סקירה בואו להיות רצפי בלטות

הים הגדול

משתמש צעיר
ואלו שאינם בעלי חוש מסחרי?
אלו שיודעים לעבוד באמונה ובאמינות אצל המעסיק שלהם, ולקבל את המשכורת החודשית שלהם ולהיות מרוצים ממה שיש להם?
הם ירוויחו הרבה יותר אם הם יעסקו במקצועות הכפיים
מאשר הסכומים בהם הם משתכרים כעת כמחסנאים או מסדרי מדפים

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הם ירוויחו הרבה יותר אם הם יעסקו במקצועות הכפיים
מאשר הסכומים בהם הם משתכרים כעת כמחסנאים או מסדרי מדפים
לו יהיה כדבריך. אין לי עניין שיעבדו כמחסנאים או מסדרי מדפים.

כמובן שעבודות כפיים דורשות בד"כ כוח פיזי שלא לכל אחד יש. ולכן אלו שאין להם כח פיזי, וגם לא כשרונות בשביל עבודות צווארון לבן, וגם לא אומץ להיות עצמאים ולהקים עסקים - שילכו להיות מחסנאים, או מסדרי מדפים, או נהגים בתחבורה ציבורית או כל דבר אחר.

זה הכלל: אף תחום אינו מבייש את העובדים בו (כל עוד זה מותר ע"פ התורה הק').

זמר

משתמש פעיל
מרגלא בפומייהו דרבנן דיבנה אני בריה וחברי בריה אני מלאכתי בעיר והוא מלאכתו בשדה אני משכים למלאכתי והוא משכים למלאכתו כשם שהוא אינו מתגדר במלאכתי כך אני איני מתגדר במלאכתו ושמא תאמר אני מרבה והוא ממעיט שנינו אחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוין לבו לשמים

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אושר עד דוגלים בהעסקת עובדים חרדיים
גם בשדרת הניהול
ולא ראיתי שהם נהפכו ל'סופר דרינק'
אושר עד לוקחים עובדים תותחים! חרוצים! מיומנים!

חרדים, חילונים, נשים וגברים, מכל הסוגים והמינים.

הם לא לוקחים "עובדים חרדים" של "וחי אחיך עמך"

ואושר עד מוכיחה את התזה ההפוכה לזו של רפאל וואהל - הם מצליחים כי יש להם מוצר פנטסטי למכור. לא כי הם חרדים, לעולם לא תראה שלט שאומר "וחי אחיך עמך תקנו באושר עד".

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אושר עד לוקחים עובדים תותחים! חרוצים! מיומנים!

חרדים, חילונים, נשים וגברים, מכל הסוגים והמינים.

הם לא לוקחים "עובדים חרדים" של "וחי אחיך עמך"

ואושר עד מוכיחה את התזה ההפוכה לזו של רפאל וואהל - הם מצליחים כי יש להם מוצר פנטסטי למכור. לא כי הם חרדים, לעולם לא תראה שלט שאומר "וחי אחיך עמך תקנו באושר עד".
תסלח לי - אבל אתה פשוט לא הבנת את התזה של רפאל וואהל. בכלל!

אושר עד לוקחים עובדים תותחים! חרוצים! מיומנים! ואם הם חרדים - זה יתרון עצום מבחינתם!

אף אחד לא ביקש ולא המליץ לאף אחד, להפוך את העסק שלו לארגון חסד. כן מנסים להסב את תשומת הלב של כלל בעלי העסקים: אתם מחפשים עובדים? תשקיעו עוד טיפה מאמץ, ותנסו לגייס כמה שיותר חרדים לעבוד בעסק שלכם. אל תפטרו את עצמכם מהחובה הזאת.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
בקיצור:
תקחו עבדים חרוצים תותחים וכו' אבל תחפשו אותם דבר ראשון בציבור החרדי
תקנו רק בחנויות שוות אבל תבדקו קודם, יש גם כאלה חרדיות
תשתמשו בשירותים של בעלי מקצוע הטובים בתחומם, ואם תשקיעו טיפה מאמץ תגלו אותם בשטיבל הסמוך...

נערך לאחרונה ב:

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תסלח לי - אבל אתה פשוט לא הבנת את התזה של רפאל וואהל. בכלל!

אושר עד לוקחים עובדים תותחים! חרוצים! מיומנים! ואם הם חרדים - זה יתרון עצום מבחינתם!

אף אחד לא ביקש ולא המליץ לאף אחד, להפוך את העסק שלו לארגון חסד. כן מנסים להסב את תשומת הלב של כלל בעלי העסקים: אתם מחפשים עובדים? תשקיעו עוד טיפה מאמץ, ותנסו לגייס כמה שיותר חרדים לעבוד בעסק שלכם. אל תפטרו את עצמכם מהחובה הזאת.
אתה ורפאל וואהל מעלילים על הציבור החרדי שהוא לוקח עובד חילוני טוב בשעה שיש לו עובד חרדי טוב. זה בדיוק מה שאתה כותב.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
אתה ורפאל וואהל מעלילים על הציבור החרדי שהוא לוקח עובד חילוני טוב בשעה שיש לו עובד חרדי טוב. זה בדיוק מה שאתה כותב.
אני גם חושב כך, אבל להבדיל ממך אני לא חושב שזה מגיע מתוך כוונה רעה, אלא בסך הכל מחוסר שימת לב.
אם יעלו את המודעות לעניין בהחלט המעסיקים והלקוחות ימצאו את נותני השירות הטובים גם בציבור החרדי

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
שלחתי מייל ל רפאל וואהל עם קישור לאשכול הזה
כתבתי לו שאשמח שיתייחס לדיון
מצורף המייל ששלחתי לו
שלום ר' רפאל יישר כח על הטורים!
ובמיוחד על הסדרה "חרדים 'ישראלים' - צווארון כחול"
הנושא עורר הדים ודיונים רבים בעד ונגד וכו'
מסב את תשומת לבך לדיון ער בנושא בפורום פרוג
אשמח שתתייחס במדור בעיתון, או בפורום
מצורף קישור >> https://www.prog.co.il/threads/בואו-להיות-רצפי-בלטות.948556/page-4
תודה רבה!

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכון. רק אדייק את המשפט מעט:
לא "בשעה שיש לו", אלא "בשעה שהוא לא מוכן להתאמץ ולחפש קצת יותר אחר עובד חרדי טוב". ולצערנו, זה המצב בהרבה מאוד תחומים.
"טמפו" האהוב עליך כל כך - כדוגמא. מה היה קורה לחברת טמפו הגדולה, אם הם היו משקיעים קצת יותר אנרגיות לאתר עובדי פס ייצור מהחברה החרדית? יש כאלו שלא מתאימים לעבודות אחרות, ומעולים בעבודה בפס ייצור, אבל לטמפו יותר קל לאתר עובדים בלי לנסות להתמקד בקהל מסוים. וחבל מאוד.

זמר

משתמש פעיל
נכון. רק אדייק את המשפט מעט:
לא "בשעה שיש לו", אלא "בשעה שהוא לא מוכן להתאמץ ולחפש קצת יותר אחר עובד חרדי טוב". ולצערנו, זה המצב בהרבה מאוד תחומים.
"טמפו" האהוב עליך כל כך - כדוגמא. מה היה קורה לחברת טמפו הגדולה, אם הם היו משקיעים קצת יותר אנרגיות לאתר עובדי פס ייצור מהחברה החרדית? יש כאלו שלא מתאימים לעבודות אחרות, ומעולים בעבודה בפס ייצור, אבל לטמפו יותר קל לאתר עובדים בלי לנסות להתמקד בקהל מסוים. וחבל מאוד.
למה שיתמקדו

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לפעמים לא בודקים אפילו האם לעובד החרדי יש מה להציע
סיפר לי חבר חסיד X שהוא כתב תוכנה לניהול דינרים והיה בשימוש בקהילות אחרות (קטנות מהחסידות שלו)
והוא די נעלב לראות שבאירועים של החסידות שלו אפילו לא טרחו לשאול אותו האם יש לו מה להציע ופנו לחברה חילונית וההרגשה שלו זה שאנשים חושבים שאם למתכנת יש קרחת כנראה הוא יותר מקצועי מאשר מתכנת שמגיע עם כל ה-8 בגדים

זמר

משתמש פעיל
1716764701880.png

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
למה שיתמקדו
קראת את האשכול הזה??

הטענה של רפאל וואהל, שלי הקטן ושל עוד רבים היא מאוד פשוטה:
אדם חרדי בעל חברה/מפעל גדולים, משלם עשרות אלפי שקלים בחודש משכורות. במקום לנסות לפחות להשאיר את הכסף הזה בתוך הציבור החרדי, ולהוציא עוד כמה אנשים ממעגל פושטי היד - הוא אפילו לא מנסה לחפש אותם, ושולף אוטומטית את הראשונים שזמינים לו. הם חילונים? שיהיה... ערבים? גם טוב...

אני בפירוש לא מדבר על תשלום משכורות גבוהות יותר, או על עבודה איכותית פחות. אבל על כל עובד חילוני שמועסק אצל אדם חרדי, כמעט בוודאות ניתן לומר שהמעסיק עם קצת מאמץ היה יכול למצוא חרדי שיעשה את זה. וחי אחיך עמך!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קראת את האשכול הזה??

הטענה של רפאל וואהל, שלי הקטן ושל עוד רבים היא מאוד פשוטה:
אדם חרדי בעל חברה/מפעל גדולים, משלם עשרות אלפי שקלים בחודש משכורות. במקום לנסות לפחות להשאיר את הכסף הזה בתוך הציבור החרדי, ולהוציא עוד כמה אנשים ממעגל פושטי היד - הוא אפילו לא מנסה לחפש אותם, ושולף אוטומטית את הראשונים שזמינים לו. הם חילונים? שיהיה... ערבים? גם טוב...

אני בפירוש לא מדבר על תשלום משכורות גבוהות יותר, או על עבודה איכותית פחות. אבל על כל עובד חילוני שמועסק אצל אדם חרדי, כמעט בוודאות ניתן לומר שהמעסיק עם קצת מאמץ היה יכול למצוא חרדי שיעשה את זה. וחי אחיך עמך!
בדקת כמה עבודות יש שהחרדים מוכנים לעשות את אותה עבודה באותו איכות/תפוקה באותו מחיר ובאותו זמינות כמו הערבי/חילוני?
צריך לזכור שאם רוצים פועלים פשוטים אפשר לפנות לחברת כח אדם שמביא פועלים לפי דרישה ולעומת זאת אם רוצים להביא חרדים זה דורש הרבה יורת עבודה וגם מגביל כי החרדי רוצה לעבוד עם חרדים ואם הולכים על מהלך של שכירת פועלים חרדים צריך שכל הפועלים יהיו חרדים.

לרוב יחפשו חרדים במקום שיש להם יתרון אמיתי על פני המתחרה (כמו בטיחות/אמינות/שירות לקוחות וכו')

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בדקת כמה עבודות יש שהחרדים מוכנים לעשות את אותה עבודה באותו איכות/תפוקה באותו מחיר ובאותו זמינות כמו הערבי/חילוני?
צריך לזכור שאם רוצים פועלים פשוטים אפשר לפנות לחברת כח אדם שמביא פועלים לפי דרישה ולעומת זאת אם רוצים להביא חרדים זה דורש הרבה יורת עבודה וגם מגביל כי החרדי רוצה לעבוד עם חרדים ואם הולכים על מהלך של שכירת פועלים חרדים צריך שכל הפועלים יהיו חרדים.

לרוב יחפשו חרדים במקום שיש להם יתרון אמיתי על פני המתחרה (כמו בטיחות/אמינות/שירות לקוחות וכו')
רפאל וואהל (שנגדו נפתח האשכול הזה), בהחלט טוען שצריך לעשות גם מסע תודעתי בקרב הציבור החרדי, שאין עבודה שמביישת את בעליה. זה בהחלט נכון, אבל זה לא פוטר את בעלי החברות והמפעלים מהחלק שלהם.
חברות כוח אדם? מעולה! אז צריך להקים חברות כוח אדם חרדיות.

לחפש חרדים רק במקום שיש להם יתרון אמיתי על פני המתחרה = להשאיר אחוזים נכבדים מהציבור עמוק מתחת לקו העוני.

זמר

משתמש פעיל
קו העוני אתה מתכוין לשו"ע יורה דעה סימן רנג כמובן
אני מתכוין שקו העוני הוא קו דמיוני הוא לא נמדד לפי יכולת הקניה
והכי הגיוני זה למדוד קו עוני חרדי [וזה לפי יכולת קניה]
בדיוק כמו שיש לך ענין בעבודה של עובדים חרדיים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה