בקשה "אתה בכל מקרה נוסע" - "אתם - בכל מקרה יש לכם רכב"

מצב
הנושא נעול.

nc

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
כבעלת רכב ממש לא התחברתי.
יכלת להתקשר מיוזמתך להגיד שאתה נוסע ובאיזו שעה יוצא, ולחכות 5 דקות כמ לא שמעו את צלצול באולם ממש לא נשמע לי כלכך נורא.
וברור שבחופשים צריך להתחשב באלו שאין להם רכב. נשמע לי כלכך בסיסי.

ערער בערבה

משתמש מקצוען
ראיתי כבר מקרה, כטרמפיסטית, שמישהו עצר לזוג עם עגלה, והבעל הכריח אותו לקחת אותם למחוז חפצם המדויק.
ואל תגידו שזה נשמע מוזר להכריח, הייתי שם. הוא התנהג נורא -
- אנחנו צריכים להגיע לXXX נכון תיקח אותנו לשם?
הנהג - מצטער אבל זה לא הדרך שלי, אני אוריד אתכם בצומת בYYY
- מה אני יעשה שם? אתה חייב לקחת אותי לשם!
- תיקח מונית!
- מונית תעלה לי עכשיו 200 שקל..
- אני מצטער, לא אספיק עד שבת (זה היה ביום שישי)
- מה הבעיה?! עד שאתה לוקח אותי ייקח לך --- [לא זוכרת בדיוק את המרחקים והזמנים], ואז משם עד אליך - אתה מגיע שעה לפני שבת, אין לי איך להגיע! אתה חייב לקחת אותי לשם!!!

וכל זה תוך כדי שהוא מטעין את העגלה בתא המטען ואשתו נכנסת לרכב. אני עדיין מרחמת עליה.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ראיתי כבר מקרה, כטרמפיסטית, שמישהו עצר לזוג עם עגלה, והבעל הכריח אותו לקחת אותם למחוז חפצם המדויק.
ואל תגידו שזה נשמע מוזר להכריח, הייתי שם. הוא התנהג נורא -
- אנחנו צריכים להגיע לXXX נכון תיקח אותנו לשם?
הנהג - מצטער אבל זה לא הדרך שלי, אני אוריד אתכם בצומת בYYY
- מה אני יעשה שם? אתה חייב לקחת אותי לשם!
- תיקח מונית!
- מונית תעלה לי עכשיו 200 שקל..
- אני מצטער, לא אספיק עד שבת (זה היה ביום שישי)
- מה הבעיה?! עד שאתה לוקח אותי ייקח לך --- [לא זוכרת בדיוק את המרחקים והזמנים], ואז משם עד אליך - אתה מגיע שעה לפני שבת, אין לי איך להגיע! אתה חייב לקחת אותי לשם!!!

וכל זה תוך כדי שהוא מטעין את העגלה בתא המטען ואשתו נכנסת לרכב. אני עדיין מרחמת עליה.
זה כנראה בנאדם עם איזו הפרעת אישיות כלשהי בלי שום קשר....

ממ"ד

משתמש מקצוען
ממש לא דומה, אם כל המשפחה צריכה לנסוע לדוג לירושלים לשבע ברכות ואחותך לדוג' שאין לה רכב רוצה להצטרף עם בעלה תסרב לה כי פחות נוח לך והיא תתגלגל באוטובוסים פי 3 זמן אולי גם בעמידה כי אלו שעות שהאוטובוסים עמוסים, יהיה לך פנים לפגוש אותה בשמחה אחרי שאתה התרווחת לך באוטו ושוחחת עם אשתך בנעימות ובפרטיות כל הדרך? אם כן אני אישית מרחמת על אנשים כאלה....
אם בעלה לא פירגן לה 100 ש"ח למונית, אני לא אמור לספוג את זה.

אני מאוד הרבה מיוזמתי אוסף אנשים מהתחנות גם בעיר וגם מחוץ לעיר.
אל תבקשו ממני שכונה אחרת\, ולא לדבר מילה באוטו!!!!

אני נוסע לשם עם הוויז או איך שייפול לי בראש... לא נח? יש מונית...

ממ"ד

משתמש מקצוען
וברור שבחופשים צריך להתחשב באלו שאין להם רכב. נשמע לי כלכך בסיסי.
ממש לא!!

תחליטו מאיזה זן אתם... נסחבים בזול או נוסעים במלכים ביוקר, או מתפשרים פה ושם על מונית...
אי אפשר לכפות על כולם מיקום מסויים בגלל התח"צ... כי בחרתם להיות מאלו שרק תח"צ מדבר אליכם..

וגם, אחר כך אל תבקשו ממני לאסוף אתכם מכל מיני תחנות מרכזיות או צדדיות... בחרתם באוטובוס, בבקשה על כל המכלול...

אני שילמתי ומשלם כל חודש אלפי שקלים בשביל זה, לא יזיק לך לשלם כמה מאות או עשרות שקלים כשחשוב לך...

ממ"ד

משתמש מקצוען
אני לא קראתי את כל הנ"ל אין לי סבלנות...
כן אני רוצה להגיד משהו. שנים הייתי בלי רכב ובלי רשיון נסחבתי עם עגלות ומזוודות
הגעתי לחתונות מאוחר בגלל אנשים שלא חשבו אפילו להציע לי טרמפ או ששאלתי בשיא העדינות אם אפשר להצטרף לנסיעה לחתונה משפחתית קיבלתי לפעמים תגובות כמו לדוגמא באחת החתונות נסיעה מירושלים לגבעתיים... זה זמן איכות שלנו ...אז מצטערים... אז אני ובעלי יצאנו לדרך בחמש וחצי בערב והגענו כמעט בתשע וחצי כשכולם ישובים במקום אחרי שכבר היו שם מהחופה ... הם יצאו בשש וחצי והגיעו בשבע וחצי ... מיותר לציין שלא קיבלתי את ההצעה לטרמפ חזור וכן...הרגשתי מבוזה ...
עוד דוגמאות... חופשים/ טיולים פשוט לא יצאנו כשהייתה לנו עגלת תאומים ועוד ילדים קטנים ואם היה מפגש מן הראוי היה כן להציע לנו טרמפ... ואם לא הציעו אז או שהגענו מזיעים אדומים ומרגישים מוזנחים... כשכולם מגיעים ברכב ממוזג .
וכשב"ה הצלחתי אחרי מאמצים להוציא רשיון אני משתדלת ממש אם אני יכולה להציע לסובבים אותי את שירותי כי אני יודעת מה זה להיסחב עם עגלות ומזוודות באוטובוסים...בקור בחום בשמש אין להשוות את הקושי ללהרים טלפון ולהציע למשהו חסד קטן.
למרות שאני מבינה מאד את ההרגשה של הנהג כי לא תמיד זה קל... אבל כמו בכל דבר תזכרו איך היה לכם לסחוב באוטובוס ביום חם או קר... או סתם שעות של נסיעה ...
ואני גם עם הרכב עדיין משתמשת בתחבורה ציבורית כי הרכב קטן על המשפחה ותמיד כשאני נוסעת עם כולם מחוץ לעיר אני מקבלת תזכורת להודות על הרכב והאפשרות...
בקיצור זה עניין של מבט
בשביל זה אני מציע מעצמי מתי ש'אני' רואה לנכון. ולא כשהזולת חושב שזה נכון להציע לי לאסוף אותו...

ערער בערבה

משתמש מקצוען
ממש לא!!

תחליטו מאיזה זן אתם... נסחבים בזול או נוסעים במלכים ביוקר, או מתפשרים פה ושם על מונית...
אי אפשר לכפות על כולם מיקום מסויים בגלל התח"צ... כי בחרתם להיות מאלו שרק תח"צ מדבר אליכם..

וגם, אחר כך אל תבקשו ממני לאסוף אתכם מכל מיני תחנות מרכזיות או צדדיות... בחרתם באוטובוס, בבקשה על כל המכלול...

אני שילמתי ומשלם כל חודש אלפי שקלים בשביל זה, לא יזיק לך לשלם כמה מאות או עשרות שקלים כשחשוב לך...
כשכל המשפחות בעלות רכב ואחת בתח"צ אני יכולה להסכים.
אבל במצב אחר?! איפה אתה חי?????

אהרןאהרן

משתמש פעיל
ההסתכלות הבריאה מובאת במסכת ברכות נח:
אומר אורח טוב מהו אומר כמה טרחות טרח בעל הבית בשבילי כמה בשר הביא לפני כמה יין הביא לפני כמה גלוסקאות הביא לפני וכל מה שטרח לא טרח אלא בשבילי אבל אורח רע מהו אומר מה טורח טרח בעל הבית זה פת אחת אכלתי חתיכה אחת אכלתי כוס אחד שתיתי כל טורח שטרח בעל הבית זה לא טרח אלא בשביל אשתו ובניו על אורח טוב מהו אומר (איוב לו, כד) זכור כי תשגיא פעלו אשר שוררו אנשים על אורח רע כתיב (איוב לז, כד) לכן יראוהו אנשים וגו'
מצ"ב אגרות החזו"א. וכל מילה מיותרת.

קבצים מצורפים

• 20210525_185730.jpg
    20210525_185730.jpg
    KB 899.2 · צפיות: 46

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממש לא!!

זה נכון מאד, אני מסכים !!
רק הערה קטנה, שמא אלו הנוסעים בתח"צ פשוט אין ביכולתם הכלכלית להחזיק רכב... ולא שהם סתם נטפלים...
נקודה למחשבה :rolleyes:

20 דנייר

משתמש מקצוען
ממש לא!!

זה ענין של רוב קובע
ולא תמיד זה ענין של בחירה
התחבורה הציבורית

בלי קשר לתגובה לעיל
מבינה מאוד את בעלי הרכבים.
רק קחו בחשבון שיש דברים שאנשים בלי רכב פשוט לא מודעים אליהם
תגידו, הם יבינו.
(אני לא יכול כרגע, אני מעדיף שלא יעשנו/יאכלו/ ידברו בזמן הנסיעה/אין לי אפשרות להאריך את הדרך בשבילך, אני ממהר/אני לא מעביר בשבילך את אשתי למאחורה- אתה רוצה לנסוע ולשבת מאחורי? חופשי. לא מתאים לך? ביי)

(אין לי רכב, כמעט ולא עולה על טרמפים)

ברוך אתה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת הוא שכל בעל רכב קובע לעצמו בהתחלה "מגדר עצמי" יש כאלו פרייארים של ממש, יש כאלו נורמלים, ויש כאלו בחיים לא.
צריך פשוט להיות לא מידי טוב ולא מידי רע, ואת זה אנשים מזהים מיד ומנצלים לא דוקא מרוע לב אלא כי כך הם מזהים.
לכן בעלי רכבים יקרים (תרתי משמע) תהיו חזקים וברורים. "אני יוצא ב6:00 בדיוק מביתי לאולם. אני לא יודע כמה זמן יהיה שם"

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
(יש פה בילבול, צריך להבדיל בין לעצור טרמפ לזר בצומת לבין לאסוף מכרים/בני משפחה)

בכל אירוע/השתלמות וכדו' שיש בעבודה יוצא שאני יוצאת ראשונה וחוזרת אחרונה. אני עושה את זה באהבה ובכיף ולפעמים גם משלמים לי אבל תחשבו על זה, זה לא מובן מאליו בכלל.
שלא לדבר על הלחץ שההתחייבות יוצרת. אפילו אם אני לא מאריכה את הדרך בדקה, הרי אם אמרתי שאהיה בקוקה קולה בשמונה וחצי, הרי שאיבדתי את הגמישות שרכב מקנה!
ולפעמים כשאני צופה סיבוכים כאלה אני מודיע מראש שהיום אין לי רכב ונוסעת כמו כולם. במיוחד אם זו נסיעה מחוץ לעיר שאז הנהיגה ולפעמים החניה מורכבים ומכבידים והבקשות גם הם מורכבות יותר.
שוב, אני לוקחת באהבה ובכיף(גם את הבוסית שתמיד יושבת מקדימה ומנהלת שיחות אישיות בקולי קולות) אבל עושה את זה מתוך רצון כנה להיטיב עם הסובבים. אין פה חובה משום כיוון!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה ענין של רוב קובע
ולא תמיד זה ענין של בחירה
התחבורה הציבורית

בלי קשר לתגובה לעיל
מבינה מאוד את בעלי הרכבים.
רק קחו בחשבון שיש דברים שאנשים בלי רכב פשוט לא מודעים אליהם
תגידו, הם יבינו.
(אני לא יכול כרגע, אני מעדיף שלא יעשנו/יאכלו/ ידברו בזמן הנסיעה/אין לי אפשרות להאריך את הדרך בשבילך, אני ממהר/אני לא מעביר בשבילך את אשתי למאחורה- אתה רוצה לנסוע ולשבת מאחורי? חופשי. לא מתאים לך? ביי)

(אין לי רכב, כמעט ולא עולה על טרמפים)
אין פה מה להבין. אתה לא במונית ולא בתחבורה ציבורית. אתה עכשיו אצלו בסלון.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא!!

לא מסכימה איתך.

(יש לי רכב, ולוקחת טרמפים מכל הסוגים כל הזמן, ולמשל בד"כ נוסעת דרך ערים אחרות כדי לקחת מזוודות של משפחות אחרות שמגיעות לנופש כדי שלא יצטרכו להיסחב עם זה באוטובוס.)

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מאוד מוזר שאנשים מנכסים לעצמם את הרכב של השני.
קובעים לו איפה ליסוע, מתי לצאת...

וכנ"ל להפך,
מאוד מוזר שאנשים חושבים שהם יכולים להכתיב למישהו לקחת מונית,
אם הוא נהנה עמוקות מנסיעה מטלטלת באוטובוס.

אם כל אחד יכבד את השני,
בלי לחפור לו,
ויגיד תודה על דברים שלא חייבים לו,
העולם יהיה יפה יותר.

דעת חכמה

משתמש פעיל
(יש פה בילבול, צריך להבדיל בין לעצור טרמפ לזר בצומת לבין לאסוף מכרים/בני משפחה)
זה כ"כ נכון כי טרמפ בצומת תחליט אם מתאים לך עכשיו כן או לא, אך כשזה אירוע משפחתי זה מתחיל להיות מסובך, ואני מהצד של הבלי רכב בשלב מסוים הפסקתי לבקש, ומעדיף כשיש צורך, לשכור רכב או לשלם מונית, גם כשבוודאות האח/הגיס חוזר ריק, ולו בשביל לא להפוך לטרדן שלא נעים להגיד לו לא.

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
האמת גם מצד הטרמפיסט
שווה לקחת טרמפ כשאין גישה בתחבורה ציבורית לאולם
כי ברגיל
כבר מהר יותר לנסוע באוטובוס
יוצאת מתי שנוח לי נסיעה ישירה ולא תלויה בחסדי הנהג
עד שימצא חניה וכל זה
ובאמת הפעם האחרונה שלקחתי טרמפ לחתונה
כשמיהרנו מאוד
הנהג דחה את היציאה עד הרגע האחרון
והגענו בדקות לפני החופה
וצריך לחפש חניה
הוא אמר
אין דבר כזה לרדת והשאיר אותי כאן לחפש חניה ולאחר לבדי את החופה
אם הייתי יוצאת באוטובוס כבר מזמן הייתי באולם בזמן....

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
שלא לדבר על הלחץ שההתחייבות יוצרת. אפילו אם אני לא מאריכה את הדרך בדקה, הרי אם אמרתי שאהיה בקוקה קולה בשמונה וחצי, הרי שאיבדתי את הגמישות שרכב מקנה!
אצלנו מקובל (תרבות טרמפים מפותחת, כבר אמרתי?) כשכקובעים טרמפ מראש אומרים שעה בערך (בד"כ השעה הכי מוקדמת האפשרית) וסמוך לשעת היציאה מעדכנים שעה מדויקת (או אפילו מעדכנים כשיוצאים). ככה מציע הטרמפ לא מחוייב לצאת בדיוק בשעה שאמר. (וכשאני נוסעת בטרמפ כזה, אני יודעת לא לבנות עליו אם שעת היציאה גבולית)

pnekodot

משתמש פעיל
אתמול בדיוק היה לנו עסק עם העניין הזה
לנו אין רכב, ואתמול היתה חתונה שבעלי היה אמור להגיע אליה (חתונה מהקהילה)
הוא תיאם עם מישהו יום קודם ליסוע יחד איתו רק סיכמו שידברו בשעה 18:00 לתאם איך בדיוק
בעלי מתקשר בשעה הנקובה - ההוא לא עונה, מתקשר שוב - אחרי שעה ושוב ההוא לא עונה
(אם סיכמת עם מישהו - למה אתה לא עונה ולא חוזר?)
מפאת הזמן המאוחר כל שאר החברה היו תפוסים
ונאלץ לסוע באוטובוסים - בדרך לא נעימה שברכב לוקחת צ'יק צ'אק

עכשיו שתדעו
שיש כאלה שאין להם רכב - לא רק מטעמים כלכליים
יש מגוון בעיות שאיתם אי אפשר לנהוג!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה