דרוש מידע אשכול התורים הנחוץ והמבוקש למשרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה>>>

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
זה כבר דברים שעולים כסף ותקציב,
אבל עד אז - שיכניסו דחוף ועוד היום את 2 התיקונים הנ"ל.
זה לא עולה שקל, וחבל כל רגע שלא עושים את זה.

(: אני :)

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
באיזו לשכה ראית עמדות ריקות ופקידים מובטלים?
שווה לבוא לשם ולנסות להיכנס בלי תור
אני הייתי בשלומציון המלכה,
היה ריקקקק, הפקידות משועממות,
אך אין אפשרות להיכנס בלי תור, השומר בכניסה מבקש ת.ז,
לעומת זאת בלשכה נוספת שהייתי היה ממש עמוס, חיכינו בתור כשעה וחצי,
כך שזה לא בכל הלשכות ככה.

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
באיזו לשכה ראית עמדות ריקות ופקידים מובטלים?
שווה לבוא לשם ולנסות להיכנס בלי תור
בביתר עילית היה ריק לחלוטין הייתי היחידה שם עם 3 פקידות משועממות ששיחקו בטלפונים שלהם ושוחחו בהנאה כאילו הן בחופשה בתאילנד, ועברתי תשאול כשניכנסתי בדקו את הת.ז בקפדנות רבה.

יונלה

משתמש מקצוען
בביתר עילית היה ריק לחלוטין הייתי היחידה שם עם 3 פקידות משועממות ששיחקו בטלפונים שלהם ושוחחו בהנאה כאילו הן בחופשה בתאילנד, ועברתי תשאול כשניכנסתי בדקו את הת.ז בקפדנות רבה.
אז מדוע אין תורים זמינים ללשכה בביתר עלית?
ניסיתי כל יום ובשעות הבוקר המוקדמות (בהמלצתם), ואין תורים.

מעצבן לשמוע שהפקידות מובטלות והציבור ממתין עד בוש.

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

אני גם ניסיתי לקבוע הרבה זמן נכנסתי כל יום לאתר בלי להתייאש עד שיום אחד צץ לי תור בודד
חשבתי שיהיה מפוצץ כשאני מגיעה אבל התבדיתי
פשוט חוצפה מצידם !!! תקלטו אנחנו חיים במדינת עולם שלישית זהו.

(: אני :)

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

אני הייתי בביתר והיה ממש עמוס, חיכיתי שעה וחצי בערך בתור, נכנסתי הרבה אחרי השעה של התור,
אז כנראה שזה לא כל יום ריק.

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען

הסוף לתורים: התוכנית לפתרון משבר הדרכונים​

גיוס עובדים, ניוד תקנים, פתיחת לשכות חדשות ומכונות אוטומטיות לתיעוד ביומטרי • ברשות האוכלוסין מנסים לשים סוף למחסור בתורים • ובעתיד: הנפקה מהבית​

בשנים האחרונות, ישראלים רבים מתקשים להשיג תור ללשכות השונות של רשות האוכלוסין וההגירה ברחבי הארץ כדי להנפיק דרכון ישראלי.

בשנתיים האחרונות ראינו פתרונות זמניים כאלה ואחרים, וביניהם דרכונים זמניים, לשכות זמניות והבטחה שלא מומשה, שלפיה לא ייגבה תשלום כפול ממי שיצטרך להנפיק דרכון קבוע אחרי שהנפיק דרכון זמני.
כעת נכנס לתפקיד שר הפנים משה ארבל, שכינס ישיבה שכללה, בין היתר, את מנכ"ל המשרד החדש, אייל סיסו. ברשות האוכלוסין וההגירה גיבשו תוכנית פעולה שכוללת שלושה שלבים, ושבמהלכה בעיית הדרכונים בישראל אמורה להיפתר באופן הדרגתי.

מאות תורים ביום​

השלב הראשון בפתרון המשבר הוא הצבת עובדים מיחידות שונות ברשות בלשכות מינהל האוכלוסין, שמנפיקות דרכונים, וביחידת ארבל, שמייצרת את הדרכונים. לפי הערכת הרשות, צעד זה בלבד צפוי לפנות מאות תורים בשבוע. בד בבד יגויסו 142 עובדים זמניים, ויוחזרו לעבודה גמלאים ומתנדבים שעבדו ברשות האוכלוסין.
%D7%93%D7%95%D7%93%D7%95-%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%A0%D7%A9%D7%A4%D7%9F-600x400.jpg

התקווה: סיוט ההמתנה לדרכון יגיע לקיצו,
נכון להיום, הלשכות פתוחות אחר הצהריים רק בימים שני ורביעי, ובטווח הקרוב יוסיפו עוד שעות עבודה אחר הצהריים גם בימים ראשון, שלישי וחמישי.

במהלך מאי יוקם מתקן מיוחד להנפקת דרכונים בבני ברק, וגם בו צפויים להיפתח מאות תורים חדשים מדי יום. ברשות האוכלוסין בוחנים גם קליטה של עובדים עם מוגבלויות ליחידה שמייצרת דרכונים, במקביל לניטור יומי לזיהוי מספרי טלפון שמהם הוזמנו יותר מעשרה תורים - מה שאומר שככל הנראה מדובר בחברות שסוחרות בתורים. בשבועות האחרונים נתפסו ובוטלו כך אלפי תורים עד כה.
בלשכות נבחרות מאפשרים לבעלי תעודות זהות ביומטריות להנפיק דרכונים גם בשעות מאוחרות יותר, כי הפעולה פשוטה יותר למי שכבר מחזיק בתעודת זהות ביומטרית. כל הפעולות הללו ייכנסו לתוקף כבר במהלך החודש הקרוב.

600 דרכונים בשעה​

בשלב השני, שצפוי להיות מיושם בחודשים הקרובים, ייפתחו שלוש לשכות ייעודיות לבקשות תיעוד ביומטרי בלבד. בבאר שבע ובתל אביב יוצבו מכונות אוטומטיות להנפקת דרכון באופן עצמאי, כפי שפרסמנו כאן לראשונה ב"ישראל היום".

צעירים וצעירות בשירות לאומי יתגברו את כוח העבודה ויוארך תוקף תעודות הזהות, מה שיוריד עומס מהלשכות ויפנה עובדים להנפקת דרכונים. בטווח הארוך, ככל הנראה בשנה הקרובה, נראה עוד פעולות משמעותיות שאמורות לייעל את התהליך, ואם הכל יעבוד כמתוכנן, זה יפתור באופן מוחלט את בעיית הדרכונים בישראל.
ברשות האוכלוסין צפויים להביא מכונות מתקדמות שינפיקו 600 דרכונים בשעה. המכונות האוטומטיות יורחבו לכל רחבי הארץ, וייפתחו שלוש לשכות־משנה חדשות בצפון, במרכז ובדרום.
עוד מישראל היום

השלב השלישי והאחרון נראה כמו שלב שאפתני מאוד, ואם יצליח - מדובר בפתרון שיוכל לשים את המשבר מאחורינו לשנים הבאות ובכלל, כך שישראלי יוכל להנפיק דרכון מהמחשב בבית, מבלי לקבוע תור.
את התוכנית גיבש מנכ"ל הרשות אייל סיסו, שהציג אותה למ"מ השר מיכאל מלכיאל, וכעת גם לשר הנכנס. מי שהתחיל לטפל בבעיית הדרכונים היה השר לשעבר אריה דרעי, שבנאום הכניסה שלו לתפקיד הודיע כי משימתו הראשונה היא לפתור את המשבר.
מקור

א.ש!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
משבר הדרכונים: מנכ״ל רשות האוכלוסין הנכנס אייל סיסו יגיע מחר לוועדת הפנים בראשות ח״כ יעקב אשר, להציג את תוכניתו לטיפול במשבר. מדובר בדיון שלישי שמקיימת הוועדה בנושא.

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה