דרוש מידע אני מסיים 3 שנים בהדרן. רציתי לשאול.

מצב
הנושא נעול.

מתבוננת מהצד

משתמש פעיל
אם הענין הוא הבית דין וכו
אז יש פתרון פשוט להתחבר דרך נטפרי או חסימה אחרת שמאושרת ע''י בית הדין
אם הם לא נותנים גם את זה
אז אין טעם להתחבא מאחורי בית דין גם אם הטיעון מצד עצמו צודק

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
מה אתה רואה כאן? לא שאלת לגבי הסינון רק לגבי הסים.
האמת שאני רואה כאן הרבה פחדנות באשכול מי שיש לו אומץ שיפנה לביד של ר ניסים שהוא נותן הכשרות ויברר מולם אם זה דרישה שלהם.
מי שלוקח כשרות זה על דעת רבני הכשרות בכל דבר כנל כאן מי שרוצה כשרות טובה צריך להכפיף את עצמו בכל דבר מי שלא טוב לו שילך לכשרות אחרת מראש בשביל מה בכלל פנה להדרן?
גילוי נאות אין לי מניות כמובן. לקוח של הדרן שלפני תקופה קצרה המשיך את הסינון לאחר שעברו 3 שנים.
אותי מעניין יש הרי חברה מתחרה עם כשרות הבי"ד איפה הלקוחות שלה? גם הם הוציאו וויז לבד באותה תקופה.
מה התנאים שם אחרי 3 שנים?
מקוה שאם תפתח חנות פלאפל ותקח הכשר מסויים, אתה לא מתכוין לומר שאם תרצה לעזוב את ההכשר, יהיה הזכות בידם לשרוף לך את החנות. מה זאת אומרת, לקחת אותם על דעת כן, לא?
לגבי שאלתי בציטוט הנ"ל, לא יודע מה אתה רוצה, לא אמרתי שדיברתי על הסינון, חזרתי כל הזמן מהתחלה עד הסוף על אותה שאלה. אני קניתי ממכם את המכשיר, בנוסף לקחתי את ההכשר שלכם על הסים לתקופה של 3 שנים. לבסוף כשעוברות 3 שנים ונניח ואני רוצה לעבור להכשר אחר, הם דואגים שלא תהיה לי האפשרות לעשות את זה דרך המכשיר שקניתי מהם - במחיר מלא. תגיד לי, אתה מצדיק את זה? אתה מאמין שיש בי"ד כל שהוא שיצדיק דבר כזה?
ואם דיברת על חברה מתחרה- אז גילוי נאות, אני לא יודע. ולמען האמת אין לי גם תכנית לעת עתה לעזוב את הדרן, המחיר שלהם לא בשמים ולכן אין לי ענין. פשוט הזדעזעתי מהרעיון שלקוחות רוצים לעזוב אותם והם נוקטים בדרך כזו.
לגבי בית הדין של ר' ניסים (אגב, לא ידעתי שזה קשור אליהם). אתה מתכבד ללכת לברר האם הם נותנים גושפנקא לפעולה כזאת. תעדכן אותי אם שמעת על רב או דיין אחד מהבית דין שנותן לזה אישור.... (אשרי המאמין)

מתבוננת מהצד

משתמש פעיל
מקוה שאם תפתח חנות פלאפל ותקח הכשר מסויים, אתה לא מתכוין לומר שאם תרצה לעזוב את ההכשר, יהיה הזכות בידם לשרוף לך את החנות. מה זאת אומרת, לקחת אותם על דעת כן, לא?
לגבי שאלתי בציטוט הנ"ל, לא יודע מה אתה רוצה, לא אמרתי שדיברתי על הסינון, חזרתי כל הזמן מהתחלה עד הסוף על אותה שאלה. אני קניתי ממכם את המכשיר, בנוסף לקחתי את ההכשר שלכם על הסים לתקופה של 3 שנים. לבסוף כשעוברות 3 שנים ונניח ואני רוצה לעבור להכשר אחר, הם דואגים שלא תהיה לי האפשרות לעשות את זה דרך המכשיר שקניתי מהם - במחיר מלא. תגיד לי, אתה מצדיק את זה? אתה מאמין שיש בי"ד כל שהוא שיצדיק דבר כזה?
ואם דיברת על חברה מתחרה- אז גילוי נאות, אני לא יודע. ולמען האמת אין לי גם תכנית לעת עתה לעזוב את הדרן, המחיר שלהם לא בשמים ולכן אין לי ענין. פשוט הזדעזעתי מהרעיון שלקוחות רוצים לעזוב אותם והם נוקטים בדרך כזו.
לגבי בית הדין של ר' ניסים (אגב, לא ידעתי שזה קשור אליהם). אתה מתכבד ללכת לברר האם הם נותנים גושפנקא לפעולה כזאת. תעדכן אותי אם שמעת על רב או דיין אחד מהבית דין שנותן לזה אישור.... (אשרי המאמין)

@אני וביתי ו @רק לבין הסדרים... [אגב, בדקת מה השעה לפני שהגבת]

הנדון פה הוא של עניני כספים ששייכים לבית דין
אבל אם לא היה שום חוזה כתוב שמפורש שם שהם יכולים לנתק אותי אחרי שלש שנים
מה יעזור להם אלף כשרויות כדי לעשות את זה
אלא אם כן הם מאמינים שבסמכותם לכפות עלי לא לעשות דבר שהוא נגד ההלכה
אז גם אם נניח שזה נכון [למרות שהמטרה שלהם בסך הכל להרויח 25.9 ש''ח או משהו כזה]
אין להם שום סיבה לחסום אותי מלהשתמש בזה עם חסימה טובה אחרת
הלא כן?

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני מאמין שכן אז מה יש לי לשאול.
סתם שאלה תאורטית אם אתה לא סומך עליהם בקטע ממוני שהם שומעים לבי"ד למה אתה חושב שבכשרות הם כן שומעים?

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
סתם שאלה תאורטית אם אתה לא סומך עליהם בקטע ממוני שהם שומעים לבי"ד למה אתה חושב שבכשרות הם כן שומעים?
פשוט את הענין של הכשרטות אני רואה בעיניי כל פעם שאני משתמש במכשיר, ואם יש בעיות אני מיד יודע עליהם.
ועכשיו לא ספציפי להדרן, באופן כללי בכל החסימות למיניהם, לא לקחתי אותם כי הם הכי טובים אלא כי הם הכי פחות גרועים.
(מאמין שגם אתה לא היית אוכל אצלם בבית, לו היית רואה.... בסה"כ משתמש בהכשר שלהם לגבי סינון מכשירים)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אני וביתי

משתמש מקצוען
סתם נקודה למחשבה שאתם קונים מכשיר בכשרות ועדת הרבנים בחנות אתם גם דורשים לפתוח את זה אח"כ לדוגמא קניתם יאנג ואתם רוצים לעבור להדרן אתם דורשים לפתוח כי אף אחד לא אמר לכם שקניתם שהמכשיר ישאר חסום לעד רק לועדת הרבנים?!
יואוו נהפכתי לדובר של חברת הדרן ועוד בחינם :)

RRRRR

משתמש מקצוען
סתם נקודה למחשבה שאתם קונים מכשיר בכשרות ועדת הרבנים בחנות אתם גם דורשים לפתוח את זה אח"כ לדוגמא קניתם יאנג ואתם רוצים לעבור להדרן אתם דורשים לפתוח כי אף אחד לא אמר לכם שקניתם שהמכשיר ישאר חסום לעד רק לועדת הרבנים?!
אנחנו לא משלמים על זה כל חודש
אין בעיה שישאר סינון הדרן
לא בתשלום

יהודי פשו

משתמש פעיל
יש הבדל מהותי
א. כשאני קונה מכשיר מאושר של ועדת הרבנים אני יודע לכתחילה למה אני הולך ועל דעת זה אני קונה
ב. במכשיר כשר אני לא מתחייב לרשת סלולרית מסוימת ואני שבויי בידם
ג. פה יש עוד דבר משמעותי שהמכשיר נחסם על כל תוכנו (קבצים אישים תמונות מסמכים וכדו')
ד. כשנגמר התוכנית לאחר 3 שנים בהדרן מנצלים את זה שאתה שבוי בידם ללא כל ידיעה כשבצעת את הרכישה!, ומפקעים את המחיר על מה 25.9 לחודש??? ואין לדבר על כל ה3 שנים בעיות קליטה קשות מאד ללא מענה .

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@יהודה וולף ,לא התיחסת גם לסיבה בשלה אני צריכה להתחייב ל3 שנים.
גם אם אתם מחוייבים לחסום את המכשיר, אבל תנו לי אפשרות לסיים את החוזה כאשר אני כבר לא זקוקה לשירות הזה!
עניתי. ניתן להמשיך עם הו''ק

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני העברתי את הקו לאורנג’ ונשארתי עם הסינון של הדרן. לא היתה להם שום אפשרות לחסום את הקו. בשנים הראשונות הם דרשו רק עבור 3 שנים ואח"כ הסינון היה בחינם והתשלום רק על הקו. לכן כשעוברים לחברת תקשורת אחרת הסינון עדיין חינם ומשלמים רק עבור הקו. כשהתקלקל המכשיר עברתי לנתיב.

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה בעצם שלא אקנה מכשיר ואחסום אותו אצל מתכנת מכל האפליקציות כשנשאר לי רק וויז?
יש סיבה שלא לעשות את זה?
עם סים נטפרי לוויז בלבד ב14 שקל חודשי

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני העברתי את הקו לאורנג’ ונשארתי עם הסינון של הדרן. לא היתה להם שום אפשרות לחסום את הקו. בשנים הראשונות הם דרשו רק עבור 3 שנים ואח"כ הסינון היה בחינם והתשלום רק על הקו. לכן כשעוברים לחברת תקשורת אחרת הסינון עדיין חינם ומשלמים רק עבור הקו. כשהתקלקל המכשיר עברתי לנתיב.
זה לא נכון.
הם חוסמים את המכשיר אחרי כמה חודשים, לא רק את הקו.
כולל כל החומר שלך...
חכה ותראה....

נושנושית

משתמש מקצוען
חוות דעת על כושר פליי יש?

עברתי לנתיב.
אפשר לשמוע חוות דעת על נתיב?
תודה
(אגב בנתיב שאלתי על חסימת המכשיר כשאני מתנתקת מהם והם טענו שהם חוסמים לאופציות של גלישה/אפליקציות והמכשיר פעיל רק לשיחות/מצלמה וכדו' ואין אפשרות להמשיך בסינון אחר)

נערך לאחרונה ב:

אני וביתי

משתמש מקצוען

תודה
(אגב בנתיב שאלתי על חסימת המכשיר כשאני מתנתקת מהם והם טענו שהן חוסמים לאופציות של גלישה/אפליקציות והמכשיר פעיל רק לשיחות/מצלמה וכדו' ואין אפשרות להמשיך בסינון אחר)
איפה כל מתקיפי הדרן ? זה גם בנתיב אז זה כן הוראת כשרות הב"ד בני ברק!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
השאלה היא האם הם אומרים את זה בקניה
ומעניין באמת למה כולם מתקיפים רק את הדרן?
מה לכולם יש אינטרס?
למה אף אחד לא אמר כלום נגד נתיב?
שואל ברצינות

אני וביתי

משתמש מקצוען
מה לכולם יש אינטרס?
שואל ברצינות
אולי כי אין הרבה שקנו נתיב?
וברצינות נתיב היתה בשוק עוד לפני הדרן והיא התעסקה אם מי שנצרך למכשיר סמארטפון מסונן ואנשים כאלו רצו סינון וכמובן שילמו עליו לא חשבו על היום שירצו לברוח מהסינון, לא היה גם כ"כ לאיפה המתחרים עדיין לא קמו.
לאחר תקופה הדרן נכנסה לשוק (זכור לי שבהתחלה היתה תחת כשרות של רבנים אחרים אח"כ קיבלו גם כשרות של בדצ בני ברק) לאחר תקופה הם פתחו בשיווק מוצר חדש מכשיר לוויז בלבד, אחר תקופה קצרה גם מכשיר לוויז ומייל.
נתיב ראו שזה הולך טוב כמובן הוציאו גם מכשיר לוויז בלבד. (שמעתי מאחד בחברה שם שהם חשבו על זה גם אבל לא חשבו שזה יהא כלכלי בשיווק כי כמה אנשים יסכימו להוציא בחודש על מכשיר לוויז בלבד)
למעשה בתור מהלך שיווקי זה הצליח בגדול והציב את הדרן בתור שחקנית חזקה בשוק המוגנים ומכאן הכל היסטוריה.
אבל בסוף נתיב כנראה צדקו אנשים לא מסכימים לשלם הרבה כסף רק על וויז ומכאן התלונות :).
הדברים הם לפי מידע לא מבוסס אלא שיחות שהיו לי בזמנו.

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

תודה
(אגב בנתיב שאלתי על חסימת המכשיר כשאני מתנתקת מהם והם טענו שהם חוסמים לאופציות של גלישה/אפליקציות והמכשיר פעיל רק לשיחות/מצלמה וכדו' ואין אפשרות להמשיך בסינון אחר)
להבהיר נקודה על הכשרות של המכשירים: רק לנתיב ולהדרן יש את אישור ועדת הרבנים לענייני תקשורת וראיתי שבאמת המכשירים שמורים בלי שטויות.
בנתיב אתה לא מתחייב לשום תקופה. ראית שלא מתאים לך תתנתק!
אני די מרוצה בנתיב, למרות שבתקופה האחרונה בהדרן הם מאד השתפרו בשירות לקוחות שהיה ממש גרוע ועכשיו מאד טוב. מי שלא רוצה להמשיך בנתיב יכול להביא את המכשיר להדרן שיצרבו לו אותו אבל אז הוא מאבד את האחריות של היבואן.

גאונה

משתמש מקצוען

תודה
לא מדוייק, אחרי תקופה (ארוכה אמנם) הם חוסמים את המכשיר לגמרי.
אצלי לקח כמה שנים, אבל בסוף זה קרה

נושנושית

משתמש מקצוען
מה לכולם יש אינטרס?
שואל ברצינות
יש הבדל בין הדרן לנתיב והוא :
שבנתיב לא מתחייבים מראש לתקופה. אפשר לעזוב כשרוצים,
אם המכשיר אבד/התקלקל/נגנב מפסיקים לשלם...
וכן לפי מה שהבנתי המכשיר לא הופך לחתיכת ברזל אלא למכשיר ללא אינטרנט.
(אגב מחיר הסינון לחודש הוא אותו דבר בשתיהם (בסמארטפון. אין לי מושג לגבי וויז) רק שבנתיב לא משלמים מראש ל3 שנים)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה