אמהות תקשיבו!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ועוד משהו: אני חושבת שהנושא בכלל לא קשור לכהה או לא.
יש בנות נוספות כהות בכיתה שלא סופגות עלבונות.
הבנות מזהות חולשה אצל ילדה, ומחפשות במה לתלות את זה. אז כאן הן מצאו את הצבע.

אתמול בת ה6 שלי עולה הביתה ואומרת: אמא, צחקו עליי שהקורקינט שלי הוא של תינוקות. אני לא רוצה לרדת איתו. וגם: אמא, יש קרוקסים אחרים? אני לא רוצה שיצחקו עליי. יש איזו ילדה אחת שעומדת מסתכלת עליי וצוחקת.
עניתי לה: הן רוצות לצחוק עלייך ומחפשות על מה. אז הן ראו את הקורקינט וקנאו בך לכן צחקו עלייך על זה. אם תלבשי נעלים הן גם יצחקו עלייך, ואם לא, אז על השמלה. כי זה לא משנה להן על מה לצחוק. פשוט אל תשימי לב אליהן או שתגידי להן שביו"כ אסור להעליב.

yudb

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1780453:
ולבת שלי יש באמת ילדה שלמדה איתה מהגן, דווקא בהירה למדיי, שנושאת התעללות שקטה מהבנות. באותה פעם שהתקשרה אלי המורה שראתה את הבת שלי עם חברותיה, מעליבה אותה, הן עשו את זה לילדה הזו. הבת הזו בכיתה המקבילה, ואני כל הזמן שואלת את עצמי איפה האמא בתמונה. אולי בעקבות האשכול, בפעם הבאה שניפגש אעורר אותה לזה. נראה אם יהיה לי אומץ (היא אמא אחראית ומעורבת ותמיד זו שדואגת לגננות למתנת סוף שנה וכו).

תעשי טובה ותפני לאמא. לא בטוח שהיא מודעת להצקות ועוד יותר מזה, ייתכן ואינה מודעות לתוצאות שהתעללות יכולה להביא (כן! כן! - במסגרת עבודתי נתקלתי בילד שהיחס היחיד שקיבל מבני כיתתו היה בריחה מילדים כאשר רצו לחבוט בו. הילד לא סיפר זאת בבית, כי מבחינתו קיבל יחס!!, כשהאם דווחה על כך, היא כלל לא הבינה מה הבעיה בזה ומה עשויות להיות ההשלכות של זה).

בטוחה שתדעי להפנות את תשומת ליבה של האם בעדינות.
סומכת עלייך...

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נפוליאון אמר פעם שאפשר לנצח את כולם חוץ מילדים,אכן סיפור כמו שהובא כאן באשכול
זה התמודדות לא פשוטה עבור הגננת האמא וודאי שהילדה האומללה.צריכה להיות מורה מאוד
מקצועית בשביל להתמודד עם בעיה כזאת.

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא קראתי את הכל, מקווה שלא אחזור על דברים שכתבו.
בעלי פעם אמר לי משפט שאני משננת אותו הרבה לילדים שלי, (אפילו ואולי דווקא בגלל שחלק מילדי בהירים), מי החליט שבלונדיני עם עיניים כחולות זה יפה??? הגרמנים!!! כשחושבים על זה, זה נורא לראות שיש בינינו שגם חושבים ככה.
יש ילדים כהים יפהפיים!! (ילדים קטנים לא שמים לב ליופי, הם שמים לב לצבע)
הבת שלי גם ספרה לי שיש לה בגן ילדה "שחורה", אני מכירה אותה, היא פשוט ילדה מתוקה בצורה לא רגילה, והייתי מזועזעת, במיוחד שאח"כ הבנתי שזה הגיע מכמה ילדות "צהובות", אז הורים שיש להם ילדים "צהובים", צריכים עוד יותר לשים לב לזה.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא מבינה על מה ההתקוממות כאן.
היום זה על הצבע, מחר זה על הטבע, מחרתיים זה בגלל השמלה שלה, ואח״כ בגלל התלתלים / פוני / קוקו / משקפיים / סנדויץ
אני חושבת שיצאתם קצת מגדרכם כי מדובר פה בנושא טעון. אבל הלו - הילדים עדיין לא שם.
אל ״תטפחו״ את הגזענות מגיל צעיר.

אחרי הכל מדובר בילדים, שמעליבים אחד את השני - וזה באמת לא יפה וצריך לחנך אותם וכו׳ וכו׳
אבל מכאן ועד לפנות ל״גורמי חינוך מקצועיים״ כדוגמת פרוג ושות׳. תרגיעו :)

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מעדכנת אתכן שהיום בבוקר החלטתי להתקשר למנהלת, אני סומכת עליה, יש לה ראש על הכתפיים
וסיפרתי לה בקצרה,
אמרתי לה שיכול להיות שביתי מגזימה וכדו', שתבדוק
היא אמרה לי שבית הספר יטפל בזה
וזהו- - -

אציין שבילדותי בהחלט לא נתקלתי בתופעה כזו, היו כהות בכיתה ולא זכור לי שפגעו בהן על זה
נראה לי שהיום הנושא הזה: בהיר - כהה נכנס מאוד, בשידוכים בכלל שמו את הנושא הזה כמה שמכריע את כף המאזניים...
חבל מאוד
וכמו שאמרו פה שלפעמים ילדים קטנים מגלים רגישות יתר לכהים אז תפקידנו בתור אמהות זה לא 'להתלהב' על עדינותם מלאת החן ואפילו לא להגניב חיוך, אלא להזדעזע כשילד אומר שהוא לא רוצה לשחק עם חבר כהה או שהוא לא אוהב גננת בגלל שהיא כהה.., צריך להראות לו שזה מידה מגונה
בהצלחה לכולם

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קודם כל אני לא רואה בעיה שהעלו את הנושא בפרוג ושות' אלא ההפך.
זה טוב להעלות את המודעת בנושא הזה.
לגבי גזענות או לא גזענות, אני חוזרת ואומרת שאי אפשר למקד את הבעיה הזאת לתחום מסויים, בין אם זה גזענות, בין אם זה סגידה ליופי ובין אם זה שנאה או סגידה לכאלה שיש להם תיק של קיטי.
אבל העובדה שבריונות של ילדים היא בדרך כלל כלפי השונה מהם זה עובדה. ממש ממש לא רק בלונדינים נגד כהים, אין שום קשר. אבל העדתיות בתחום הזה בהחלט משחקת תפקיד, ובכלל לא הבהכרח שהחומים הם המסכנים והאשכנזים הם המתנשאים, אלא אחד כלפי השני.

למשל: אנחנו במקרה משפחה מעורבת (מה שבציבורים חרדיים מסויימים עדיין אפילו מוזר :rolleyes: אבל בקהילה שלנו זה ממש לא מוזר אלא נפוץ מאוד.)
אני אשכנזיה ובעלי ספרדי, מבחינת מנטליות אפשר להגיד שהפוך...
בכ"א דוגמא מהחיים: בני הבכור קורא מהחלון קריאות לעג כלפי ילד תימני, כולל חיקוי המבטא והכל וכמובן שסומרות אוזני. בברור מול הילד מתגלה שהוא עושה את זה כנקמה על כך שהנ"ל קרא לו נח נח אשכנוזי עם פייפלעך ולעג עליו עד שבני אמר לו שירגע כי אבא שלו מרוקאי, ואז נתמלאו פניו של הנ"ל בארשת של כבוד ויראה והניח לבני, ובני לא נשאר חייב אלא התלבש עליו...אבל בכל מקרה קורה גם קורה לצערי שהילד שלי נתקל ברחוב בבריונות מהמגזר הספרדי המובהק, עם ה"גאווה הספרדית" אז לא ניתן לאמר שהכל נפלא שאין גזענות, או שהיא חד צדדית.
הבעיה הגדולה היא, שוב, שאנשים אוהבים מגזריות, שייכות, אנ"ש, להיות מהזן הנשגב, שהוא הזן שלנו כמובן, וזה יכול להיות נחמד עד לרגע שבו זה עובר את הגבול בקלות והופך לסלידה מהאחר, ואצל ילדים זה בקלות מגיע למחוזות כאלה.
אנחנו באופן אישי כמשפחה למדנו משהו קטן בחיים...
אמנם אנחנו משתייכים מבחינה השקפתית לדעה מאוד מאוד מסויימת, ואנחנו אפילו מאוד מאוד קיצוניים בה. אבל את האנשים שסביבינו אנחנו לא שופטים על סמך השתייכות או אי השתייכות לדעה הזאת, ובמהלך השנים הבננו שערך של בן אדם נמדד אך ורק על פי האיכויות האישיות שלו. חלף הזמן הנאיבי שבו כל אנ"ש היה מלאך נפלא וכל מי שלא פחות ונחות, זה פשוט לא ככה. ברור שבאופן טבעי נתחבר יותר ל"אנ"ש" אבל לא בזה נמדוד איכויות של בן אדם.צריך ללמוד למדוד ולבחון בני אדם בעין של אמת לדעתי, זה הכל. וגם ללמד את הילדים על הדרך (בתקווה להצליח).

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1780762:
אציין שבילדותי בהחלט לא נתקלתי בתופעה כזו, היו כהות בכיתה ולא זכור לי שפגעו בהן על זה
נראה לי שהיום הנושא הזה: בהיר - כהה נכנס מאוד, בשידוכים בכלל שמו את הנושא הזה כמה שמכריע את כף המאזניים...
חבל מאוד
וכמו שאמרו פה שלפעמים ילדים קטנים מגלים רגישות יתר לכהים אז תפקידנו בתור אמהות זה לא 'להתלהב' על עדינותם מלאת החן ואפילו לא להגניב חיוך, אלא להזדעזע כשילד אומר שהוא לא רוצה לשחק עם חבר כהה או שהוא לא אוהב גננת בגלל שהיא כהה.., צריך להראות לו שזה מידה מגונה
בהצלחה לכולם

יקירתי,
את נסחפת לשוליים.

הבעיה היא הבריונות,
לא הצבע.

באחת מכיתותי הילדה השולית המסכנה והסובלת היתה בלונדינית, עם עיניים תכולות.

זו תופעה קיימת וזקוקה לטיפול, זה במקרה נפל כאן על הצבע. סתם, ממש סתם, כנראה לא היה משהו אחר לעלות עליו.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;1780829:
קודם כל אני לא רואה בעיה שהעלו את הנושא בפרוג ושות' אלא ההפך.
זה טוב להעלות את המודעת בנושא הזה.
לגבי גזענות או לא גזענות, אני חוזרת ואומרת שאי אפשר למקד את הבעיה הזאת לתחום מסויים, בין אם זה גזענות, בין אם זה סגידה ליופי ובין אם זה שנאה או סגידה לכאלה שיש להם תיק של קיטי.
אבל העובדה שבריונות של ילדים היא בדרך כלל כלפי השונה מהם זה עובדה. ממש ממש לא רק בלונדינים נגד כהים, אין שום קשר. אבל העדתיות בתחום הזה בהחלט משחקת תפקיד, ובכלל לא הבהכרח שהחומים הם המסכנים והאשכנזים הם המתנשאים, אלא אחד כלפי השני.

למשל: אנחנו במקרה משפחה מעורבת (מה שבציבורים חרדיים מסויימים עדיין אפילו מוזר :rolleyes: אבל בקהילה שלנו זה ממש לא מוזר אלא נפוץ מאוד.)
אני אשכנזיה ובעלי ספרדי, מבחינת מנטליות אפשר להגיד שהפוך...
בכ"א דוגמא מהחיים: בני הבכור קורא מהחלון קריאות לעג כלפי ילד תימני, כולל חיקוי המבטא והכל וכמובן שסומרות אוזני. בברור מול הילד מתגלה שהוא עושה את זה כנקמה על כך שהנ"ל קרא לו נח נח אשכנוזי עם פייפלעך ולעג עליו עד שבני אמר לו שירגע כי אבא שלו מרוקאי, ואז נתמלאו פניו של הנ"ל בארשת של כבוד ויראה והניח לבני, ובני לא נשאר חייב אלא התלבש עליו...אבל בכל מקרה קורה גם קורה לצערי שהילד שלי נתקל ברחוב בבריונות מהמגזר הספרדי המובהק, עם ה"גאווה הספרדית" אז לא ניתן לאמר שהכל נפלא שאין גזענות, או שהיא חד צדדית.
הבעיה הגדולה היא, שוב, שאנשים אוהבים מגזריות, שייכות, אנ"ש, להיות מהזן הנשגב, שהוא הזן שלנו כמובן, וזה יכול להיות נחמד עד לרגע שבו זה עובר את הגבול בקלות והופך לסלידה מהאחר, ואצל ילדים זה בקלות מגיע למחוזות כאלה.
אנחנו באופן אישי כמשפחה למדנו משהו קטן בחיים...
אמנם אנחנו משתייכים מבחינה השקפתית לדעה מאוד מאוד מסויימת, ואנחנו אפילו מאוד מאוד קיצוניים בה. אבל את האנשים שסביבינו אנחנו לא שופטים על סמך השתייכות או אי השתייכות לדעה הזאת, ובמהלך השנים הבננו שערך של בן אדם נמדד אך ורק על פי האיכויות האישיות שלו. חלף הזמן הנאיבי שבו כל אנ"ש היה מלאך נפלא וכל מי שלא פחות ונחות, זה פשוט לא ככה. ברור שבאופן טבעי נתחבר יותר ל"אנ"ש" אבל לא בזה נמדוד איכויות של בן אדם.צריך ללמוד למדוד ולבחון בני אדם בעין של אמת לדעתי, זה הכל. וגם ללמד את הילדים על הדרך (בתקווה להצליח).
אהבתי...
בנים זה עם אחר
הם חסיני אש...
זה שונה לגמרי מילדה קטנה שחברות פוגעות בה ולי היא נראית ילדה עדינה, לא נראה לי שהיא התחילה איתם, ממש לא.
וכל שאר דבריך, אני מסכימה ב100%
הגיע הזמן שנבין שלכל מגזר יש מה ללמוד מהמגזר השני ולא שיש מלאכים שחורים ומלאכים לבנים

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י mig;1780834:
יקירתי,
את נסחפת לשוליים.

הבעיה היא הבריונות,
לא הצבע.

באחת מכיתותי הילדה השולית המסכנה והסובלת היתה בלונדינית, עם עיניים תכולות.

זו תופעה קיימת וזקוקה לטיפול, זה במקרה נפל כאן על הצבע. סתם, ממש סתם, כנראה לא היה משהו אחר לעלות עליו.

ידוע לנו על משפחה שכולם בלונדיניים עם עיינים תכלת ,וחברות גדולות ומובילות בשוק
רוצים את ילדיהם לפרסומות ,ומוכנים לשלם עליהם הון רב, אבל הם הדחויים של
השכונה ,יכול להיות כי הם לא מטופחים והם משפחה דלת אמצעים ,
למדתי מזה משהו ,נכון שיופי חיצוני משפיע ,אבל המרכיב החשוב ביותר זה
הבטחון עצמי של הילד שמגיע בחלקו הגדול מהבית,ןמהסתכלות חיובית ,שבונה את השידרה של הילד.קחו דוגמה לענין ,הכרתי חיידר חסידי ,שמלך הכיתה היה ילד ספרדי.
היה לו ביטחון עצמי חזק מאוד.

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1780856:
אהבתי...
בנים זה עם אחר
הם חסיני אש...

נכתב ע"י מנדי שלום;1780874:
טעות חמורה מאין כמוה

בריונות אצל ילדים כתועפה קיימת בין אצל בנים ובין אצל בנות.
רק שהמאפיינים שלה קצת שונים.
אצל בנים יש יותר אלימות פיזית, ואצל הבנות האלימות היא מילולית.

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אסתר;1780883:

אבחון מדויק.

מנדי שלום

משתמש פעיל
נכתב ע"י אסתר;1780883:

נכון,אבל כדאי להבין שיש בנים שנפגעים מאלימות מילולית חזק מאד,
ויש בנות שלא שמות פס על אלימות מילולית.

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אסתר;1780883:

מה שהשקעה מתארת זו אלימות מילולית ולא פיזית, והיא קיימת גם קיימת אצל בנים.
ההבדל בין המגדרים הוא שאצל בנים האלימות (המילולית והפיזית) גלויה, ואצל בנות היא סמויה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1780856:
אהבתי...
בנים זה עם אחר
הם חסיני אש...
זה שונה לגמרי מילדה קטנה שחברות פוגעות בה ולי היא נראית ילדה עדינה, לא נראה לי שהיא התחילה איתם, ממש לא.
וכל שאר דבריך, אני מסכימה ב100%
הגיע הזמן שנבין שלכל מגזר יש מה ללמוד מהמגזר השני ולא שיש מלאכים שחורים ומלאכים לבנים

בכלל לא אמרתי שהילדה במקרה שלך התחילה, דווקא זה מקרה שנשמע שהילדה מוקד ללעג שלא באשמתה בכלל אלא בעוון זה שהיא שונה מכולן.
וזה טוב מאוד שאת נרתמת לטפל בזה אפילו שאין לך קשר אישי לעניין, רק הדברים שאני כתבתי זה כל מיני מסקנות ומסרים כלליים מהסיפור וממצבים בין ילדים על הרקע הזה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
ואני היתי גננת של ילד אתיופי!!! והוא היה אהוב הילדים כי היה נקי ומסודר וחברמן ותמיד עם חיוך נוצץ. ברור שהיה גם מי שקרא לו כושי מסריח אבל זה היו ילדי שוליים שסתם קינאו...

כל טוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אשריך את מקסימה
כל הכבוד על הרגישות
זה דבר שיכול להשאיר צלקת
אצל הילד שנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  13  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה