דרוש מידע אקונומיקה לתינוקות

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בימים האחרונים אני מגלה שבכל פעם שאני מגיעה לאסוף את התינוק מהמעון בשעה 3:40 החדר כבר אפוף בריח אקונומיקה חריף ביותר והגננות עסוקות בשטיפה.
הערתי על כך יותר מפעם אחת ואמרו לי כי אין בררה ואין אפשרות לחייב את הגננות להשאר לאחר העבודה והמנקה לא מחטא את החדר רק שוטף....
יום אחד קיבלתי התנצלות על כך שיש כתם אקונומיקה על הבגד של הילד מכיון והוא זחל לתוך השטיפה...
הלכתי להנהלה על כך שהענין הוא לא הבגד אלא הילד, ולטענתם אין איסור בענין ואם אני לא רוצה אז הם יכלאו את הילד במיטה כל זמן השטיפה......
מה שלא מקובל עלי זה שגם כאשר הוא במיטה אי אפשר לשטוף עם כאלו כמויות אקונומיקה.......
לכל מי שיש מידע בצורת הוראות נקיון בחלל סגור עם ילדים תינוקות וכדו' או שיש לו רעיון למי לפנות אנא שיגיב.

נ.ב. על כל פצע מדומיין הם שולחים הביתה באמצע היום כי זה אולי מדבק ותביא אישור רופא כי אי אפשר לסכן ככה כיתה שלמה

bnoya

משתמש מקצוען
נשמע לי לא תקין בעליל
גם אם לא שוטפים עם אקונומיקה אלא שטיפה רגילה, איך שוטפים כשהילדים עדיין במעון?? ואם ילד יחליק וישבור משהו?? לא שוטפים בזמן שהילדים במעון. לא נשמע לי הגיוני בכלל

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נשמע לי לא תקין בעליל
גם אם לא שוטפים עם אקונומיקה אלא שטיפה רגילה, איך שוטפים כשהילדים עדיין במעון?? ואם ילד יחליק וישבור משהו?? לא שוטפים בזמן שהילדים במעון. לא נשמע לי הגיוני בכלל
המציאות עולה על כל דמיון.
בפועל זה כיתת תינוקות שאין להם אפשרות להחליק רק לזחול ולשבת.
הם טוענים גם שהם לא שוטפים הם רק מחטאים, וזה בדיוק הבעיה הגדולה שממש כמויות של אקונומיקה וחומרי חיטוי חריפים יחד עם מעט מים.
ההנהלה טוענים שהם כל הזמן מבקשים מהגננות לדלל יותר את החומר אבל זה לא עוזר וגם לא מספק

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
בימים האחרונים אני מגלה שבכל פעם שאני מגיעה לאסוף את התינוק מהמעון בשעה 3:40 החדר כבר אפוף בריח אקונומיקה חריף ביותר והגננות עסוקות בשטיפה.
הערתי על כך יותר מפעם אחת ואמרו לי כי אין בררה ואין אפשרות לחייב את הגננות להשאר לאחר העבודה והמנקה לא מחטא את החדר רק שוטף....
יום אחד קיבלתי התנצלות על כך שיש כתם אקונומיקה על הבגד של הילד מכיון והוא זחל לתוך השטיפה...
הלכתי להנהלה על כך שהענין הוא לא הבגד אלא הילד, ולטענתם אין איסור בענין ואם אני לא רוצה אז הם יכלאו את הילד במיטה כל זמן השטיפה......
מה שלא מקובל עלי זה שגם כאשר הוא במיטה אי אפשר לשטוף עם כאלו כמויות אקונומיקה.......
לכל מי שיש מידע בצורת הוראות נקיון בחלל סגור עם ילדים תינוקות וכדו' או שיש לו רעיון למי לפנות אנא שיגיב.

נ.ב. על כל פצע מדומיין הם שולחים הביתה באמצע היום כי זה אולי מדבק ותביא אישור רופא כי אי אפשר לסכן ככה כיתה שלמה
נשמע גרוע ביותר!!!!!!!!!
לא תקין, לא הגיוני משום כיוון שתסתכלי עליו!
אני הייתי מדברת עם המנהלת על הסכנה בכך, כן, כן סכנה לשאוף את החומרים החריפים האלו, ובמיוחד לתינוקות!!!
אם אין מענה ממנה תאמרי לה שתאלצי לדבר עם הפיקוח וכך תעשי!

bnoya

משתמש מקצוען
תינוק שזוחל לא יכול להחליק?????? ואם הוא זוחל/יושב זה עוד יותר גרוע כי הוא יכול ללקק את החומר חופשי.
להורים אחרים זה לא מפריע? אי אפשר להתאגד יחד?

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני חושבת שלא הייתי שמה תינוק אצל מטפלות שלא מבינות עניין כזה וממשיכות למרות הבקשות שלך
זה מראה חוסר אכפתיות מוחלט ומי יודע אם אין עוד דברים לא תקינים שנעשים שם

מרחבית

משתמש מקצוען
אקונומיקה מסוכנת.
אם זה כפי התאור שלך, לדעתי כל ההורים חייבים להיות מודעים לכך, ולהפסיק לשלוח את הילדים עד שיהיה ברור שאין יותר דבר כזה!
למה מחכים? לאסון ח"ו?

ציטוט ממכבי:
  • היום למרבית מוצרי האקונומיקה יש ריח נעים יחסית אך הנוזל עדיין מסוכן מאוד. בית סגור עם אדי כימיקלים רעילים הוא מלכודת לכאבי ראש ואף להתקפי אסטמה חריפים. במהלך הניקיון, ובעיקר אחריו, הקפידו לפתוח את החלונות ולאוורר את הבית.
  • דליי מים מהווים גם הם מקור לסכנה. תינוקות וילדים קטנים עלולים להכניס את ראשם לתוך הדלי ולשאוף מים אל ריאותיהם.
  • בזמן הניקיונות חשוב להקפיד לא לאפשר לילדים לשחק באזור בו יש ריכוז מים ושלוליות. הדבר עלול לגרום להחלקה ולפגיעה גופנית חמורה.

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אקונומיקה מסוכנת.
אם זה כפי התאור שלך, לדעתי כל ההורים חייבים להיות מודעים לכך, ולהפסיק לשלוח את הילדים עד שיהיה ברור שאין יותר דבר כזה!
למה מחכים? לאסון ח"ו?

ציטוט ממכבי:
  • היום למרבית מוצרי האקונומיקה יש ריח נעים יחסית אך הנוזל עדיין מסוכן מאוד. בית סגור עם אדי כימיקלים רעילים הוא מלכודת לכאבי ראש ואף להתקפי אסטמה חריפים. במהלך הניקיון, ובעיקר אחריו, הקפידו לפתוח את החלונות ולאוורר את הבית.
  • דליי מים מהווים גם הם מקור לסכנה. תינוקות וילדים קטנים עלולים להכניס את ראשם לתוך הדלי ולשאוף מים אל ריאותיהם.
  • בזמן הניקיונות חשוב להקפיד לא לאפשר לילדים לשחק באזור בו יש ריכוז מים ושלוליות. הדבר עלול לגרום להחלקה ולפגיעה גופנית חמורה.
תודה רבה.
האמנתי מראש שרוב יצורי האנוש על שניים יהיו מזועזעים ואמפתיים.
אך זה לא יספק עדיין מול האטימות.
כאלו מסמכים כמו ממכבי חשובים ביותר
אך אבקש בתחנונים אנא מי שיש לו הנחיות בטיחות בענין ממשרד החינוך וכדומה שיפנה אותי לשם כי זה המשמעי ביותר....
לצערנו הם המעון היחיד ברדיוס של קילומטרים [הרריים]

bnoya

משתמש מקצוען
אני חושבת שהיום להורים יש כלי מאוד חזק בידיים בעקבות המקרים המזעזעים שהתרחשו במעונות לצערנו לאחרונה.
יש מצלמות במעון?
לדעתי תתאגדו כל ההורים ותודיעו שאתם פותחים תלונה או פונים לפיקוח, עם כל הסיפורים היום יתייחסו אליכם מאוד ברצינות ואולי למעון זה יתחיל קצת להזיז...
זה פשוט דבר לא הגיוני!!

(אצלנו היה מקרה שהגעתי יום אחד מוקדם וגיליתי כיתה קפואה לגמרי, המטפלת התנצלה בפניי מליון פעם שהיא ניקתה עם אקונומיקה את הכיור שעלה ממנו ריח של ביוב והיא מאווררת את הכיתה ושלא אדאג, הילד שלי יהיה בכיתה אחרת עד שהכל יתאוורר ויתחמם)

תילתן

משתמש סופר מקצוען
חדר שבו נמצאים הילדים במהלך היום לא שוטפים עם אקונומיקה (גם לא בבית..)
את חדר השירותים חובה לנקות עם אקונומיקה, זה מקום שדורש חיטוי

אין מה לחפש הוראות כתובות כי אין צורך בהוראות כאלה

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
חדר שבו נמצאים הילדים במהלך היום לא שוטפים עם אקונומיקה (גם לא בבית..)
את חדר השירותים חובה לנקות עם אקונומיקה, זה מקום שדורש חיטוי

אין מה לחפש הוראות כתובות כי אין צורך בהוראות כאלה
זוהי בדיוק הבעיה שההרגשה היא כמו לחפש איפה כתוב שאסור להתפלל כל נדרי עם חתולה ביד......
אבל אילו האנשים שמולם אנו עומדים אם אין הוראה כתובה אז אין בעיה......

תילתן

משתמש סופר מקצוען
זוהי בדיוק הבעיה שההרגשה היא כמו לחפש איפה כתוב שאסור להתפלל כל נדרי עם חתולה ביד......
אבל אילו האנשים שמולם אנו עומדים אם אין הוראה כתובה אז אין בעיה......
אין דבר כזה,
אין מפקחת
ועל המפקחת אין מפקחת אזורית
והנהלה..
אין מה לחפש הוראות כתובות כי זה לא כתוב

זה רשת?
אם כן איזה?

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אין דבר כזה,
אין מפקחת
ועל המפקחת אין מפקחת אזורית
והנהלה..
אין מה לחפש הוראות כתובות כי זה לא כתוב

זה רשת?
אם כן איזה?
זה לא רשת שם הרבה יותר קל מול ההנהלות זה מישהו חרדי שיש לו 2-3 מעונות שקיבל הקצאה מטורפת באיזור יקר להחריד עם כמות כיתות עצומה, [נ.ב. תפעילו ראש למה דוקא הוא קיבל].
הוא עצמו לא עונה ומשאיר מנהלת פשוטה לטפל בענין.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
זה לא רשת שם הרבה יותר קל מול ההנהלות זה מישהו חרדי שיש לו 2-3 מעונות שקיבל הקצאה מטורפת באיזור יקר להחריד עם כמות כיתות עצומה, [נ.ב. תפעילו ראש למה דוקא הוא קיבל].
סליחה שאני אומר אבל זה לא רלוונטי

בטיחות הילדים זה הדבר הראשון שצריך להיות לנגד עיניי כולם במעון
ואני לא מבין מה ההתעקשות לשטוף כיתה באקונומיקה, נוזל לניקוי רצפות לא מספיק להם?

מה שנשאר זה המארגנות של כל ההורים בדרישה חד משמעית להפסיק עם זה
ובלי קשר -
בכל מעון בזמן ששוטפים בחומרים רגילים מכניסים את הפעוטות ללולים א"א לשטוף עם פעוטות בסביבה

רוצה בחיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
סליחה שאני אומר אבל זה לא רלוונטי

בטיחות הילדים זה הדבר הראשון שצריך להיות לנגד עיניי כולם במעון
ואני לא מבין מה ההתעקשות לשטוף כיתה באקונומיקה, נוזל לניקוי רצפות לא מספיק להם?

מה שנשאר זה המארגנות של כל ההורים בדרישה חד משמעית להפסיק עם זה
ובלי קשר -
בכל מעון בזמן ששוטפים בחומרים רגילים מכניסים את הפעוטות ללולים א"א לשטוף עם פעוטות בסביבה
יש להם חובה לחטא בחומרי ניקוי
זה כן כתוב......
ברגע שזה רק חיטוי בחלק מהאזורים אפשר לתת לילדים להסתובב....
בנוסף גם כשהם בלולים האדים מתפזרים בחלל החדר.....

תילתן

משתמש סופר מקצוען
יש להם חובה לחטא בחומרי ניקוי
זה כן כתוב......
ברגע שזה רק חיטוי בחלק מהאזורים אפשר לתת לילדים להסתובב....
בנוסף גם כשהם בלולים האדים מתפזרים בחלל החדר.....
שוב
לא כתוב שצריך אקונומיקה זה לא חדר סטרילי, שוטפים כמו בבית עם נוזל לניקוי רצפות
צריך חיטוי רק בחדרי השרותים ואז ברור שאין ילדים בסביבה

מרחבית

משתמש מקצוען
לא יודעת אם יעזור לך. מצאתי הוראות ממשרד הבריאות למניעת התפשטות מחלות מדבקות במעונות, בהן גם הוראות ניקוי וחיטוי מפורטות.
לא מצאתי שם אזהרות, כן הוראות איך לחטא, מעתיקה חלק.

ציטוט משם: (ההדגשות שלי)
השמדת גורמי מחלות מידבקות בתהליכים כימיים ופיזיקליים. ניקוי וחיטוי נכון של ציוד, צעצועים ואביזרים הנמצאים בשימוש הילדים והמטפלות עשויים לתרום לצמצום אפשרויות ההדבקה במחלות והתפשטותן. ברוב המקרים משתמשים בתמיסת כלור דלילה כמתואר בנספח 2 -

הכנה תמיסת כלור (אקונומיקה) דלילה: תמיסת כלור (אקונומיקה) משווקת בד"כ בריכוז של %5.3 חומר פעיל. יש למהול תמיסה זו ביחס של כוס אחת (200 סמ"ק) של אקונומיקה לכל דלי מים של 10 ליטרים.
יש להשתמש בתמיסת הכלור ביום הכנתה בלבד. אין לעשות בתמיסת כלור שימוש חוזר.

תמיסה מרוכזת לחיטוי משטחים מזוהמים בדם או הפרשות עם דם: יש להשתמש בכלור ביתי (אקונומיקה) בריכוז של חלק אחד על כל 10 חלקים מים לחצי דקה לפחות.

השרייה: יש להשרות במשך 10 דקות את הפריטים לחיטוי בתמיסה הדלילה (אלא אם כן מדובר בפריטים מזוהמים בדם, או בהפרשות עם דם, כאמור לעיל).
במקרה של שטח מזוהם בדם או בהפרשות אדם, יש להשאיר את החומר 30 דקות, לספוג אותו ולנגב במגבת נייר חד-פעמית. יש להשליך מיד את מגבות הנייר לשקית פלסטיק בתוך פח סגור.

הוראות שקשורות לרצפה:
אין לטאטא את הרצפה אלא לשטוף במים כדי למנוע פיזור האבק בחדר.
כאשר הרצפה מזוהמת בהפרשות של ילדים (צואה או קיא), יש להרחיק את ההפרשות, לחטא בתמיסת כלור דלילה, לרחוץ את המקום המזוהם ולחטא שוב בתמיסת כלור דלילה בהתאם להוראות החיטוי.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה