אשה צלמת ארועים?

מצב
הנושא נעול.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
פותחת את הדיון בדבריו של קקטוס:

קצת היכרות עם השטח
תקשיבי.
ההצעה שלך עלולה להיות מפתה
אבל שיהיה לך ברור שצלם תותח לא ייקח אותך לצלם סטודיו של הכלה, אלא אם כן הכלה מתעקשת שתהיה צלמת בלבד.
הסיבה היא מאוד פשוטה.
כרטיס הביקור של רוב הצלמים זה לא צילומי החופה, לא צילומי הריקודים, אלא צילומי הסטודיו.
כשכלה בוחרת צלם, היא רוצה שהצלם שהיא בחרה יצלם אותה, בריקודים זה פחות חשוב.
אם בסוף מישהו כן יקח אותך, תהיי מוכנה נפשית לשלם לו סכום כסף על הזמן שיקח לו ללמד אותך לתפעל את הסטודיו שלו (בממוצע - בין 5 ל 7 פלאשים בסטודיו) לתפעל את המשדרים שלו (מחולקים לתדרים לפי פלאש) להכיר את גבולות הגיזרה, את הפלארים שבאים בזוויות מסויימות, את ההתמודדות עם התאורה הצידית, זה ממש לא פשוט. (אם את מגחכת עכשיו ואומרת: מה הוא מחדש לי, אני יודעת שזה לא קל.. אז את מוזמנת שוב לקרוא את המשפט האחרון: זה ממש לא פשוט)
אני לא אומר לך את זה ממקום רע, אני חושב שאני הראשון שאשמח שלצלמת טובה כמוך תהיה פרנסה.
אני אומר את זה ממקום של ניסיון בשטח.

אנחנו נפגשים מדי יום עם התמודדיות בסטודיו, עם לקוחות קצרי רוח, עם בעיות טכניות שצריך לפתור אותן. (למשל היום היינו צריכים לטפס על גג של אולם, בשביל לאטום חלונות שהכניסו לנו לסטודיו קרני שמש לא רצויות) ואת כל הדברים האלה, הניסיון הופך לפשוטים יותר, אבל לא לגמרי.
כשיש ניסיון בשטח, ומתרגלים את התנאים למשך תקופה מסויימת, אפשר להתחיל לעבוד בשכר. בשביל להתחיל לצבור את הניסיון, צריך קודם כל להכיר את הכלים כמו שצריך, להכיר את הטכניקות של צילום אירועים כמו שצריך, ואת זה אפשר לרכוש על ידי התבוננות בעבודה.
זה אומר לבוא לאולם, לקחת כיסא ולהתחיל לצפות כמו בסרט. אם יש לך שאלות, את יכולה לרשום על דף ולשאול את הצלם למה הוא עושה ככה ולא ככה.
אם תדלגי על השלב של הצפיה, את אולי תרוויחי את הסכום הסמלי, אבל לא יישאר לך כלום ביד.
אחרי כמה צפיות את יכולה להתחיל לתרגל את העבודה בפועל.
כל זאת בהנחה שתמצאי צלם שיסכים לעבוד כך. (צלמים סוג ג' יסכימו, צלמים תותחים - לא נראה לי)

מבחינת קריירה, אני לא ממליץ לך להיות נספחת לצלם.
אם את באמת רוצה להתקדם, תהיי צלמת ראשית (כמו רבקה נרקיס) ותביאי צלם לחופה ולריקודים של הגברים.
אני לא מכיר צלמת משנה שהתקדמה בקריירה שלה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מודה שלא חשבתי על להיות הצלמת בעצמי.. אלא יותר להתלוות ל.. מי שיש לו נסיון בשטח אשמח לשמוע

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1766180:
אם את באמת רוצה להתקדם, תהיי צלמת ראשית (כמו רבקה נרקיס) :

רבקה התחילה כצלמת משנה (איתי).

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שמה שחסר היום זה צלמות משנה באירועים.
אבל כאלה שיודעות לצלם.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא הבנתי לגמרי על מה הדיון.

בכל מקרה במגזר החסידי זה בטח לא רלונטי צלמת ראשית כך שיורד לך בערך חצי מהשוק החרדי.
להיות צלמת משנה- לא יודעת ג"כ כמה זה רווחי, כמה אנשים מתעקשים דווקא על צלמת? וכמה הם יסכימו לשלם?
מהבודדים שגם יהיה להם חשוב צלמת וגם ידעו לשלם א"א להתפרנס.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ברוב הציבור החרדי הדרישה הבסיסית היא צילום סטודיו עם רקעים שמצריכים הרבה פלאשים, סגנון התאורה באירוע מצריך גם הרבה ציוד במשקל גדול מאוד, חצובות, משקולות, סולמות ...
כצלמת ראשית תצטרכי לרכוש המון ציוד ולהביא מישהו שיסחב את כל זה, ימקם תאורה בסטודיו, בחופה, בחדר ייחוד, ברחבות הריקודים ...
בדר"כ צלמת ראשית עומדת מול הלקוח, מתמחרת, דואגת לעריכה ולהדפסה ומשלמת לצלם כפרילנס לדאוג לציוד, לעוזר צלם ולעבודה בערב.
כצלמת שכירה השכר הוא נמוך יותר (200 לשעה), אבל העבודה בראש קטן, שלוש שעות צילום ע"ג כרטיס של הצלם והביתה.
בקהלים מסויימים יש דרישה לצלמת בשלב הראשון של הסטודיו, במקרה כזה את עובדת הרבה יותר שעות והתמורה לא מידתית ביחס לצילום ריקודים בלבד.
צילום הסטודיו דורש ניסיון במשחק עם התאורה, בהעמדות לצילום, וציוד איכותי שאפשר לקחת מהצלם (FF+70-200)
חסר בשוק צלמות טובות לצילום ריקודים, צלמת טובה תוכל למצוא עבודה כל יום. בריקודים צריך לשלוט בתאורה שמשתנה מאיזור לאיזור באולם, לשלוט בשילוב נתוני החשיפה, התאורה החיצונית והספידלייט. לצלם מזווית נכונה עם חיתוכים נכונים, לוותר על הסולם ה"נוח" ולרדת אל העם, לצלם מתוך הריקודים בגובה העיניים ומעליהם מבפנים. תקשורת טובה עם המצולמים בצילום שולחנות ובכלל. ציוד איכותי שיכול להתמודד עם תנאי התאורה והמהירות ... (גוף חזק ועדשה מהירה).

כהתחלה כדאי להצטרף לאירוע שכבר יש בו צלמת, לקבל משדר ולצלם במקביל, לקבל ביקורת ולראות אם זה מתאים, בהמשך לקנות ציוד בסיסי מתאים, לצלם כמה אירועים בשביל להסתגל ולבנות תיק עבודות, אם התוצאה תהיה טובה הפירסום בין הצלמים יהיה מהיר.

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כיום יש יותר ביקוש לצילום ריקודים מאשר סטודיו. כמובן שיש גם ביקוש לסטודיו, אבל הרבה פחות.
אני מציעה שתתלווי לצלם שיסכים ללמד אותך. בתחילה זה ללא תשלום, את מגיעה וקולטת את האוירה, מתנסה עם השטח ולומדת להתמודד עם הבעיות. אח"כ תעברו יחד על התמונות, ותראי שמארוע לארוע תשתפצי יותר ויותר.
הצילום בארועים שונה לחלוטין מסטודיו. הכל בתנועה מהירה ובמצבים שאי אפשר לצפות ולתכנן מראש... בהצלחה!

shiraשירה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1766305:

בכל מקרה במגזר החסידי זה בטח לא רלונטי צלמת ראשית כך שיורד לך בערך חצי מהשוק החרדי.
להיות צלמת משנה- לא יודעת ג"כ כמה זה רווחי, כמה אנשים מתעקשים דווקא על צלמת? וכמה הם יסכימו לשלם?

לא מבינה למה זה
מה ?
יותר צנוע שהכלה הנאה והחסודה תחייך ותעשה פוזות לצלם (גבר כמובן) שיצלם את גופה מכל כיוון אפשרי כמו איזה דוגמנית וכל זה ביום הכי חשוב וקדוש בחייה???????????

חברה תפתחו את העיניים והראש....

לא מכוון אישית נגדך או נגד הציבור החסידי.
זה משהו שיושב לי כבר הרבה זמן. במיוחד שאני יודעת שאפילו אצל הגויים מקובל אחרת...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י shiraשירה;1766342:
לא מבינה למה זה
מה ?
יותר צנוע שהכלה הנאה והחסודה תחייך ותעשה פוזות לצלם (גבר כמובן) שיצלם את גופה מכל כיוון אפשרי כמו איזה דוגמנית וכל זה ביום הכי חשוב וקדוש בחייה???????????

חברה תפתחו את העיניים והראש....

לא מכוון אישית נגדך או נגד הציבור החסידי.
זה משהו שיושב לי כבר הרבה זמן. במיוחד שאני יודעת שאפילו אצל הגויים מקובל אחרת...

אף אחד לא אמר שזה יותר צנוע שצלם יצלם את כלה.

אבל בהנחה שהמשפחה עצמה- לא תרצה שצלמת תצלם את הגברים בסטודיו האפשרות היחידה היא להביא גם צלם וגם צלמת מהסטודיו .מה שיגרור הוצאות גדולות.

ממילא הדיון הוא אחר- האם על המשפחה לשלם עוד מאות שקלים בשביל זה או לא.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רבקה עובדת כצלמת ראשית ,
אבל כל הציוד הצלם סוחב.
אז זה בהחלט משתלם.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י הגלים;1766251:
רבקה התחילה כצלמת משנה (איתי).
לא סותר.
אני רק אומר שלהיות צלמת משנה זה בסופו של דבר לא מצדיק עזיבה של תחום רווחי (צילום ילדים ומשפחות) לטובת עבודה בינונית כצלמת ריקודים בערב.
קריירה לא בונים מצילום ריקודים.

היא לא חייבת לעבוד במגזר החרדי.
היא יכולה לעבוד אצל השכנים שלה בחשמונאים ובטלמון.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

מה לא רלוונטי?
אני מכירה אישית 2 חתונות חסידיות שרבקה תפקדה שם כצלמת ראשית.
ואנשים יתעקשו דווקא על צלמת כראשית שהיא תהיה אחת טובה וירצו דווקא אותה.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1766414:
לא סותר.
אני רק אומר שלהיות צלמת משנה זה בסופו של דבר לא מצדיק עזיבה של תחום רווחי (צילום ילדים ומשפחות) לטובת עבודה בינונית כצלמת ריקודים בערב.
קריירה לא בונים מצילום ריקודים.

למה לעזוב? זה לא שהיא מצלמת 320 ימים מלאים בשנה כנראה.

היא כצלמת יכולה להציע גם צילום משפחות וילדים וגם צילום ארועים - אלו תחומים קרובים מאוד.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י הגלים;1766453:
למה לעזוב? זה לא שהיא מצלמת 320 ימים מלאים בשנה כנראה.

היא כצלמת יכולה להציע גם צילום משפחות וילדים וגם צילום ארועים - אלו תחומים קרובים מאוד.
יתכן שאתה צודק.
לגבי התחומים הקרובים מאוד.. לא יודע כמה לעמוד על סולם ולצלם את הבנות דודה של הכלה רוקדות, זה דומה במשהו לעבודה בסטודיו עם ילדים.

shiraשירה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1766359:
אף אחד לא אמר שזה יותר צנוע שצלם יצלם את כלה.

אבל בהנחה שהמשפחה עצמה- לא תרצה שצלמת תצלם את הגברים בסטודיו האפשרות היחידה היא להביא גם צלם וגם צלמת מהסטודיו .מה שיגרור הוצאות גדולות.

ממילא הדיון הוא אחר- האם על המשפחה לשלם עוד מאות שקלים בשביל זה או לא.

תכלס כמעט בכל חתונה יש הרבה יותר תמונות של הכלה (ואחיותיה)מאשר החתן והגברים בכלל.
(עדיין לא מבינה מה יותר צנוע כשגבר מצלם את הנשים יותר מאשר צלמת שמצלמת את הגברים)
ובדיוק כמו שמביאים צלמת לריקודי נשים אפשר להביא צלם...

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1766468:
יתכן שאתה צודק.
לגבי התחומים הקרובים מאוד.. לא יודע כמה לעמוד על סולם ולצלם את הבנות דודה של הכלה רוקדות, זה דומה במשהו לעבודה בסטודיו עם ילדים.

זה שני תחומים שהבסיס שלהם הוא עבודה עם אנשים, תקשורת איתם והכל, זה לא כמו צילום מוצר/מזון/אדריכלות נניח שקולטים את הקטע הטכני וזהו. לכן סביר מאוד שמי שמצליחה להגיע לילד שהיא מצלמת ולתקשר איתו טוב תתקשר באותה מידה עם הבנות דודות וכן ההפך.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1766468:
יתכן שאתה צודק.

זה נכון לכל צלם חתונות.
צילומי חוץ- צילומי סטודיו- צילומי חופה- צילומי ריקודים- צילומי אוירה וכו' דורשים מיומנויות אחרות וכלים אחרים.
לא רק התחומים- גם צילום רקודים בוגשל דורש שיטת עבודה שונה מאוד מצילום בגן ארועים עמוס תאורה צבעונית- וצילומי חוץ בקיץ שונים מבחורף.

ועדיין כל זה- יכול להתכנס באדם אחד :)

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1766475:
זה נכון לכל צלם חתונות.
צילומי חוץ- צילומי סטודיו- צילומי חופה- צילומי ריקודים- צילומי אוירה וכו' דורשים מיומנויות אחרות וכלים אחרים.
לא רק התחומים- גם צילום רקודים בוגשל דורש שיטת עבודה שונה מאוד מצילום בגן ארועים עמוס תאורה צבעונית- וצילומי חוץ בקיץ שונים מבחורף.

ועדיין כל זה- יכול להתכנס באדם אחד :)

:p:D:eek:

מי רוצה להיות צלם ארועים בכלל?
:):):)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוטוגרפי;1766420:
מה לא רלוונטי?
אני מכירה אישית 2 חתונות חסידיות שרבקה תפקדה שם כצלמת ראשית.
ואנשים יתעקשו דווקא על צלמת כראשית שהיא תהיה אחת טובה וירצו דווקא אותה.

גם אני מכירה חתונה חסידית שכזו, אבל... היא צילמה רק את הסטודיו של הכלה בלבד, את כל השאר עשה צלם מטעמה, שיהיה לך ברור שהיא שילמה לו על זה האחוזים נכבדים מהרווח (כלומר, אמנם היא חתומה על האלבום והיא זו שהיתה צריכה להתנהל מול הלקוח אבל לא בטוח שהיא הרויחה על זה יותר מדי בסופו של יום).

שום חתן חסידי סטנדרטי ומטה לא ישתף פעולה עם צלמת, שלא לדבר על הגיסים/אבות/סבים. ככה זה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה