בקשה אני צריך הסבר קולע למה עדיף בפורומים להיות מאחורי שם בדוי

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אולי כדי שיוכלו להכות את רעהו בסתר ?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אין ספק, אחד מהשאלות הקשות שברשת.
בפועל אין ספק שזה מה שגורם להיות משוחררים יותר ברשת, על כל המשתמע מכך..

ואלי כדי לזכות לעשות מתן בסתר?????
השאלה מה נותנים בסתר.. לזה הוא התכוון שנותנים מכות.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
הערת דובים ...

ראה כאן באורך:

כשתמצה, תעבור גם להודעה הזו:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אגב אין אפשרות לחור כל שם יש שמות שתפוסים... וחוץ מזה שלפעמים מדברים על דברים אישים
אולי זה עשוי להיות סיבה לשם אמיתי,
גדר בפני היסחפות.
(למי שרוצה שהפרופיל העסקי שלו יישאר רק עסקי)

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
נראה לי הסיבה העיקרית - בציבור שלנו זה נחשב בושה מי שגולש מידי הרבה זמן ברשת וכותב יותר מידי.
הסיבה הלא עיקרית - נראה לי כדי לאפשר להביע את מחשבותיך האמיתיות.
למשל אני כותב על מקום שבו אני גר- הר יונה, ולא מעוניין שמחר אקבל תלונות מכל אחד שחושב אחרת, וכך אני יכול לכתוב מה אני חושב באמת.
וכן תשים לב, שבכל חברה שאנו נמצאים אנו מתנהגים לפי המצופה מאיתנו בחברה זו, למשל בבית לא מתנהגים באותו אופן כמו בעבודה/כולל, וכן עם החברים מבית הכנסת אחרת, ומי שישים לב אפילו הדיעות שלו משתנות [קצת.... באמת גם הרבה, שימו לב] ועכ"פ מה הוא מביע מדעותיו משתנה בהתאם לחברה. אז אם רוצים לכתוב מה שבאמת חושבים וכן להגיב לנושאים שאולי לא מקובל אצלך בחברה להגיב עליהם - אנוננימיות עוזרת.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
יש גם את הפן ההפוך..
לפעמים כשאתה מזוהה לגמרי בשמך האמיתי, לא תמיד הדברים שתכתוב יתקבלו. פעמים שזה נובע מסטיגמות מסויימות - עדה, קהילה, עיסוק וכו'. וכשאתה לא מזוהה, יותר מסתכלים על הנאמר מאשר על האומר.

הרמב"ם עצמו כותב בהקדמת היד החזקה, שהסיבה שלו לא להזכיר שמות בעלי השמועה בחיבורו, זה בגלל שיש כאלו שלא יקבלו את הדברים "כי פלוני אמר.." ואותו פלוני לא מקובל עליו, והרי כבר נאמר קבל את האמת ממי שאמרה.

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
נראה לי הסיבה העיקרית - בציבור שלנו זה נחשב בושה מי שגולש מידי הרבה זמן ברשת וכותב יותר מידי.
זה בעיקר
כי הרוב למשל חותמים בטפסי הקבלה שאין להם אינטרנט אז איך הם יכולים להופיע בשם מלא בפורום אינטרנטי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה