דרוש מידע בד"ץ בית חלקיה משנת יוסף,למישהו יש מידע על ההכשר הזה??

למעשייה

משתמש פעיל
באשכול שהביאו למעלה גם מובאים כמה ת"ח בקיאים מאוד וכו' שדעתם קצת אחרת בלשון המעטה.
בהחלט.

חשוב לדעת, שהאתגר הגדול במערכת הכשרות זו הפרקטיקה, ובפרט בפרטים הקטנים, ובשביל להגיע לרמה של הניסיון והיכולות של העדה"ח וכשרות הרב לנדא, צריך לבנות מערכת במשך שנים רבות, ולא משנה כמה ת"ח נותן הכשרות.

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הרבה ישיבות טובות במגזר הליטאי אוכלים את השחיטה שם
וצוות הרבנים היו במשחטה לכל אורך השחיטה
וראו שזה ברמה מעולה ביותר
יותר בהרבה כשריות שנקראות מעולות

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בבני ברק
[כמובן ישיבות ליטאיות בבני ברק
אין לך הרבה אופציות]

לארג'

משתמש מקצוען
בהחלט.

חשוב לדעת, שהאתגר הגדול במערכת הכשרות זו הפרקטיקה, ובפרט בפרטים הקטנים, ובשביל להגיע לרמה של הניסיון והיכולות של העדה"ח וכשרות הרב לנדא, צריך לבנות מערכת במשך שנים רבות, ולא משנה כמה ת"ח נותן הכשרות.
מאיפה הבאת את זה?

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כמה ישיביות לטאיות גדולות יש בבני ברק
כמובן ישיביות אם הרבה בחורים וישיבות טובות
קח ספר טלפונים תתקשר למרכזיה של הישיבה ותשאל מה הכשרות של הבשר בישיבה

זמר

משתמש פעיל
בהחלט.

שני הרבנים האחראיים שם היו אחראים על שחיטות בכמה הכשרים רציניים

זמר

משתמש פעיל
ברור - בלי הנתון הזה לא היו דנים כאן בכלל.
אם מחר האחראי על הכשרות בהעדה"ח יפתח הכשר - הציבור יאכל מההכשר הזה?
לא למרות שמסתבר שהכשרות בעדה"ח תרד פלאים בלי הנסיון שלו
וההכשר שלו יהיה הרבה יותר טוב

למעשייה

משתמש פעיל
לא למרות שמסתבר שהכשרות בעדה"ח תרד פלאים בלי הנסיון שלו
וההכשר שלו יהיה הרבה יותר טוב
אז למה שזה יהיה שונה בהרבנים החשובים הנ"ל?
אסביר, אנשים סומכים על מערכת, לאו דווקא על איש.

רק באחרונה סיפר לי יהודי ת"ח גדול, שלמד והקיף את כל הנושא, שנהג כל השנים יחד עם חבורה מצומצמת של מחמירים לשחוט לבד לבד, וכמובן למלוח לבד וכו', שהוא חזר לשחוט בתוך אחת המשחטות המוכרות, כשהוא רק עוקב מקרוב שהכל נעשה עפ"י חומרותיו.

הוא אומר שאחרי שנים רבות הוא הבין שפשוט לא שייך לאדם פרטי ואפי' למערכת קטנה להצליח לפקח, ולהצליח "לוותר" על ספיקות, ודווקא במערכות הקטנות מסתמכים על כל מיני היתרים דחוקים, ואכמ"ל.

זמר

משתמש פעיל
אז למה שזה יהיה שונה בהרבנים החשובים הנ"ל?
אסביר, אנשים סומכים על מערכת, לאו דווקא על איש.

רק באחרונה סיפר לי יהודי ת"ח גדול, שלמד והקיף את כל הנושא, שנהג כל השנים יחד עם חבורה מצומצמת של מחמירים לשחוט לבד לבד, וכמובן למלוח לבד וכו', שהוא חזר לשחוט בתוך אחת המשחטות המוכרות, כשהוא רק עוקב מקרוב שהכל נעשה עפ"י חומרותיו.

הוא אומר שאחרי שנים רבות הוא הבין שפשוט לא שייך לאדם פרטי ואפי' למערכת קטנה להצליח לפקח, ולהצליח "לוותר" על ספיקות, ודווקא במערכות הקטנות מסתמכים על כל מיני היתרים דחוקים, ואכמ"ל.
לא אוהב להכנס לשיח של השוואות תכלס' דוקא הדוגמה שהבאת מוכיחה הפוך
אנשים שתפעלו שחיטה גדולה בפועל [נדמה לי שעדין] הם האנשים עם הפרקטיקה הכי גדולה
וגודל השחיטה של משנת יוסף לא דומה לשחיטה פרטית

משפחת א

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
האם אפשר לסמוך על זה?
הוא ברמה של הכשרויות הידועות כמו רובין,לנדא,שארית,קהילות??
שאלה שמציקה לי מ-א-ד.
אתה באמת מתכוין לסמוך על מה שיענו לך פה? אתה בחנת את המשיבים אם הם יודעים הלכות כשרות?
אולי העונה התורן לא נוהג את החומרות שלך? או מחמיר יותר ממך?
אולי הוא נציג של משנת יוסף? או של כל כשרות אחרת?
אולי מי שעונה לך הוא איזה ניק/ית בן 13.5 שלא מבין כלום?
אם היתה לך שאלה על כסף, על בריאות, היית ככה מסתמך? הייתי אומר לך שאתה יכול ליטול תרופה פלונית בלי חשש, היית לוקח???
מישהו היה אומר לך בצורה ברורה (...) שאתה יכול לסמוך על חברה פלונית ולהשקיע שם את הכסף שלך, היית עושה את זה????
אני באמת לא מבין את הרציונל. ולא מתכוון להתקיף חס ושלום. באמת שלא. (אני גם יכול לתת לך מידע קצת על הכשרות הנ"ל בצורה אישית. לא בפורום אנונימי)
אבל לדעתי זה רק גורם לאנשים לדבר לשון הרע ושטויות. וכו'

זמר

משתמש פעיל
אתה באמת מתכוין לסמוך על מה שיענו לך פה? אתה בחנת את המשיבים אם הם יודעים הלכות כשרות?
כעיקרון הנושא בלסמוך על שחיטת מהדרין זה בעיקר מה הפרקטיקה
[מהירות שחיטה פיקוח על ההובלה בדיקת סכינים ועוד כמה נושאים עיקריים]

ק'סניק

משתמש מקצוען
אנחנו בררנו על ההכשר אצל רב מחמיר מאוד (שאוכל רק את השחיטה של עצמו..) והוא אמר שזו שחיטה מעולה.
השאילה אם הוא גם אוכל את זה בבית שלו...
דבר נוסף במקום להישאר אנונימיים אולי כדאי שנדע מיהו הרב ע"מ שנוכל להבין יותר באמת מה הרמה של הכשרות..

משפחת א

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
כעיקרון הנושא בלסמוך על שחיטת מהדרין זה בעיקר מה הפרקטיקה
[מהירות שחיטה פיקוח על ההובלה בדיקת סכינים ועוד כמה נושאים עיקריים]
יש בשחיטה המון הלכות שלא פותרים בפרקטיקה.
שוחט צריך סמיכה, את היודע? גם אם הוא השוחט הכי טוב בעולם.
ועוד כמויות של הלכות שצריך להקפיד עליהם.
אבל לא זה מה שאמרתי. ותעיין טוב בהודעה שלי, לא פתחתי נושא הלכתי בהלכות שחיטה.
בתיאבון.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
שאלה שמציקה לי מ-א-ד.
אולי הוא נציג של משנת יוסף? או של כל כשרות אחרת?
אולי מי שעונה לך הוא איזה ניק/ית בן 13.5 שלא מבין כלום?
אם היתה לך שאלה על כסף, על בריאות, היית ככה מסתמך? הייתי אומר לך שאתה יכול ליטול תרופה פלונית בלי חשש, היית לוקח???
מישהו היה אומר לך בצורה ברורה (...) שאתה יכול לסמוך על חברה פלונית ולהשקיע שם את הכסף שלך, היית עושה את זה????
אני באמת לא מבין את הרציונל. ולא מתכוון להתקיף חס ושלום. באמת שלא. (אני גם יכול לתת לך מידע קצת על הכשרות הנ"ל בצורה אישית. לא בפורום אנונימי)
אבל לדעתי זה רק גורם לאנשים לדבר לשון הרע ושטויות. וכו'
קצת מוזר לי התגובה.
אם אני שואל היכן משיגים כרטיסים למירון ונותנים לי מספר טלפון, ושם אני מזמין.
אם אני שואל מי ממליץ על כשרות או מידע על כשרות, אז כן, אני מקבל מידע ואיתו אני הולך לברר את העובדות!
לא כל אחד יושב בכולל לידך ומקבל את כל המידע שם.
וכאלה דברים לדעתי אמורים להיות ברורים ולא מוסתרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה