התייעצות אתם מגיבים לכל מייל אישי ושיחה שלא נענתה?

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
ולגבי השאלה,
מאוד משתדלת לחזור לטלפונים, להגיב למיילים
אבל כאחת שיכולה לסיים פגישה עם 20 שלא נענו(מדברת על 20 שונים)
אם אני עסוקה ועמוסה, כמובן שאחזור רק לקרובי משפחה קרובים ואח"כ לפי סדר
דוקא אלו שהם לא קרובים שניסו כמה וכמה פעמים, מנסיון אישי למדתי שלכאורה לא דחוף.

במיילים משתדלת לענות, אבל הרבה פעמים יוצא שאני קוראת את המייל כשיש לי חמש דקות לקרוא רצץ של מיילים
רק בשביל להציץ ולדעת מה התוכניות של השבוע הקרוב
ואח"כ שוכחת שעדיין לא הגבתי.

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
כבר ידועה האמרה שאנשים הכי עסוקים, יש להם הכי הרבה זמן!
השאלה אם אחרי שגומרים להיות עסוקים חוזרים למטלפן? או ש"ממשיכים" להיות עסוקים??
לא עניתי על השאלה כי חשבתי שמחקר הסתיים.
אני בד"כ למשפחה וחברים חוזר אח"כ. למספר לא מוכר לפעמים (ותמיד אם הוא התקשר מספר פעמים) אני מתקשר 2-3 צלצולים לאות שאני פנוי, כי בד"כ העניין הסתדר ואז השיחה נשמעת כמו " אה, מדבר פה בן דוד של חיים שלמד איתך בישיבה, רציתי את המספר של דודי בשביל שיעזור לי מחר להעביר חבילה לבני ברק אבל מוישי כבר אמר לי שיענקי נוסע מחר וייקח את זה בשבילי........."
ואגב, לעסוקים שבינינו המוטרדים טלפונית. אל תענו אף פעם אלא תחזרו אחרי שעה...... בדוק ומנוסה!!!!!

תמרה א

משתמש פעיל
פעם פחות הייתי עונה וחוזרת מחוסר מודעות.
חושבת שעם הגיל הבנתי שזה לא מכבד.
כן משתדלת לענות ולחזור כשמתאפשר.
ואם פחות מתחשק לי לפטפט, אז כן אמקד את השיחה.
חושבת שלהיות מובילים ולא מובלים, לא מחייבת זלזול בשני.

לארג'

משתמש מקצוען
רק שימו לב שכשאתם לא עונים יש סיכוי לא קטן שאתם מפסידים משהו
לדוג' אם יש איזה מבצע רציני או משהו חשוב והתקשרו לעדכן אותך ולא ענית
גם אם תצנטק בחזרה הוא כבר לא יענה לך..נמצאת מפסיד את עצמך :)
נשמע שיש לאנשים עשרות שיחות ביום,אצלי זה מקסימום תרומות/ משפחה

יאנגית

משתמש צעיר
לגבי השאלה על האינטלגנציה הרגשית
לדעתי כל מי שכתב / ה פה שהוא חוזר כי "כמו שהוא לא מרגיש נעים כשלא חוזרים עליו, גם לשני זה לא נעים" זה אומר שיש לו מיינד, שהוא יכול להרגיש את הרגשות של השני, וזה אומר שהאינטלגנציה הרגשית שלו מפותחת
זה לא אומר על האחרים שלו חוזרים מהסיבות שלהם, אבל מי שחוזר בגלל הסיבה הזאת לדעתי זה כן מראה על אינטלגנציה מפותחת.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
משתדלת לחזור/להגיב במייל כי זה נימוס בסיסי בעיניי.

מנהטן

משתמש פעיל
שאלה שמעסיקה אותי הרבה זמן
מהרבה סיבות

עד כדי כך שזה הפך להיות דיון עם התלמידות שלי
בכיתה י"ב, בשיעור השכלה כללית...

האם אתם נוהגים להשיב לכל מייל אישי שקיבלתם?
(בדגש על אישי מאדם אנושי ולא פרסומות או מרשימות תפוצה כלשהם...)

האם אתם חוזרים לשיחה שלא נענתה?
(ב- 100% ידיעה שזה לא נייעס או תקליט...)

ושאלת השאלות
למה?
כשאני יכולה לענות - אני עונה וכשלא - לא. (אפילו לא בודקת מי זה..)
כשאני יכולה לחזור, (ואני זוכרת..), ויש לי סבלנות לענות לאדם - כן אחזור
אם יתקשר עוד פעם - כנ"ל
מספרים לא מוכרים - כשיכולה לענות - עונה. (ומלא פע' מעצבן לגלות שזה התרמות)
ואם לא עניתי והתקשרו כמה פע' - חוזרת כשמתפנית.

אם זה אנשים קרובים שאין לי סבלנות/זמן לדבר איתם - אם הם מתקשרים גם לבעלי אז אני נאלצת לדבר איתם

במייל - אני משתדלת להגיב כשיש לי מה להגיב. אם לא- משאירה את זה ככה לפעמים, יודעת שזה לא יפה אבל רואה שככה זה יוצא לעיתים רחוקות. תיבת המייל שלי מלאה...

הפלאפון שלי עובד אצלי ולא אני אצלו. זה הכלל אצלנו.
נכון שזה לפעמים פוגע בזה שבעלי לא תופס אותי מייד או אני אותו (הוא כמוני בעניין) אבל עדיין טוב לי ככה..

חנהנה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חוזרת בטלפון לכל אחד בזמן שנח לי כמה שיותר מהר לזמן שהוא התקשר,
אם הוא התאמץ להתקשר אלי כנראה שהא צריך ממני משהו שאני יכולה לספק לו, וזה מה שאני עושה,
במייל אם אני יכולה מטפלת מיד ואם לא אז מסתכלת מלמעלה ומחזירה חזרה את הסימון של לא נקרא כדי שאני אדע שלא טפלתי בזה..

צלמת מהלב

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לדעתי זה לא שחור לבן שמי שחוזר הוא בעל אינטליגנציה רגשית
ומי שלא לא אלא לפעמים אין אפשרות בסיסית לענות וזה הכי לגיטימי ומתבקש!
אבל - מי שיחזור למשהו לא כי זה מעניין אותו אלא כי הוא רואה ומבין שיש משהו מאחורי הטלפון-
זה בהחלט מראה על אינטליגנציה רגשית גבוהה וחשיבה על השיני
(גם קימת בהחלט אפשרות כזאת של אדם בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה שלא דוקא יחזור לכולם כי לא יכול או לא חשב מספיק לעומק!)
זה לדעתי:)
לא בקטע לפגוע באף אחד!

בעל ניסיון

משתמש פעיל
כמעט בלת"ק.
אז ככה, לגבי הודעות המייל אני מגיב רק אם יש צורך בכך ואני יודע שזה חיוני. ואסביר, לא תמיד זה טקטי לענות לבן אדם 'תודה רבה' וכדו' במייל, לפעמים פשוט עדיף לא לענות כלום, זה גם חלק מהתקשורת הבינאישית שלנו - לדעת לכבד את עצמינו ואת הזולת, נניח אדם עסוק מאוד ששלח לנו מייל עם טופס, או חברת גבייה שעובדת דרך רשימת תפוצה במייל או אפילו חבר ששלח לנו איזה סרטון או אחד ששלח לנו הזמנה לאירוע שהוא עושה, אז להם לא תמיד ממש דחוף להם התגובה שלנו (אבל אסייג את דברי ואומר: תמיד צריך להפעיל את שיקול הדעת הנכון). ואדרבא, בן אדם שכל פעם חייב להגיד את 'המילה האחרונה' ולהגיב על כל מייל - איך לומר? קטנוני ומטריח. כך דעתי. (אבל בצ'אטים אני מרשה לעצמי לפטפט טיפה יותר...).
ולגבי שיחות שלא נענו, אני בד"כ מקציב לעצמי איזה 5 דק' ביום (בנסיעה למשל) שאז אני חוזר לכל השיחות שלא עניתי להן, ואם אני רואה שזו שיחה די ארוכה - אני מבקש בנימוס אם אפשר לדבר מאוחר יותר, ככה גם חזרתי וגם לא הרסתי את כל הלו"ז שלי אם מי שהתקשר אלי והתחשק לו(ה) עכשיו להגיד לי בכמה חנויות הו(י)א הסתובב(ה) בגאולה כדי לראות נעליים ובסוף הו(י)א קנ(ת)ה תיק בחצי מחיר...

צלמת מהלב

משתמש פעיל
צילום מקצועי
על זה אפשר לשאול שאלת סקר אחרת
האם משהו לא חזר אלי, ואני נפגע, זה מראה על חוסר באינטלגציה רגשית (בהחלט!!! בהחלט!!! כן!!!!)
אף אחד לא אמר שאני נפגעת כשלא עונים אבל זה בהחלט לא נעים במיוחד עם זה דחוף!
וברור שכשיש את היכולת להבין את האדם שמתקשר אליך זה מראה על אינטליגנציה רגשית גבוהה!

אהרון ארצוג

משתמש חדש
שאלה שמעסיקה אותי הרבה זמן
מהרבה סיבות

עד כדי כך שזה הפך להיות דיון עם התלמידות שלי
בכיתה י"ב, בשיעור השכלה כללית...

האם אתם נוהגים להשיב לכל מייל אישי שקיבלתם?
(בדגש על אישי מאדם אנושי ולא פרסומות או מרשימות תפוצה כלשהם...)

האם אתם חוזרים לשיחה שלא נענתה?
(ב- 100% ידיעה שזה לא נייעס או תקליט...)

ושאלת השאלות
למה?
בוודאי שכן

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
בלתק חלקי
אני חוזר ואני מרגיש שזה מצורך לעניין
זאתומרת שבזמנים בהם טוב לי עם עצמי ברמה בה אני מסוגל לשבת עם עצמי ולשוחח, אז כבר אין לי צורך לחזור לאנשים

MALKIP

מועדון הטבות לכלות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
על זה אפשר לשאול שאלת סקר אחרת
האם משהו לא חזר אלי, ואני נפגע, זה מראה על חוסר באינטלגציה רגשית (בהחלט!!! בהחלט!!! כן!!!!)
חוסר באינטליגנציה רגשית?! לא הייתי הולכת רחוק כל כך.
זה נורמלי בעיני. ובהחלט מקום לעבודה...
ולגבי שאלת הסקר - אנושיות. בין אדם לחברו. (שבדרך כלל מגיע ממקום של 'להרגיש את השני', כמו שהזכירו פה הרבה)

reframing

משתמש צעיר
ברור מגיעה מאינטלגנציה ריגשית- או יותר נכון- חוסר באינטלגנציה ריגשית שגרמה לעולם להכיר באנשים שיתקשרו ללא הפסקה, גם אם ממתינה- ימשיכו להתקשר.
ו...
האם יש קשר בין רמת האינטליגנציה הרגשית של האדם
לבין צורת ההתנהלות שלו בעניין שלשמו התכנסנו?

הרמה האינטלגנציה גבוהה- אולי מידי מבינים לתקשורת ולנפש של האחר...
וחושבים שבשבילו ולטובתו- לא כדאי לענות לו מיד. עזרה בדחיית סיפוקים.
בדר"כ מי שמתקשר אלי המון זה לא כי הוא רוצה בטובתי, הוא יותר רוצה בטובתו (עזרה, יעוץ, הקשבה, השתתפות וכו'), ואם אני כרגע מעוניינת לעזור לו- אז מעולה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה