מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

8821

משתמש פעיל
מישהו יכול להסביר לי איך הבדץ וגלאט הון שלא משיקעים במניות מרוויחים וכי מאגרות חוב אפשר להרוויח יותר מכמה שקלים? לדוג' מיטב דש מרוויחה באזור 10 אחוז במסלול חסכון לכל ילד???

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהו יכול להסביר לי איך הבדץ וגלאט הון שלא משיקעים במניות מרוויחים וכי מאגרות חוב אפשר להרוויח יותר מכמה שקלים? לדוג' מיטב דש מרוויחה באזור 10 אחוז במסלול חסכון לכל ילד???
יש הרבה דרכים הלכתיות להרויח בלי לקנות מניות
הבדץ יש לו דרך שונה מגלאט הון

מישהו ממש

משתמש חדש
עריכה תורנית

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
נכון.
וגם הם מאשרים אופציות.

הבד"ץ מאשרים קרנות סל ישראליות.
[אגב שימו לב, שלעת עתה כל הקרנות של גלאט הון מאושרות גם על ידי הבד"ץ].
זה למשקיע הפרטי
אך למשקיע המוסדי ישנם אופציות נוספות להשקעה כשרה, לשיטתם.
(אני לא בטוח שתשואה כהלכה מאשרים את זה...)

מישהו ממש

משתמש חדש
עריכה תורנית
מה כוונתך?
חברות הפנסיה והגמל למיניהם הם מוסדיים לא?!
(אני לא בטוח שתשואה כהלכה מאשרים את זה...)
למה ירמזון מילותיך?
תשואה כהלכה היא בשליטת חסידות גור, ועל כן הדגל שלהם הוא המלחמה כנגד חילולי שבת,
ובזה הם מחמירים שלא להשקיע גם לא בעקיפין בחברות מחללות שבת.
הדבר מאד מבורך! לדעת כולם, רק כפי הידוע בכל נושא ועניין, כוחותיו של האדם מוגבלים, ומי שמשקיע מרצו בדבר מסויים יכול לאבדם במקום אחר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אשמח למידע, ייתכן וכבר כתבו על זה פה, אך מחיפוש זריז לא מצאתי לע''ע.
האם יש איזשהי קרן השתלמות כשרה (לאו דווקא עם הכשר רשמי) שמדיניות השקעה היא בעיקר מניות
(סיכון גבוה) דרך קרנות מחקות/פסיביות חו''ל?
כפי שהבנתי כשעוקבים אחר המדד בצורה סינטטית (אופציות וכו') מתירים ב'עדה' ובעוד גופי כשרות,
יצויין שאני מחפש קרן שעוקבת אחר כמה מדדים ולא רק סנופי,
תודה רבה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח למידע, ייתכן וכבר כתבו על זה פה, אך מחיפוש זריז לא מצאתי לע''ע.
האם יש איזשהי קרן השתלמות כשרה (לאו דווקא עם הכשר רשמי) שמדיניות השקעה היא בעיקר מניות
(סיכון גבוה) דרך קרנות מחקות/פסיביות חו''ל?
כפי שהבנתי כשעוקבים אחר המדד בצורה סינטטית (אופציות וכו') מתירים ב'עדה' ובעוד גופי כשרות,
יצויין שאני מחפש קרן שעוקבת אחר כמה מדדים ולא רק סנופי,.
תודה רבה.
אם אתם לא רוצים סנופי, אז יש באינפיניטי קרן כשרה שעוקבת אחרי מדד MSCI.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אם אתם לא רוצים סנופי, אז יש באינפיניטי קרן כשרה שעוקבת אחרי מדד MSCI.
תודה.
קרן השתלמות? אשמח לדעת באיזה מס' קרן מדובר, (בגמל נט לא מצאתי)
באופן כללי, עיקר שאלתי היא אם יש קרן כעין מקבילה לקרן מניות סיכון מוגבר הלא כשרה, רק שהקרן מתעסקת עם מדדים (כשרים) ולא עם מניות, זאת אומרת לנתח ולאזן, ולהחליט אם להמר כן על הסנופי גם השנה או לא, סין וכו',

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בנוסף, זו קרן כשרה? הלא היא עוקבת גם אחר ישראל?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קרן השתלמות? אשמח לדעת באיזה מס' קרן מדובר, (בגמל נט לא מצאתי)
מסלול מניות בחו"ל מס' מסלול 1537.
בכשרות תשואה כהלכה.
אין עוד מסלולים מנייתים כשרים שהם לא S&P 500.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אין עוד מסלולים מנייתים כשרים שהם לא S&P 500.
דווקא הביאו פה בפרוג כו''כ מסלולים של הלמן אלדובי בכשרות תשואה כהלכה, מצ''ב,
האם הם התבטלו אחרי ההתמזגות שלהם?
מדד MSCI עשה תשואה לא משהו, וודאי ביחס לסנופי, ואילו סנופי קצת מפחיד עכשיו אחרי העליות של עשרות אחוזים בשנה/שנתיים האחרונות, ובפרט שהוא נהיה יותר ויותר מוטה טכנולוגית לכמה חברות בודדות.

קבצים מצורפים

• קרנות תשואה כהלכה.pdf
    KB 590.5 · צפיות: 108

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
דווקא הביאו פה בפרוג כו''כ מסלולים של הלמן אלדובי בכשרות תשואה כהלכה, מצ''ב,
האם הם התבטלו אחרי ההתמזגות שלהם?
היה מסלול אחד בהלמן אלדובי שהוא לא היה S&P 500, והוא התמזג ל S&P 500.
מדד MSCI עשה תשואה לא משהו, וודאי ביחס לסנופי, ואילו סנופי קצת מפחיד עכשיו אחרי העליות של עשרות אחוזים בשנה/שנתיים האחרונות,
אני מבינה שאתם מנסים לתזמן את השוק, אז לא ממש נראה לי שכדאי לכם מסלול פאסיבי, פשוט תבחרו במניה שבה אתם חושקים במסלול IRA.
ובפרט שהוא נהיה יותר ויותר מוטה טכנולוגית לכמה חברות בודדות.
כדאי שתבדוק איזה מדד יותר מוטה? ומהיכן התשואות הגבוהות השנה של מדד S&P 500.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
תזמון שוק לפי מניות בודדות זה דבר אחד, ואילו פיזור לפי מדדים רחבים זה דבר אחר,
מה עם הנאסד''ק למשל? למה אין שום קרן שעוקבת גם אחריו (לפחות חלק ניכר) בעוד שלפי כל הנתונים אין שום תקופה ארוכה של 15-20 שנה שבה המדד שלא היכה את הסנופי?
כדאי שתבדוק איזה מדד יותר מוטה? ומהיכן התשואות הגבוהות השנה של מדד S&P 500.
קראתי שכ30% מהסנופי כיום הוא חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה''ב, (גוגל, מייקרוסופט, אפל' ושות'), מצ''ב.
ואם אכן אנו חושבים שחברות הטכנולוגיה ימשיכו לעלות למה לא להשקיע בנאסד''ק ולקבל הרבה הרבה יותר,

קבצים מצורפים

• מדוע שווי השוק של המדדים האמריקאים אמור להדאיג את המשקיעים_ _ ביזפורטל.pdf
    1.4 MB · צפיות: 23

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תזמון שוק לפי מניות בודדות זה דבר אחד, ואילו פיזור לפי מדדים רחבים זה דבר אחר,
מה עם הנאסד''ק למשל? למה אין שום קרן שעוקבת גם אחריו (לפחות חלק ניכר) בעוד שלפי כל הנתונים אין שום תקופה ארוכה של 15-20 שנה שבה המדד שלא היכה את הסנופי?

קראתי שכ30% מהסנופי כיום הוא חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה''ב, (גוגל, מייקרוסופט, אפל' ושות'), מצ''ב.
ואם אכן אנו חושבים שחברות הטכנולוגיה ימשיכו לעלות למה לא להשקיע בנאסד''ק ולקבל הרבה הרבה יותר,
את כל השאלות האלו תוכל לשאול את החברות שמנהלות את הקרנות.
אני מעדיפה לא להיכנס לזה פה.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
ראיתי בשרשור אחר שכתבת שיש קרן פנסיה של מנורה כשרה המשקיעה במדדי מניות חול פסיבי,
משום מה אני לא מצליח לראות את זה בגמל נט, (מופיעים שם שמות הקופות לפי תאריך יעד של פרישה),
אשמח אם תוכלו לכוון אותי,
כמו''כ היכן אפשר לראות מה מדיניות ההשקעה שלהם באחוזים מדדים שונים וכו'?
תודה על הכל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ראיתי בשרשור אחר שכתבת שיש קרן פנסיה של מנורה כשרה המשקיעה במדדי מניות חול פסיבי,
משום מה אני לא מצליח לראות את זה בגמל נט, (מופיעים שם שמות הקופות לפי תאריך יעד של פרישה),
אשמח אם תוכלו לכוון אותי,
בגמל נט אין קרנות פנסיה.
אפשר לראות זאת בפנסיה נט.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה