אפשר להתייעץ איתכם רגע?

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
השירטוט התחתון הוא מה שהקבלן מציע, והעליון זה מה שחשבתי לשנות (זה גם אחרי הרבה... מצד הקבלן) האם זה נראה לכם שווה השינוי או לא?

ולמה?
-בגלל היציאה לחצר האחורית שלא מתחשק שתצא מחדר.

תודה רבה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת תכנון הבית- חבל מאד להזיז את החדר לצד הבית, התכנון המקורי טוב מאד, הוא מחלק את הבית בצורה מאוזנת לאזור פרטי ולאזור ציבורי, בהצעה שלך את מקלקלת את הענין ויוצרת מישמש של שטחים, שטחים פתוחים לאורך כל הבית כשבמקביל אליהם האזורים שדורשים פרטיות ואת מנסה להסתיר אותם איכשהו ע"י קירות.
אני מבינה את הרצון והצורך לצאת לחצר מהסלון או מהטבח זו אכן מעלה גדולה, אבל כרגע אין הצר שווה בנזק המלך, את מפסידה יותר מאשר מקבלת.
ולא נראה לי נורא כ"כ שמרפסת יוצאת מהסלון והחצר מחדר הילדים, זה לא שהיציאה היחידה היא מאחד החדרים.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה
אשמח לשמוע עוד מבעלי הנסיון והמקצוע.

100ZEVET

משתמש רשום
לדעתי התכנון המקורי מצוין. אני אישית לא הייתי ממליצה להחליף בין החדר למטבח.
אבל אם את כן רוצה, אני מעלה לך רעיון, לסדר בצורה שלא יראה החלפה מאולצת.
המיקום של הדלת שסימנת לחדר, באמצע החדר, לא מומלץ, והמסתור שיצרת לו לוקח שטח מהסלון ויוצר בלאגן של קירות בחלל. וכן הכניסה לבית חנוקה.
בהצעתי, הגדלתי את פתח המבואה לבית, יותר נעים, והכניסה לחדר מאזור הכניסה. זה עדיף מאשר כניסה מאמצע הסלון עם המסתור שעשית. ועדיין מי שעומד בכניסה לבית המבט שלו לסלון ולא לתוך החדר.
המקום של השרותים גם די תקוע, סובבתי אותו ושמתי בין החדר למטבח. ניצלתי את שטח המבואה לחדרים שהוא יחסית גדול, אך בשביל זה צריך להזיז את הכניסה לחדר הורים,
ב60 ס"מ מה שיוצר נישה לארון לחדר. ובמטבח יהיה לך קיר של 60 ויהיה אפשר לשים שם שיש.
מקווה שהובן, בהצלחה.

קבצים מצורפים

• 33.png
    KB 893.2 · צפיות: 10

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיון יפה, במיוחד השירותים.
השאלה אם ערך הדירה או התוצר הסופי ירד בגלל השינוי?

ו.. עוד נקודה- החצר האחורית היא הגדולה יותר יש שם 6/7 מ'.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י pinati;1599854:
רעיון יפה, במיוחד השירותים.
השאלה אם ערך הדירה או התוצר הסופי ירד בגלל השינוי?

התוצר הסופי יהיה מושלם, אם הוא ייעשה מושלם ויתוכנן נכון.
אני חושבת שיש פה 2 צדדים שיש לכל אחד את המעלות והחסרונות שלו.
חדר בכניסה, יש שיגידו שזה לא נוח. אבל זו החלטה שלך. כי את גרה שם בסוף ואת תחליטי אם נוח לך חדר בכניסה לבית.
אם לך מפריע יציאה לחצר דרך חדר, ומבחינתך זה חסרון ואת מעדיפה שזה יהיה דרך המטבח. אז תבדקי מה הרווחת בשביל זה, אם לא יצרת חסרונות אחרים שגוברים על זה.
המעלה בשינוי הזה. שבמצב קיים שטח המטבח הוא סטנדרט, אין לך לאן להגדיל את השטח.
וכשאת מעבירה את המטבח לצד האחר, יש לך יותר שטח לשחק איתו ולסדר אותו עם תכנון שיתפקד טוב בשבילך.
בנוסף כמובן יש לך פה הוצאה כספית בשביל השינוי.
את צריכה לבחון את כל הצדדים ולהחליט אם השינוי הזה טוב ושווה בשבילך.
בסה"כ, כעקרון אם לא מפריע לך חדר בכניסה, החלל הציבורי יכול לעבוד מצוין. כמובן אם הוא יתוכנן נכון, בצורה שלא תפגע בחלל הזה.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
השינוי של 100צבת הוא שיפור ניכר, עדיין התכנית הראשונית עדיפה, אבל אם מאד חשוב ענין היציאה מהמטבח- אז ניתן ללכת על הכיוון הזה.
לא נראה לי שישפיע על המחיר, אין פה פגם או משהו, ענין של תכנון שניתן להתווכח עליו, לא מעבר.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, ישנתי על זה לילה ובזכותכם אני אחזור לתוכנית המקורית. אך עם שינוי קטן שיקשר את החצר האחורית עם הבית וזה לשנות את מיקום הדלת של החדר (החדר שיש בו יציאה) מהכיוון של החדרים לכיוון הסלון. (כרגע זה יהיה חדר משחקים/אורחים/עבודה)

מה אומרים?

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואפשר עוד שאלה? (אני צריכה להגיש הכל עד 10 בבוקר.)
במטבח - אני צריכה להודיע איזה קירות אני רוצה להוסיף, וחשבתי על משהו כזה-
ממש תודה רבה!!!

.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י pinati;1600076:
ואפשר עוד שאלה? (אני צריכה להגיש הכל עד 10 בבוקר.)
במטבח - אני צריכה להודיע איזה קירות אני רוצה להוסיף, וחשבתי על משהו כזה-
ממש תודה רבה!!!

.
מה המידות של הקירות??.
תדאגי שיהיה פתחים של לפחות 90 .
תרחיקי את האי מהמקרר זה נראה לי קרוב מידי. עדיף שיהיה שם לפחות 110.
לגבי התוכנית שהעלת, הייתי דוקא כן משאירה את הפתח המקורי,
לדעתי זה לא תורם לך, המעבר בכל מקרה דרך החדר, וקחי בחשבון שאם זה משמש כחדר משחקים או שינה, לא ממש כדאי שהפתח יהיה מהסלון וחשוף לכל. עדיף שיהיה כמו במקור פתח מכיוון המבואה.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נהדר,
החלטה נבונה בהחלט,
(אולי יש לחשוב על כיוון של השארת אופציה להחזיר את הדלת למקומה כמו עכשיו, אם יווצר מצב בעתיד בו יש יותר צורך בפרטיות ולא רוצים כניסה מהסלון, מה שכרגע לא מפריע ואף להיפך, אם זה חדר משחקים הכניסה טובה יותר מהסלון, אפשר לשים קיר גבס במקום של הדלת המקורית ובעתיד פשוט להחליף את היוצרות, הדבר היחיד שיהיה הוא שהלת תפתח לכוון ההפוך...:rolleyes:)

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מבחינת השינוי בשל החדרים תלוי מי הדיירים בבית ומה הצרכים, כ"כ תמיד צריך לקחת בחשבון גם את הצרכים העתידיים, למשל לגבי הכניסה לחדר, אמנם כרגע הצורך שלו יהיה יותר לכיוון חדר משפחה אבל האם בע"ה בעתיד הוא לא אמור לשמש כחדר פרטי(כגון חדר לילדים שבע"ה יתחתנו וכד'), באשכול הזה יאירו לך מעלות וחסרונות של השינויים אבל את זו שתחליטי מה מעלה ומה חיסרון לפי הצרכים שלכם.
ד"א, גם אני חושבת שלהביא חדר לקדמת הבית זה חיסרון גדול.
השינוי במטבח בפרוש מבורך אם את לא אוהבת את החלל הפתוח.
בהצלחה.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל מדהים אותי העזרה פה במיוחד בפורום עיצוב פנים. revrut ,100ZEVET, אך,!!

לסיכום מה שעשינו לבסוף זה- הכניסה לחדר פונה לסלון. המכריע-שיקולים פרטיים ואוויר זז בסלון :)
ובמטבח הפתחים יצאו צרים מידי (תודה 100ZEVET) אז את ה-ר שבצד ימין עשיתי רק ו.

אולי בשבילכם זה עוד אשכול אבל העלתי אותו אחרי הרבה זמן של התלבטויות, ואתם עזרתם.
ממש תודה רבה (לבינתיים. אצטרך אתכם עוד בעז"ה ;))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה