כללי אשכול טעויות

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
על הרבה ספרי קודש רשום: "כשם שאי אפשר לבר בלא תבן, כך אי אפשר לספר בלי טעות" (משהו כזה..)

לאור טעות שקרתה לי לאחרונה (ועוד הרבה בעבר :)), נראה לי שיהיה מעניין לפתוח אשכול עם דוגמאות של טעויות (אפשר גם לתת לחברי הפורום למצוא את הטעות לבדם).

בכל מקרה, אני מעביר תמיד את החומר לאישור של הלקוח, אז אם הוא לא ראה את זה האחריות נופלת עליו.

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
הנה הראשון:

במקרה זה, הלקוח הוא השווער שלי...

קבצים מצורפים

• Lag_chabad.jpg
    KB 421.2 · צפיות: 57

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מצחיק איך שלא מזהים מיד.
כנראה מרב שהתרגלנו שבעלונים שמחולקים אין סוף יש טעויות אין ספור...

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
במודעת התרמה של הכנסת האורחים של מירון (שניצר) שהודבקה בבתי הכנסת, (צילום צבעוני על A3) מודפס בטעות "נדרים ונדרות"...
רוצו לבתי הכנסת!

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
היה קשה למצוא את הטעות.

אבל נראה לי שהטעות האמיתית היא לפתוח אשכול שיחפש טעויות של אחרים....

ayala

משתמש מקצוען
עשיתי לאחרונה עיתון עם מספר עמודים קטן לאיזשהו מוסד, והיה להם חלק של חדשות. אחת הכותרות היתה: "ביקור ראש העיר במוסדנו" ובתוך הכתבה בסוף צירפתי משפט שבעצם היה קשור לכתבה אחרת על תרגיל הג"ה. וכה היה המשפט: "מתכוננים לטוב, אבל מצפים לכל תרחיש.."
וכמובן זה לא נשמע טוב כשמדברים על ביקור ראש העיר..
בסוף הם עלו על זה ואמרו לי לשנות לפני ההדפסה. ב"ה!

pink

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דווקא מצאתי מהר... :)
אולי כי אני רגילה לעשות הגהה לפני שאני שולחת לעיתון וכו'.

Rivk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לחברה שלי קרו שתי טעויות כאלה מצחיקות...בשני מקרים שונים, שאני בוכה עכשיו מצחוק כשאני רק נזכרת. אבל זה ממש לא יפה לכתוב. בשני המקרים זו היתה מילה תמימה שעם שגיאת דפוס, יצאה מילה לא יפה.
באחד המקרים המודעה הודפסה בעיתון והמזכירה הרצינית הגיעה אלינו לחדר גרפיקה עם עיתון ביד כשהיא מתקפלת ודומעת מצחוק ולא מסוגלת לדבר, היא קיבלה טלפון מקורא המעיר את תשומת לבה לטעות המצערת.
במקרה השני הלקוח היה חילוני והוא עובר על הסקיצה ועושה הגהות, ואז אנחנו רואות אותו מרים לרגע את מבטו בחיוך קל ואח"כ ממשיך לסמן. רק כשהיא עשתה את התיקונים היא זעקה לפתע "איזה בושות!!! אני לא מאמינה איזו טעות עשיתי כאן!"

אז זהו. לא לחכות ללקוח - חובה לעשות הגהה עצמית קודם, כי זה יכול לעשות פאדיחות רציניות...

Rivk

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רגע, ומי לא מכיר שלא מקבלים כיתוב תמונה אז כותבים "בלה בלה בלה". או מקלידים סתם: עכגיעכיעגכיעכיעכג
וככה זה יורד לדפוס?
ואני פעם... גם כן לא נעים: עשיתי כרטיסי ביקור למישהי עם מספרי הטלפון שלי!!! כי היא לא נתנה לי מספר טלפון! וכמובן העבודה היתה דחופה ווהיא לא שמה לב, ואני שכחתי.. 500 כרטיסים לעסק של מישהו אחר, עם המספר שלי. מזל שהבן שלי וחברים שלו אוספים כרטיסי ביקור.

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
והפדיחה שלי - - -

עיצבתי למכון כושר פולדר.
כל הטקסטים הגיעו מוקלדים,
אבל הם ביקשו שאני אוסיף איפשהו את המילים:"לגוף ולנפש"

עיצבתי, הגההתי, סגרתי ושלחתי - - -
ו... אופס טעות.
במקום לגוף ולנפש נהיה כתוב לגוש ולנפש - - -
בהחלט לא נעים,
במיוחד כשמדובד בחדר כושר
שבד"כ באים לשם כלמיני גושים במטרה להיות פחות גושייים :D

gilag1

משתמש צעיר
הכי נחמד זה שהיום בגלל כל ה"קופריטרים" אנשים לא חושבים שיש טעות אלה מנסים לנתח מה רצו לאמר פה..........ועוד יותר נחמד שהם גם מצליחים למצוא לעצמם תשובות..

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
כמו שמישהו הסביר במקרה שלי:
"חשבתי חוגגנים, זה שילוב של המילים חוגגים וגנים, כשמתכוונים ל"גן הסנהדרין" שם מתקיים האירוע.

david

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כל פעם כשלקוח מתקשר אחרי ההדפסה הלב שלי דופק

האשכול הזה הוא התשובה למה

LF4

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לי היה דווקא בספר קודש, בחלק של הגב (מה שרואים בארון ספרים) היה כתוב אליער במקום אליעזר, ומה שמענין שאף אחד לא שם לב לטעות, עד ששמתי בארון ספרים לראות איך זה נראה שם, ואז.............
אבל ב"ה עוד הצלחנו להציל את הכריכות, כי זה היה בדוגמא הראשונה, והוספנו פלטה שחור ועל זה הטבעה חדשה של זהב

יוסי

משתמש רשום
זכורה לי טעות מאוד לא נעימה שראיתי לפני הרבה שנים במודעת ברכה לאירוסין בעיתון:
במקום "שיעמוד בנין זה לעדי עד" הוחלף סדר האותיות של ה"ע" וה"מ"!!! הבנתם?? משמעות הפוכה!!! 'רצה לברך ונמצא...'
כמובן שלמחרת הופיעה מודעה מתוקנת, וכיון שאני מכיר את הזוג והמשפחה, אני יודע שהם הקימו בית לתפארת, ומאחל להם "זיל בתר לישנא אחרינא"!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה