דרוש מידע את צריכה טיפול ריגשי....

מצב
הנושא נעול.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
צריך כוחות כדי לשבת בראיון עבודה ולשווק את עצמי.
שנה שעשברה עשיתי את זה יותר מידי בקלות וזה היה לי אפילו כיף כי מלא מעסיקים רצו אותי (ותמיד בדקתי ולא תמיד החזרתי תשובה חיובית)
אני חושבת שזה הקטע שלה..
שיותר מידי עפתי על עצמי בראיון ואז היא מאוכזבת ממני... ואולי לא כי אני באמת מוצלחת
אבל באמת אין לי כוחות ומוטיבציה ללכת לראיונות אז ממילא הם יצאו צולעים.
את מבינה שכל דקה שאת לא יוצאת משם
את קוברת את עצמך יותר?

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני כותבת כאן בזהירות,
מאחר ובשנה האחרונה הנושא הוצף בעיתונות שלנו
אז זה הדבר הראשון שעלה לי:
יש מושג כזה גם בעבודה שנקרא גזלייטינג
זו מערכת של מניפולציה פסיכולוגית שגורמת לנשלט לפקפק בעצמו.

אני לא אומרת שזה המצב שלך,
אבל תעשי חיפוש, תקראי קצת על המושג
יש הגדרות ברורות כדי להבחין שזה אכן כך,
ותעשי את השיקול שלך.

גם אם זה לא,
צריך לגייס כוח פנימי כדי לשנות את המצב,
החלק הפנימי והעצמאי שלך צועק על הכניסה לגבולות שלך ועל ההקטנה שלך.
לכאורה התקוממת בהתחלה, אבל למדת לקבל את המצב באין ברירה - וחבל.
ופה את אמורה לפעול ומהר,
קודם כל - לא להסכים!
לא להסכים שאף אחד יאמר לך משהו שלילי עליך,
לא להסכים שמישהו יפעיל עליך מניפולציה.
אדם צריך לעוף על עצמו במובן הטוב של המילה - ולא לאפשר לאף אחד לקצץ לו כנפיים.
את טובה, וראויה להערכה, גם אם את לא ממלאת את התפקיד שלך בשיא המושלמות.
אין אף אחד בעולם שהתפקיד שלו הוא להוריד לך את הביטחון העצמי.

עדיף לקחת חופשה של כמה ימים,
להתרחק מעט ולנסות להחזיר לעצמך את הנשימה והתחושה הטובה.

השלבים הבאים, תלויים במציאות שתקרה,
אבל בעיקרון, לכל מצב יש שניים
אחד שפועל ואחד שמאפשר לדברים לפעול,
כשמסרבים לשחק את המשחק - זה יכול לעזור,
ואם זה לא עוזר - אז שוב, כמו שכתבו מעלי, צריך לשקול להתרחק לגמרי.

ה' יעזרך!

ברכה ברלב

משתמש רשום
קראתי חלק מהכתיבה בנושא. לא הכל, חושבת אולי כן כדאי לך לבדוק את עצמך , בטיפול או יעוץ מקצועי. אולי בחלק של הדימוי העצמי שלך , או בבעיה שהמנהלת הציגה, המטרה היא שתשיגי בכך את העמדה שלך כלפי המנהלת, אולי היא מלחיצה אותך וגורמת לך להגיב איך שאת מגיבה כלפיה, בטיפול תלמדי להיות יותר אסרטיבית, יכול להיות שתעזבי את מקום העבודה יכול להיות שתשארי ותדעי איך ומה להגיב וגרום למנהלת לשנות תגובה.

אחת צפונית

משתמש מקצוען
בלתק
חצופה גדולה, סליחה חצופה ענקית
מי את שתתערבי-מנהלת כבודה במקומה מונח וזה ממש ממש לא ענינה
הייתי חייבת להגיב.....ממש עצבן אותי....

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השאלה מה הגבול של ההתענינות.
יש התעניינות שהיא חפרנות! לא בכל דבר בא לי לשתף. - אבל זה לא יושבת על המקום הזה.

יותר יהיה לי גרוע לשבת בבית בלי עבודה.
ואין לי כח נפשי לחפש...
אני עובדת שם שנה ואני מרגישה ממש ירידה בערך שלי ובביטחון עצמי שלי שפשוט אין לי כח להתחיל לשווק את עצמי ולהתרגל לעבודה אחרת (וזה ה---שינוי כי לפני שנה חשבתי שהכי טוב להחליף של שנה-שנתיים עבודה- להשתדרג...

איזה ספר?
זה סיבה למה הרגע!!!!!!!!!!!!! את מתפטרת! קחי את הרגליים שלך ותברחי!
אחר כך תיראי איך את עוזרת לעצמך בעניין השיקום של הדימוי העצמי, יש כל מיני דרכים, החל משיחות נפש עם חברות אמת, עבור דרך ספרי אומנה וביטחון ועד טיפול ריגשי ממוקד

Tzzpora

משתמש פעיל
היא מאוד שטלתנית כזו, בצורה מוגזמת... אני מבינה שהיא המנהלת והיא מעלי...

אבל, מאוד חשוב לה לה להיות "המנהלת הכ טובה בעולם!!! ו"לא תמצאי מנהלת כמוני...." וכו' וכו'
היא יודעת לפזר לבבות בצורה דביקית ומעצבנת [כי רגע, את לא אחותי/אמא שלי/גיסתי וכו' אפילו לא חברה]
,ואז שבוע להיות הכי מגעילה בעולם או התעלמות מוחלטת [אפ' לא "שלום" או "בוקר טוב" כשעוברים לידה....
היא נשמעת נרקסיסיטית
לי היתה כזאת בוסית וברחתי ביום שהבנתי את זה.

בטח את גם לא מעיזה לחשוב על להתפטר, כי היא תגרום לך להרגיש בוגדת נאלחת.

בקבוק מים

משתמש פעיל
הכי חשוב
תחזקי את עצמך שאת בסדר ובן אדם טוב
אל תאמיני למה שהיא אומרת וכמה שזה נשמע מצחיק אבל תדברי עם עצמך-תכתבי לעצמך שאת בסדר
שהיא חלילה לא תגרום לך למחוק את האישיות שלך

Tzzpora

משתמש פעיל
זה לא הקטע האישי
היא כל הזמן אומרת "אני יקדם אותך ובלה בלה בלה"" וכל מיני דברים מהסוג הזה.
בפועל היא ממשיכה לתת רק העבודות המרגיזות של המשרד.. (כי אני היחידה שנבהלת ממנה ועושה אותן בשתיקה.)
זה נקרא שהיא מוכרת אשליות כדי שלקרבן יהיה מה לספר לסביבה שלו.
זה חלק מהמניפולציה.
זה בדיוק מה שהיה אצלי, כל הזמן הבטיחו לי עבודה בתחום שלמדתי, הכל בצורה חמקנית בלי סיכומים ברורים או תאריכי יעד. ביום שדיברתי איתה על תאריך מסוים וכשהוא הגיע היא התכחשה להבטחות שלה, התפטרתי מול משאבי אנוש, הוצאתי המון ימי מחלה ולא פגשתי אותה אפילו פעם אחת מאז.

כל פעם שהיא טעתה במשהו, היא מיד האשימה אותי, כבר חשבתי שאני סנילית מרוב שיש לה כושר שכנוע. היה שלב שכתבתי כל מה שהיא אמרה לי לעשות, ואז כשהיא טענה שאני טעיתי, ידעתי לפחות לעצמי שזאת טעות שלה.

תחפרי קצת בגוגל על נרקסיסיטים. זאת הפרעה נפשית מאד קשה, וזה אנשים שאי אפשר לנצח בחיים.

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צריך כוחות כדי לשבת בראיון עבודה ולשווק את עצמי.
שנה שעשברה עשיתי את זה יותר מידי בקלות וזה היה לי אפילו כיף כי מלא מעסיקים רצו אותי (ותמיד בדקתי ולא תמיד החזרתי תשובה חיובית)
אני חושבת שזה הקטע שלה..
שיותר מידי עפתי על עצמי בראיון ואז היא מאוכזבת ממני... ואולי לא כי אני באמת מוצלחת
אבל באמת אין לי כוחות ומוטיבציה ללכת לראיונות אז ממילא הם יצאו צולעים.

אני לא הרבה מגיבה, אבל לא יכולתי להתאפק.

תקשיבי, אני בטוחה שלא עפת על עצמך בראיונות, ואיך אני בטוחה - כי ענית את התשובה בעצמך - הרבה מעסיקים רצו אותך.
מעסיקים מזהים מהר מאד מי עפה על עצמה , ולא כזה מהר רוצים אותה, אלא בורחים ממנה.
וזה שהרבה רצו, מוכיח שיש בך הרבה יכולות.

ומה שאת כותבת כאן עכשיו, לאחר שנה במקום העבודה הנוכחי שאולי את באמת לא כזה מוצלחת, ועפת על עצמך בראיון - רק מוכיח שהושפעת לרעה במקום העבודה לגבי הדימוי העצמי שלך.
וכואב לי בשבילך.

וככל שאני מתעמקת יותר ויותר בהודעה שכתבת, אני מוצאת במילותיך שלך את כל הסיפור כהוכחה לנכונות הטענה של רבים כאן באשכול שמשתמע שהבוסית שלך סובלת מנרקססטיות, ואת הקרבן.

עצם זה שאת אומרת צריך כוחות לשווק וכיום את לא שם, מה שציינת שפעם היית שם - זה תוצאה של הבוסית שלך.
ואם לא היית צריכה טיפול נפשי / רגשי עד כה, וכמעט בטוח שלא, (וגם אם כן, כבר ציינו לך שזה לא נורא) היא זאת שתגרום שתצטרכי אותו.
לא בהכרח מרוע, אלא מדפוסי התנהגות מעוותים.

מאחלת לך שד' יכוון אותך לטוב, והצלחה במעשי ידיך, ושתקבלי את ההחלטות הנכונות לך.

Tzzpora

משתמש פעיל
בטח את מרגישה שאת לא מסוגלת להתפטר.
את לא מעיזה לדמיין שתבואי להגיד לה שאת מתפטרת.
ואם תאזרי אומץ לבוא ולהגיד לה שאת מתפטרת, היא שוב תתחיל למכור לך מליון אשליות, ושוב תשארי ושוב היא לא תקיים מילה מההבטחות שלה.
אולי את מעדיפה להמשיך לעבוד שם העיקר לא לעמוד מולה ולהגיד לה שאת מתפטרת...

אם זה המצב, פשוט תברחי משם
תחפשי מישהו שיתמוך בך רגשית ופשוט תחתכי.
אין מה לדמיין שהמצב ישתפר, כי הוא לא ישתפר! יש לבוסית שלך הפרעה נפשית.

אם זה חברה גדולה עם מחלקת משאבי אנוש, תנסי לדבר במשאבי אנוש עם מישהו שאת יודעת שהבוסית שלך שונאת, ותבקשי להתפטר רק מול משאבי אנוש.

זה נקרא התעמרות בעבודה!

ואם ישאלו אותך מה פתאום רק עכשיו נזכרת?
זה בגלל שהבוסית שלך מניפולטיבית וזה משהו שמאד קשה לזהות!

בהצלחה

#שירי

משתמש פעיל
דבר ראשון - לא מאבחנים אדם על סמך משפט שכתב עליו עובד שלו...
דבר שני - תשמחי מאד, מאד שהיא רק הבוסית ולא בעל/חברה קרובה/אמא וכו'.
בסך.הכל.בוסית! לא צריך לפחד כל כך לעזוב עבודה!
אם רצו אותך - זה מראה שרצו את הכישרון שלך!

אם לפני שנכנסת לעבודה הייתה לך מוטיבציה לראיונות ועכשיו לא כי מישהו טפטף לך שאת בעצם ממש לא מוצלחת זו נורה אדומה לעזוב היום!

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
לא,
זה לא נורמלי בכלל!!!
הפוך..
המנהלת אמורה להיות בתפקיד שלה.
שזה אומר, להיות מנהלת עבודה .
היא לא "מנהלת" של הנפש שלך!!
אין לה שום זכות להתערב ולהחליט בשבילך!
זה אישי! הלב שלך הוא שלך!!
זה החיים שלך!
אין לה שום זכות!!

כמו שלא תרצה שיתערבו לה וגם חוקית..אני חושבת שזה אסור .
תודה על העלאת השאלה..כי אני מכירה מקרה דומה לזה
:(
רק רציתי לחזור על זה, יש כאלו שזה לא ברור להן.
בשביל לשלוט עלייך היא אמורה לשלם הרבה יותר...
היא מנהלת רק של השעות שאת בעבודה.
ורק בעניני עבודה.
זהו.

am:pm

משתמש רשום
כותבת לך בכאב ענק.
הייתי שם, עם מנהלת מקסימה, מוצלחת ומוכשרת. שבסך הכל הפכה אותי למשך שנתיים (!) מאחת אלופה במסלול שלה, למזכירה האישית/מכינת הקפה/מהדקת הדפים וכו'. וכל זה כי היא פשוט לא רצתה שאני יהרוס....
כי כשהייתי בהתחלה (שבוע ראשון!) עשיתי פעולה שגויה. מאד. (שלא הזיקה כלום כי זו הייתה סביבת פיתוח)
ומאז - התנצלתי מידי על הטעות שלי והיא סימנה אותי.
הייתי סמרטוט, שגם אסיר תודה למי שסוחט אותו.
עזבתי, בקושי רב, ואני מאד מבינה את הקושי שלך לעזוב.
אני לא יודעת עד כמה המצב שלך שם חמור, אבל תרחמי על עצמך ותעזבי כמה שיותר מהר.

אגב, אני לא עברתי שום ראיון אחר כך, כי באתי עם מבט בעיניים של - אתם לא יודעים איזה נזקים אני הולכת לעשות לכם...
עד שבמקום אחד עשו לי מבחן, התלבטו, אז עשו לי עוד ראיון, והבוסית המהממת שלי אמרה לי "קיבלנו אותך כי את מוכשרת ומאד מתאימה לנו, בואי מחר עם ברק בעיניים...

Tzzpora

משתמש פעיל
דבר ראשון - לא מאבחנים אדם על סמך משפט שכתב עליו עובד שלו...
דבר שני - תשמחי מאד, מאד שהיא רק הבוסית ולא בעל/חברה קרובה/אמא וכו'.
בסך.הכל.בוסית! לא צריך לפחד כל כך לעזוב עבודה!
אם רצו אותך - זה מראה שרצו את הכישרון שלך!

אם לפני שנכנסת לעבודה הייתה לך מוטיבציה לראיונות ועכשיו לא כי מישהו טפטף לך שאת בעצם ממש לא מוצלחת זו נורה אדומה לעזוב היום!
את צודקת.
וגם אין לי תעודות כדי לאבחן, הייתי צריכה לכתוב את זה יותר בהסתייגות.

פשוט לפי התאורים שלה, זה אותו טיפוס כמו הבוסית שהייתה לי.
חפרתי ברשת שעות על נושא הנרקסיזים והבוסית שלי פשוט התאימה בול למאפינים וההגדרות, והיא אמרה מילה במילה משפטים אופיינים לנרקסיסטים.

ובגלל שזה כ"כ מתעתע ולקח לי שנתיים(!) להבין שזה הטיפוס, אני מגיבה בחריפות כדי שפותחת האשכול תבין שיש לבוסית שלה בעיה, ולא לה.

Tzzpora

משתמש פעיל
.
אכן, וגם דעתי שהיא צריכה לעזוב, אבל בכל זאת לפני שמקבעים הגדרות חשוב רק להיכנס לפרופורציות...
אני כן חושבת שבנושא של נרקיסיזם אין צורך להיות מאבחן עם תעודה כדי להרגיש שהבן אדם עושה לי רע ומקטין אותי, אז כדאי שאני פשוט אלך.
זה בדיוק מה שמבלבל!
אתה כבר לא בטוח שהבנאדם מקטין אותך
נרקסיסיט לא יבוא ויגיד לך בפרצוף: אתה טיפש, כי אז זה מדליק נורות אדומות.
כשנרקסיסיט רוצה להשפיל או להקטין מישהו, הוא עושה את זה בתחכום, למשל ע"י שימוש בגזלייטינג וכו'

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה