מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

11111111234111

משתמש חדש
תסתכלו שוב.
הסתכלתי בטבלה שלהם ולא ראיתי קרן כזאת.
פספסתי משהו?
פעם שאלתי את גלאט הון למה הם לא מכניסים את הקרנות האלו בתוך הרשימה שלהם.
והם ענו לי כי הם לא מכניסים דברים מסוכנים.
חבל מאוד..
לא חושב שזה עסק שלהם

Kochavee

משתמש רשום
כמי שבא להתחיל בקרוב מסחר עצמאי אני שואל,אם החיסכון לכל ילד יש לנו ב מחקה MSCI,יש היגיון שאני גם אקנה שם או לגוון ולקנות מחקה SP???

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כמי שבא להתחיל בקרוב מסחר עצמאי אני שואל,אם החיסכון לכל ילד יש לנו ב מחקה MSCI,יש היגיון שאני גם אקנה שם או לגוון ולקנות מחקה SP???

קלופ

משתמש פעיל
.להבנתי החסרון בחשבון השקעות לעומת קופ"ג להשקעה שאני לא יכולה לשנות מסלול ללא חיוב במס-נכון?
ה"חיסרון" הזה זה מתגמד לחלוטין לעומת היתרונות האדירים שיש שבהשקעה עצמאית
גוגל: למה קופת גמל להשקעה זה פשוט מוצר גרוע.

הכרת הטוב!

משתמש רשום
מנוי פרימיום
שלום וברכה.
אני בעז"ה קונה דירה במחיר למשתכן בסה"כ של950.000 יש לי הון עצמי של 650.000 מה שאומר שאצטרך משכנתא של300.000.
השאלה שלי זה האם שווה לי להגדיל את הלוואת המשכנתא ל650.000 ואת ה350.000 הנוספים להשקיע בS&P500(לדוגמא) מה שאומר שמסך הרווח של ההשקעה אני צריך להוריד את הריביות של המשכנתא וכן כמובן את המס וכו...
או קודם לסיים עם המשכנתא תוך5 שנים ואחרי זה להתחיל להשקיע מדי חודש סכום?
אשמח לתשובה מנומקת בעניין וכן לרעיונות נוספים.
תודה רבה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שלום וברכה.
אני בעז"ה קונה דירה במחיר למשתכן בסה"כ של950.000 יש לי הון עצמי של 650.000 מה שאומר שאצטרך משכנתא של300.000.
השאלה שלי זה האם שווה לי להגדיל את הלוואת המשכנתא ל650.000 ואת ה350.000 הנוספים להשקיע בS&P500(לדוגמא) מה שאומר שמסך הרווח של ההשקעה אני צריך להוריד את הריביות של המשכנתא וכן כמובן את המס וכו...
תודה רבה!
אין פה תשובה של כן או לא.
אלא צריך לבדוק את זה היטב בהתאם לנתונים המדויקים.

מור יוסף

משתמש פעיל
שלום וברכה.
תודה רבה!
לא שווה.
לא כדאי.
לא לוקחים הלוואת משכנתא, ודאי לא בריבית של היום, בשביל להשקיע במניות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
בגדול התשובה היא שאם אתם זוג צעיר, כך שיש יותר מ-15 שנה עד שתוציאו את הכסף, עדיף להשקיע.
והחישוב פשוט - עלות המשכנתא גם כיום (שכנראה שזו נקודת השיא) היא בערך 5%, והשקעה בשוק ההון לטווח ארוך מניבה מינימום 7% לשנה, ובמקרים רבים 10%. ומה עוד שיש את אפקט הריבית דריבית.

מור יוסף

משתמש פעיל
בגדול התשובה היא שאם אתם זוג צעיר, כך שיש יותר מ-15 שנה עד שתוציאו את הכסף, עדיף להשקיע.
והחישוב פשוט - עלות המשכנתא גם כיום (שכנראה שזו נקודת השיא) היא בערך 5%, והשקעה בשוק ההון לטווח ארוך מניבה מינימום 7% לשנה, ובמקרים רבים 10%. ומה עוד שיש את אפקט הריבית דריבית.
לא נכנסים להשקעה עם הלוואה, עבור תשואה כל כך נמוכה.
ואגב, עלות המשכנתא כיום היא יותר גבוהה.
מי אמר שהריבית כיום היא נקודת השיא?

בקיצור, זה טירוף להשקיע במניות סולידיות בלקיחת הלוואה בריבית כמו שיש היום.

אביגדורל

משתמש רשום
מישהו מעונין לצרף אותי לאקסלנס ולהתחלק איתי במענק של חבר מביא חבר?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
והחישוב פשוט - עלות המשכנתא גם כיום (שכנראה שזו נקודת השיא) היא בערך 5%, והשקעה בשוק ההון לטווח ארוך מניבה מינימום 7% לשנה, ובמקרים רבים 10%.
זה נתונים לא ממש מדויקים.
ומה עוד שיש את אפקט הריבית דריבית.
גם במשכנתא יש ריבית דריבית.
אשכול בנושא>>>

yits

משתמש פעיל
חוץ מהריבית על הלוואה צריך לקחת בחשבון מס רוחי הון 25%
לכן לפעמים עדיף לשקול פרעון מוקדם יתר שעליו וודאי לא תשלמו מס

ציבי פוטש

משתמש רשום
שלום וברכה.
תודה רבה!
רבים וטובים מזוכי מחיר למשתכן ובתוכם אני הסתפקו בספק שלך.
אם לוקחים את המצב הנתון היום כמצב קבוע סביר להניח שעדיף לקחת משכנתא כמה שיותר קטנה.
אך כיון שהריבית במשתכנא עתידה להשתנות לטובה או לרעה נכנסים פה לסוג של לנסות לחזות את העתיד מה יהיה גובה הריבית בשנים הבאות, במידה והריבית תישאר כמו שהיא או תעלה לקחת משכנתא גדולה זה לכאורה לא משתלם, אבל אם הריבית תרד בשנים הבאות למה שהיה פעם זה הפסד של הזדמנות חד פעמית כיון שלא ניתן לקחת משכנתא לדיור עם התנאים הטובים שלה פעם נוספת.
אף אחד בעולם לא יכול לדעת מה יהיה בעתיד, אבל להבנתי ריבית בנק ישראל עולה כשאינפלציה עולה ויעד האינפלציה של מדינת ישראל הוא בין 3% ל1% מה שאומר שבתנאים האלה הריבית אמורה להיות כן משתלמת.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
גם במשכנתא יש ריבית דריבית.
לא הבנתי.
אם לקחתי משכנתא של 100 ש"ח, בריבית של 5%. על השנה הראשונה אני משלם 5 ש"ח ריבית. בשנה השנייה אני לא משלם 5% מ-105 ש"ח! אלא להיפך, 5% מקצת פחות מ-100 ש"ח, מכיון שכל שנה הקרן יורדת קצת כי מחזירים לאט לאט את הקרן.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
עדכון חשוב מאוד!!
אזרחים אמריקאים יכולים לפתוח תיק השקעות ב'מיטב טרייד'.

ירחמיאלל

משתמש צעיר
Rהון,
זה נכון שבאינטרקטיב כבר יש תמיכה בעברית וניכוי מס במקור?
ואם כן, אז יותר משתלם לפתוח שם חשבון השקעות מאשר באקסלנס?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה