דרוש מידע אשכול טיפים לחיי היום יום!!

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה הבעיה לעשות בשעון הראשון שידלק רק בשבת בבוקר?

זה רק לדוגמא. אם אתה לא רוצה שיידלק לך בסעודה שלישית המזגן שדלק ביום שישי, אפשר לחשבן כיצד לעשות זאת

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה לא דומה לשעון של 48 שעות, כי בזמן שהשעון הראשון עובד הוא מזיז גם את השני, וכך השעה זזה בשניהם.
בכוונה לא כתבתי 48 שעות. אלא אם רוצים שעון ליותר מ24 שעות. כגון שלא יידלק בסעודה שלישית. ואתן דוגמא יותר מצויה. אם אתם בבית רק בליל שבת ולא נמצאים בבוקר ומכוונים שעון שבת שהפלאטה תתכבה בשעה 12 בלילה בליל שבת.
אם יש לכם רק שעון אחד של 24 שעות, הרי שביום השבת בזמן שהיה כניסת השבת ביום שישי [נניח בשעה 4 אחה"צ] יידלק הפלאטה שוב פעם עד לצאת השבת או עד 12 בלילה. ועם הפטנט של שני השעונים אפשר שלא יידלק כלל עד צאת השבת, כי בשעה 4 אחה"צ בשבת, אצל השעון השני יהיה רק 12 בלילה של אתמול - ויש עוד הרבה שעות שהשעון יהיה מכובה.

בובתי

משתמש מקצוען
בכוונה לא כתבתי 48 שעות. אלא אם רוצים שעון ליותר מ24 שעות. כגון שלא יידלק בסעודה שלישית. ואתן דוגמא יותר מצויה. אם אתם בבית רק בליל שבת ולא נמצאים בבוקר ומכוונים שעון שבת שהפלאטה תתכבה בשעה 12 בלילה בליל שבת.
אם יש לכם רק שעון אחד של 24 שעות, הרי שביום השבת בזמן שהיה כניסת השבת ביום שישי [נניח בשעה 4 אחה"צ] יידלק הפלאטה שוב פעם עד לצאת השבת או עד 12 בלילה. ועם הפטנט של שני השעונים אפשר שלא יידלק כלל עד צאת השבת, כי בשעה 4 אחה"צ בשבת, אצל השעון השני יהיה רק 12 בלילה של אתמול - ויש עוד הרבה שעות שהשעון יהיה מכובה.
בזמן שהראשון פעיל ביום שישי וליל שבת גם השני צריך לפעול ולכן אחרי 24 שעות הפלטה תידלק שוב! או שלא הבנתי?

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עירנות נכונה בבוקר

מן הסתם רובכם, על הבוקר נכנסים להתרחץ, במטרה לצאת ערניים ורעננים לקראת היום הבא
אבל יש טעות שהרבה עושים.
מתקלחים במים חמים.

שכשמתקלחים עם מים חמים - זה עושה את הפעולה ההפוכה
המטרה היא להפעיל את הגוף וזרימת הדם
ומים חמים - לא יעשו את זה.

לכן בבוקר מומלץ מאד להתרחץ במים הכי קרים שניתן, וכל המוסיף בקרירות – הרי זה משובח.

נ.ב.
מה שכתבתי "שכשמתקלחים עם מים חמים - זה עושה את הפעולה ההפוכה"
אולי קצת הגזמתי, אבל בטוח זה לא יעזור לערנות לטווח ארוך.
לעומת זאת מים קרים, או - הו יעזרו

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בזמן שהראשון פעיל ביום שישי וליל שבת גם השני צריך לפעול ולכן אחרי 24 שעות הפלטה תידלק שוב! או שלא הבנתי?
בכניסת שבת ועד 12 בלילה בליל שבת, 2 השעונים פועלים, אח"כ מכוונים את 2 השעונים 12 שעות על כיבוי, כל הלילה השעון השני לא זז, כך שהפלטה כבויה בגלל השעון הראשון, ב12 בצהריים השעון הראשון מתחיל לעבוד, אבל השעון השני מתחיל להסתובב 12 שעות כבויות, אז עד 12 במוצ"ש יהיה כבוי.

ותודה ל @נקדן זריז על הרעיון!

הדסה גולד

משתמש מקצוען
איך לשמור על הפמוטות עם צבע כסף יפה בלי שישחירו?
הטיפ
: לעטוף אותם עם ניילון נצמד.
עדיין הם מרשימים ויפים,
ונשארים בצבעם הטבעי כל הזמן.

ניקוי כלי כסף
הטיפ שלי - כמה שפחות כלי כסף לראווה !!!

פעם היתה לי ויטרינה גדולה , היו בה הרבה כלי כסף, גביעים , חנוכיה, קופסא לאתרוג ועוד
היה לוקח לי המון זמן לנקות, והרעיון הזה של ניילון נצמד - זה קצת פחות יפה.... וממש מבחינים בזה בויטרינה...
היום יש לי ארון חדש. בארון החדש יש ויטרינה מאורכת צרה וקטנה...
יש לי שם פמוטות, גביעים שמשתמשים בשבת, מלחיה... וזהו !!!
לנקות אותם זה צ'יק צ'ק. רבע שעה ומסיימים.
שאר הדברים בתוך ארון סגור - מלופפים בניילון נצמד. ומשתמשים בהם בעת הצורך.
וחסל סדר עבודה.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
טיגון בצל חום במהירות יותר.
אדו אותו מספר דקות בהשגחה שלא ישרף! בסיר תחילה ללא שמן על אש קטנה כך המים יתאדו.
רק לאחר מכן הוסיפו שמן.
טוב בעיקר להרבה בצל ולקצוץ לא חתיכות גדולות.

נערך לאחרונה ב:

ח.ר.

משתמש צעיר
איך לקום מוקדם בבוקר בלי שעון מעורר?
אנחנו רוצים לקום מוקדם להכין שיעור, לבדוק מבחן, או סתם לנקות ולארגן את הבית,
אבל לא מצליחים להתעורר.
החלטה חזקה לקום +אני מדמיין את עצמי קם בשעה שאני רוצה+אני אומר לעצמי כמה פעמים "אני רוצה לקום בשעה --/--"
עובד הרבה פעמים גם בלי שעון מעורר אני מתעורר 5 דקות לפני השעון

(רק לא לחזור לישון לעוד 5 דקות)הגוף שלנו עובד כמו מחשב ומגיב לפקודות שלנו בתנאי שזה ברצינות ובהחלטיות. אם חוזרים לישון ל5 דקות המוח מתייג את הפקודה לקום כפקודה לא מחייבת.

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איך לקום מוקדם בבוקר בלי שעון מעורר?
אנחנו רוצים לקום מוקדם להכין שיעור, לבדוק מבחן, או סתם לנקות ולארגן את הבית,
אבל לא מצליחים להתעורר.

סבא שלי אומר שמי שרוצה מצליח. צריך לרצות!! ומי שלא רוצה שום שעון מעורר לא יועיל לו!!
יש חסידים ש'אינם הולכים לישון' אלא 'הולכים לקום לעבודת הבורא' ורק שבשביל לקום צריך גם לישון קודם.
יש גם עצה שמובאת בספרים לכוין בפסוק 'בידך אפקיד רוחי' על איזה שעה רוצים לקום, או בעוד כמה שעות רוצים לקום.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
סבא שלי אומר שמי שרוצה מצליח. צריך לרצות!! ומי שלא רוצה שום שעון מעורר לא יועיל לו!!
יש חסידים ש'אינם הולכים לישון' אלא 'הולכים לקום לעבודת הבורא' ורק שבשביל לקום צריך גם לישון קודם.
יש גם עצה שמובאת בספרים לכוין בפסוק 'בידך אפקיד רוחי' על איזה שעה רוצים לקום, או בעוד כמה שעות רוצים לקום.
הטיפ הזה מיועד כנראה למי שלא באמת רוצה [כמוני] ואף על פי כן הטיפ הזה עוזר לו...

מישהו מהצפון

משתמש פעיל
מדהים!
ניסיתי, זה מקצר את התהליך. משמעתי. ;)
מה עושים כדי למהר את זמן הייבוש של הכביסה במייבש?
הטיפ
: מכניסים מגבת יבשה למייבש ביחד עם הכביסה הרטובה. פלאי פלאות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה