דרוש מידע בבקשה תעזרו לי להבין - הגמ"ח המרכזי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לכן אני לא מבין מה הבשורה הגדולה בגמ"ח המרכזי. להפיל את ההלוואה על הילד? ואז לפרסם שהאבא רגוע
וכן לא קבלתי תשובה על ההחזר הגבוה שיוצא לס' ילדים

הבשורה הגדולה היא הלואה גדולה (בגמחים רגילים להשיג 50 אלף זה יפה, פה הם נותנים הלואה של 240 אלף!!) בהחזר נח.
מי ישלם את ההלואה זה עוד שאלה, אבל קדם כל למצא בשעת הצורך הלואה טובה בפרק זמן סביר עם החזרים נוחים זה בכלל לא מובן מאליו.
ואם בגלל שקשה לך להחזיר הלואה אחת, אתה לא מסדר לך הלואה נוחה ל6,8,10 ילדים. אני ממש לא מבינה איך ההגיון שלכם עובד. להפך. מי שרואה כמה קשה לו לסדר את עצמו צריך לעשות אלף השתדלויות כדי שיהיה משהו להתחיל לחתן איתו את הילדים.

imac100

משתמש מקצוען
כל פעם מחדש עושה לי רע ההודעות האלה.
האבא שילם והילד לקח על עצמו.
פשוט רחמנות.
כשאבא קורס הילד צריך!!! חייב!!! לשלם גם אם זה על חשבון למכור את הדירה שלו.
ולא רלוונטי אם זה על הגמח המרכזי שזה הו"ק על הילד, משכנתא על הדירה של הזוג שנמצאת על שם ההורים. ואני אקח עוד צעד ואגיד שגם אם זה חובות שלא קשורים לדירה של הילד.

לשמחתי בעולם סביבי אני רואה הרבה יותר ילדים שעוזרים להורים. כל משפחה בשלב שונה (תלוי בהרבה פרמטרים) מאשר ילדים שמתלוננים.

נערך לאחרונה ב:

rivky k

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אין בעיה שילד עוזר להוריו ואפילו עוזר מאוד!
אבל לא כשזה בא בכפיה כזו.
וד"א לכל הדואגים הזוגות שאני מכירה שמשלמים את הלוואות הוריהם הם ממש ממש ממש לא מאלו שקיבלו דירות ואפילו לא חלק מהם.
זה הורים שלקחו את ההלוואה נטו לצרכי החתונה כי דירות כאמור הילדים לא קיבלו!
אני חושבת שזה מחדל של הגמ"ח המרכזי שגורם לכאלו בעיות. (וכמובן לא של ההורים)
שימצאו פתרון אחר איך לתת את ההלוואה לא דרך החשבון של הזוג הצעיר שמתחיל זה עתה את חייו.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מי ישלם את ההלואה זה עוד שאלה, אבל קדם כל למצא בשעת הצורך הלואה טובה בפרק זמן סביר עם החזרים נוחים זה בכלל לא מובן מאליו.

ככה זה מתחיל, העיקר שיש הלוואה
ואח"כ שהילד יסתדר איתה. מה עוזרת הלוואה אם יוצא סכומים ענקיים כל חודש

ואם בגלל שקשה לך להחזיר הלואה אחת, אתה לא מסדר לך הלואה נוחה ל6,8,10 ילדים. אני ממש לא מבינה איך ההגיון שלכם עובד.
ההגיון שלי אומר שלא לוקחים הלוואה שלא יודעים מאיפה להחזיר

ואני לא מבין
אם הגמח המרכזי יודע שההלואה בעצם מיועדת להורים וכמו שרואים בפרסום הנ"ל
היה צריך לבנות תכנית שתתאים למי שיתן כמה ילדים
לדוג' שהפריסה אחרי כמה ילדים תתארך

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ככה זה מתחיל, העיקר שיש הלוואה
ואח"כ שהילד יסתדר איתה. מה עוזרת הלוואה אם יוצא סכומים ענקיים כל חודש

ההגיון שלי אומר שלא לוקחים הלוואה שלא יודעים מאיפה להחזיר

ואני לא מבין
אם הגמח המרכזי יודע שההלואה בעצם מיועדת להורים וכמו שרואים בפרסום הנ"ל
היה צריך לבנות תכנית שתתאים למי שיתן כמה ילדים
לדוג' שהפריסה אחרי כמה ילדים תתארך

ההגיון שלי אומר שאין לנו נתונים לגבי מה יקרה בעוד 20 שנה. אבל בעוד שהסבירות שאוכל לעמוד בהחזרים של אלף ואפילו אלפי שקלים לחודש קיימת. הסבירות שיהיו לי מאות אלפים במזומן היא כמעט בלתי אפשרית (אם כי נסים תמיד יכולים לקרא) ולכן אני נערכת למקרה הסביר יותר.
אם יש לי היום כסף לשלם למעון, ובע"ה יהיה לי כסף לשלם לבחור לישיבה, סביר מאד שנוכל את אותו תשלום ליעד להלואה עם נישואיו.
לזרוק את הילד בלי שקל למים תמיד נוכל, אבל כהשתדלות שווה לנסות לחשוב על כוונים יותר נעימים.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אבל אם הגמ"ח המרכזי יודע שההלוואה היא עבור ההורים
ראוי היה שידאגו לפריסה רחבה יותר אחרי כמה ילדים
היום יוצא אחרי 4 ילדים 6000 ש"ח בחודש
ובעשר שנים יוצא גם יותר מארבעה ילדים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל אם הגמ"ח המרכזי יודע שההלוואה היא עבור ההורים
ראוי היה שידאגו לפריסה רחבה יותר אחרי כמה ילדים
היום יוצא אחרי 4 ילדים 6000 ש"ח בחודש
ובעשר שנים יוצא גם יותר מארבעה ילדים

קדם כל אתה יכול להפנות אליהם את ההערה הזו. מעבר לכך אם יש לכם רעיון למיזם יותר טוב משלהם אתה תמיד יכול לפתוח משהו כזה.

בעקרון, מה שאני מקוה שיקרה אולי על חלק מהילדים כן נוכל לשים את ההלואה? אולי תהיה להם הכנסה סבירה קבועה? אולי לחלק מהילדים יהיו לנו מחותנים עשירים? אולי בחתונה של אי מי מהילדים תשתחרר קרן השתלמות או פיצויים ולא נדרש להלואה? אולי נחלוק את ההלואה שליש אנחנו שליש המחתונים ושליש הילדים?
נמצא לכל אחת מההלואות פתרון כשיבוא היום בע"ה. אין דרך באמת לדעת מה יקרה. עדיין יש אפשרויות מאד מאד סבירות להתמודד עם ההלואות האלה. בשלב הזה כל מה שאפשר לעשות זה לדאוג שאם נצטרך את ההלואות יהיה לנו דרך להשיג אותם. בבא היום נמצא הלאה את הפתרונות. האלטרנטיבה שלא תהיה לנו הלואה וגם לא שום דרך אחרת לסיע לילדים היא הרבה הרבה יותר גרועה.

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
למי שפתח את האשכול:

התשובה לשאלה היא פשוטה ביותר,
אבל עדיף לשמוע אותה ישירות מבעלי ניסיון.

אתה מכיר אחד סביבך שכבר חיתן כמה ילדים?
מכיר? טוב מאוד.
שאל נא אותו איך זה עם הלוואה של גמ"ח המרכזי, ואיך זה בלי.
"ולמה צריך את זה, אם בין כה יצטרכו אח"כ להחזיר?"

אני מכיר כבר עכשיו, כמה וכמה מהחברים שלי שלא עשו את התוכנית הזו, והם כבר מורטים את שער ראשם על זה.
(למרות שהם עדיין לא חיתנו חצי מילדיהם!)

מומלץ בחום לשמוע מה דעת האברכים הללו.
אח"כ תחזור לכאן עם תשובות...

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
למי שפתח את האשכול:

התשובה לשאלה היא פשוטה ביותר,
אבל עדיף לשמוע אותה ישירות מבעלי ניסיון.

אתה מכיר אחד סביבך שכבר חיתן כמה ילדים?
מכיר? טוב מאוד.
שאל נא אותו איך זה עם הלוואה של גמ"ח המרכזי, ואיך זה בלי.
"ולמה צריך את זה, אם בין כה יצטרכו אח"כ להחזיר?"

אני מכיר כבר עכשיו, כמה וכמה מהחברים שלי שלא עשו את התוכנית הזו, והם כבר מורטים את שער ראשם על זה.
(למרות שהם עדיין לא חיתנו חצי מילדיהם!)

מומלץ בחום לשמוע מה דעת האברכים הללו.
אח"כ תחזור לכאן עם תשובות...

במבט לאחור זה נכון, אנשים שאני מכיר ולקחו גמ"ח המרכזי, מחתנים את הילדים דיי רגוע לעומת האחרים שבאותו מצב כלכלי
(אמנם הלוואה צריך לשלם וכשמדובר בכמה ילדים מדובר בסכום גבוה, קחו גם בחשבון שעל כל יחידת הלוואה [40,000] צריך להביא ערבים בנפרד)
כל זה נכון במבט לאחור
אבל במבט קדימה בגמ"ח המרכזי כיום יש הרבה תוכניות להורים לילדים פחות מגיל 3
למה לי לדאוג עכשיו להלוואות שיהיו לילדים עוד 16-20 שנה
אולי לדאוג להם ישירות מעכשיו, לחיסכון / השקעה בטוחה / להניח כסף בצד
הרי בעוד 16-20 שנה תצטרכו בכל מקרה להחזיר את ההלוואה לגמ"ח המרכזי בתשלומים חודשיים לא קטנים, אז תתחילו את התשלומים החודשיים כבר עכשיו (כ"א כפי יכולתו)
לענ"ד

אשמח לקבל הערות והארות כאן או באישי

שלום רבב

משתמש פעיל
בשביל שבגמח המרכזי יוכלו לתת פריסה ארוכה יותר נצטרך להתחיל את היחידות לפחות 5 שנים לפני שהם נולדים או לחילופין לקחת את ההלאוות 5 שנים אחרי החתונה.

הרי כל ההלואות זה מהכסף שכולנו שמים שם בשביל יחידות, ככל שהכסף שוכב שם יותר הוא מאפשר שימוש יותר רחב בו.

זרובבלה

משתמש רשום
שמתי לב שכל האברכים שהוריהם עשו להם יחידות בגמ"ח,
הם עשו כן גם לילדיהם, ואפי' לקחו 6 יחידות לילד.
ולפעמים גם לקחו יחידות סימני שאלה, כלומר לילדים הבאים.
מה שכן עדיף שהגמ"ח המרכזי יפרוס לתשלומים יותר גדולים את התרומות למי שיש לו הרבה ילדים.
כמו שהם עושים את המבצע באזור ל"ג בעומר. שיהיה קבוע שבילד שלישי מקבלים פריסה יותר גדולה בתרומות.
לי אישית ההלוואה של הגמ"ח עזרה לי מאד.
והמציאות מדברת בעד עצמה.

gs

משתמש פעיל
בואו נצא מנקודת הנחה אמיתית - שההורים לא חייבים כלום לילדים!, גם בשביל לחתן אותם כמו שכתוב בכתובה עוד לא צריך הרבה הלוואות..., אז הכל יכנס לפרופורציה.
אינני מכירה הורים שלקחו את ההלוואה עבור הנאה או חופשה ואפילו משהו הכרחי יותר כמו שיפוץ בבית, וגם אם זה לא הלך עבור הדירה הנכספת שלא כלולה בחובתם - ההוצאות סביב חתונת אחד הילדים הם לפחות 50,000 שקל וזה מינימום... - אז טוב שיש להם אפשרות לקחת הלואה שההחזר שלה קל והגיוני וכמעט לא מורגש.
אנחנו אחרי כמה נישואי ילדים ונעזרנו מאד! בחסכון של הגמח שעשינו לפני שנים, ואין כמו הגמח הזה, נכון שהיום אחרי כמה יחידות ההחזר החודשי שלנו הוא גבוה ומגיע בזמן לכל אחד מהילדים שנושאים בעול בשמחה - לא חושבת שנצבט להם הלב ממתח שאולי לא נעמוד בתשלום, הם רק מחפשים למי אפשר לתת מעשרות, עם גלגולי החובות שלהם ועניי עירך קודמים מתפללים שאף פעם לא נהיה הכתובת.
אתם שואלים אם שווה להשקיע - בחודשי לא מרגישים את זה ואחר כך זה מאד משתלם, לא קל להשיג הלוואות בהחזרים קטנים וכו'
בהצלחה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שההורים קרסו טוטאלית והגיעו למצב שבו אינם מסוגלים לשלם את ההחזר, ואז במקום לשלם לגמחים יש מאין או חלילה לבנקים וגרוע מכך, יש ילד שמטה שכם.

ובקשר לשלום בית, בן זוג שלא מצליח להתגבר על זה יש בעיה גדולה מאוד (לא אומר שזה קל, אבל אמורים להצליח להתגבר על זה).

נדיר שזוג יצליח להתגבר על כזה דבר.
וגם אם הם יצליחו אז זה בגלל ששניהם חברו בדעה אחת מול האבא.

אם חמיך היה עוקץ אותך ב200,000 ש"ח, ככה בפרצוף, הלוואי ותאמר לו שלום ברחוב.

הורים לא חייבים כלום לילדים, אך אם התחייבת משהו לילד שלך והוא בנה על זה, זה עוול בל יכופר [וכמובן גזל מדוארייתא].
וכל סוף חודש כשיורד התשלום מהגמ"ח המרכזי ע"ס 1000 ש"ח, ובמיוחד שחזר להם צ'ק בגלל החיוב הזה, הם זוכרים אותו ועושים לו "מי שברך" [מי בהקיץ ומי בחלום].

וגם אם החודש הזה הם התעלו על עצמם ולא דיברו, תמיד מגיע החודש הקשה [כלכלית] שאז הכל עולה שוב.

ולאשה יהיה 2 ברירות, או להגן על אביה, או לשפוט אותו. וזה גם 2 הברירות אם יהיה שלום בבית.

ואם הבעל לוחץ על אשתו שתדבר עם אביה על זה, היא נקרעת בין שתיהם, וזה מתכון בדוק לבעיות.

נ.ב. חומר למחשבה: מה היית אומר אם חמיך היה מזמין אותך לחופשה במלון שבוע, ובסוף בורח ואתה צריך לשלם את הכל? תכפיל את זה ב-100 חודשים.

בציניות

משתמש מקצוען
כשאבא קורס הילד צריך!!! חייב!!! לשלם גם אם זה על חשבון למכור את הדירה שלו.
על סמך מה בדיוק אתה לוקח את הנתונים הללו? בגדול ההלכה היא 'כיבוד אב משל אב' דהיינו שהבן לא מחויב להוציא מכיסו עבור כיבוד אב.
ואם בהשקפה עסקינן, אז ראשית, ההשקפה נגזרת בהרבה מהמישור ההלכתי וחייבת להיצמד אליה, לכן אם הלכתית הבן לא מחויב, בהכרח שיש לזה גם הגיון השקפתי
שנית, אכן יש מקום לכך והרבה מקום, שהילדים יעזרו להורים, ולו מצד הכרת הטוב העצומה שיש לילד כלפי הוריו מגדליו. ושלא תטעה, גם אני נוטה לצד הזה, אבל היית מידי נחרץ. "חייב!!!" ועם המון!!! סימני קריאה. אך לדעתי זו בעיקר זכות!

imac100

משתמש מקצוען
על סמך מה בדיוק אתה לוקח את הנתונים הללו? בגדול ההלכה היא 'כיבוד אב משל אב' דהיינו שהבן לא מחויב להוציא מכיסו עבור כיבוד אב.
ואם בהשקפה עסקינן, אז ראשית, ההשקפה נגזרת בהרבה מהמישור ההלכתי וחייבת להיצמד אליה, לכן אם הלכתית הבן לא מחויב, בהכרח שיש לזה גם הגיון השקפתי
שנית, אכן יש מקום לכך והרבה מקום, שהילדים יעזרו להורים, ולו מצד הכרת הטוב העצומה שיש לילד כלפי הוריו מגדליו. ושלא תטעה, גם אני נוטה לצד הזה, אבל היית מידי נחרץ. "חייב!!!" ועם המון!!! סימני קריאה. אך לדעתי זו בעיקר זכות!

אני לא יודעת בני כמה אתם ומה קיבלתם מההורים כשהתחתנתם.

לגבי חובות של ההורים לא על הדירה לילד אפשר עוד לדון למרות שנראה לי שהסתכלות נורמלית היא שאם בן אדם שגידל אותי, פירנס אותי ודואג לי מחובתי לעזור לו כשהוא נמצא במצוקה.

אבל לגבי החובות שלקחו בשביל הדירה שלי באיזה זכות אני יושב בבית כשההורים שלי לא יכולים לשרוד את זה?
תקרא לזה כיבוד הורים, חסד או סתם בן אדם.

אם אבא לא יכול לשרוד את ההלוואות והמשכנתאות שהוא לקח על הדירה של הילד איך הילד יכול לשבת בבית ולהתייחס כאילו זה לא קשור אליו?

בציניות

משתמש מקצוען
המשפט הזה לא רלוונטי לדיון.
וכל השאר שכתבתם, מסכים עם כל מילה. קראו שוב את הודעתי ותווכחו בכך בעצמכם. לא הסכמתי [שוב, במובן מסוים] עם מה שכתב אותו אחד שהילד חייב!!! וכו' לפתור את הבעיות הכלכליות של ההורים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

לגבי חובות של ההורים לא על הדירה לילד אפשר עוד לדון למרות שנראה לי שהסתכלות נורמלית היא שאם בן אדם שגידל אותי, פירנס אותי ודואג לי מחובתי לעזור לו כשהוא נמצא במצוקה.

אבל לגבי החובות שלקחו בשביל הדירה שלי באיזה זכות אני יושב בבית כשההורים שלי לא יכולים לשרוד את זה?
תקרא לזה כיבוד הורים, חסד או סתם בן אדם.

אם אבא לא יכול לשרוד את ההלוואות והמשכנתאות שהוא לקח על הדירה של הילד איך הילד יכול לשבת בבית ולהתייחס כאילו זה לא קשור אליו?

אם באמת נשאר לזוג לחסוך כל חודש 2000 ש"ח אז אולי יש ממש בדבריכם, עכ"פ מבחינה מוסרית.

המצב כיום שבקושי אנשים גומרים את החודש באפס ולא במינוס, בפרט צעירים בתחילת בדרך, אז לקחת על עצמם החזר חודשי שהוא מחצית מהמשכורת שגם היא לא מספיקה להם, זה לא בידים שלהם. וחייהם קודמים.

זה שבעבר הם קיבלו מענק מההורים זה לא אומר שהם יכולים להחזיר את זה, חייהם קודמים.

נ.ב. נאמר שזוג קיבל 200,000 ש"ח, והם קנו דירה בצפון בשווי 500,000 ש"ח עם משכנתא, הם גרים שם. מה הם צריכים לעשות לדעתך?

imac100

משתמש מקצוען
המשפט הזה לא רלוונטי לדיון.
וכל השאר שכתבתם, מסכים עם כל מילה. קראו שוב את הודעתי ותווכחו בכך בעצמכם. לא הסכמתי [שוב, במובן מסוים] עם מה שכתב אותו אחד שהילד חייב!!! וכו' לפתור את הבעיות הכלכליות של ההורים.

זה אני כתבתי
שהילד חייב, בודאי כשזה על הדירה שלו.
זכותכם לא להסכים עם הדעה הזו.

imac100

משתמש מקצוען
אם באמת נשאר לזוג לחסוך כל חודש 2000 ש"ח אז אולי יש ממש בדבריכם, עכ"פ מבחינה מוסרית.

המצב כיום שבקושי אנשים גומרים את החודש באפס ולא במינוס, בפרט צעירים בתחילת בדרך, אז לקחת על עצמם החזר חודשי שהוא מחצית מהמשכורת שגם היא לא מספיקה להם, זה לא בידים שלהם. וחייהם קודמים.

זה שבעבר הם קיבלו מענק מההורים זה לא אומר שהם יכולים להחזיר את זה, חייהם קודמים.

חייהם קודמים?
אם האבא לא מסוגל לשלם את המשכנתא וגם הם לא יכולים.
אז שימכרו את הדירה.

למה דירה קנויה לילד קודמת לחיים של האבא?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חייהם קודמים?
אם האבא לא מסוגל לשלם את המשכנתא וגם הם לא יכולים.
אז שימכרו את הדירה.

למה דירה קנויה לילד קודמת לחיים של האבא?
מסכים איתך אם לא היה לו הוא לא היה צריך לתת!
אבל אחרי שהוא נתן, הזוג חי במצב מסויים [וכל שינוי דרסטי הוא מסוכן, לא מדובר שהם יושבים על חסכונות שמנים]
אולי גם היא תתן את כל המשכורת שלה כהחזר על הלימודים [והאוכל שאכלה, והטיטולים והמטרנה]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה