KB 1,012.7 · צפיות: 41

סופר חיובי

משתמש מקצוען

זה שטויות מ 2 סיבות
א.. הוא מקטר שם פקטים רצוף... אין כאלו מעשנים!
ב.. מים סופגים יותר לכלוך מהריאות האופן דרסתי!
מים זה חומר אטום שמסנן הכי חזק ולכן כל הלכלוך נשאר בהם!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כשאדם כותב באיזה מקום
טענה שהפוכה מהסברה הרפואית המקובלת
מזו הכתובה והנשמעת מכלל הרופאים ואתרי הבריאות
הפוכה מכלל המחקרים הקיימים ברשת
הפוכה ממשרד הבריאות הבריטי.
אני לא מתכוונת להיכנס לויכוח והתלהמות כפי שכבר ראית,
ואני לא חוזרת בי ממה שכתבתי.
מה שכן חשוב לי לציין שאין לי מושג איפה ראית שהדברים הפוכים כל כך כפי שכתבת.
אולי זה כתוב בשפה שאינני יודעת לקרוא...יתכן.
בכ''א כל עוד אני לא מוסד לגמילה מעישון יקירך אני חושבת שהגבתי מספיק, מי שמעדיף להמשיך לטמון את הראש בחול שיהיה לו בהצלחה.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
לא קשור לכאן,
אבל למה עדיין מייקרים את מוצרי הבריאות???
לא מייקרים את מוצרי הבריאות, מסבסדים את הקמח הלבן ומוצריו
אם לא היה סבסוד לחם מלא היה עולה פחות
הלוואי שאנשים היו קונים דגנים מלאים אפי' שיש מודעות יותר היום...
לך תראה בסופרים כל הפסטות אורז בסקויטים לחמים וכו' הכל לבן וזול!

אין צורך,
גם ככה התחלתי עכשיו את שיטת הלחמניות של דינה דרך חיים למי שמכיר....... לא בתור דיאטה אבל בתור בריאות, אבל זה עולה המון......... חבל שלא יוצא חוק להוזיל את מוצרי הבריאות,
כמו שהתייקרו חד פעמי ושתיה מתוקה (אולי כבר לא.... אני לא מעודכנת....... שותה רק זירו, ואין לי מושג אם הוא התייקר?!)
ממתיקים אחרים יותר גרועים מסוכר

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
לא מייקרים את מוצרי הבריאות, מסבסדים את הקמח הלבן ומוצריו
אם לא היה סבסוד לחם מלא היה עולה פחות
אז למה לא לסבסד את מוצרי הבריאות?
ממתיקים אחרים יותר גרועים מסוכר
אין לי כח להתווכח בנושא,
אבל מה שבטוח שסוכר יש אנחנו רואים לבד כמה שזה גרוע,
ושאר הממתיקים.......... זה לא משהו שראינו.......

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
אז למה לא לסבסד את מוצרי הבריאות?
אינטרסים
אין לי כח להתווכח בנושא,
אבל מה שבטוח שסוכר יש אנחנו רואים לבד כמה שזה גרוע,
ושאר הממתיקים.......... זה לא משהו שראינו.......
זה מחקרים
הממתיקים יותר גרועים מסוכר.
זה לא שסוכר הוא טוב, זה גם לא טוב, אבל הממתיקים גרועים יותר

חובבן חביב

משתמש מקצוען
ממחקרים שאני קראתי, וחפרתי על זה המון, (גילוי נאות: מעשן בעבר ומאדה לצערי בהווה)
הסכנה הכי גדולה הידועה בסגריה אלקטרונית היא ההתמכרות לניקוטין...
כך בעמדה הרשמית של משרד הבריאות הישראלי וכן בFDA שהם מסתמכים עליו.

קראתי גם הרבה מחקרים באנגלית, ולא מצאתי שום מקור לשינויים הגנטיים ש @Harmonyapro דיברה עליהם,
אם כי יתכן שהסינון לא איפשר לי לקרוא...

תקראו את הכתבה על משה"ב הבריטי, ותבינו למה בישראל אחוזי העישון לא יורדים כבר עשרות שנים...

אגב, המאדים שמתו לפי מה שידוע לי מהנתונים של הCDC אידו חומרים קצת פחות סימפטיים מהנוזלים הרגילים לאידוי
כנ"ל הנער המסכן...
במקביל לסערה התקשורתית סביב המקרה המצער של הנער הישראלי שריאותיו קרסו לפני כשבועיים, בבריטניה, משרד הבריאות פרסם הודעה דרמטית, לפיה יעודד מיליון מעשנים להחליף סיגריות בתחליפי סיגריות (סיגריות אלקטרוניות/מכשירי אידוי, באנגלית Vape) במימון מלא של המדינה, כל זה במסגרת תוכנית חדשה וחלוצית בשם "החלפה לשם הפסקה" שנועדה להפחית את שיעור מעשני הסיגריות בממלכה המאוחדת.

כחלק מהתוכנית הלאומית הראשונה מסוגה בעולם, לכמעט 1 מכל 5 מעשנים באנגליה תסופק ערכת Vape Starter, במקביל לתמיכה התנהגותית, וזאת במטרה לסייע להם להיגמל מעישון סיגריות. הצעדים הללו ננקטים על ידי ממשלת בריטניה כחלק מתוכנית לאומית "ללא עישון עד 2030", ששמה לה ליעד להפחית את שיעורי העישון ל-5% או פחות עד שנת 2030. הרשויות המקומיות יוזמנו לקחת חלק בתוכנית בהמשך השנה, כשכל אחת מהן תגבש תוכנית שתתאים לצרכיה, לרבות החלטה אילו אוכלוסיות לתעדף.

פרסום התוכנית הוביל לסיקור תקשורתי רחב בכלי התקשורת.

הסאנדיי טיימס דיווח כי: "מיליון מעשנים יקבלו סיגריות אלקטרונית חינם". "רשויות הבריאות מנסות לאזן בין מציאת דרכים למנוע שימוש קטינים, ובו בזמן להנגיש מוצרים שיעזרו למעשנים מבוגרים להיגמל", כתב הגארדיאן. על פי רשת הבי.בי.סי. "גורמים רשמיים מעריכים שעלות התוכנית תהיה בסביבות 45 מיליון ליש"ט, כשהמימון יגיע מתקציב משרד הבריאות, אך ינוהל על ידי הרשויות המקומיות." דיווחים דומים היו בסקיי ניוז, בטיימס, בסאן, וברבים נוספים.

שר הבריאות ניל אובריאן, הודיע כי בעקבות הצלחת התוכניות המקומיות, הממשלה שוקלת לחייב הכנסת מסרים חיוביים ומידע נחוץ לחפיסות הסיגריות כדי לעזור לאנשים להפסיק לעשן. כמו כן, במקביל צפויה החמרה ביחס למכירות בלתי חוקיות, וזאת כחלק מהצעדים למנוע מילדים ולא מעשנים לצרוך תחליפי עישון בלתי חוקיים. "נציע למיליון מעשנים עזרה חדשה להיגמל. אנו נממן תוכנית לאומית חדשה "החלפה לשם הפסקה" - הראשונה מסוגה בעולם. אנו נעבוד עם גופים שונים במטרה להציע למיליון מעשנים ברחבי אנגליה ערכת התחלה לאידוי בחינם", אמר אובריאן.

בריטניה הצליחה להוריד את שיעור מעשני הסיגריות מ-30% ל-13%, כאשר היעד הנוכחי על פי התוכנית הלאומית שגיבשה עומד על פחות מ-5%. יש לציין כי למרות שהיא מעודדת שימוש בחלופות עישון במקום סיגריות, היא עושה זאת תחת פיקוח מחמיר של איכות המוצרים שנכנסים למדינה ואכיפה מהותית, כך שלא יגיעו לבני נוער ולמי שאינו מעשן. לשם כך, אף הוקמה יחידת אכיפה מיוחדת במימון של 3 מיליון ליש"ט שתפעל כנגד משווקים שאינם מבצעים בדיקות גיל נאותות ומוכרים מוצרים המכילים רמות ניקוטין לא חוקיות. היחידה תטפל במכירה בלתי חוקית של תחליפי עישון לצעירים ובני-נוער והסרת מוצרים אסורים ולא חוקיים מהשוק.

בריטניה היא בין המדינות המתקדמות ביותר בגישתן כלפי הנושא. התוכנית שגיבשה מתייחסת לחלופות כדרך להפחתת הנזקים הנגרמים כתוצאה מעישון, ורואה בהן כלי עזר שיכול להוריד את שיעור מעשני הסיגריות. על פי מחקר של הקולג' האוניברסיטאי של לונדון ((UCL עם המכון לחקר הסרטן של בריטניה חלופות אלו מסייעות לכ-20,000 איש בשנה להפסיק את השימוש בסיגריות.

נערך לאחרונה ב:

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
חד משמעית ממתיקים גרועים יותר!
התועלת היחידה של כל הזירו למינהם, שלאנשים עם סכרת, זירו פחות מזיק מהסוכר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה