אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

IMR

משתמש צעיר
קבלתי מכתב מהצהרון של בתי
בו נאמר,
שהם לא יכולים להתחייב על מזון מותאם בשבילה (אלרגית לאגוזים ועדשים)
ולכן עלי לספק לה את המזון.
שאלותיי:
1. האם זה חוקי??
2. אם אני מספקת לה את האוכל - הגיוני שעלי לשלם בנוסף את המחיר המלא של הצהרון?

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קבלתי מכתב מהצהרון של בתי
בו נאמר,
שהם לא יכולים להתחייב על מזון מותאם בשבילה (אלרגית לאגוזים ועדשים)
ולכן עלי לספק לה את המזון.
שאלותיי:
1. האם זה חוקי??
2. אם אני מספקת לה את האוכל - הגיוני שעלי לשלם בנוסף את המחיר המלא של הצהרון?
בעקרון ישנן מנות המותאמות לילדים אלרגיים, אך לא לכל האלרגיות [כמדומני שלרוב סוגי האגוזים יש מנות מותאמות אך לא לכולן, לגבי עדשים אין לי מושג], אם קיבלתם מכתב מהתזונאית האחראית שאין מנות מותאמות זה חוקי,

במקרה שאין מנה מתאימה אתם זכאים לקבל החזר של 50% ממחיר הצהרון!

• תודה
Reactions: IMR
בעקרון ישנן מנות המותאמות לילדים אלרגיים, אך לא לכל האלרגיות [כמדומני שלרוב סוגי האגוזים יש מנות מותאמות אך לא לכולן, לגבי עדשים אין לי מושג], אם קיבלתם מכתב מהתזונאית האחראית שאין מנות מותאמות זה חוקי,

במקרה שאין מנה מתאימה אתם זכאים לקבל החזר של 50% ממחיר הצהרון!
צריך להדגיש ?
"מהתזונאית"

• תודה
Reactions: IMR

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה על המידע
מהו המקור ל50% החזר? חשוב לי לבוא עם נתונים....
באמת אין הוראה מפורשת ל50% במפורש,
בחוזר מנכ"ל משה"ח מופיע רק על קיזוז החלק היחסי,

פשוט מנסיון אישי אצל ילדיי קיזזו תמיד 50% [אצל מפעילים שונים],

גם במקרה שמפעיל הצהרון לא מסכים להחזיר את הכסף צריך להתעקש על כך, זה כסף שלכם ואין כל סיבה שהוא יקבל את זה. אצל אחד מילדיי היה מפעיל צהרון שבהתחלה התכחש לכך, פניתי לעירייה [שהם המממנים של הצהרונים] והם פשוט חייבו אותם לקזז את הסכום.

בהצלחה

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מהם האלרגנים שלא נמצאים במנות של הצהרון?
באמת אין הוראה מפורשת ל50% במפורש,
בחוזר מנכ"ל משה"ח מופיע רק על קיזוז החלק היחסי,

פשוט מנסיון אישי אצל ילדיי קיזזו תמיד 50% [אצל מפעילים שונים],

גם במקרה שמפעיל הצהרון לא מסכים להחזיר את הכסף צריך להתעקש על כך, זה כסף שלכם ואין כל סיבה שהוא יקבל את זה. אצל אחד מילדיי היה מפעיל צהרון שבהתחלה התכחש לכך, פניתי לעירייה [שהם המממנים של הצהרונים] והם פשוט חייבו אותם לקזז את הסכום.

בהצלחה

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מהם האלרגנים שלא נמצאים במנות של הצהרון?
נכון להיום המנות הללו מתאימות לסוגי האלרגנים הבאים: ביצים, שומשום, חלב, סויה, בוטנים, אגוזי לוז, שקדים, אגוזי מלך, פיסטוק, אגוזי קשיו, אגוזי פקאן, אגוזי מקדמיה, דגים וגלוטן.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון להיום המנות הללו מתאימות לסוגי האלרגנים הבאים: ביצים, שומשום, חלב, סויה, בוטנים, אגוזי לוז, שקדים, אגוזי מלך, פיסטוק, אגוזי קשיו, אגוזי פקאן, אגוזי מקדמיה, דגים וגלוטן.
באסה. ואם יש אלרגנים נוספים מעבר לאלו אז יהיה אסור לי לשלוח את בני לצהרון?

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
באסה. ואם יש אלרגנים נוספים מעבר לאלו אז יהיה אסור לי לשלוח את בני לצהרון?
לגבי שליחת הילד לצהרון צריך לקחת בחשבון שני דברים:
א. כל הילדים מקבלים מנות המכילות/עלולות להכיל אלרגנים שאסורים לו, ובשביל זה צריך השגחה צמודה.
ב. שהילד יקבל מנה שמותר לו לאכול, ולגבי זה אם אין כזו מנה, אפשר לשלוח עם הילד מנה מהבית.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי שליחת הילד לצהרון צריך לקחת בחשבון שני דברים:
א. כל הילדים מקבלים מנות המכילות/עלולות להכיל אלרגנים שאסורים לו, ובשביל זה צריך השגחה צמודה.
ב. שהילד יקבל מנה שמותר לו לאכול, ולגבי זה אם אין כזו מנה, אפשר לשלוח עם הילד מנה מהבית.
אז גם אם הבן שלי היה אלרגי רק לרשימה שנתת זה בעייתי לשלוח אותו. כי מי ישמור עליו שלא יאכל מאחרים?

תודה רבה על המענה.

יוסיK

משתמש פעיל
שלום!
יש לי ילד בן ארבע אלרגי לבוטנים לא בסכנת חיים ב"ה
בהתחלה זה היה רק פריחה וגרד בפנים ונפיחות באזור העיניים שעבר אחרי כמה שעות ואח"כ התווסף גם קוצר נשימה. לא עשינו לו אף פעם איזושהיא בדיקה הרופא משפחה רק רשם פניסטיל ומשאפים לעת הצורך.
במהלך הזמן נהיה לו את אותם תופעות אחרי שאכל מעט מאוד קשיו וגם פיסטוק.
הבנתי שיש אפשרות לקבל קצבה לילד אלרגי עם קשיי נשימה למרות שהוא לא נזקק לאפיפן ב"ה
אשמח לשמוע אם משהו קיבל קצבה לאלרגיה לא מסכנת חיים או שאין עניין לנסות.
האם חשוב לעשות בדיקות דם לברר על אלרגיות נוספות ? אם כן איזה בדיקות?
האם צריך תיעוד רפואי מבית חולים? טרם זה גם טוב?
ואם כדאי לעשות את הטיפול של ההיחשפות (הרופא לא כ"כ המליץ)
אשמח לכל מידע תודה.
התיאור נשמע כאלרגיה מתפתחת, ואם תצליחו לעצור את ההתפתחות תימנעו ממצבי פיקוח נפש וקושי עצום במהלך החיים.
כתבת שהרופא לא המליץ לעשות חשיפה, לא כתבת אם זה רופא משפחה או אלרגולוג, אם זה רופא משפחה הוא לא רלוונטי לנושא, אם זה אלרגולוג אז יש רופאים שככלל מעדיפים להימנע מחשיפה, אם זה כך אולי עדיף להחליף רופא.
בכל מקרה וודאי שאסור לעשות חשיפה ללא המלצות רפואיות ברורות מה ואיך ופיקוח רפואי במידת הצורך.
כל הנ"ל לא סותר קביעת אלרגיה כמסכנת חיים וקבלת קצבה מב"ל, ככל והרופא יתרשם שהייתה תגובה בדרכי הנשימה ותהיה תגובה בטסט עורי סביר שהוא ימליץ על אפיפן צמוד.
כדאי שהאלרגולוג יציין בדוח שלו את הטיפול של הרופא משפחה כולל תאריכי ביקור ונתינת מרשם למשאף, כי במידה ויאשרו לכם אחוזי נכות, יתכן שזה יזכה אתכם בקצבה רטרואקטיבית עד 12 חודשים מהגשת הבקשה.

יוסיK

משתמש פעיל
ראיתי שהעלו כאן כמה שאלות לגבי ילד שני
נזכרתי בתקלה שעברתי וחבל שאחרים יעברו את זה גם.
אצל הילד הראשון שאובחן כאלרגי הגשנו בקשה על שמי כלומר דרך האזור האישי שלי בביטוח לאומי, היא אושרה וכו'.
בילד השני משום מה עשינו את זה דרך האזור האישי של אשתי, גם זה אושר, אבל לא קיבלנו את התוספת של 2 ילדים אלרגיים במשפחה.
עברנו הרבה טרטורים מול ב"ל, היה שלב שאמרו לי שזה סודר ואכן קיבלתי על אחד הילדים 75% נכות אבל על השני לא, בסוף גם זה הסתדר ושילמו גם רטרו.
בקיצור עדיף להימנע מזה ולהגיש על אותו הורה.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי כאן יכוונו אותי.

בננו בן ה-4 עם עבר של אלרגיה לביצים פעם אחת חווינו איתו אנפילקסיס, ומאז ב"ה שקט. - בבדיקה חוזרת ב"ה האלרגיה חלפה.

בשבת, לאחר שהוא אכל כמה סוכריות ומממתקים שפולחו מהארון ללא רשות, הוא החל לפתח פריחה בפנים, בצוואר, ובכל הגוף, ובהמשך הפנים החלו להתנפח, השפתיים החלו להיעלם. והלחץ שלי עלה לשמיים.
מזרק כבר לא היה לנו, השתמשנו בפניסטיל במינון מוגבר תוך כדי שאנחנו רצים לפרמדיק הקרוב, לא לוקחים סיכון.
ואכן הפנים הפסיקו להתנפח ובהדרגה הנפיחות ירדה (כשעה לאחר הפניסטיל הנפיחות החלה להיעלם ולקח עוד שעה בערך עד שהוא חזר לעצמו.

רופאת הילדים טוענת שאין דרך לבודד את הרכבים שבסוכריות ולעשות תבחין אלרגיה לכל חומר בנפרד.
היא טענה באירוניה שאפילו היצרנים עצמם לא יודעים מה פירוש הרעלים הכתובים ברשימת הרכיבים, ועלינו בעצם להתנזר מהסוכריה.
העניין הוא שאין לנו מושג על איזו סוכריה מדובר מהשלל בארון. (יש לנו שכנה מבוגרת שפותח את הדלת בכל פעם שהיא שומעת קולות ילדים וממלא את ידיהם ברעלים שהולכים לארון ויוצאים בהזדמנויות ספורות.)
ואת כל האמת לא נראה לי שהוא טעם שם משהו חדש, שמעולם לא נכנס אל פיו.
ואנוכי עומדת נבוכה.
מאיזו סוכריה להתנזר?
ואולי זה בכלל משהו אחר?
הגיוני שבאמצע החיים הוא מפתח אלרגיה חדשה?
אולי בכל אופן יש תבחיני אלרגיה לכל הכימקלים הנמצאים בסוכריות?
יואיל נא מישהו לעשות לי מעט סדר, להניח את דעתי?
גם אם לא על כל השאלות אלא על חלקן.

יוסיK

משתמש פעיל
מאוד יכול להיות שהתגובה היא לא לסוכריה אלא למשהו נוסף שהגיע אליו באותה הזדמנות.
יכולים לפתח אלרגיה חדשה באמצע החיים
ויכולים גם להתוודע אליה רק באמצע החיים
וגיל 4 זה וודאי לא אמצע, עד 120...
תנסו לחשוב אם יכול להיות שהיה שם בסביבה עוד משהו אלרגני שהוא לא צורך אותו באופן סדיר
בכל אופן נשמע תגובה חריפה ואם זה בחשיפה ראשונה כדאי לאבחן בהקדם כדי להימנע מהמשך
הצלחה רבה

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אולי כאן יכוונו אותי.

בננו בן ה-4 עם עבר של אלרגיה לביצים פעם אחת חווינו איתו אנפילקסיס, ומאז ב"ה שקט. - בבדיקה חוזרת ב"ה האלרגיה חלפה.

בשבת, לאחר שהוא אכל כמה סוכריות ומממתקים שפולחו מהארון ללא רשות, הוא החל לפתח פריחה בפנים, בצוואר, ובכל הגוף, ובהמשך הפנים החלו להתנפח, השפתיים החלו להיעלם. והלחץ שלי עלה לשמיים.
מזרק כבר לא היה לנו, השתמשנו בפניסטיל במינון מוגבר תוך כדי שאנחנו רצים לפרמדיק הקרוב, לא לוקחים סיכון.
ואכן הפנים הפסיקו להתנפח ובהדרגה הנפיחות ירדה (כשעה לאחר הפניסטיל הנפיחות החלה להיעלם ולקח עוד שעה בערך עד שהוא חזר לעצמו.

רופאת הילדים טוענת שאין דרך לבודד את הרכבים שבסוכריות ולעשות תבחין אלרגיה לכל חומר בנפרד.
היא טענה באירוניה שאפילו היצרנים עצמם לא יודעים מה פירוש הרעלים הכתובים ברשימת הרכיבים, ועלינו בעצם להתנזר מהסוכריה.
העניין הוא שאין לנו מושג על איזו סוכריה מדובר מהשלל בארון. (יש לנו שכנה מבוגרת שפותח את הדלת בכל פעם שהיא שומעת קולות ילדים וממלא את ידיהם ברעלים שהולכים לארון ויוצאים בהזדמנויות ספורות.)
ואת כל האמת לא נראה לי שהוא טעם שם משהו חדש, שמעולם לא נכנס אל פיו.
ואנוכי עומדת נבוכה.
מאיזו סוכריה להתנזר?
ואולי זה בכלל משהו אחר?
הגיוני שבאמצע החיים הוא מפתח אלרגיה חדשה?
אולי בכל אופן יש תבחיני אלרגיה לכל הכימקלים הנמצאים בסוכריות?
יואיל נא מישהו לעשות לי מעט סדר, להניח את דעתי?
גם אם לא על כל השאלות אלא על חלקן.
דבר ראשון, בהחלט יתכן להתחיל לפתח אלרגיה באמצע החיים! ובפרט שיש לו נטיה לכך [אלרגיה לביצים בעבר].

והכי חשוב לפנות לאלרגולוג מומחה ולא לרופא ילדים, הוא יעשה לכם סדר ויחליט איך ומה לבדוק, מסתבר שלאחר תגובה חריפה כפי שמתוארת, הוא יעשה טסטים/ראסט לסוגי האלרגניים העיקריים וינסה לפצח את התעלומה [אפי' שיש פחות סיכוי שזו תגובה לסוכריות כיון שזה דבר יחסית נדיר, אלא תגובה לדבר אחר].

ובהחלט יתכן שלא תדעו [אולי אף פעם] לבודד מהו הגורם לתגובה הזו, פשוט רק להמשיך לעקוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה