מידע שימושי אפליה תעסוקתית לנשים חרדיות

תמרג

משתמש פעיל
שבוע טוב.
לצורך עבודה שלי,בנושא זה.
אשמח אם תשתפו אותי כאן בסיפורים שעברתם או נחשפתם בנושא אפליה תעסוקתית לנשים חרדיות,בעיקר בראיונות עבודה,אבל לא רק.
כמו: שאמרו שבגלל שיש הרבה ילדים האשה לא תוכל לעבוד כמו שצריך .
יעזור לי מאוד כל סיפור!
תודה מראש!

chaia

משתמש מקצוען
שבוע טוב.
לצורך עבודה שלי,בנושא זה.
אשמח אם תשתפו אותי כאן בסיפורים שעברתם או נחשפתם בנושא אפליה תעסוקתית לנשים חרדיות,בעיקר בראיונות עבודה,אבל לא רק.
כמו: שאמרו שבגלל שיש הרבה ילדים האשה לא תוכל לעבוד כמו שצריך .
יעזור לי מאוד כל סיפור!
תודה מראש!
תבדקי במשרדי הממשלה וגם בעיריות בפריפריה כמה מתוך הנשים המועסקות הן חרדיות

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
לא נראה לי שהיה ראיון כלשהוא שהלכתי ולא שאלו כמה ילדים יש לי כמו כן אחד הגדיל לעשות ושאל במה בעלי עובד וכו ממש חפר אח"כ החליט שהוא מחפש בעצם משהו אחר וחבל שלא שאלו אותי בטלפון אם למדתי את התחום הזה התחרטי שלא הבאתי נגן להקליט
אולי המעסיקים ישמו לב שלא לקרוא סתם לראיונות אנחנו מבזבזים זמן וכסף על נסיעות מטפלת וכו'

this my name

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא נראה לי שהיה ראיון כלשהוא שהלכתי ולא שאלו כמה ילדים יש לי כמו כן אחד הגדיל לעשות ושאל במה בעלי עובד וכו ממש חפר אח"כ החליט שהוא מחפש בעצם משהו אחר וחבל שלא שאלו אותי בטלפון אם למדתי את התחום הזה התחרטי שלא הבאתי נגן להקליט
אולי המעסיקים ישמו לב שלא לקרוא סתם לראיונות אנחנו מבזבזים זמן וכסף על נסיעות מטפלת וכו'
אסור לו לשאול שאלות כאלו!
הן שאלות פרטיות.
את יכולה לומר, שמס' הילדים לא יפריע לך לעבודה וכו'
תראי פה:

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת עם זה קשור
אבל קראו לי לראיון עבודה וחלק מהתנאי של העבודה זה שיהיה לי מכשיר עם ואצאפ ואני אמרתי להם שאין לי מכשיר ואולי אני ישיג אותו רק לעבודה אז אמרו לי שלא צריך את זה כל הזמן אפילו בדרכים ובבית אמרתי להם שאין לי אז הם אמרו שזה לא מתאים להם
והיה לי עוד מקרה
שהלכתי לראיון עבודה באיזה מישרד בתל אביב ואמרתי להם שאני זמינה לשעות נוספות וכו רק לא לעבוד בחול המועד אז היא היסתכלה עלי בצורה מאוד מזלזלת והיא ארמה מה כל המישרדים עובדים אז אמרתי שזה חלק מהעיקרון שלי ויש מלא חרדיות שלא עובדים והתחלתי לספר לה וכו
אז היא אמרה אוקי זה לא מתאים ביכלל!!
אני חושבת שזה תנאי סף ולא אפליה מכוונת מראש.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לאחותי היתה אפליה רצינית על רקע היותה חרדית.
בסוף היא התפטרה מרצונה :(
הבוס אמר לה במילים ברורות: "לא הכנסתי לפה חרדית כדי שתעשה לי בעיות".
יש לציין שזה היה אחרי שהיא התנגדה כמה פעמים לבעיות רוחניות שונות, כמו ייחוד או אינטרנט פרוץ, ואולי זה העלה את חמתו.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יש לציין שזה היה אחרי שהיא התנגדה כמה פעמים לבעיות רוחניות שונות, כמו ייחוד או אינטרנט פרוץ, ואולי זה העלה את חמתו.
ייחוד זו בעיה הלכתית. היא חייבת לעמוד על שלה
אינטרנט פרוץ זה דבר שיכלה לבדוק מראש. ואם החליטה ללכת לעבודה כזו, יכולה פשוט לא להסתובב באינטרנט. לחסום את עצמה.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ייחוד זו בעיה הלכתית. היא חייבת לעמוד על שלה
אינטרנט פרוץ זה דבר שיכלה לבדוק מראש. ואם החליטה ללכת לעבודה כזו, יכולה פשוט לא להסתובב באינטרנט. לחסום את עצמה.
צודקת שיש הבדל.
במקרה שלה היא סיכמה מראש על אינטרנט מסונן וקיבלה אותו, בהמשך עשו שיפוצים ועוד והבוס לא הסכים בשום פנים ואופן לאינטרנט מסונן.
רב פסק לה שלשבת במשך יום שלם על אינטרנט פרוץ, למרות שלמעשה לא היתה לה דקה להיכנס בכלל לאינטרנט, זאת עבירה.
ובעיניי היא גיבורת רוח על העזיבה הזו.

tsivyaf

משתמש פעיל
סיפור אישי :
עבדתי כמה שנים במקום חילוני עם עוד כמה חברות חרדיות
התקופת הקורונה היו קיצוצים ופוטרתי
הייתי בבית משך זמן יחסית ממושך
לאחר שהתקבלתי לעבודה חדשה
ולא הודעתי על זה לכל הצוות הקודם
סיפרה לי חברה חרדית מהעבודה הקודמת
שהמנהל הרע להן את תנאי העבודה
וכשהן הגיעו להתלונן בפניו ולהתנגד
הוא אמר להן אין לכן ממילא מה לעשות
אף אחד לא מקבל חרדיות לעבודה עם כל הבעיות שהן עושות
תראו את X כמה זמן היא בבית ולא מצאה משהו אחר....
והשאיר את הרעת התנאים על כנה....
(מיד\כששמעתי מזה שלחתי להם מייל וסיפרתי שאני כבר כמה חודשים עובדת ב"ה)

ניחוחות

משתמש מקצוען
אפליה לטובה גם טוב?
יש לי זיכרונות מדהימים ממקום כזה אם מעניין אותך

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפעמים תלוי מאוד איך אומרים כל דבר, האם בצורה של "תעזור לי יש לי בעיה" או בצורה מתנשאת של "אני מתנגדת לעבוד עם..."

אם הוא הוציא מפיו "לא הכנסתי לפה חרדית כדי שתעשה לי בעיות", וזה "העלה את חמתו", כנראה שהשתייכה לקבוצה השניה.

אבידובי

משתמש מקצוען
הלכתי לראיון,
התפלאה לראות חרדית, לא ציפתה לזה,
כל הזמן רק ניסתה לשאול איך אני אסתדר עם סביבה הומוגנית,
וטענה שהייתה חרדית בעבר שעזבה,
היה נראה שהשתכנעה מאוד מהמקצועיות ועשיתי רושם טוב,
לבסוף ביררה אצל מעסיקה קודמת והיה פרט קטן (כנראה, עד היום לא הצלחנו למצוא את הפרט הזה) שטענה שלא אמרתי זהה למנהלת והאשימה בחוסר יושר, ולכן לא קיבלה לעבודה, וטענה שזו הסיבה היחידה (מצאה תירוץ...)

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לפעמים תלוי מאוד איך אומרים כל דבר, האם בצורה של "תעזור לי יש לי בעיה" או בצורה מתנשאת של "אני מתנגדת לעבוד עם..."

אם הוא הוציא מפיו "לא הכנסתי לפה חרדית כדי שתעשה לי בעיות", וזה "העלה את חמתו", כנראה שהשתייכה לקבוצה השניה.
צר לי אבל זה ממש לא נכון.
אולי כדאי להציץ באשכול מקביל שפתחה
Harmonyapro
מקווה בשבילה שלא תגיע לשם, אבל אם כן-
בעיניי היא גיבורת רוח על העזיבה הזו.

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
דוקא אני יודעת על מקומות שרוצים דוקא חרדיות או רוסיות כי להם יש מוסר עבודה גבוה ... סתם שתתעודדו
אבל היא משלמת פחות לחרדיות

נושי

משתמש פעיל
לימ שאלו בראיון עבודה כמה ילדים ובני כמה...
ואמרו שהם דוקא בעד ילודה אבל לא להעסיק אצלם אשה שעובדת לא רצוף...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה