דרוש מידע בדיקת רכב לפני קניה

• פותח הנושא stars
  • פורסם בתאריך

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שלום רב.

הציעו לי רכב שיתכן שאקנה אותו, ואשמח לקבל חוות דעת.

מדובר בטויוטה פריוס שנת 2011 שנסע 110,000 ק"מ.
הבטרייה ההיברידית הוחלפה לפני כמעט שנה.
המחיר: 48,000 ש"ח.
שווה, או לא שווה?

ועכשיו לנושא שבכותרת:

איפה כדאי לבדוק את הרכב לפני הקנייה - במכון בדיקה מורשה, או בחברת טויוטה?
כשאני שואל איפה כדאי, אני מתכוון הן מבחינת מקצועיות והיקף הבדיקה, והן מבחינת מחיר.
כמו"כ, הבנתי שיש מכונים מורשים שאינם בודקים את הבטרייה ההיברידית. זה נכון, ואיזה מכונים כן בודקים אותו?

ושאלה נוספת - האם יש למישהו המלצה על מקום בדיקה ספציפי באזור המרכז?

תודה רבה!

נ.ב.
אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי, כי כנראה כבר מחר אלך לבדוק אותו.

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
רייכמן סוכנות טיוטה רחוב ברוך הירש בני ברק
הם נותנים שירות לרכבי טיוטה פה באזור המרכז
אפשר לעשות שם גם מועדון חבר ,

(אגב לגבי המחיר תלחץ, תלחוץ! על המוכר
השוק של היד שניה היום על הפנים
בד"כ המוכרים בלחץ ומורידים את המחיר )

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
מדובר בטויוטה פריוס שנת 2011 שנסע 110,000 ק"מ.
הבטרייה ההיברידית הוחלפה לפני כמעט שנה.
המחיר: 48,000 ש"ח.
שווה, או לא שווה
קצת יקר שמעתי על מישהו שקנה 160 אלף בב35 אלף שקל,
תנסה לבדוק יש בנתניה חברה שמוכרת רק רכבי טיוטה יד שניה
תנסה להשוות
ולשמוע מה יש להם להציע ראיתי כבר כמה פעמים שיש להם הצעות טובות

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אגב לגבי המחיר תלחץ, תלחוץ! על המוכר
המוכר עקשן כפרד!
אחרי התמקחות הזויה ע"י חבר שיודע להתמקח טוב טוב, הוא הסכים לרדת למחיר הנקוב. פחות מזה - יש מה לדבר אולי עוד חודשיים...
שכחתי לציין שהרכב בהחלט במצב מעולה (נהג מבוגר ושמרן, ושוב - עם בטרייה היברידית חדשה).
מה שאני מסתפק זה שאולי באמת זה עדיין יקר, ופשוט לומר למוכר שאם הוא לא יורד עוד, אני לא קונה ממנו (והוא מן הסתם לא ירד, ואני לא אקנה ממנו).

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
קצת יקר שמעתי על מישהו שקנה 160 אלף ב35 אלף שקל,
הבעיה היא שאני מנסה לחשוב על אפשרות מכירה בעוד כ-4 שנים.
במידה ואני עושה 20 אלף ק"מ בשנה, יוצא שאמכור רכב שעשה 240 אלף ק"מ! זה המון.
מה גם שרכב שנסע יותר, יש לו בלאי גבוה יותר, וממילא הוצאות התיקונים נוספים להוצאות האחזקה וגורמת לאחזקה להיות יקרה יותר.

שירת הלווים

משתמש פעיל
בטריה תבדוק רק בחברה. תוודא שיעשו לך עליה אחריות בתשלום. זה שווה!
בדיקה תעשה בכל מכון לבידוק. תוודא שלא עבר תאונה, וחשוב לוודא שיש קבלות מכללללל הטיפולים (ושהם בוצעו בזמן)

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בטריה תבדוק רק בחברה. תוודא שיעשו לך עליה אחריות בתשלום. זה שווה!
בדיקה תעשה בכל מכון לבידוק. תוודא שלא עבר תאונה, וחשוב לוודא שיש קבלות מכללללל הטיפולים (ושהם בוצעו בזמן)
ידוע לך כמה עולה לעשות בדיקה במכון וכמה עולה לעשות בדיקת בטרייה בחברה? ואיפה אפשר לעשות באזור המרכז?

נחום10

משתמש מקצוען
קצת יקר שמעתי על מישהו שקנה 160 אלף בב35 אלף שקל,
תנסה לבדוק יש בנתניה חברה שמוכרת רק רכבי טיוטה יד שניה
תנסה להשוות
ולשמוע מה יש להם להציע ראיתי כבר כמה פעמים שיש להם הצעות טובות
35000 זה נשמע מחיר מופרך , כנראה שתפרו אותו עם פגם רציני כגון תאונה או השכרה או ששיחקו בקילומטרז'
אם כי 48000 זה לא מציאה זה המחיר פחות או יותר.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ידוע לך כמה עולה לעשות בדיקה במכון וכמה עולה לעשות בדיקת בטרייה בחברה? ואיפה אפשר לעשות באזור המרכז?
שמעתי על מ.מ.מ. בבני ברק.
יש המלצות או דיס?
גם לא כתוב שם מחירים ואם הם עושים בדיקה לבטרייה. מישהו יודע?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
35000 זה נשמע מחיר מופרך , כנראה שתפרו אותו עם פגם רציני כגון תאונה או השכרה או ששיחקו בקילומטרז'
אם כי 48000 זה לא מציאה זה המחיר פחות או יותר.
אמת.
מי שאני קונה דרכו (המתווך) אמר לי שלא מדובר במחיר מציאה, אבל א"א לומר שלא מדובר בעיסקה טובה.
הוא הציע לי "לישון על זה לילה", ואני מוצא את עצמי "ער על זה לילה" (טוב, לא באמת רק על זה...) ולכן מבקש את עזרת אנשי הפורום היקרים בקבלת החלטה.
מצד אחד, למה לא לחכות עוד.
מצד שני, תמיד אפשר לומר שאולי יהיה משהו יותר טוב.
יש כאן מעלה שמדובר בנהג מבוגר ששמר על הרכב (וכמובן טיפולים רק בחברה וכו'), וגם בטרייה חדשה.
ויש כאן חיסרון שהרכב הוא בן 8 (אמנם הוא עלה לכביש רק בספטמבר 2011, כך שליתר דיוק הוא בן 7 וחצי... ואגב - זה מה שהעלה את המחירון שלו ביד 2 (לאחר שקלול) מ-47,400 ל-49,900), וגם הצבע זקוק לקצת שיפוץ (וליש / ווקס, לא מבין בזה... כך אמר לי המתווך הנ"ל.
השאלה היא אם שווה לקנות את זה או בכל אופן לחכות קצת?

כל זה בהנחה שהמוכר לא יורד במחיר (וכך באמת נראה).

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
טויוטה כדאי לבדוק במוסכי טויוטה, העלות +- אותו דבר כמו במכון בדיקה והמידע שווה בהרבה.

במידה והרכב טופל במוסכי טויוטה כל המידע נגיש לכל מוסכי טויוטה.

בהצלחה !

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אמת.
מי שאני קונה דרכו (המתווך) אמר לי שלא מדובר במחיר מציאה, אבל א"א לומר שלא מדובר בעיסקה טובה.
הוא הציע לי "לישון על זה לילה", ואני מוצא את עצמי "ער על זה לילה" (טוב, לא באמת רק על זה...) ולכן מבקש את עזרת אנשי הפורום היקרים בקבלת החלטה.
מצד אחד, למה לא לחכות עוד.
מצד שני, תמיד אפשר לומר שאולי יהיה משהו יותר טוב.
יש כאן מעלה שמדובר בנהג מבוגר ששמר על הרכב (וכמובן טיפולים רק בחברה וכו'), וגם בטרייה חדשה.
ויש כאן חיסרון שהרכב הוא בן 8 (אמנם הוא עלה לכביש רק בספטמבר 2011, כך שליתר דיוק הוא בן 7 וחצי... ואגב - זה מה שהעלה את המחירון שלו ביד 2 (לאחר שקלול) מ-47,400 ל-49,900), וגם הצבע זקוק לקצת שיפוץ (וליש / ווקס, לא מבין בזה... כך אמר לי המתווך הנ"ל.
השאלה היא אם שווה לקנות את זה או בכל אופן לחכות קצת?

כל זה בהנחה שהמוכר לא יורד במחיר (וכך באמת נראה).
למחירון יד 2 אין משמעות אמיתית.
המחירון האמיתי הוא לוי יצחק תבדוק שם כמה המחירון כדי שהביטוח יכסה את כל הכסף שאתה משלם.
נתקלתי לע פעם ולא פעמיים ברכבים שנמכרים מעל המחירון.
כל זה משמעותי רק כשאת מבטח מקיף.

על פניו התנאים החיצוניים נשמעים טוב.

תבדוק היטב כמה זמן יש אחריות על הבטריה בעיקר אחרי שהיא כבר הוחלפה. ומדוע הוחלפה.
כמו שהבנתי הרכבים הנל חסכוניים מאוד מאוד בדלק אבל הבטריה עושה בעיות.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
למחירון יד 2 אין משמעות אמיתית.
המחירון האמיתי הוא לוי יצחק תבדוק שם כמה המחירון כדי שהביטוח יכסה את כל הכסף שאתה משלם.
נתקלתי לע פעם ולא פעמיים ברכבים שנמכרים מעל המחירון.
כל זה משמעותי רק כשאת מבטח מקיף.

על פניו התנאים החיצוניים נשמעים טוב.

תבדוק היטב כמה זמן יש אחריות על הבטריה בעיקר אחרי שהיא כבר הוחלפה. ומדוע הוחלפה.
כמו שהבנתי הרכבים הנל חסכוניים מאוד מאוד בדלק אבל הבטריה עושה בעיות.
תודה רבה!
האמת היא שהבנתי שדווקא מחירון יד 2 הוא המחירון של המצב בשוק. מחירון לוי יצחק הוא רק המחירון המקצועי, ולכן חברות הביטוח הולכים לפיו.

ANK

משתמש פעיל
בגדול הרכב הזה מצויין. המחיר לא מציאה. ממליץ על בדיקה רק בטויוטה! שווה את המחיר. אם המוכר מוכן להתחייב . שווה

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תודה רבה!
האמת היא שהבנתי שדווקא מחירון יד 2 הוא המחירון של המצב בשוק. מחירון לוי יצחק הוא רק המחירון המקצועי, ולכן חברות הביטוח הולכים לפיו.
תחשוב שתקנה רכב ב50000אש"ח לפי יד 2 והביטוח יכסה אותך רק ב42000 אש"ח לפי שווי הרכב האמיתי בלוי יצחק
עוד לפני ירידת ערך בגלל קילומטרים או בגלל העברת יד כבר הפסדת 8000 אש"ח

נחום10

משתמש מקצוען
זה לא המון אנשים מוכרים פריוס שעשה 300+ בכ25 אלף
הכל נמכר בסוף, השאלה כמה זמן לוקח למכור מכוניות כאלה[לפעמים חודשים ארוכים] וגם השאלה באיזה מחיר, שבגלל שאין לו ביקוש אתה נותן אותו כמעט בחינם, מניסיון.
בקיצור ,מומלץ למכור רכבים לפני שמגיעים לק"מ גבוה מאד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה