דרוש מידע אתם משאירים ילדים לבד בבית? איך אתם עושים את זה?

חסדי

משתמש פעיל
ילדה בת עשר? אמיתי? כמעט צריך לשמור עליה.
ועד מתי היא כבר יכולה?
ונגיד שכך - גם היא אל קיימת בכל המקומות
למה? הרי העיקר מה שהיא צריכה 1 לתת הרגשה לילדים שהם לא לבד ולא יכנסו בטראומה 2 להתקשר להורים ולעדכן על כל צרה שלא תבא

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
זה תלוי בסוג הילדים, הבת שלי בת ארבע וישנה מאד חזק, נדיר מאד מאד שהיא מתעוררת בלילה, ולכן אני יוצאת לרבע/חצי שעה בסביבת הבית, מה יהיה בהמשך? לא יודעת זה תלוי כל ילד ואיך הוא ישן.

לבן

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
זה תלוי בסוג הילדים, הבת שלי בת ארבע וישנה מאד חזק, נדיר מאד מאד שהיא מתעוררת בלילה, ולכן אני יוצאת לרבע/חצי שעה בסביבת הבית, מה יהיה בהמשך? לא יודעת זה תלוי כל ילד ואיך הוא ישן.
את משאירה בשוטף, במודע ולא במקרי חרום ילדה בת ארבע לבד בבית בשעות הלילה למשך חצי שעה, בלי לדעת מה קורה איתה, בלי אפשרות לעקוב אחריה, האם היא מתעוררת והאם יש מקרה חרום חריג בבית ובלי אחים נוספים גדולים או שמירה כלשהיא?

אם כן, עצוב וחמור. ולא נראה לי שיש רב שיכול אחר כך להקל אם קורים מקרים של דיני נפשות.

יהודיפשוט

משתמש פעיל
חוסר אחריות משווע.
יש כאלה שמבקשות מהשכנה להכנס כל רבע שעה או משהוא כזה
אגב טלפון לא עוזר במקרה שפורצת חס ושלום שריפה בבית של השכנים.......
יש גם אלפי אנשים בוגרים לצערינו שלא ידעו לעזור לעצמם במקרים כאלה
בא נעבור לגור באוהלים, סתם מחדל כל הבניינים האלו...

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
את משאירה בשוטף, במודע ולא במקרי חרום ילדה בת ארבע לבד בבית בשעות הלילה למשך חצי שעה, בלי לדעת מה קורה איתה, בלי אפשרות לעקוב אחריה, האם היא מתעוררת והאם יש מקרה חרום חריג בבית ובלי אחים נוספים גדולים או שמירה כלשהיא?

אם כן, עצוב וחמור. ולא נראה לי שיש רב שיכול אחר כך להקל אם קורים מקרים של דיני נפשות.
ממש לא בשוטף, מידי פעם. בכללי אני לא אחת שיוצאת.
אני לא רואה בזה בעיה כמו שציינתי ילדה שישנה חזק היא מתעוררת רק בזמנים שלא מרגישה טוב או משהו כזה, וגם אז היא לא קמה מהמיטה, טיפוס נוח כזה.

יהודיפשוט

משתמש פעיל
הגילאים שכתבת - מתחת לגיל 6 לא יכולים להישאר לבד. נקודה.
זה גיל צעיר מידי לקחת אחריות על עצמו ובטח כשיש עוד שני ילדים קטנים ממש שבכלל לא עצמאיים.

ילדים בגיל כזה לא רק שלא יכולים להתנהל עם מקרה חירום (לא צריך שריפה, מספיק שצריכים לצאת לשירותים וצריכים עזרה או שהלכו לשתות ומשהו נשפך, נפל מהמיטה וכדומה) שאז הם חסרי אונים ובאמת לא יכולים לעזור לעצמם. גם בזמן רגיל שמוצאים את עצמם לבד זה מבהיל ומפחיד וזה לא ראוי לעשות להם את זה.
לא אחראי.
בכל המקרים הנל ילד שיודע להתקשר והורים בסביבת הבית וטלפון טעון בחדר פותרים את הבעייה
יש לי אח שכשהוא ואשתו יוצאים לסיבוב הם שמים את הטלפון על מענה אוטומטית ופשוט מתקשרים מדי פעם ומקשיבים אם יש רעש ברקע, אגב הם גם ממש שומעים את הנשימות של הילד דרך הטלפון כשהוא ישן...
לא רואה בזה בעייה

לבן

משתמש סופר מקצוען
ממש לא בשוטף, מידי פעם. בכללי אני לא אחת שיוצאת.
אני לא רואה בזה בעיה כמו שציינתי ילדה שישנה חזק היא מתעוררת רק בזמנים שלא מרגישה טוב או משהו כזה, וגם אז היא לא קמה מהמיטה, טיפוס נוח כזה.
עצוב שאת לא רואה בזה שום בעיה.
לטיפוסים שהם כל כך רגועים ושלווים עד כדי השארת ילדים בני ארבע לבד בבית, הייתי ממליצה פשוט לשאול דעת תורה.
אגב, מה הילדה עושה כשהיא "לא מרגישה טוב" ובכל זאת "לא קמה מהמיטה" בוכה? קוראת לאבא ואמא? נוכחות של הורים היא קריטית בגיל הזה.

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עצוב שאת לא רואה בזה שום בעיה.
לטיפוסים שהם כל כך רגועים ושלווים עד כדי השארת ילדים בני ארבע לבד בבית, הייתי ממליצה פשוט לשאול דעת תורה.
אגב, מה הילדה עושה כשהיא "לא מרגישה טוב" ובכל זאת "לא קמה מהמיטה" בוכה? קוראת לאבא ואמא? נוכחות של הורים היא קריטית בגיל הזה.
כן קוראת לי מהמיטה.
טוב כל אחת ודעותיה, כמו שציינתי מה יהיה בילדים הבאים? לא יודעת. אצלה זה ממש בולט השינה הנוחה.

לאה הההה

משתמש פעיל
ידע לי שהחוק אוסר השארת ילדים ללא השגחה עד גיל 9
אני סוברת שהגיל לא סתם נקבע, לדעתי לילדים אין את היכולת להפעיל שיקול דעת נכון בגיל קטן.
למה חייבים לצאת לסיבוב ליד הבית?! לדעתי צריך לטפל בזה...

YASMIN

משתמש פעיל
לגבי ביביסיטריות שנעלמו מהנוף בשנים האחרונות 0
פשוט מאוד - פעם האפשרות היחידה כמעט "להשיג כסף" בתור ילדה בת 14 זה ביביסיטר
היום לצערינו רואים ילדות במכירות, בחנויות . (הכי אני אוהבת לראות ילדה בחנות נעליים לצעד ראשון מנסה להסביר לי איזה נעל נוחה וטובה לקנות לילד שלי :) כאילו לפני רגע היא עזבה את נעלי צעד הראשון שלה:)

חני101

משתמש פעיל
אני חושבת שמי שלא משאירה לא תוכל להכיל ולהבין את אלו שמשאירות.
ולהיפך.
ולהפחיד הורים עם סיפורים על ילדים שהתעוררו ויצאו מהבית/ נפלו מהמיטה/ נחבלו או כל דבר אחר,
לא יעזור להורים שיוצאים מלצאת. (וסיפורים יש הרבה..)
מה שחשוב, לעשות את זה עם מינימום אפשרות לפגיעות.
ובנימה אישית,
אחרי ששמעתי שב'טרם' סיכמו שיותר מ70% פגיעות של ילדים זה מרשלנות של הורים, אני חושבת לפני כל דבר,
אם ח"ו יקרה משהו האם אני אצטער כל חיי... וזה תקף כמובן לכל התחומים..

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי ביביסיטריות שנעלמו מהנוף בשנים האחרונות 0
פשוט מאוד - פעם האפשרות היחידה כמעט "להשיג כסף" בתור ילדה בת 14 זה ביביסיטר
היום לצערינו רואים ילדות במכירות, בחנויות . (הכי אני אוהבת לראות ילדה בחנות נעליים לצעד ראשון מנסה להסביר לי איזה נעל נוחה וטובה לקנות לילד שלי :) כאילו לפני רגע היא עזבה את נעלי צעד הראשון שלה:)
וזה גם מהסיבה שכיום אלה שעובדות בחניות ובסגנון, זה בנות יותר פתוחות.
ואני יודעת על מישהי שרצתה לצאת לעבוד, ואבא שלה לא הרשה לה לעבוד בחנויות בגלל זה.

YASMIN

משתמש פעיל
רשמתי "לצערינו" שדיברתי על בנות טובות --
פשוט מי כבר מסתכלת על איזה שעה שעתיים עלובות תמורת 15-25 שח לשעה
שיש שמציעים לה 35-45 לשעה

יראת גאולה

משתמש מקצוען
בכל המקרים הנל ילד שיודע להתקשר והורים בסביבת הבית וטלפון טעון בחדר פותרים את הבעייה
יש לי אח שכשהוא ואשתו יוצאים לסיבוב הם שמים את הטלפון על מענה אוטומטית ופשוט מתקשרים מדי פעם ומקשיבים אם יש רעש ברקע, אגב הם גם ממש שומעים את הנשימות של הילד דרך הטלפון כשהוא ישן...
לא רואה בזה בעייה
יש להם לפחות גלאי עשן?

מרחבית

משתמש מקצוען
בתקופה שיש רק קטנים בבית -
- יוצאים הרבה פחות.
- עושים תורנויות עם הבעל, ויוצאים פחות ביחד.
- מצרפים גם את הקטנים ליציאה, בתנאי שיש תנאים מתאימים.
- לוקחים בחורה אחראית, מאוד רצוי שתהיה מוכרת וחביבה על הילדים - ואם זה רק לעיתים רחוקות - אפשר להציע לה סכום יפה, שישתלם לה.
- משאירים את הילדים לישון בבית של קרובים/ידידים, שמוכרים להם, והם מרגישים טוב אצלם. לא לעיתים קרובות.
- פעמים רבות יותר בטיחותי ויותר קל לשכנה לשמור אצלה בבית על תינוק ישן בעגלה, מאשר כל הזמן להיות סביב השעון, לזכור כל רבע שעה להיכנס לשכנים (היא לא תמיד זוכרת - קחו בחשבון), לעלות ולרדת מדרגות שוב ושוב, בפרט כשהילדים הקטנים הפרטיים שלה הולכים אחריה.
- יציאות משותפות, אם יש ממש צורך, אפילו רק נפשי, ואין אפשרות לסידור מתאים - לקחת כמה שעות חופש, ולצאת לפני הצהריים, כשהילדים לא בבית. כמובן, לא עושים זאת כל יום.

גם כשהורים בבית, ילד יכול להיות במצוקה מהמון סיבות. אין לנו שליטה על הכל, אך יש לנו חובת השתדלות.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה