אשכול ניסיונות (אתם מוזמנים לתת טיפים)

• פותח הנושא trew
  • פורסם בתאריך

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
הסבר מעולה רק אתמול הבנתי באמת על מה כל אחד אחראי אחרי שעות של ניסיונות.
את האמת שגם אני עשיתי עם מתכת מבריקה אבל איכשהו זה יוצא מבריק מידי ולכן הלכתי יותר על מט ושחור.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
תאורת רחוב
בסייקלס התאורה נותנת צבע מלא על האובייקט עצמו ואז רואים משהו לבן שהוא מפיק אור על האובייקטים מסביב
בשביל לקבל מנורה אמיתית יותר בלי שריב עם הסינוור שהיא יוצרת לעצמה פשוט משכפלים את אובייקט המנורה ומגדירים אותו כזכוכית כך נוכל לשלוט על רמת הסינוור ולגרום לתאורה להיות אמיתית יותר

העבודה עדיין בתהליך אני יעלה סצינה סופית כשיהיה לי זמן וכח שוב לשבת על התוכנה
הנתונים הם:
רוזלוצית HD
זמן רינדור 10 דקות
3000 מחזורי רינדור

קבצים מצורפים

• ntitled.jpg
    KB 177.7 · צפיות: 6

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
יפה מאוד, אבל נראה לי שצריך סוג של GLOW מסביב למנורה, אני עושה זאת בפוטושופ וכך אני יכול לשלוט בזה בלי לחכות לרנדר.

האשכול הכי גדול בפורום.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
האמת היא שלא צריך פוטושופ בשביל זה, בלנדר גם יודעת להוסיף את האפקט הזה ע״י ה-node editor שלה.
(מקווה ש-trew יסתדר עם זה כי נכון להיום אין לי כמעט אפשרות לעבוד על המחשב....)
;)

אייטש די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אהבתי את האוירה באשכול. (בלי להבין כלום בתלת מימד אני מתחילה כעת רק לשמוע מושגים)
אוירה חיובית של אנשים שעוזרים, לומדים ומלמדים בלי שום בעיות כאילו מדובר בשכן מהמחשב ליד באותו משרד.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י יניב;607401:
האמת היא שלא צריך פוטושופ בשביל זה, בלנדר גם יודעת להוסיף את האפקט הזה ע״י ה-node editor שלה.
;)

אני בטוח שבלנדר יודעת לתת את האפקט הזה אבל קשה לשלוט בו כי נותנים הגדרה לאפקט ומרנדרים ולא יוצא טוב וחוזר חלילה ובפוטושופ אפשר לשלוט בזה יותר טוב.

אשתדל להביא פה לינק לסרטון שמראה איך עושים פוסט לתמונה בפוטושופ ממישהו מקצועי.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אז תרשה לי לחדש, אפשר להחיל את האפקט הזה ועוד רבים על תמונה מרונדרת, לא תמיד צריך לרנדר מחדש
רק ששם אתה יכול לעבוד בצורה אינטרקטיבית ולראות את התוצאה לפני הביצוע הסופי, חוץ מזה אתה יכול להחיל כמה אפקטים בצורה כזו ועדיין לא לאבד את השליטה על ההגדרות של כל אפקט.
על כל פנים אני מסכים שלפעמים אין תחליף לפוטושופ. ;)

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;607401:
;)
זה ממש שתי שניות לעשות את זה עם הקומפוזיטור הבעיה שאני עם סייקלס ושם עדיין אין את רינדור דו שכבתי עד כמה שאני יודע.
יניב, איך אפשר לעשות Glow על רינדור קיים?

נ.ב. עם האצת חומרה אני ממש לא מחכה הרבה זמן בין רינדור לרינדור ולכן אני יעדיף קומפוזיטור (העבודה האחרונה גורמת לי לחשוב על אנימציה)

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וואו יפה!
לדעתי חסר אור התאורה צריכה להשפיע לא רק על העמוד אלא על כל הרחוב ולא רואים את זה.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;607708:
זה ממש שתי שניות לעשות את זה עם הקומפוזיטור הבעיה שאני עם סייקלס ושם עדיין אין את רינדור דו שכבתי עד כמה שאני יודע.
יניב, איך אפשר לעשות Glow על רינדור קיים?

נ.ב. עם האצת חומרה אני ממש לא מחכה הרבה זמן בין רינדור לרינדור ולכן אני יעדיף קומפוזיטור (העבודה האחרונה גורמת לי לחשוב על אנימציה)

לא צריכה להיות בעיה להריץ את האפקט גם על תמונה שטוחה, בגדול האפקט לוקח את הצבעים הבהירים ביותר (ניתן לכוון מאיזה עוצמה הצבע נחשב לבהיר) ואז הוא מוסיף זוהר לאוטו צבע (עד כמה שאני זוכר).

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;608253:
לא צריכה להיות בעיה להריץ את האפקט גם על תמונה שטוחה, בגדול האפקט לוקח את הצבעים הבהירים ביותר (ניתן לכוון מאיזה עוצמה הצבע נחשב לבהיר) ואז הוא מוסיף זוהר לאוטו צבע (עד כמה שאני זוכר).
אני אחפש על זה חומר, בכל אופן אשמח לשמוע יותר פרטים/לינקים

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;608264:
אני אחפש על זה חומר, בכל אופן אשמח לשמוע יותר פרטים/לינקים
בעיקרון אתה לוקח תמונה (עשיתי סצנה פשוטה רק לשם הדוגמא), מפריד את האיזורים שאתה להפעיל עליהם את האפקט (השתמשתי בניגודיות כי זה היה הכי פשוט אבל אפשר לעשות גם הפרדה מדוייקת לפי צבעים וכו'), מפעיל על מה שיצא את האפקט ואז מחבר חזרה עם התמונה המקורית.
אגב אחרי אפקט הזוהר הוספתי טשטוש כדי להגביר את האפקט.

כמובן שאת כל זה אפשר לעשות ישירות עם מה שיצא ברנדר אבל השתמשתי בתמונה שיצאה מהרנדר רק כדי להראות שלא חייבים בכלל סצנה כדי להשתמש ביכולות של ה-Node Editor.

התמונה הראשונה היא הרנדר שיצא (ללא האפקט) והשניה היא לאחר האפקט עם ה-Setup של האפקט.
בקובץ המצורף אפשר למצוא גם את ה-Blend File של הדוגמא.

קבצים מצורפים

• Glow Effect.zip
    KB 671.7 · צפיות: 8
  • Results.png
    KB 146.8 · צפיות: 8
  • Node Setup.PNG
    KB 448.6 · צפיות: 6

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אוקי הקומפוזיטור בצורה הזאת כן עובד בסייקלס
אבל אני לא יודע איך אני יכול לקמפז רק על צבע מסויים (כדי לתחום רק את האובייקט הרצוי) התוצאה אצלי מעניינת אבל היא מפספסת את הרעיון כי גם העמוד תאורה קיבל Glow

קבצים מצורפים

• untitled.png
    KB 319.4 · צפיות: 9

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בכלל לא אכפת לי שאתם מתעקשים לעשות זאת בבלנדר או במנוע הרינדור אבל כאחד שלמד פוטושופ אתה יודע שבפוטושופ מזמן כבר היית נמצא בתוצאה הרצויה, אם רק אני הייתי אוחז כך ניחה, אבל בכל סטודיו מקצועי ולא משנה באיזה תוכנה תהליך הפוסט מתבצע בפוטושופ או באפטר, שוב, באמת כל הכבוד לכם שאתם מנסים אבל זאת לא הדרך וסתם חבל לבזבז על כך זמן.

אולי כל זמן שעסוקים בנסיונות זאת באמת הדרך לנסות ולהגיע לתוצאות אבל כשהלקוח מחכה בפתח וצריך להגיש את העבודות הפוטושופ הוא באמת חבר טוב.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בכלל לא אכפת לי שאתם מתעקשים לעשות זאת בבלנדר או במנוע הרינדור אבל כאחד שלמד פוטושופ אתה יודע שבפוטושופ מזמן כבר היית נמצא בתוצאה הרצויה, אם רק אני הייתי אוחז כך ניחה, אבל בכל סטודיו מקצועי ולא משנה באיזה תוכנה תהליך הפוסט מתבצע בפוטושופ או באפטר, שוב, באמת כל הכבוד לכם שאתם מנסים אבל זאת לא הדרך וסתם חבל לבזבז על כך זמן.

אולי כל זמן שעסוקים בנסיונות זאת באמת הדרך לנסות ולהגיע לתוצאות אבל כשהלקוח מחכה בפתח וצריך להגיש את העבודות הפוטושופ הוא באמת חבר טוב.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אז ספק שזה עוזר אבל מה יקרה אם אתה צריך לעשות וידאו? תרוץ לאפטר נכון
אני מנסה לממש את האפטר הזה בתוכנה על תמונה בודדת כדי שכשאני יצטרך את זה לסרטון אני לא יריב עם עצמי
ואכן כל עוד אין לקוח בפתח אז למה לא ללמוד כמו שב-PS זה 2 שניות גם בתוכנה בה אתה משתמש זה יהיה 2 שניות כשתכיר את המימוש והכלים

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
כשצריך לעשות וידאו בהחלט רצים לאפטר ומהר יש דרך להוציא לוקייטור למנורות ולייבא זאת לאפטר ובאפטר החיים הרבה יותר קלים ובכלל לאפטר יש הרבה פלגינים ואפקטים שקשה אם בכלל לעשות זאת בתוכנת התלת, כעת כל התוכנות כולל מאיה מנסים לעשות שיהיה אפשר לעשות זאת בתוכנה אבל אני בטוח שאנשי מקצוע שהתרגלו לאפטר ימשיכו לעבוד באפטר.

חברה אתם חייבים לצאת מהקופסא הזאת שנקראת תלת, כי בשביל לעבוד בצורה מקצועית תלמדו מהמקצוענים והמקצוענים עובדים בפוטושופ ואפטר, ושוב אני אומר, אני לא אומר זאת מעצמי אני אומר זאת כי כך למדתי מהמקצוענים.

הנה לינק שיראה לכם איך בדיוק עושים תהליך פוסט לתמונה בפוטושופ, תראו איזה יפה ומהר זה נהיה.

http://blog-il.studiomaayan.com

EB3D

משתמש רשום
מצחיק אותי הויכוח הזה, כי כולם צודקים פה!
IP6 כמו שהוכחת (לי לפחות) בצורה חד משמעית בשבוע שעבר, פוטושופ הוא כלי רב עוצמה, שאני כתלתיסטית, שוכחת לנצל עד הסוף. אתה צודק במאה אחוז, צריך להשקיע כמה שפחות בתלת וכמה שיותר בעשן ומראות כדי ליצור אשלייה.
מצד שני, גם trew ויניב צודקים, כי כל דבר בסצינה התלת מימדית משפיע על הדברים האחרים, בטח בנושאים של תאורה ושיידרים! רק בתור דוגמא - יש משהו שנקרא color bleeding אתה יכול לראות את זה, אם תשים למשל נגיד צעצוע עם צבע מאד חזק ורווי ליד קיר לבן, הקיר יקבל גם קצת זריקה של הצבע של הצעצוע.
את ההשפעות העדינות והקטנות האלה, קשה מאד לזייף בפוסט, בעיקר כי אנחנו לא מודעים לקיומן הרבה פעמים. אבל כשבונים סצינה בתלת, כמו שצריך, והתאורה יושבת נכון והיא עצמה מטילה את ה-glow, אז כל ההשפעות באות לידי ביטוי, וכתוצאה מכך התמונה מקבלת תוספת אמינות.
אגב, האם יש בבלנדר light fog? או אולי קוראים לזה volumetric lights (בעצם מזייף מעבר של אור דרך אוויר שאינו נקי במאה אחוז, שמלא חלקיקים קטנים, הרבה פעמים כשמצלמים פנס בלילה, רואים את האבק והלכלוך בהילת האור). זה יכול מאד להוסיף לסצינה הלילית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה