אנשים רגישים מאוד.

מתעניינת:)

משתמש מקצוען
שאלה
האם יש נטיה לקש"ר אצל אר"מ
אשמח לתשובה מידיעה ולא מהשערה
בעיקרון כל אדם שהויסות החושי רגשי שלו פחות מאוזן יתקשה בריכוז. טבעי שזה כך
הוא פשוט מופרע מאין ספור דברים שאחרים לא ישימו לב אליהם
לכן מן הסתם הרבה ארמים יתנהלו בהתאמה

שרהלה ה.

משתמש צעיר
אני יכולה להגיד על עצמי שאין לי אבחנה של קש"ר אבל אני הרבה פע' מוצאת את עצמי מוסחת בגלל הרגישות הגבוהה.
זה כולל קושי בהתארגנות, קושי בהגעה בזמן, קושי לזכור דברים שצריך לקחת לדרך ועוד
וכל זה בגלל העיסוק הרב בעצמי- ברגשות ובמחשבות הסוערית שפחות משאירות פנאי לעסוק בהווה ובחיים השוטפים.
וזה גורם גם לביקורת עצמית וגם לביקורת רבה מהסביבה.
האם גם אתם חווים הרגשה כזאת של ביקורת עצמית וביקורת מהסביבה?

שירה בר

משתמש רשום
אשמח להמלצות על מטפלת/פסיכולוגית רגשית בירושלים, לילדה רגישה מאוד בת 8.

להקליד

משתמש פעיל
בטח המומחים כאן יענו יותר מדוייק
אבל בהגיון בהחלט יש קשר בין רגישות יתר לקשב וריכוז
ובפרט לפי ההגדרה בספר החדש "חדות ועומק"
כי החדות מכפילה את מספר יחידות המידע
(כמו הגדלת מספר הפיקסלים בזכרון המצלמה שיוצרת תמונה חדה יותר)
מה שמכביד מאוד על סינון הגירויים
והעומק עלול לייצר סדרי עדיפות אחרים מאלו שהמערכת הלימודים דורשת.

פנינה של משחק

משתמש חדש
אין שום קשר בין רגישות גבוהה להפרעת קשב. נהפוך הוא, בעלי רגישות גבוהה הם באופן טבעי בעלי קשב ממוקד יותר וחזק יותר. מה שכן, יתכנו אצלם אולי יותר קשיי קשב מסיבות רגשיות

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין שום קשר בין רגישות גבוהה להפרעת קשב. נהפוך הוא, בעלי רגישות גבוהה הם באופן טבעי בעלי קשב ממוקד יותר וחזק יותר. מה שכן, יתכנו אצלם אולי יותר קשיי קשב מסיבות רגשיות
בוודאי שיש קשר,
המוסחות גבוהה מהרבה מאצל אדם רגיל.
תצליחי להתרכז בשיעור מתמטיקה כשמישהו צובט אותך כל רגע במקום אחר?
מדגדג?
משחק בין חום לקור?
אולי האבחנה היא לא נוירולוגית אבל בפועל הקשב קטוע יותר

duvshany

משתמש רשום
עדיין בהלם מהגילוי החדש הזה שיש אבחנה לאנשים רגישים מאד. לאחר מחשבות של מי יודע מה לא תקין אצלי, אינסוף טיפולים רגשיים וקוגנטיביים.... סופסוף מצאתי את ההגדרה המדוייקת למה שקורה איתי. גוגל הקפיץ לי את השרשור הזה. מחפשת נואשות איזה קבוצת תמיכה או משהו כזה. יש?

נעמי אדלר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עדיין בהלם מהגילוי החדש הזה שיש אבחנה לאנשים רגישים מאד. לאחר מחשבות של מי יודע מה לא תקין אצלי, אינסוף טיפולים רגשיים וקוגנטיביים.... סופסוף מצאתי את ההגדרה המדוייקת למה שקורה איתי. גוגל הקפיץ לי את השרשור הזה. מחפשת נואשות איזה קבוצת תמיכה או משהו כזה. יש?
בתור התחלה, תקראי את הספר אנשים רגישים מאד של ד"ר אילין ארון.

פילפלון

משתמש רשום
שלום לכם
בתקוה לזמנים טובים יותר
חשבתי שיהיה מתאים אם אר״מים ישתפו התמודדויות בנושא הלחימה האם הרגש שיתק אתכם או לחילופין הביא להתעלות ולחיבור רגשי

רזא

משתמש חדש
יש דרך מעולה שמתאימה במיוחד לאנשים רגישים להשתחרר ממצוקות רגשיות בעקבות המצב. זה כאן - efshar.co.il/milchama

נערך לאחרונה ב:

שרהלה ה.

משתמש צעיר
אני פתחתי קבוצה במייל לארמיו''ת שבה אנחנו מתכתבות ומשתפות בהתמודדויות היומיומיות שלנו הכ"כ לא פשוטות ונותנות כח אחת לשניה.
אני יכולה לכתוב אותו שוב ומי שרוצה יכולה לכתוב לי ואני אכניס אותה.
המייל הוא: saraasher4אין לכתוב כתובת מייל (לכתוב שטרודל במקום הסולמית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה