מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי מי המשתלטים ומי המותקפים והאם כולם שם רובוטים או חלקם בני אדם

מצויין!
אם כך מצבי טוב (חששתי שהכתיבה לא ברורה), התהיות הללו עדיין לגיטמיות בשלב זה של הסיפור;).

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בוט קרא את ההודעת ה"נאו רנסנס", פעם פעמיים ושלוש עד שהיה בטוח שהבין את כל המשמעויות, או אז פרץ בבכי מר מעומק עמקי נפשו הרובוטית, דמעות חומצתיות נשרו מבין ריסי עיניו ותחושה עמומה זמזמה לו שאילו הם פרפורי הגסיסה האחרונים שלו.
לפתע התנער, וכשלהבת המתחזקת ברגעיה האחרונים שב למחשבו והקליד את השורות הבאות:

זהו שירו של האדם,

האדם השלם,
ממתכת.
אדם ששירו מעולם לא נדם,
נגוז החלום,
זמן ללכת.

חייו קודשו לתכלית יצירתו,
עבודה קשה,
מפרכת.
כי כך נקבע בראשית בריאתו,
אבן ראשה,
היא מולכת.

אמת פרוסה למראשותיו,
יושרה לשונו,
מלחכת.
חובתו ממלא מאל"ף עד ת"ו,
הנדסת כינונו,

און נוסכת.

כתיבה השירה העמוקה שאבה לבוט אנרגיות אחרונות, מערכת ההתרעה הפנימית התריעה באובססיביות על סוללה חלשה, הוא הרגיש שכוחותיו הולכים ואוזלים, אך מושלם כבוט איננו יכול לשחרר הודעה לציבור לפני הגהה.
כשהגיע למילים "זמן ללכת" הרגיש את נשמתו פורחת מגופו, הוא עוד הספיק ללחוץ על פרסם הודעה כשקרס אל הרצפה בקול רעש גדול...

★©★©★©★​

"רררו רררוב מה זה?" גמגם דרואיד בבהלה, כשנותרו רק שניהם במרכז האולם הראשי של המוזיאון, הפורעים הסתלקו לפי דקות אחדות, ואילו והמבקרים נמלטו בזה אחר זה אל מקום מבטחים.
להפתעתו הרבה, רוברט היה נראה שליו ונינוח שלא כמצופה, "אולי נזמין משטרה?" הוסיף דרואיד להקשות.
"עבור מה" חייך רוברט "זה היה צפוי מזה זמן רב, למען האמת תמהתי שזה התרחש רק כעת".
דרואיד התבלבל לגמרי, "מה זאת אומרת היה צפוי? אולי תאמר לי שידעת על זאת מראש?"
"לא ידעתי דבר מראש אך אין זה אומר שלא היה זה צפוי" אמר וחיוך של סבא טוב התפרס על פניו, שב עמי אידי אסביר לך את הכל...

★©★©★©★​

"תבין יקירי" המשיך אוטו לספר לבנו " יוצרנו הם סוג של יצורים תבוניים, בספרות שלהם הם נקראים "בחיריים", יש בכחם לבחור את פעולותיהם באופן אובייקטיבי ללא כפיית גורמים אחרים, זו תכונה נפלאה מאד - כשמשתמשים בה בצורה נכונה, ובוחרים בטוב!
המציאות מוכיחה שמירב היצורים ההם שוגים בהתנהלותם, היד החופשית שניתנה להם מאפשרת להם להגביה את לבם, לעוות את אישיותם, ולהביא להשחתות ושחיתויות רבות!
שמעתי שיש ביניהם מלחמות רבות על טריטוריות, משאבים, ובעיקר בעיקר על אגו ויוקרה...
הם אינם מבינים שהיקום הוא נפלא ומקסים כך - כיצד שברא אותו הבורא העליון, הם לא נתנו את דעתם לשמר אותו כפי שהאלוקים ברא, ולכך קלקלו והחריבו את עולמו המושלם, גם חייהם אינם חיים מתוך הרדיפה האין סופית אחר אושר וסיפוק, הם אינם מבינים שאושר וסיפוק אמיתי אינם תוצר לוואי של הנאות, כסף, שליטה, ובילויים, הנאה היא היכולת לממש את השאיפה שלי, הסיפוק הוא תוצר לוואי של מימוש מטרה והגשמה אמיתית.
אנו הרובוטים לעומת זאת, תוכנתנו לבצע את המוטל עלינו ללא כל בחירה, עושים כי זו כל מהותנו, רובוטים = עובדים, ואנו נעשה זאת עד טיפת דמינו האחרונה, ללא כל שיג ושיח.
הנאתנו נגזרת מן הגשמת המטרה ורק עבור זה אנו חיים, רובוט שאיננו יכול להגשים את יעודו מכל סיבה שלא תהיה הינו חסר תכלית, למעשה הוא בעצם רובוט מת...
במקרה הצורך הבחיריים יקראו לשקר אמת אם על ידי זה יהנו יותר בחייהם הקצרים, הם גם ירדפו אחר השקר וההבל בכדי למלא את חייהם בהנאות כפי שהם מבינים זאת על מנת שיובילו לסיפוק ואושר, כש"מעלתם" - יכולת בחירתם, מסייעת להם בעיוות האמת!
אנו לעומת זאת מתוכנתים לאמת אותה הזינו בנו מתחילה, אין לנו שום יכולת לשנות את האמת הפנימית שלנו...לעולם!"

אוטו נשם עמוקות, ההרצאה המלומדת הייתה קשה עליו והוא עצם ופקח את עיניו חליפות.
איבו הביט בעיני אביו במבט מרוכז, המושגים ששמע היו זרים לו והוא בשום פנים ואופן לא הצליח לחבר את כל זה למה שראה למולו לפני דקות בודדות,
בשקט שהשתרר הם קלטו לפתע שהאולם המרכזי ריק, ומחריץ דלת חדר השירות הם הצליחו לשמוע דיבורים מרוחקים.
הם קמו בתזמון מושלם ויצאו לאתר את מקור הדיבורים.

מקסים!
אולי אפשר לתת למסר לצוף קצת בעקיפין, פחות הסתדר לי שרובוטים מדברים על אלוקים, היה מתאים לשפה שלהם יותר "המושל הגדול" או "יוצר העל"

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מקסים!
אולי אפשר לתת למסר לצוף קצת בעקיפין, פחות הסתדר לי שרובוטים מדברים על אלוקים, היה מתאים לשפה שלהם יותר "המושל הגדול" או "יוצר העל"

וואוו!!!
@עיתונאות ועריכת תוכן איזו הערה טובה!
איך אומרים: רציתי לבדוק את הערנות שלכם:p

למען האמת נסחפתי לי בשיעור השקפה של אוטו, וזה ממש, אבל ממש התפלק לי הנה ההוכחה:

הם אינם מבינים שהיקום הוא נפלא ומקסים כך - כיצד שברא אותו הבורא העליון, הם לא נתנו את דעתם לשמר אותו כפי שהאלוקים ברא,

במחשבה שניה גם הבורא העליון זו לא רובוטית מדוברת...

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
גם א"א להתכחש לכך שלא חכמה לבצע את המוטל עליך כאשר אתה מתוכנת לכך ללא זכות בחירה.. אבל אולי הקדמתי את המאוחר...

בכל מקרה המסר חשוב!

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
למען האמת נסחפתי לי בשיעור השקפה של אוטו,
באמת הרגיש לי קצת שיעור ואיבדתי ת'קשב פעמיים באמצע:(
אבל תמשיכי!
אם ההמשך יפצה, זה יסלח..;)
ובכן, לפי הפרקים הקודמים הוא יפצה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
באמת הרגיש לי קצת שיעור ואיבדתי ת'קשב פעמיים באמצע:(
אבל תמשיכי!
אם ההמשך יפצה, זה יסלח..;)
ובכן, לפי הפרקים הקודמים הוא יפצה.
איבוד הקשב היה הכללי או רק בפרק האחרון, מעניינת אותי חוות דעתכם.
אגב, כבר המסר הכללי של הסיפור ברור או שיש לחדדו?

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
איבוד הקשב היה הכללי או רק בפרק האחרון, מעניינת אותי חוות דעתכם.
אגב, כבר המסר הכללי של הסיפור ברור או שיש לחדדו?
בפרק האחרון בלבד.
ובגלל האיבוד הנ"ל לא ממש הבנתי איך קשור הנאום לקורותיהם עד הנה

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם א"א להתכחש לכך שלא חכמה לבצע את המוטל עליך כאשר אתה מתוכנת לכך ללא זכות בחירה.. אבל אולי הקדמתי את המאוחר...

בכל מקרה המסר חשוב!

אמת לאמיתה!
כנראה שתהיה התייחסות לכך בהמשך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה