אשכול המספרים החופרים.

מצב
הנושא נעול.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
מכה לקווי הנייעס: כשלושה חודשים לאחר שפרסמנו לראשונה כי משרד התקשורת הוציא שימוע לחברות התקשורת אשר אמור לבטל את קווי הנייעס ושאר קווי התוכן הניתנים בתעריף רגיל, כעת אנו חושפים כי על פי בכירים במשרד התקשורת, מסתמן כי כבר בימים הקרובים יודיע המשרד על ביטול "קווי הפרימיום בתעריף רגיל" שכאמור משמשים את קווי הנייעס.

ההחלטה תיכנס לתוקפה בעוד כחודשיים, כאשר מיום הכניסה לתוקף יהיה על חברות הסלולר להחליט האם להמשיך את פעילות הקווים הללו למרות שהם אינם מרוויחים דבר, ואף יפסידו בגין הפעלת קווים אלו, מה שאומר כי קרוב לוודאי שחברות הסלולר יבטלו לאלתר את ההסדרים עם הקווים הללו.

כזכור, לפני כשלשה חודשים הוציא משרד התקשורת שימוע לחברות הסלולר, שם הודיע המשרד כי הוא מעוניין לבטל את תופעת "קווי הפרימיום בתעריף רגיל", אשר מאפשרים הפעלת קווי תוכן ללא עלות נוספת, כשהחברות נהנות מדמי הקישוריות ששילמו החברות המתחרות בעבור שיחות שביצעו לקוחות החברות לקווים הללו.

עם התרחבות נוהג החבילות המציעות שיחות ללא הגבלה, החלה תעשיית הקווים החינמיים לפרוח, כשהם נהנים לרוב מהסכמים שמקנים למפעילי הקווים חלק מהסכום ששולם עבור דמי הקישוריות, מה שהפך את הקווים הללו לרווחיים ביותר, וגרם להצפת השוק בעשרות קווים שונים ומשונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

אלא שחברות הסלולר שהציעו את חבילות השיחות ללא הגבלה גילו כי החבילות הללו גורמים להם להפסדים ניכרים, כשלעתים בוצעו אלפי דקות שיחה לקווים הללו, כשהחברות נאלצו לשלם למתחרותיהן יותר ממה שקיבלו מהלקוחות. מה שלתלונת החברות עלול לגרום לקריסתן, ובפרט לחברות החדשות אשר נלחמות על מקומן בשוק התקשורת הישראלי.

מי יפגע מהרפורמה ומתי זה צפוי לקרות

הנפגעים העיקריים מהמהלך החדש של משרד התקשורת, הם מי שמכונים "קווי הנייעס", אשר חוו הצפה של ממש בתקופה האחרונה כשעשרות קווים כאלו נפתחו. על פי גורמים בכירים בשוק התקשורת, ההצפה בתחום קווי הנייעס היא זו שגרמה לחברות הסלולריות להפעיל לחץ על משרד התקשורת לביטול כל הקווים החינמיים שמציעים תוכן, כאשר בתקופת מבצע צוק איתן חוו החברות הפסדים ניכרים בעיקר במה שמכונה "הקומות הכשרות".

אלא שיחד עם קווי הנייעס, אשר לכאורה צפויים להיסגר בעקבות המהלך, נפגעים גם שירותים טלפוניים מוכרים ומועילים יותר, כדוגמת קו "קול הלשון" שמציע שיעורי תורה שלמיעה חינם ממאגר שיעורי תורה גדול שברשות מפעילי הקו. גם שירותים נוספים כמו קווי טלפון המציעים מידע בזמן אמת על הגעת אוטובוסים לתחנה, ושירותים כמו "הווטסאפ הקולי" שנפוץ בריכוזים חרדים, צפויים להיפגע אנושות מהמהלך.

כאמור, הרגולציה החדשה שתמנע את תשלום דמי הקישוריות למספרים אלו, יכנס לתוקפו כבר בעוד כחודשיים. כאשר רוב הקווים יסגרו ככל הנראה, לאחר שחברות הסלולר לא יאפשרו את קיומם במתכונת הנוכחית.

יחד עם זאת, קווי הנייעס הגדולים והמבוססים, כמו גם שירותים מבוססים אחרים, צפויים בחלקם לעבור למתכונת של קווי פרימיום, כשכל דקת שיחה לקווים אלו יעלו למתקשר כחצי שקל. מה שיפגע אנושות בפופולריות הגואה של קווים אלו בקרב החרדים שאינם מאזינים לרדיו ואינם צורכים ידיעות באינטרנט, אך יאפשרו לגדולים שבהם קיום.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אלא שיחד עם קווי הנייעס, אשר לכאורה צפויים להיסגר בעקבות המהלך, נפגעים גם שירותים טלפוניים מוכרים ומועילים יותר, כדוגמת קו "קול הלשון" שמציע שיעורי תורה שלמיעה חינם ממאגר שיעורי תורה גדול שברשות מפעילי הקו
קול הלשון הוא לשם שמים ונשאר עד עכשיו בקו נייח, כך שמבחינתו אין שינוים.

מי שרגיל להשתמש עם נמבר קצת יהיה קשה לו.
כ"כ השירות לדעת איפה האוטובוס יעלה חצי שקל לדקה.

אבל הכל שווה כדי להציל כ"כ הרבה אברכים ובחורים מלשקוע בפוליטיקה, בלשון הרע וברכילות!

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגפן;1477947:
החשבון פשוט (מידיעה ולא מהשערה):
2.5 אגו' לדקה (ואף יותר)
תכפיל ב- 4,000,000 (בערך, בחודשי השיא).
=100,000.
(בחודשי השפל הם מגיעים "רק" ל-2,000,000 דקות בערך).

אני לא יודע מאיפה אתה מביא הידיעה הזו אני אומר לך אם מה שדיברתי עם כמה ממפעילי החברות הללו (קבלתי הצעת מחיר בשביל קו דרשות שהיה אמור לצאת לפועל ובסוף לא יצא. עיין פה http://www.prog.co.il/showthread.php?t=180230) ואף אחד לא הציע 2.5 אג' מקסימום 1.7 אג' וגבי כמות הדקות שכתבת נראה לי שזה לא נכון את זה לא בדקתי אבל אני יודע שהם אמרו לי שהחברה הכי חזקה בשבילם מצליחה לעשות 750.000 דקות. כך שנראה לי שהידיעה שלך לא כל כך מדוייקת אשמח אם תביא מקורות לדבריך.

FullTime

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טקסט;1478110:
גבי כמות הדקות שכתבת נראה לי שזה לא נכון את זה לא בדקתי אבל אני יודע שהם אמרו לי שהחברה הכי חזקה בשבילם מצליחה לעשות 750.000 דקות. כך שנראה לי שהידיעה שלך לא כל כך מדוייקת אשמח אם תביא מקורות לדבריך.

ואני יודע ממקור ראשון של מפעיל קו חדשות מסויים, - מדובר בתחילת התקופה לפני למעלה משנתיים - שהוא גרף 70-80 אלף ש"ח בחודש...

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י טקסט;1478110:
אני לא יודע מאיפה אתה מביא הידיעה הזו אני אומר לך אם מה שדיברתי עם כמה ממפעילי החברות הללו (קבלתי הצעת מחיר בשביל קו דרשות שהיה אמור לצאת לפועל ובסוף לא יצא. עיין פה http://www.prog.co.il/showthread.php?t=180230) ואף אחד לא הציע 2.5 אג' מקסימום 1.7 אג'
הסכום שמקבלים הוא מדורג.
אמנם בסכום של דקות שאתה דברת עליו מקבלים הרבה פחות, אבל כמה שהסכום של הדקות עולה (בערך כל חצי מליון משתנה הסכום) גם סכום הכסף עולה (כמו בכל מסחר יש הבדל בין קונה יחיד לבין קונה סיטונאי).
לי עצמי בדירוג שהציעו, הציעו לי מעל 2 אג' (מרמת סכום דקות מסוים).
וגבי כמות הדקות שכתבת נראה לי שזה לא נכון את זה לא בדקתי אבל אני יודע שהם אמרו לי שהחברה הכי חזקה בשבילם מצליחה לעשות 750.000 דקות. כך שנראה לי שהידיעה שלך לא כל כך מדויקת אשמח אם תביא מקורות לדבריך.
לא אנסה לחשוף מי מהדמויות היותר מוכרות שעסקתי איתו הרבה, ובמשך הזמן נחשפתי למספרים, אבל כן אומר שמי שמכיר קצת את העניין מקרוב מבין ש-750,000 דקות זה בדיחה.

(עוד לפני שהגעתי אליו דיברתי עם קוי זהב והם אמרו לי בזמנו שיש להם לקוחות שמגיעים ל-2,000,000 דקות בחודש).

זה אולי נשמע הרבה אבל בפירוק לגורמים זה יובן יותר:
יש להם מאזינים מסביב לשעון כמעט (עד השעות המאוחרות של הלילה יש כמות לא מבוטלת של מאזינים).
יש ביום רגיל בערך 6 שעות שיא שבהם יש מעל 100 מאזינם בבת אחת.
יש עוד 7 שעות בינוניות שאז יש בסביבות ה-50 מאזינים.
כל השאר זה ממוצע של 20-30 מאזינים לשעה.
בכל חודש בד"כ יש לפחות איזה יום אחד שסוחף אליו עוד יותר מאזינים ובעוד שעות.
חשבון קצר ואתה מגיע לסכומים אלו.

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אתמול ב1:00 בלילה
0542657409

.sima d

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא הצלחתי לבדוק אם המספר כבר עלה לפה, מהיום:
050-7404957

תודה רבה!

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הגפן תודה החכמתני

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נראה לי שקווי הנייעס צריכים להודיע שמי שמעוניין במס' המעודכנים שיבדוק בפרוג:rolleyes:

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
0527466639
0544335913
0527466612

MINAM

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
0522407217
0527466612
תודה וכל הכבוד

chany s

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יודע שהם אמרו לי שהחברה הכי חזקה בשבילם מצליחה לעשות 750.000 דקות. כך שנראה לי שהידיעה שלך לא כל כך מדוייקת אשמח אם תביא מקורות לדבריך.
[/QUOTE]
אז רק לעדכנך מידיעה שלמשל שבתקופת צוק איתן אחד מקווי הנייעס(לא נציין את שמו כמובן) גרף כ300,000 ש"ח
לפי חישוב של 11 מליון דקות האזנה(!!!) אז רק שתבינו למה הם כ"כ עובדים על זה, זה קצת יותר מכמה שאנחנו מרוויחים, לא?

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אפשר לדחות את כל המספרים יחד?

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני רק לא מצליח להבין מה הריווח של חברות התקשורת מזה? הרי בסופו של דבר הם משלמים את הסכומים הגדולים האלו הרי רוב האנשים היום יש להם חבילות דקות ומשלמים כמה עשרות שקלים בלבד?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
לכן חברת התקשורת גולן עתרה לבטל את דמי הקישוריות לקווי התוכן, ועומדים לבטל את כל העסק...

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י efrat1;1479089:
לכן חברת התקשורת גולן עתרה לבטל את דמי הקישוריות לקווי התוכן, ועומדים לבטל את כל העסק...

זה לא עונה על השאלה שלי אני מדבר עד עכשיו מה חברות התקשורת מרוויחות מזה הרי חבילות דקות יש היום בכל החברות ולא רק בגולן

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י טקסט;1479095:
זה לא עונה על השאלה שלי אני מדבר עד עכשיו מה חברות התקשורת מרוויחות מזה הרי חבילות דקות יש היום בכל החברות ולא רק בגולן

הסיבה פשוטה מאד:
את מה שהם משלמים, הם משלמים הרי בין כה וכה, הם רק מחפשים דרך לכסות את זה.
(כל חברה מעבירה כל חודש לכל החברות לפעמים במאזן לטובתה ולפעמים להיפך)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
+912006321188

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
0722602060

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה