דרוש מידע בבקשה תעזרו לי להבין - הגמ"ח המרכזי

zahav1

משתמש מקצוען
@רותי קפלר

מכירה משיהו שאכן החזיק מעמד במשך 20 שנה וקבל על תוכנית חסכון/תיק השקעות 10 אחוז בשנה?

תיק פאסיבי

http://www.hasolidit.com

כאן בבלוג המפורסם והאמין נראה שזה מורכב במיוחד

אשמח אם תבררי כמו בזמנו שבביטקוין לא האמנת שאנשים קבלו כסף בבנק מזה, גם כאן צריך בירור יסודי האן קיים דבר כזה, בפרט בציבור החרדי שבגלל בעיות ריבית/שבת זה הופך עוד יותר למורכב
השאלה על איזה מסלול הולכים.
השאלה מהם דמי הניהול, וכמה מפקידים.
ממוצע של 5 % תשואה זה הגיוני
זו צילום מסך מאתר ביטוח נט, מסלול השקעה כללי 10 שנים אחרונות.
קחו בחשבון ששנת 2008 היתה שנה גרועה מאד וכל השוק ירד.
upload_2018-7-26_19-16-16.png

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני מעוניינת לעשות כזה תוכנית
איך ואיפה פותחים ומנהלים תיק השקעות?
דבר ראשון שווה לנצל את קרן ההשתלמות שהיא פטורה ממס עד תקרה של 18 אש לשנה אאל"ט
(אם אין לך מהמעסיק שווה לפתוח עוסק פטור, ואז את יכולה לפתוח כזו עצמאית ולהפקיד את התקרה בפטור ממס)
שנית, לא ממליצה לעשות כזה דבר לפני שאת קוראת קצת על תנודתיות, להעריך את יכולת הסיבולת שלך , פיזור, השקעה פסיבית וסיכון מט"ח.
אם את רוצה לינקים ללימוד - בשמחה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השאלה על איזה מסלול הולכים.
השאלה מהם דמי הניהול, וכמה מפקידים.
ממוצע של 5 % תשואה זה הגיוני
זו צילום מסך מאתר ביטוח נט, מסלול השקעה כללי 10 שנים אחרונות.
קחו בחשבון ששנת 2008 היתה שנה גרועה מאד וכל השוק ירד.
תשואות העבר אינן מעידות על תשואות העתיד , ואם כבר בודקים לפי תשואות עבר - שווה לבדוק מדדים שקיימים כבר 50 שנה
למשל, התשואה של מדד הS&P 500 היא 7% ויותר ריבית ריאלית (בניכוי אינפלציה)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אתם כתבתם בעבר בפורום נגד השקעה כזו לפנסיה כיון שיתכן ובדיוק בשנת הפרישה הבורסה טיפול
כשמשקיעים בתוכנית לטווח ארוך בפנסיה, מתחילים בגיל 20 , מצמצמים אחוז מנייתי כל עשור בערך , בשאיפה להגיע לגיל 60 עם מעט מניות והרבה אג"ח

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אותם מומחים גם טוענים (כולל ממציאי ההשקעה הפאסיווית במדדים) טוענים שהצפי לשנים הבאות היא תשואה נמוכה יותר.
יש למישהו כדור בדולח ? זה פשוט ממש יעזור לי בחיים.

אותם מומחים גם טוענים שהתשואה בפועל נמוכה בהרבה בגלל עמלות
לא צריך מומחים , אפשר פשוט לחשב לבד ניכוי של 0.35% (אינטרגמל )ועוד 0.12% בערך הוצאות ניהול השקעות.

בפועל, התשואה של מסלול אינטרגמל מנייתי S&P היתה קרובה מאד למדד הNTR(שהוא המדד בניכוי מס על הדיבדנדים במקור) אפשר לחשב 6.65 אחוז תשואה בממוצע

zahav1

משתמש מקצוען
תשואות העבר אינן מעידות על תשואות העתיד , ואם כבר בודקים לפי תשואות עבר - שווה לבדוק מדדים שקיימים כבר 50 שנה
לא יודעת מהי ההתמחות שלכם.
אבל כל מי שמתמחה בתחום ידע להגיד שאכן תשועות העבר לא אינם מעידות על תשואות העתיד, אולם לחלוטין מעידות על טיב הקופה ורמת איכות ההשקעות בה.
ו3 ו5 שנים אחורנית הם בהחלט מדד שכל יועץ השקעות/פנסיוני מקצועי יבדוק וייעץ.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני חושבת שכל התפיסה צריכה להיות שונה
לא איך מצליחים לגייס עוד הלוואה, לכל צורך שהוא, [מלבד לצורך השקעה בתנאים מאד מסוימים]
אלא איך מגיעים למצב שאתם מחתנים את הילד שלכם, בכסף שיש לכם! ולא בכסף שאין לכם!
ספוילר, חושבת שזה אפשרי, כמובן לא בקלות, אלא רק אחרי שמשנים את כל התפיסה הכלכלית.

ש.ב.

משתמש פעיל
דבר ראשון שווה לנצל את קרן ההשתלמות שהיא פטורה ממס עד תקרה של 18 אש לשנה אאל"ט
(אם אין לך מהמעסיק שווה לפתוח עוסק פטור, ואז את יכולה לפתוח כזו עצמאית ולהפקיד את התקרה בפטור ממס)
שנית, לא ממליצה לעשות כזה דבר לפני שאת קוראת קצת על תנודתיות, להעריך את יכולת הסיבולת שלך , פיזור, השקעה פסיבית וסיכון מט"ח.
אם את רוצה לינקים ללימוד - בשמחה.
אשמח ללינקים ללימוד

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא יודעת מהי ההתמחות שלכם.
אבל כל מי שמתמחה בתחום ידע להגיד שאכן תשועות העבר לא אינם מעידות על תשואות העתיד, אולם לחלוטין מעידות על טיב הקופה ורמת איכות ההשקעות בה.
ו3 ו5 שנים אחורנית הם בהחלט מדד שכל יועץ השקעות/פנסיוני מקצועי יבדוק וייעץ.
בשנים האחרונות המדדים (בעיקר של ארה"ב) עלתה באחוזים חריגים
אז
* אם הקופה גם השיגה תשואות כאלו, קרוב לוודאי שהיא משקיעה את הרוב המוחלט במניות, ואתם צריכים לשאול את עצמכם אם אתם מוכנים לירידות של עשרות אחוזים ויתכן שגם לזמן ממושך (תשערו איך תשנו בלילה עם הפסדים של מאות אלפ"ש, וכתבות אדומות ומפחידות שמסבירים בצורה משכנעת ש'הפעם זה אחרת' וכל שוק ההון הולך להימחק, בגלל חובות גדולים באופן חריג של הממשלות (מה שנכון), ביטקוין, סטרואידים או המצאה אחרת).
בנוסף יתכן והקופה לקחה סיכונים גדולים יותר מהשקעה במדדים (כלומר מעבר לאחוזים הגבוהים של מניות בכלל, היא בחרה במניות \ ניירות מסוכנים במיוחד, שעלולים ליפול הרבה מעבר ל-50% (חפשו השקעות במדד התנודתיות שגרם להפסדים גדולים לאחד מבתי ההשקעה בארץ, ואלו ניירות אולטרה מסוכנות ולא אמורות להיות בתיק השקעות)).
* אם הקופה פיגרה, היא לא בהכרח משקיעה בתמהיל מסוכן פחות, יתכן והיא פשוט ניסתה 'להכות' את המדדים (ועל הדרך להרוויח על המסחר עצמו) ופישלה (כמו שקורה ל-99% ממנהלי התיקים, ואין אפשרות ריאלית לדעת מיהו ה-1% שהפעם כן יצליח..).

אף אחד לא יודע מה יהיה, וגם מה נחשב פחות מסוכן אפשר להתווכח
אבל קודם כל חייבים להיות מודעים ומוכנים למה שעושים.

כאן יש חומר מועיל מאוד (רק בזהירות זה לא אתר דתי בכלל!).

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני חושבת שכל התפיסה צריכה להיות שונה
לא איך מצליחים לגייס עוד הלוואה, לכל צורך שהוא, [מלבד לצורך השקעה בתנאים מאד מסוימים]
אלא איך מגיעים למצב שאתם מחתנים את הילד שלכם, בכסף שיש לכם! ולא בכסף שאין לכם!
ספוילר, חושבת שזה אפשרי, כמובן לא בקלות, אלא רק אחרי שמשנים את כל התפיסה הכלכלית.
זה וודאי נכון
אבל לא ריאלי לרוב האנשים (שכן יכולים לחסוך סכומים יפים)
מי שמפקיד בגמ"ח סכום מצטבר של 70,000 עבור הלוואה מקסימלית של 300,000
עושה זאת בגלל שהוא משער שבעוד 10-20 שנים לחתן יעלה סכום קרוב יותר ל-300K מל-70K
והוא ישלם בכל מקרה ריבית
אז עם הגמ"ח הוא ישלם הרבה הרבה פחות + ניקוי ממעשרות + מקור נפרד שיכול לשמש כהון עצמי עבור הלוואות אחרות.

למי שיש את היכולת
יכול גם להשקיע וגם לרכוש יחידות בגמ"ח, כך הוא יוכל בבוא העת לשלם את הלוואה מפירות ההשקעה (הלוואה כמעט ללא עלות, משתלמת גם עבור תמורה של השקעה בסיכון נמוך), דחיית תשלום המס גם יכול להיות רווח גדול.

יש גם חסרונות, נכון.

נערך לאחרונה ב:

אפרים

משתמש פעיל

כשאתה אומר שסנופי השיג תשואה ריאלית של 7%, זה לפני או אחרי מיסוי?

ושאלה נוספת, אם אתה נצמד נניח לסנופי ולא יורד ממנו בשום שלב, אירוע המס יקרה רק בשלב המימוש, אכן?

אם כן, האם יש דרך להצמיד פנסיה למדד ולהרוויח מיסוי בצורה כלשהי?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה וודאי נכון
אבל לא ריאלי לרוב האנשים (שכן יכולים לחסוך סכומים יפים)
מי שמפקיד בגמ"ח סכום מצטבר של 70,000 עבור הלוואה מקסימלית של 300,000
עושה זאת בגלל שהוא משער שבעוד 10-20 שנים לחתן יעלה סכום קרוב יותר ל-300K מל-70K
והוא ישלם בכל מקרה ריבית
אז עם הגמ"ח הוא ישלם הרבה הרבה פחות + ניקוי ממעשרות + מקור נפרד שיכול לשמש כהון עצמי עבור הלוואות אחרות.

למי שיש את היכולת
יכול גם להשקיע וגם לרכוש יחידות בגמ"ח, כך הוא יוכל בבוא העת לשלם את הלוואה מפירות ההשקעה (הלוואה כמעט ללא עלות, משתלמת גם עבור תמורה של השקעה בסיכון נמוך), דחיית תשלום המס גם יכול להיות רווח גדול.

יש גם חסרונות, נכון.
יכול להיות שאתה נביא, אבל לפי ההודעה אז כנראה שלא,
אני לא כתבתי איך עושים את זה, ואתה הבנת מה שהבנת,
אני דיברתי על שינוי תפיסה, ואני חושבת שכל אחד ואחת יכולים לשנות את התפיסה שלהם
ואני חושבת שגם למי שאין שום חיסכון כשהילד נולד וכדו', וגם אם לא מרוויחים ביחד אפי' 8K ביחד, וזה אם לומדים מה זה הכנסה פסיבית, ומה זה ריבית דריבית וכו',
אבל כמו שאמרתי זה חייב להתחיל דבר ראשון בשינוי התפיסה, שחיים לפי מה שיש ולא לפי מה שאין,

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני דיברתי על שינוי תפיסה, ואני חושבת שכל אחד ואחת יכולים לשנות את התפיסה שלהם
ואני חושבת שגם למי שאין שום חיסכון כשהילד נולד וכדו', וגם אם לא מרוויחים ביחד אפי' 8K ביחד, וזה אם לומדים מה זה הכנסה פסיבית, ומה זה ריבית דריבית וכו',
משהו בתור התחלה

ממ"ד

משתמש מקצוען
אני מכין גמ"ח של כ 100000 ש"ח לכל ילד, ושם עוד 50 ש"ח בביטוח לאומי=כ- 40,000 ש"ח בגיל החתונה. ועוד 500 ש"ח בקופת חיסכון אצל אשר פישמן, וזה מביא תשואות יפות עולות ויורדות, אך ללא ייאוש ומקווה להוציא מזה עוד כ150,000 ש"ח לכל ילד. ובעז"ה לחתנם עם מה שיש לי ולא להכין המון גמחי"ם 20 שנה ולהחזירם עוד 10 שנים.....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ועוד 500 ש"ח בקופת חיסכון אצל אשר פישמן, וזה מביא תשואות יפות עולות ויורדות,
מי הוא זה, ואיזה הוא,
או בקיצור אם אפשר עליו פרטים ו..כמה שיותר

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
מי הוא זה, ואיזה הוא,
או בקיצור אם אפשר עליו פרטים ו..כמה שיותר

לכאורה כוונתו לסוכן הביטוח אשר פישמן, הוא משקיע דרכו בחברות הביטוח/בתי השקעות.

בעניין השקעה באמצעות חברות הביטוח / בתי השקעות מורשים ! יש לי מה להציע בעניין המעוניין יפנה אליי באישי.

ממ"ד

משתמש מקצוען
אשר פישמן סוכן פצצה!!!
טלפון נתב לשלוחות 02-5379770

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה