דרוש מידע בהגשת דוח 1301 האם חייבים לדווח מלגת כולל?

TKTK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא ברור לי האם חובה לדווח על מלגת כולל?
ועוד שאלה ראיתי שכתבו כאן שיש ארכה להגשת הדו״ח עד ה-30.6 ובאזור האישי באתר כתוב לי עד ה30.4
לא ברור לי האם גם לי מגיעה הארכה להגשת הדו״ח
תודה מראש!

מרים יהלום

משתמש צעיר
בדו"ח אישי חייבים לדווח על כל ההכנסות
גם על הכנסות פטורות (כמו מלגת כולל)
אתה יכול להכניס אותה בשדה 209
ובמקורות אחרים לפרט מאיפה ההכנסה
בהצלחה

חיה.

משתמש מקצוען
בדוח האישי יש לדווח על הכנסה חייבת והכנסה פטורה.
מלגה לא נחשבת בכלל הכנסה - לא חייבת ולא פטורה. אין לה מקור חיוב בפקודה.
ולכן חוקית לא חייבים לפרט את המלגה בדוח.
אם רוצים, אין בעיה ואפשר לרשום בשדה של הכנסות פטורות.
יש מייצגים שסוברים שכדאי לרשום כדי שבמקרה של השוואת הון הנתון יופיע כבר בדוחות השנתיים.
יש מייצגים שסוברים שלא כדאי לרשום כדי לשמור קלפים אצלנו ובבוא היום, אם יבוא, אפשר להציג במקרה של השוואת הון.

מומחה

משתמש רשום
מלגה לא נחשבת בכלל הכנסה - לא חייבת ולא פטורה. אין לה מקור חיוב בפקודה.
לפי סעיף 9 (29) לפקודה מלגה נחשבת הכנסה פטורה ולכן חייבת בדיווח תחת הכנסות פטורות.

המייצגים שמשמיטים את זה מהדיווח להבנתי זה כי הם חוששים שפקיד שומה עלול לשנות את הסיווג של זה להכנסה חייבת היות שמלגת כולל אינה עומדת בקריטריונים שצוינו בפקודה (לפי פקודת מס הכנסה כולל אינו מוסד לימודים/מחקר מוכר).

חיה.

משתמש מקצוען
לפי סעיף 9 (29) לפקודה מלגה נחשבת הכנסה פטורה ולכן חייבת בדיווח תחת הכנסות פטורות.

המייצגים שמשמיטים את זה מהדיווח להבנתי זה כי הם חוששים שפקיד שומה עלול לשנות את הסיווג של זה להכנסה חייבת היות שמלגת כולל אינה עומדת בקריטריונים שצוינו בפקודה (לפי פקודת מס הכנסה כולל אינו מוסד לימודים/מחקר מוכר).
סעיף 9(29) לא חל לגבי מלגת כולל, אלא לגבי מלגת קיום בלימודי תואר ומלגה לחוקר במכון מחקר תורני.
מ"ה פרסם חוזר בו הובהר באופן חד משמעי לגבי סוגי המלגות.
פרשנות מ"ה שמלגות קיום בלימודי תואר ובמכון מחקר חייבות לפי 2(2) או 2(10) ולפיכך נקבע להן פטור בהתאם לעמידה בקריטריונים.
מלגה מהכולל לא באה כלל בבסיס המס, כמו מתנות מהורים וירושה.
אפשר לרשום בדוח בסעיף הכנסות פטורות, רק שאין כזו חובה היות ולא מדובר כלל בהכנסה פטורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה