דרוש מידע ארגון חסדי עמרם

מצב
הנושא נעול.

חחח

משתמש סופר מקצוען
כולם מדברים חוץ מהמדינה. באף שלב לא הוחלט על כך כשיטת עבודה. אלא כוון ברור של הפחתת תחלואה (כן יש נסיון למגן בתי אבות, בגלל התחלואה הגבוהה שם)
זו יכולה להיות משאלת לב, אבל טפשי להתנהל לפי משאלות לב.
רגע מישהו התנהל ככה?
שאלת למה למה לא מבודדים קבוצות סיכון וההוכחה הניצחת שלך שהנה יולדות לא מבודדים אז זה לא אפשרי.
אז זהו, זה לא הוכחה שזה לא אפשרי זו הוכחה שהמדינה לא מסייעת בגרם ובלי הסיוע הזה זה באמת קשה עד בלתי אפשרי לבודד את קבוצות הסיכון.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רגע מישהו התנהל ככה?
שאלת למה למה לא מבודדים קבוצות סיכון וההוכחה הניצחת שלך שהנה יולדות לא מבודדים אז זה לא אפשרי.
אז זהו, זה לא הוכחה שזה לא אפשרי זו הוכחה שהמדינה לא מסייעת בגרם ובלי הסיוע הזה זה באמת קשה עד בלתי אפשרי לבודד את קבוצות הסיכון.
היא שאלה למה אשה בהריון לא יכולה לגלות קצת יותר זהירות בתשיעי.
המדינה לא אמורה לסייע לה להיזהר.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון מאד.
לכן לא נותרה לנו ברירה אלא להפחית את התחלואה סביב האוכלוסיה בסכון.
מ.ש.ל

ולכן כל פעם שאני נחשפת לכמויות היולדות שמאושפזות במחלקת קורונה (כולל דיונים שלוים על אופן אשפוז יולדות במחלקת קורונה ותעדוף של בתי חולים לפי זה כאילו זו איזו גזרת הגורל) אני חושבת שמדובר במחדל מגזרי ושזה מביש מאד.

וזה בלי להכנס לאחריות האישית. כי אין לי כח לנהל דיון אם זה אפשרי לא ללכת לעבודה/לכולל או ללימודים. כל אחד לפי סדר יומו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ולכל מי שחולם בהקיץ לחזור לחיים שידע שאין דרך לבודד אוכלוסיות בסיכון. אין.
ויעידו כל כך הרבה ששמרו והתבודדו ובכל אופן נדבקו כי התחלואה יצאה משליטה.
חשיבה שהוכחה כנכשלת בכל המדינות שאחזו בה ועדיין חוזרים בדבקות על השטות הזו כאן.

מרחבית

משתמש מקצוען
זה לגבי חולים שאינם מרותקים (ושיש להם פעמון והם ינדנדו בו עד שיביאו להם אוכל)

לגבי המרותקים כואב הלב. (לגבי כולם כואב הלב, כולל אנשי הצוות)
נראה שרבים מהחולים מרותקים. חלק לא מבוטל הם קשישים, שגם בלי זה צריכים עזרה ברמה כזו או אחרת, וגם כל הטכנולוגיה לא מתאימה להם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
סביר ביותר.
מכירה יולדת חוצניקית ששהתה במחלקת יולדות רגילה עוד לפני שהיה פה קורונה.
ליולדת היה צליאק ולבית חולים היה מאוד קשה עד בלתי אפשרי להשיג לה אוכל ללא גלוטן.
מכיוון שלא היתה משפחה באזור ובעלה היה עם שאר הילדים היולדת שרדה על במבה שבת שלמה (ועוד קצת זבל).
היא היתה אחרי ניתוח ולא יכלה לדאוג לעצמה.
בתי החולים באי ספיקה, זה לא חדש. קורונה רק החריפה את הבעיה הקיימת בלאו הכי.
אני רק תוהה למה ובמכוון מביאים פה רק סיפורי קצה.
למה אף אחד לא מציין את אלו שיצאו בריאים ושלמים אחרי טיפול מסור.
למה אף אחד לא מציין את אלו שהגיעו ברגע שאחרי האחרון ולכן נפטרו.
כנראה שיש בעלי עניין להציג כאילו בכל בתי החולים מרעיבים וממיתים.
אחר כך שלא יתפלאו שיש חולה חרדי שמבקש הנשמה והבת שלו מתנגדת "כי אתם תרצחו אותו".
גם אם הכרתם מקרה X בבית חולים Y תכתבו את זה ואל תכתבו בבטחון כאילו בכל נקודת זמן בכל בתי החולים רק כך מתנהגים.

דבושה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני הייתי תמימה עם אמון מלא במערכת הרפואית.. עד ששמעתי מקרוב :(
ולא -זה לא נדיר שלא מקבלים אוכל!!!! כמובן שלא בכוונה והצוות הרפואי עושה מעל ומעבר ליכולתו (ברב המקרים)
אבל חולה ששוכב חסר אונים בלי כח לעצמו ובלי ליווי, נתון בסכנה גם במחלקה רגילה
ואנא תפקחו עיניים על קרוביכם שלא ח"ו תגידו אח"כ איך הייתי כ"כ תמים....
ושוב- בלי שום קשר לצוות הרפואי!

אשת_חבר

משתמש מקצוען
אחר כך שלא יתפלאו שיש חולה חרדי שמבקש הנשמה והבת שלו מתנגדת "כי אתם תרצחו אותו".
אל תתהי יותר מידי זה מאוד פשוט.
מאוד קל להעביר אחריות על אחרים כידוע.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם הכרתם מקרה X בבית חולים Y תכתבו את זה ואל תכתבו בבטחון כאילו בכל נקודת זמן בכל בתי החולים רק כך מתנהגים.
בשרשור ליד מישהי מספרת על קשיש שהחלים במחלקת קורונה והם מחפשים מקום להמשך טיפול.
המפורסמות אינן צריכות ראיה.
וכידוע מפרסמים על כך שאדם נשך כלב ולא להפך.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בשרשור ליד מישהי מספרת על קשיש שהחלים במחלקת קורונה והם מחפשים מקום להמשך טיפול.
המפורסמות אינן צריכות ראיה.
וכידוע מפרסמים על כך שאדם נשך כלב ולא להפך.
אני מבינה שלסיפורי קצה יש יותר תהודה אני רק מצפה שלא יהפכו קצה למיינסטרים.
שלא יביאו בבטחון כזה תיאור בנימה עובדתית על כל בתי החולים רק בגלל ששמעו על מקרה מסוים.
כמות השטויות שכתבו פה היא כבר לא תיאמן החל בכך שבטיפול נמרץ קורונה עובדים מי שלא הוכשרו לט"נ וכלה בכך שמכניסים בכוונה מעט עובדים כדי להגן על חייהם. (בזמן שהם מתחננים להוספת תקנים).
ועל כל שטות כזו בונים תילי תילים של תיאוריות ומסקנות ואנשים קוראים וייתכן שחלקם עשויים לטעות.
קצת אחריות על המילים. תבררו לפני שאתם כותבים. תסייגו.

אילה אחת

משתמש מקצוען
ואני בכלל חושבת שזה מחדל מטורף כמות היולדות עם קורונה.
מחדל ציבורי ראשון במעלה. מביש ורשלני.
לא שומרים כן שומרים, אבל כולם מדברים על בידוד אנשים בסכון.
אז אי אפשר להזהר בחודש תשיעי? (אה, אי אפשר לבודד אנשים בסכון)
אולי תסבירי לי מה אישה בהריון שעובדת בעבודה חיונית וחייבת להגיע למקום העבודה אמורה לעשות? לא לעבוד בחודש התשיעי? אף אחד לא יוציא אותה לשמירה סתם ובטח שלא בחודש תשיעי. ואם היא תקדים את חופשת הלידה שלה היא תצטרך גם לחזור מוקדם יותר. ואם היא נדבקה בביקורת אצל רופא נשים? אה שלא תלך לביקורת בחודש תשיעי... באמת הצחקת. ואז יכולים לקרות דברים הרבה יותר גרועים ח"ו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אולי תסבירי לי מה אישה בהריון שעובדת בעבודה חיונית וחייבת להגיע למקום העבודה אמורה לעשות? לא לעבוד בחודש התשיעי? אף אחד לא יוציא אותה לשמירה סתם ובטח שלא בחודש תשיעי. ואם היא תקדים את חופשת הלידה שלה היא תצטרך גם לחזור מוקדם יותר. ואם היא נדבקה בביקורת אצל רופא נשים? אה שלא תלך לביקורת בחודש תשיעי... באמת הצחקת. ואז יכולים לקרות דברים הרבה יותר גרועים ח"ו.
היא יכולה לעשות את המקסימום הקיים כדי לשמור על עצמה. אף אחד לא יחשוב שהיא מסוגלת ליותר מזה.
לשבת באוטובוס עם מסיכה, לשבת בעבודה עם מסיכה וחלון פתוח וגם בביקורת אצל הרופא לא יושבים בדוחק עצום.
אבל אם יש כל כך הרבה יולדות חרדיות עם קורונה כנראה שזה אומר דרשני.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אמרתי שאני לא רוצה להכנס לדיון הזה. כי לכל אחד יש תשובה אחת שמתאימה לסדר יומו ורק הוא יכול למצא אותה. אם הרצון קיים כמובן.
רק אגיד שחופשת הלידה היא עבור הטיפול בתינוק.
לכן בלי להסס הייתי מקדימה אותה בשבועיים שלוש, למרות שהוא יפסיד שבועיים שלוש עם אמא.
הבריאות שלי ושלו חשובה יותר. ולמרות שהנזק האפשרי משהיה במסגרת בגיל הרך ברורה לי. זה עדיף לי על קורונה בלידה. מהמון סיבות שלא כאן המקום לפרטן.

וכן, הקטנתי משמעותית את הבקורים במרפאה בכל ההריון. חד וחלק. כמובן שצריך לעשות את זה עם שכל ותוך התיעצות (טלפונית) עם רופא הנשים.
וכן, אפשר ללכת לרופא ללבוש מסכה ולשמור 2 מטר, וכמובן לחטא. המון חשיבה והמון המון רצון אבל העיקר לסמן את המטרה הזו.

מכירה אשה בחודש שמיני שהלכה לשבת לשויגער כשיש שם נער בבידוד (לא סגור בחדר) אותה אשה לא סמנה את המטרה שאני סמנתי. אז לשאול שאלות איך אפשר זה יפה מאד. השאלה העיקרית היא אם הרצון הזה קיים אצל כל אשה בהריון.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
וכן, הקטנתי משמעותית את הבקורים במרפאה בכל ההריון. חד וחלק. כמובן שצריך לעשות את זה עם שכל ותוך התיעצות (טלפונית) עם רופא הנשים.
מכירה נשים שילדו בתקופה זו וביצעו מעקב הריון בסיכון יעיל ורציני גם תוך כדי הפחתת ביקורים והתייעצות טלפונית רציפה עם הרופא.
המון חשיבה והמון המון רצון והעיקר לסמן את המטרה הזו.
בדיוק.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
סימפטום לעוד פיל שנמצא בחדר, אבל הפעם אחרוג ממנהגי ואתן לו שם -
זה מה שקורה שלא נבדקים.
היולדות המאומתות האלה לא הגיעו סתם ממאדים. מישהו הדביק אותם. מישהו שלא נבדק. (או שיקר בסרולוגית)

חחח

משתמש סופר מקצוען
מכירה אשה בחודש שמיני שהלכה לשבת לשויגער כשיש שם נער בבידוד (לא סגור בחדר) אותה אשה לא סמנה את המטרה שאני סמנתי. אז לשאול שאלות איך אפשר זה יפה מאד. השאלה העיקרית היא אם הרצון הזה קיים אצל כל אשה בהריון.
אם היא לא רוצה מעצמה להתבודד אין סיכוי לבודד אותה ואין גם צורך. שתישא בתוצאות שלה עצמה.
אני מדברת על כאלה שכן עושות את המקסימום ועם עוד טיפה עזרה הן היו מצליחות אבל אין שום סיוע לא לבודד לגמרי אלא לצמצם למינימום את המגע של קבוצות סיכון.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם היא לא רוצה מעצמה להתבודד אין סיכוי לבודד אותה ואין גם צורך. שתישא בתוצאות שלה עצמה.
נכון. (ושתהנה מהבמבה)
אני מדברת על כאלה שכן עושות את המקסימום ועם עוד טיפה עזרה הן היו מצליחות אבל אין שום סיוע לא לבודד לגמרי אלא לצמצם למינימום את המגע של קבוצות סיכון.
זה מה יש וזה לא הולך להשתנות. מבחינת המדינה אל תחלו ואל תבואו בתלונות. אנחנו יכולים לא לשתף פעולה עם זה. אבל זה עולה לנו בבריאות ובחיים.

אבל דווקא ברגע שכן נשתף פעולה והמקרים יהיו בודדים נוכל יותר לבקר ולדרוש יחס הולם למעט חולים שכן יהיו.

אילה אחת

משתמש מקצוען
סימפטום לעוד פיל שנמצא בחדר, אבל הפעם אחרוג ממנהגי ואתן לו שם -
זה מה שקורה שלא נבדקים.
היולדות המאומתות האלה לא הגיעו סתם ממאדים. מישהו הדביק אותם. מישהו שלא נבדק. (או שיקר בסרולוגית)
דווקא אני מכירה כמה שהיו להם את כל התסמינים, נבדקו ויצאו שליליים. (כנראה טעות בבדיקה) אז הם לא שיקרו בחקירה ולא שום דבר ואף אחד לא נכנס לבידוד בעקבותיהם. והם עצמם הסתובבו בחוץ ואולי הדביקו אחרים כי הם הרי שליליים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה