אשה צלמת ארועים?

מצב
הנושא נעול.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1766660:
א"א לקחת דוגמא מ2 חתונות כאלה שהיו לה
בסופו של דבר 99 אחוז מהאוכלוסיה שלה זה דתי לאומי ושם אין בעיה לצלם גברים בחופה, ריקודים וכו
מה שכן, כמו שלפני 10 שנים בקושי היו צלמות נשים בריקודים (כשאני התחתנתי זה בכלל לא היה שיח רק אחת צדיקה מהכיתה לקחה...) והיום זה מאד מקובל וכמעט בכל חתונה רואים צלמת ריקודים כך לדעתי יכנס תחום הסטודיו כלה...

מה זה משנה ?
לקחתי אותה בתור דוג' כי היא היחידה שאני מכירה כצלמת ראשית בחתונה.
אין כאן שום דבר מופרך, בדיוק כמו שסוגרים מול צלם ורוצים גם צלמת והעבודה מתחלקת בין השתיים איך שהם סיכמו ,זה יכול לעבוד גם הפוך שסוגרים מול צלמת .
זה לא נפוץ כי פשוט זה לא כל כך קיים ,אני בכל אופן לא מכירה מישהי טובה שעושה זאת.
שיהיה מישהי אז זה יכנס.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יצירתית;1766660:
א"א לקחת דוגמא מ2 חתונות כאלה שהיו לה
בסופו של דבר 99 אחוז מהאוכלוסיה שלה זה דתי לאומי ושם אין בעיה לצלם גברים בחופה, ריקודים וכו
מה שכן, כמו שלפני 10 שנים בקושי היו צלמות נשים בריקודים (כשאני התחתנתי זה בכלל לא היה שיח רק אחת צדיקה מהכיתה לקחה...) והיום זה מאד מקובל וכמעט בכל חתונה רואים צלמת ריקודים כך לדעתי יכנס תחום הסטודיו כלה...

אני התחתנתי לפני 5 שנים,
והיה לי מחשבה לקחת צלמת לסטודיו, אבל- מאוד היה חשוב לי המקצועיות וכשראיתי שאין כזה דבר, פשוט וויתרתי על הרצון,
אם יהיה צלמות מקצועיות, אין שום הגיון שלא יקחו אותם.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ואני לקחתי צלמת נטו כי אהבתי את העבודות שלה וממש לא מענין עקרוני.
אם לא הייתי רואה עבודות טובות שלה או במקרה שהיא לא היתה פנויה הייתי לוקחת צלם.
[בעצם לקחתי גם צלם לאורך כל הארוע כגיבוי.]

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אביחי בס;1766671:
אני לא מוסמך לפרש את דברי הרב ואזנר זצ"ל.
אני מצידי עוצר כאן שלא יכעסו עלי.
אבל אתה רואה איך הוא כתב חריף, אולי תראה את זה לראש הישיבה והוא יסביר לך. [וגם לעצמו..]

אולי לא.
יש בך איזו נאיביות או תמימות שחבל לי להרוס.

KOBI13

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אהבתי שמאשכול של האם להיות צלמת בנשים או לא , זה הפך להאם להיות צלם בנשים

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לוקחת כרטיס ומצלמת שעתיים ומקבלת 500 ש"ח.,

זה מה שאתה מציע לי כשאני עובדת איתך? לא. אז לא לכתוב סתם!

אצלי3 שעות 500 שח
יש צלמים שמשלמים 450 ויש צלמים שמשלמים 550 ל4 שעות

אני צלמת שעובדת עצמאית,יש לי שיתוף פעולה עם צלם לצד הגברים,כשאני מצלמת סטודיו הצלם נמצא ונותן לי גיבוי בצילומי משפחות עם גברים ככה שכל הצדדים מרוצים.
אני כבר עושה את זה 4 שנים ואנשים מאד מרוצים,יש לי בחורף הבא אירועים למשפחות כבר פעם שניה כנראה יש להם סיבה...
אשמח לשלוח דוגמא לכל דורש:)

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אצלי הייתה צלמת,
והסיבה היחידה שלקחתי אותה היא שאהבתי את התמונות שלה מאווד!
בגדול זה מייקר את העבודה, כי במקום לקחת רק צלם, לקחתי גם צלמת לחלק מהזמן וגם צלם לשאר החתונה.
מכירה חברות שירדו מהרעיון בכלל הכסף.

ואגב עינין צניעות- כלה ביום חופתה זה קצת שונה מסתם אישה.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כבר כמה שנים, שהצלמי ארועים טוענים שאין מספיק צלמות ארועים טובות.

ואני שואלת את עצמי, למה באמת?

תכל'ס זה ממש לא שעתיים. בשעון חורף זה לצאת מהבית ב5 כשהריקודים נגמרים ב11 במקרה הטוב חוזרים ב11.30 בלילה.

כמה שעות זה? 6 שעות?

על זה התשלום נע בין 400-500 ש''ח.

אולי אם התשלום היה יותר גבוהה היה יותר מוטיבציה לפנות לכיוון הזה

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לגבר נשוי מותר לצלם נשים.
כמו שלגבר נשוי - רופא יכול לטפל בנשים.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרנולה;1766779:
לגבר נשוי מותר לצלם נשים.
כמו שלגבר נשוי - רופא יכול לטפל בנשים.

זה לא קשור לנשוי. ההגבלה הזו לא מופיעה בהלכה . היא יכולה להיות המלצה - אבל זו לא ההלכה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
וואו צילמתי עד עכשיו ולא ראיתי מה נהיה מהאשכול שלי...

תודה על התגובות הרבות!

אגב צילמתי 3 וחצי שעות ולא שעה שעה וחצי. אפילו שזה חלאקה..

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוסטר;1766749:
כבר כמה שנים, שהצלמי ארועים טוענים שאין מספיק צלמות ארועים טובות.

ואני שואלת את עצמי, למה באמת?

תכל'ס זה ממש לא שעתיים. בשעון חורף זה לצאת מהבית ב5 כשהריקודים נגמרים ב11 במקרה הטוב חוזרים ב11.30 בלילה.

כמה שעות זה? 6 שעות?

על זה התשלום נע בין 400-500 ש''ח.

אולי אם התשלום היה יותר גבוהה היה יותר מוטיבציה לפנות לכיוון הזה

זה לא חייב להיות שש שעות
צלמת שגרה בירושלים, נסיעה לאולם ירושלמי זה חצי שעה מקסימום, וכנ"ל לבני ברקית בבני ברק. יציאה בשמונה מהבית, תחילת צילום בשמונה וחצי, סיום באחת עשרה, לפעמים אחת עשרה וחצי, חזור הביתה חצי שעה. 3-4 שעות מקסימום כולל נסיעות = 600 ש"ח
נסיעות זה לא משהו שמחושב במסגרת שעות עבודה.
מה רע בשכר של 200 שקל לשעה, בלי עריכה, נטו צילום והביתה ?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני חושבת שזה לא רע בכלל
אבל לא כ"כ מאפשר לי להתבטא כצלמת
לכן אפשר לשלב ורק בארועים שהמשפחה רוצה צלמת לנשים- להגיע.
כמובן צריך לעבוד עם מישהו שמעוניין בכזה הסדר.

אגב ממש לא חשבתי שאוהב את התחום אבל פתאום נורא בא לי על זה, ממש לא בגלל הכסף.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י דוד דנברג;1766798:
זה לא חייב להיות שש שעות
צלמת שגרה בירושלים, נסיעה לאולם ירושלמי זה חצי שעה מקסימום, וכנ"ל לבני ברקית בבני ברק. יציאה בשמונה מהבית, תחילת צילום בשמונה וחצי, סיום באחת עשרה, לפעמים אחת עשרה וחצי, חזור הביתה חצי שעה. 3-4 שעות מקסימום כולל נסיעות = 600 ש"ח
נסיעות זה לא משהו שמחושב במסגרת שעות עבודה.
מה רע בשכר של 200 שקל לשעה, בלי עריכה, נטו צילום והביתה ?

את המחיר 600 ש''ח אני שומעת כאן לראשונה :)

חשבתי לתומי שהארץ הרבה יותר מפותחת מבני ברק וירושלים.

זאת אומרת, לאלו שלא גרות בערי המרכז זה פחות רלוונטי (יוצאת מנקודת הנחה שלרובן אין רכב, ואותי באופן אישי, מטריד מאוד העובדה שאבזבז עוד שעתיים מעייפות בתחבורה ציבורית)

אוטוטו כלה

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
מכיוון נוסף: צלמת אירועים צריכה להיות חזקה מנטלית, היחס בציבור שלנו לצלמי אירועים בהרבה מקרים הוא כאל אנשים שקופים, אני מכיר צלמות שחזרו די שבורות מהעלבות וצעקות (להבדיל מצילומי סטודיו שבו הצלמת היא סלבס).

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י עוזר צלם;1766831:
מכיוון נוסף: צלמת אירועים צריכה להיות חזקה מנטלית, היחס בציבור שלנו לצלמי אירועים בהרבה מקרים הוא כאל אנשים שקופים, אני מכיר צלמות שחזרו די שבורות מהעלבות וצעקות (להבדיל מצילומי סטודיו שבו הצלמת היא סלבס).
זה הסתכלות שלהן על עצמן, צלם יכול גם להרגיש "גאה" מאוד כ"מנהל" האירוע, הוא יצלם את הזוג עם הכתובה מתחת לחופה כשכולם ממתינים, בפניו יורידו את הכובע ומולו אנשים יצטרכו להיות שמחים ולבביים, להביע רגש לבת ובכלל להיות ממושמע ... כל אורח צריך את חסדיו להנצחת העובדה שהוא השתתף באירוע, להתחנן לעוד תמונה לילד שעוד מעט בן שלוש ... בקיצור "מלך האולם"
נ.ב. אל דאגה אני לא חש ככה :)

נכתב ע"י פוסטר;1766824:
את המחיר 600 ש''ח אני שומעת כאן לראשונה :)

חשבתי לתומי שהארץ הרבה יותר מפותחת מבני ברק וירושלים.

זאת אומרת, לאלו שלא גרות בערי המרכז זה פחות רלוונטי (יוצאת מנקודת הנחה שלרובן אין רכב, ואותי באופן אישי, מטריד מאוד העובדה שאבזבז עוד שעתיים מעייפות בתחבורה ציבורית)
המחיר הוא בין 500 ל-600 ושלמתי גם יותר, תלוי באיכות שאקבל.
רוב האולמות החרדיים ממוקמים בבני ברק וירושלים, צלמות תושבי הערים האלו יגיעו לאולם בפחות מחצי שעה.
נכון שנסיעה מעיר מרוחקת זה מאמץ אחר ... אבל זה המחיר של "פריפריה" בכל מקום, יש את זמן הנסיעה לעבודה שמתקזז בעלות דיור נמוכה יותר או בנוחות אחרת ...
בכל מקרה בבית שמש יש כמה אולמות שמלאים כמעט כל יום ... כשצלם יודע שיש צלמת טובה בעיר שתוכל להשאר עד הסוף במקרה הצורך הוא יעדיף אותה מלקחת צלמת שגרה באשקלון וצריכה להספיק את הרכבת של 11:30

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
חוצמיזה ברור שצריך רשיון בשביל זה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל א;1766859:
לא בטוח
את יכולה לקחת עוזר שהוא גם נהג, (וגם יעמיס את הציוד וכו')

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1766859:

מספיק רשיון על אופנוע

לא באמת חייבים רישיון, רוב הצלמות שאני מכיר מגיעות בתחבורה ציבורית, חוסכות התעסקות עם חניה ...

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י עוזר צלם;1766831:

למה? בד"כ היחס מקסים. צעקות? :eek: לא נתקלתי...
אולי יש אנשים עם כל מיני דרישות מוזרות אבל הם מציגים אותן בנימוס וצריך להשתדל למלא אותן, אא"כ זה מוגזם.
דווקא יותר קרה לי שכלות לקחו אותי בתור סלבס או מה שזה, מאשר אמהות חלאקה (נראה לי שאומרים סלבריטי, סלבס זה רבים). לא תמיד אבל נחמדות בסיסית יש כמעט לכולם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה