עזרה אתר 'יד ושם' מתאים לילדים קטנים?

צצצ

משתמש מקצוען
זה סיור כבד לא מומלץ לילדים
ואת החוויה בתור מבוגר כל אחד עובר אחרת, יש כאלה שחטפו שוק וכמה לילות לא ישנו.
לדעתי לפני שהולכי צריכים לקרוא קצת כדי להבין מי שלא קורא ספרות שואה אחרת הוא יחטוף ממש זעזוע.
גם הנושאים צריכים השגחת מבוגר יש דברים שלא מתאימים כ"כ לרוח היהדות או דברי שלא מתאימים בהשקפה,
כדאי לקחת הדרכה חרדית במקום יתנו יותר פרספקטיבה ברוח היהדות.

D

Deleted 66182

אורח

בכוון הנכון

משתמש פעיל
לא זוכרת באיזה גיל הייתי
אבל הזיכרון משם ממש לא טוב...

אני מאמינה שגם למבוגר זה לא חוויה הכי קלה ק"ו לילד
ואם הילד לא מבין ולא חווה חוויה קשה
אז מה הטעם לקחת אותו :(

נחמן שיבוטו

משתמש צעיר
ומה לגבי ילד בגיל 4 שלא אמור להבין מה הוא רואה.. רק להצטרף להוריו?
זה יהיה בסדר?

לייקית

משתמש מקצוען
לדעתי,
דור הילדים של היום שונה מהילדים של דור אחד קודם.
הדור השני והשלישי לשואה, חי אותה ביום יום, שמע את הזוועות מכלי ראשון, הסיפרות שהוא קרא, היתה מבוססת שואה ברובה. ידענו מה היה שם, הרגשנו על בשרנו את העובדה שאין סבא וסבתא "רבא", ואין משפחה מורחבת.
הביקור ביד ושם היה קשה, אבל ידענו למה לצפות
הדור של היום שונה. את זוועות השואה הוא מכיר בעיקר מספרי הקומיקס.
ילד (וגם נער) שיכנס ליד ושם, יכול לחוות טראומה נוראה. אני לא בטוחה שזה נצרך. בטח לא לפני גיל הבגרות

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לדעתי גם למבוגרים לא שייך סתם השחתת הנפש,
לגמרי, אבל לא רק!
כל התמונות שאינן-ראויות - נבעו מאכזריותם של המרצחים, ימ"ש. בעיני, צפיה בתמונות האלו, ממשיכה את פעולת הרצח וגורמת כאב גדול לנשמות הנרצחים.

567890

משתמש פעיל
הייתי שם מס' פעמים, ובשום אופן לא להביא לשם ילדים! (לדעתי עד גיל 16/18)
בפעם הראשונה שהגעתי, בכניסה עמד נער בערך בן 14 שסיים את הסיור ובכה בהיסטריה!
אם רוצים יש את הר הרצל שקרוב לשם, אפשר להיכנס עד 4 בצהרים ולהישאר שם עד הערב בשביל הילדים.
כשהייתי במוזיאון הישן היו תמונות ממש לא צנועות, ובמוזיאון החדש לא נתקלתי לפי הזכור לי אפילו בתמונה אחת...
בעניין התשלום- להיכנס זה בחינם, אבל אם רוצים אזניות שמלוות אותך כל הסיור ומסבירות וכו' זה עולה מחיר סימלי (אני חושבת 20 ש"ח)
בהצלחה!

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי את תשובתך -דזה בדיוק מה ששאלתי שהרי זה כלול במה שאמרתי בנוגע להשחתת הנפש, ומה העניין שהוספת עם המשכת פעולת הרצח?
הכוונה היתה להשחתת נפש הנרצחים, הי"ד, ע''י מה שמראים ב'יד ושם' - שזה מעבר למה שפועל אצל המבקרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה