אשכול ארוך, טרחני ומייגע, בעניין.. ספר הביכורים שלי. אנא השמיעו את דעתכם, ידידיי!

מתוך שלושת הבאים, איזה שם הכי מתסיס?

• סה"כ מצביעים
    428

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה בהחלט אומץ, להוציא ספר ועוד ספר כל כך...
1. ציורים בספר כזה נותנים לו חן, הציפיה שלי כקורא לגלות תוך כדי קריאה ציורים בקצב מסויים, אך לא הרבה מידי. מצטייר לי ציורים קטנים בקו קליל, ולא כאלו שנפרשים על עמוד שלם.
2. הספר יחודי וקליל, הפונט המוצע בעימוד קצת סותר את הרגשת הקלילות.
אם בוחרים בפונט שונה, חשוב שהוא לא יראה זול מידי.
3. הכתיבה כל כך זורמת, ואם מדברים על עריכה ספרותית, אז כמו ש@בציניות הציע, כזו שמשביחה ולא פוגמת בטעם, ואם אין כזה דבר - אז: לא - לעריכה! (כן - לעריכה לשונית).
4. אין לי מושג בנושא. אישית לא הייתי משלמת סכום גבוה מידי לספר ראשון של סופר.
5. שם הספר - לכל אופציה יש משהו מעורר, בחרתי בתן לישון, כי משום מה התחברתי,
אבל אולי דווקא בגלל זה, צריך לבחור בצירוף אחר שמקפיץ יותר.
העיצוב - מחייב חשיבה...

בהצלחה, ומחכים לפרק הראשון---

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כבר ענו, 1 לפרק. 1 לכריכה ו-1 לשער...

לא. אני אישית לא מסוגלת לקרוא פונט שאינו פרנקריהל, אבל גם על סמך דעות יחיד שכן מסוגלים לקרוא "פונט יותר קליל"- לעניות דעתי לא כדאי להמר...

אופציה רביעית:
לא לעמד מחדש, העימוד המוצע מצויין ונעים לעין! לא לוותר על המרווחים, הם יוצרים חיבור לסוגה הספרותית הזו.
לא חייבים לערוך ספרותית! במיוחד לא כתיבה שנונה כזו.

הסכום הכי מינימלי.

הצבעתי בשם הזה למרות שראיתי שאני בדעת מיעוט. יותר הצטלצל לי!!!

בהצלחה רבה רבה!
את כן קוראת פונט שאינו פרנקריל...
כל הפורום בכזה פונט.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
משום מה טקסט במקור עדכני יותר המהטקסט המוצע?!
בשום אופן לא ללכת על הטקסט המיושן ההוא -ממש מוריד את החשק לקרא וכל הזרימה הולכת...
הייתי שמחה שיהיה באמת טקסט יותר עגול וקליל
רק חשוב שלא יראה כמו ספר ילדים ...גם השם וגם הקלילות הרבה מידי והצבעים בכריכה עליזים למדי אז כדאי להזהר בזה
קריקטורות ואיורים מאד מוסיף בספרים מהסוג הזה
אולי לכריכה לעשות קריקטורה עם עם רקע יותר כהה וכבד!
אז ככה, לענ"ד:
1. ציור אחד או שניים לפרק (תלוי באורך הפרקים..)
2.מסכימה שהפונטים הסריפיים יותר קריאים, אבל כמו שכבר אמרו לפניי - יש כאלו קצת יותר חדישים. הפונט הקלאסי שבו השתמשת נותן קצת הרגשה של קריאה במהדורה הראשונה של חסמב"ה משנת 47...
3. הסגנון שלך הוא שלך. וזה הייחודיות שלך ושל הסגנון. אבל מצד שני אכן יש בו משהו קצת קופצני שיכול ליצור דיסוננס עם הקצב הפנימי של קריאת ספרים. לכן כמו שכבר אמרו לפניי- עריכה בקטנה, טיפה טיפול ברציפות הקריאה בלי לפגוע בסגנון ובתוכן חלילה.
4.לדעתי סכום השתתפות מינימלי יכול להתחיל מ15 ש"ח - אפשר לתת מתנה סמלית כמו 'קריאה של שלושת הפרקים הראשונים לפני כולם' (שתשלח להם במייל או משהו)
סכום מינימום לספר - 35-40 ש"ח
5.שם הספר - לחלוטין 'תן לישון געציל'. משהו בסדר של המילים במשפט לא מסתדר לי ביתר ההצעות. (לא מצליחה לדמיין את עצמי שואלת 'קראת את 'געציל, אוף'?'.. אולי 'אוף, געציל' יישמע יותר טוב....)

עוד רעיון קטן, אולי ימצא חן בעיניך... משום מה סגנון הכתיבה המקורי שלך ממש מתחבר לי עם כותרות משנה שמתארות את מה שקורה בפרק.. בסגנון הכותרות של הספרים מהמאה הקודמת.

סתם לדוג':
פרק 6
פלאפל של צרפתים

(או: איך נחמן מרכוס הגיע למקום הלא נכון, בזמן הלא נכון)

פרק 7
נדודי שינה

(או: למה געציל לא נותן לישון)

על כל פנים - פונט כזה או פונט אחר, עם עריכה או בלי - שיהיה בהצלחה מרובה!
העניין הוא שבספר, אנחנו מצפים לקבל טקסט מיושב קצת יותר, וקריא.
הפונט המוצג בעימוד, נעים מאוד בעין בהדפסה, לא ע"ג מסך.

חייב לציין שגלגלתי את הסקיצה הראשונית לחבר כלשהו, והוא צלצל והדגיש את חשיבות ההפרדה בין פרק לפרק, אחרת המגילה מאסיבית ותוססת מידי.
אכן, ברצוני להשתמש בתַת כותרת לכל פרק, וכן ליצור בידול בין פרק לפרק. (לדוג', בתחילת כל פרק יהיה דף לבן מאיר עיניים, סוג של תחנת התרעננות מהכאוס הגעצילי)

ברי לי לחלוטין כי זהו ספר שלא יוכל להקראות ביום אחד.
טיפין טיפין.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Loochi

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יכולה לעזור לך רק בעיצוב של הכריכה.. השאר לא מבינה בזה יותר מדי:)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אז ככה, לענ"ד:
1. ציור אחד או שניים לפרק (תלוי באורך הפרקים..)
2.מסכימה שהפונטים הסריפיים יותר קריאים, אבל כמו שכבר אמרו לפניי - יש כאלו קצת יותר חדישים. הפונט הקלאסי שבו השתמשת נותן קצת הרגשה של קריאה במהדורה הראשונה של חסמב"ה משנת 47...
3. הסגנון שלך הוא שלך. וזה הייחודיות שלך ושל הסגנון. אבל מצד שני אכן יש בו משהו קצת קופצני שיכול ליצור דיסוננס עם הקצב הפנימי של קריאת ספרים. לכן כמו שכבר אמרו לפניי- עריכה בקטנה, טיפה טיפול ברציפות הקריאה בלי לפגוע בסגנון ובתוכן חלילה.
4.לדעתי סכום השתתפות מינימלי יכול להתחיל מ15 ש"ח - אפשר לתת מתנה סמלית כמו 'קריאה של שלושת הפרקים הראשונים לפני כולם' (שתשלח להם במייל או משהו)
סכום מינימום לספר - 35-40 ש"ח
5.שם הספר - לחלוטין 'תן לישון געציל'. משהו בסדר של המילים במשפט לא מסתדר לי ביתר ההצעות. (לא מצליחה לדמיין את עצמי שואלת 'קראת את 'געציל, אוף'?'.. אולי 'אוף, געציל' יישמע יותר טוב....)

עוד רעיון קטן, אולי ימצא חן בעיניך... משום מה סגנון הכתיבה המקורי שלך ממש מתחבר לי עם כותרות משנה שמתארות את מה שקורה בפרק.. בסגנון הכותרות של הספרים מהמאה הקודמת.

סתם לדוג':
פרק 6
פלאפל של צרפתים

(או: איך נחמן מרכוס הגיע למקום הלא נכון, בזמן הלא נכון)

פרק 7
נדודי שינה

(או: למה געציל לא נותן לישון)

על כל פנים - פונט כזה או פונט אחר, עם עריכה או בלי - שיהיה בהצלחה מרובה!
יש טקסט ארוך בספר הדן באופן מעמיק באיכות הנחירות של נחמן מרכוס, כולל המלצות אומנתיות.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
הפונט המוצג בעימוד, נעים מאוד בעין בהדפסה, לא ע"ג מסך.
לא יודעת אבל הכתב הישן הזה מזכיר לי סיפרים של פעם
וכן כדאי לחלק לקטעים - פרקים
אני אוהבת שכותבים "ובו יסופר איך מה געציל עשה בשביל להשיג מעט צ'ולענט' וכו:cool: ואיך סבתא שמחה נשארה תלויה באויר...

נערך לאחרונה ב:

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
ברגע שיש את המילה געציל על הכריכה
לא משנה כל כך מה ההמשך..
תן לישון, אוף, געוואלד..
היות ומדובר בספר לא שגרתי, אני ממליצה על עיצוב וקונספט לא שגרתיים.
ככל שזה משוגע ומופרע יותר- הוא ימשוך את העין יותר.

אסיסא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
1- הספר ילווה בציוריו המדהימים של האמן המוכשר ר' @שי קיש, הכריש הידוע מליל שישי.
בספר יהיו בערך 75000 מילה פלוס מינוס, שזה אומר 300 עמודים לערך. השאלה היא - כמה ציורים אמורים להיות בספר?
מה שנראה לי שאחרי כל 2 - 3 פרקים תלוי לפי אורך הפרקים.

2- הפונט המקובל בתעשייה הוא FrankRuehl. זהו הפונט של ספרי קריאה רגילים. אני אישית מחבב יותר פונטים קלילים יותר. האם לקחת סיכון ולהשתמש בהם?
לא!, יש כמה בסגנון טיפה יותר קלילים, אני חושב שזה מאוד חשוב לטקסט רץ של הקורא

3- עריכה ספרותית.
זאת השאלה הכי קשה, והיא טורדת את מנוחתי עד למאוד, עוד יותר מ.. לא חשוב, הבנתם את העקרון.
מתברר, שיש דין אחד לכתיבת טור באינטרנט, ודין שני לכתיבת ספר מודפס, פרינט.
בספר מודפס, אנשים רוצים לראות טקסטים מתונים יותר, קופצניים פחות, נינוחים יותר. בקיצור, כל מה שהטקסט שלי לא.

מה זה אומר?
זה אומר, שיש שתי אופציות, קשות ורעות, ועוד אחת חייכנית ונעימה.
א: הספר ייאלץ לעבור תחת ביקורת כאובה של עורך ספרותי זדוני ואכזר, שיכסח אותו ויעדן אותו, כדי להעניק מוצר טוב יותר לקוראים.
ב: הספר ייאלץ להיכתב מחדש, מאפס, והפעם עבור פרינט.
השאלה היא פסיכולוגית. האם יש צידוק לבחירה באחת משתי האופציות הנ"ל?
או שאפשר פשוט...
ג: לעמד את אותו טקסט בצורה מתונה יותר, ולוותר על מקצת הרווחים? (מצרף עמוד להתרשמות)
אני חושב שלאחר התרשמותי ממך ומהדוגמא, אל תשנה שום דבר, אנשים מחפשים לקרוא את נתן ולא עריכה שלו!!! אבל בעימוד אני חושב שוודאי חייב! עריכה לפרינט

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודעת אבל הכתב הישן הזה מזכיר לי סיפרים של פעם
וכן כדאי לחלק לקטעים - פרקים
אני אוהבת שכותבים "ובו יסופר איך מה געציל עשה בשביל להשיג מעט צ'ולענט' וכו:cool: ואיך סבתא שמחה נשארה תלויה באויר...
סבתא שמחה, אייך?..

אני מתחבר יותר לתַת כותרות מהסוג הזה:

אני סופג צעקות • ומעניק בתמורה שוקולד • אני מתאפנד • געגועים למועמר קדאפי • נמל התעופה עובדה בסכנת טביעה

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
גלנט אתה חייב לקחת בחשבון שגלנט מוכר בפרוג, והספר צריך להימכר גם מחוץ למושבת פרוג, ולזה כדאי לקחת יעוץ גם מבחוץ למושבה.

והנחייה לא לפגום ולא לערוך את החומר צריך להישקל בכובד ראש רב, שכן צריך להלום גם לקורא שלא מכיר את המותג "גלנט".

דרך אגב נדמה לי שהיה בעבר סגנון כזה מגלירנטר [משהו כזה] שיצא מכך ספר.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
מזל טוב! מלן מזל טוב!
והרבה הרבה הצלחות.

אבל לא ייתכן שלגעציל יש זקן מסודר כזה. פשוט לא ייתכן.
ולא ייתכן שככה הוא לבוש, כזה אירופאי.
זה מערער לי כמה תזות ישנות נושנות לגביו,
עד כדי שזה מתלבט לי האם לקנות את הספר או לא...

I can do it

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
UX UI
הי
מחכה מאד מאד מאד לספר שיצא
לגבי השאלות
1- אני חושבת לעניות דעתי (והיא די עניה בנושאים האלה) שתמונה בתחילת פרק ובסוף פרק יהיה הכי יפה ובגבול הטעם הטוב
2-הפונט נראה לי בסדר ילך על הספר כל דבר
3- העורך הזדוני והאכזר- אני חושבת שצריך רק עריכה דקדוקית ולא עריכת סלנגים וכו'
4- על המימון המונים אני חושבת שהדוגמא שנתת הכי טובה.. כמה הייתי מוכנה לתרום?
זה שאלה קשה מאמינה שהייתי מנסה לשריין לי ספר ולשלם בשביל זה
5-עניתי כבר בסקר ותושבתי היא געצל אוף יותר הייתי אוהבת אוף געיצל אבל זה כבר סם הערה שולית
שיהיה בהצלחה!!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
גלנט אתה חייב לקחת בחשבון שגלנט מוכר בפרוג, והספר צריך להימכר גם מחוץ למושבת פרוג, ולזה כדאי לקחת יעוץ גם מבחוץ למושבה.

והנחייה לא לפגום ולא לערוך את החומר צריך להישקל בכובד ראש רב, שכן צריך להלום גם לקורא שלא מכיר את המותג "גלנט".

דרך אגב נדמה לי שהיה בעבר סגנון כזה מגלירנטר [משהו כזה] שיצא מכך ספר.
גילרנטר - פנס כחול. לא קשור אליי.
-
אתה צודק מאוד. אכן אני עורך ייעוץ כזה עם כל מי שעוד לא טורק לי את הטלפון בפנים, מסיבה פשוטה בהרבה. גם לקוראי פרוג מגיע מוצר טוב ואפוי ובשל.

אני תוהה אם לגשת למימון המונים בשלב זה, או לחכות עוד כמה חודשים ולראות איזו צורה הספר מקבל.
כרגע בחורינו סובל מבעיית השמנה. יש לו 75 אלף מילה, ולפי כל אומדן שפוי הוא צריך להיות חצי מזה.
וכמו שאומר חשב משרד האוצר קפוץ השפתיים:
תמיד יש מאיפה לקצץ.

הייטקיסטית

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
1- הספר ילווה בציוריו המדהימים השאלה היא - כמה ציורים אמורים להיות בספר?
לדעתי עבור כל פרק במסע אמור להיות ציור אחד שמבטא את הפרק, אך לא מעבר לכך.

2- הפונט המקובל בתעשייה הוא FrankRuehl. זהו הפונט של ספרי קריאה רגילים. אני אישית מחבב יותר פונטים קלילים יותר. האם לקחת סיכון ולהשתמש בהם?
אם רוצים להוסיף ייחודיות לספר, כדוגמת העלון "אז נדברו", אז כדאי לקחת סיכון!

3- עריכה ספרותית.
יש שתי אופציות, קשות ורעות, ועוד אחת חייכנית ונעימה.
א: הספר ייאלץ לעבור תחת ביקורת כאובה של עורך ספרותי זדוני ואכזר, שיכסח אותו ויעדן אותו, כדי להעניק מוצר טוב יותר לקוראים.
ב: הספר ייאלץ להיכתב מחדש, מאפס, והפעם עבור פרינט.
השאלה היא פסיכולוגית. האם יש צידוק לבחירה באחת משתי האופציות הנ"ל?
או שאפשר פשוט...
ג: לעמד את אותו טקסט בצורה מתונה יותר, ולוותר על מקצת הרווחים? (מצרף עמוד להתרשמות)

לדעתי, אופציה ב' אינה מוצדקת.
הבחירה בין אופציה א' לג' תלויה בקהל היעד.

4- כאשר עושים מימון המונים, ישנם כמה מדרגות תמיכה, ותשורות בצידן.
כמה זהו סכום סביר בעיניכם לתשלום ולתמיכה בספר שעדיין לא קיים כרגע כמוצר סופי?

55.1 שקל - תודה, ועותק של הספר, לכשייצא - הגיוני בעיניי.

5- שם הספר.
א:
געציל, אוּף. מתסיס!
פשוט הצבעתי בסקר
. כמו שמישו כתב כאן - השם פונה לכל היעדים.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה