דרוש מידע ארגון חסדי עמרם

מצב
הנושא נעול.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
דווקא אני מכירה כמה שהיו להם את כל התסמינים, נבדקו ויצאו שליליים. (כנראה טעות בבדיקה) אז הם לא שיקרו בחקירה ולא שום דבר ואף אחד לא נכנס לבידוד בעקבותיהם. והם עצמם הסתובבו בחוץ ואולי הדביקו אחרים כי הם הרי שליליים.
מעניין, אני מכירה כאלה שהיו להם תסמינים, היו שליליים ובכל אופן לקחו אחריות ונשארו בבית.
(אגב - ההנחיה היא שמי שיש לו תסמינים חייב להשאר בבית בכל מקרה)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דווקא אני מכירה כמה שהיו להם את כל התסמינים, נבדקו ויצאו שליליים. (כנראה טעות בבדיקה) אז הם לא שיקרו בחקירה ולא שום דבר ואף אחד לא נכנס לבידוד בעקבותיהם
מי שנחשף לחולה מאומת חייב לסיים את ימי הבידוד גם אם יצא שלילי בבדיקה.
כך שהיתכנות מקרה כזה קלושה עבור מי שהתבודד כיאות.

אילה אחת

משתמש מקצוען
מעניין, אני מכירה כאלה שהיו להם תסמינים, היו שליליים ובכל אופן לקחו אחריות ונשארו בבית.
(אגב - ההנחיה היא שמי שיש לו תסמינים חייב להשאר בבית בכל מקרה)
ההנחיה היא להשאר בבית רק כשיש חום ושיעול. אם יש תסמינים אחרים מובהקים כמו איבוד טעם וריח אין הנחיה כזאת.
וגם לא להשאר שבועיים אלא יומיים. ואחרי יומיים זה עדיין מדביק.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ה

ההנחיה היא להשאר בבית רק כשיש חום ושיעול. אם יש תסמינים אחרים מובהקים כמו איבוד טעם וריח אין הנחיה כזאת.
מה???
מי שנחשף לחולה מאומת מונחה לסיים את הבידוד עד תומו עם או בלי תסמינים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שימי לב שלא דיברתי על אחד שנחשף לחולה מאומת.
אלא מי?
מי שגר בבית עם מבודד?
אם הוא לא בחדר נפרד הוא חייב לסיים את הבידוד עם המבודד.
למשל הורה לקטין שחייב בבידוד.
וגם כאלו שחווים תסמינים אמורים להישאר מצד האחריות. רק אני מכירה כאלו?

אילה אחת

משתמש מקצוען
וגם כאלו שחווים תסמינים אמורים להישאר מצד האחריות. רק אני מכירה כאלו?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ויש מעבר להנחיה. חוש שישי וזהירות.
כשלבן שלי היה שיעול של אחת לחצי שעה ושיערתי שזה מהמזגן לקחתי אותו לקופת החולים (בהנחית הרופא שגם דיווח על ילד עם שיעול במערכת והסיר את הדיווח רק לאחר שלילת קורונה).
נשארתי איתו בבית ולא שלחתי אותו למעון כי במעון היתה מנהלת בסיכון משמעותי וילדים שלא רציתי לסכן בבידוד גם על הסיכוי הקלוש.
ואני לא חושבת שזה מעשה יוצא דופן.
אחריות אישית היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות שלנו. גם ובפרט בזמן הזה.

אילה אחת

משתמש מקצוען
ויש מעבר להנחיה. חוש שישי וזהירות.
כשלבן שלי היה שיעול של אחת לחצי שעה ושיערתי שזה מהמזגן לקחתי אותו לקופת החולים (בהנחית הרופא שגם דיווח על ילד עם שיעול במערכת והסיר את הדיווח רק לאחר שלילת קורונה).
נשארתי איתו בבית ולא שלחתי אותו למעון כי במעון היתה מנהלת בסיכון משמעותי וילדים שלא רציתי לסכן בבידוד גם על הסיכוי הקלוש.
ואני לא חושבת שזה מעשה יוצא דופן.
אחריות אישית היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות שלנו. גם ובפרט בזמן הזה.
זה נכון.
אבל מה לגבי עובד (חיוני, כן?) שהמעסיק שלו לא מוכן לשמוע על אחריות יתר מעבר לנהלים? הוא רוצה לראות אותו מתייצב בעבודה בלי תירוצים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה נכון.
אבל מה לגבי עובד (חיוני, כן?) שהמעסיק שלו לא מוכן לשמוע על אחריות יתר מעבר לנהלים? הוא רוצה לראות אותו מתייצב בעבודה בלי תירוצים?
לרוב הילדים ב"ה יש אבא וגם אמא.
גם אני ובעלי נשארנו לסירוגין יומיים במקרה הנ"ל. ביום שלמחרת הרופא כבר שלל קורונה אבל עד שקיבל אותנו רובו של יום הלימודים כבר עבר.
בסוף זה מגיע לאותו מקום של סדרי עדיפויות. ואצלי במקום הראשון היה לא לסכן את המנהלת.

חחח

משתמש סופר מקצוען
זה מה יש וזה לא הולך להשתנות. מבחינת המדינה אל תחלו ואל תבואו בתלונות. אנחנו יכולים לא לשתף פעולה עם זה. אבל זה עולה לנו בבריאות ובחיים.

אבל דווקא ברגע שכן נשתף פעולה והמקרים יהיו בודדים נוכל יותר לבקר ולדרוש יחס הולם למעט חולים שכן יהיו.
לא באתי בתלנות כרגע. באתי לומר שזה שלא מבודדים יולדות לא אומר שזה לא אפשרי אלא שאין סיוע מטעם המדינה.

אילה אחת

משתמש מקצוען
לרוב הילדים ב"ה יש אבא וגם אמא.
גם אני ובעלי נשארנו לסירוגין יומיים במקרה הנ"ל. ביום שלמחרת הרופא כבר שלל קורונה אבל עד שקיבל אותנו רובו של יום הלימודים כבר עבר.
בסוף זה מגיע לאותו מקום של סדרי עדיפויות. ואצלי במקום הראשון היה לא לסכן את המנהלת.
צודקת
אבל אם המנהלת לא היתה בקבוצת סיכון לא היית שולחת אותו?
אני גם לא יודעת אם בעלך עובד או לומד שזה גם משנה את התמונה לגמרי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
צודקת
אבל אם המנהלת לא היתה בקבוצת סיכון לא היית שולחת אותו?
אני גם לא יודעת אם בעלך עובד או לומד שזה גם משנה את התמונה לגמרי.
לא.
כי אני לא אסכן את הילדים ואת הוריהם. כתבתי את זה.
ויש גם בוסים שמעריכים את מי שמיידעת אותם על שמץ סיכון ואם אפשר עובדת מהבית.

אילה אחת

משתמש מקצוען
לא.
כי אני לא אסכן את הילדים ואת הוריהם. כתבתי את זה.
ויש גם בוסים שמעריכים את מי שמיידעת אותם על שמץ סיכון ואם אפשר עובדת מהבית.
ויש גם בוסים שלא מעניין אותם מהקורונה (בלי קשר למגזר)
אני למשל עובדת במקום שכמעט אין אפשרות לשמור ותירוצים כאלה לא ממש מתקבלים שם ולכן רוב הזמן עבדתי מהבית עם קפיצות מידי פעם. רק כשממש לחצו עלי לחזור חזרתי וגם זה אחרי שכמעט כולם כבר חלו והבריאו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה