עזרה אמא, אל תברחי..........

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עדיין מרגיש לי לא נכון, מה נראה לכן? להתעקש?
אני חושבת שלא, לפעמים להישאר רק עושה להם לא טוב יותר.
גם נראה לי שהגננות מרגישות את הצורך להתמודד לבד, בלי העיניים הבוחנות והביקורתיות שלנו ;)

הדס99

משתמש מקצוען
יש כאן גננות? גן ראשון וכדומה (גיל 3)? מעניין מה דעתכן ונסיונכן - האם להפרד מהר גם אם יש בכיות, או להשאר בגן
לפעמים נראה לי שאם אני נשארת - הפרידה הופכת להיות קשה יותר והילד "מתבלבל"
מצד שני הלב נמשך להשאר ולא להשאיר בגן ילד בוכה שקשה לו

ספרינגית

משתמש מקצוען
מכינים את הילד מראש
כן, הילד מבין, מה שאתם חושבים שהוא לא מבין.
מספרים לו שהוא הולך לגן חדש.
משחק עם חברים.
ואמא מיד תחזור. ואמא אוהבת אותו אבל חייבת לרוץ לעבודה
ולא להישאר עם הילד בגן, מספיק קשה לו.וגם להראות לו את הקושי של האמא.די מספיק
נשיקה והחוצה:
אני מסכימה לגמרי עם פותחת האשכול
אני מדברת ממקום של גננת על הקושי שלנו לפעמים לנהל סדר יום כשיש אמהות בשטח
מסכים שלא צריך לברוח.

אבל להשאר זה לא פתרון.

לדעתי, צריך להראות לתינוק שהולכים!
אני פשוט ניגש אליו ואומר לו שאני הולך.

גם אם הוא קטן, ולא מבין את המילים שלי, אבל הוא מבין את רוח הדברים
שאומר' שכעת אני הולך' ואני משאיר אותו בידים טובות, ושבסוף אני אחזור, כמו שאני חוזר בסוף כל יום.
לעולם לא הייתי משאירה מיד ביום הראשון ילד שחדש במעון. בחיים לא.
נראה לי מעשה מזעזע לחלוטין.
הייתי איתו היום כשעה. מתוכם נשאר חצי שעה עם אחותו בת 5 כשירדתי לסדר את התשלום.
מחר נישאר שוב. בין אם זה ייראה לגננת ובין אם לא... בכל מקרה זה לא יום של סדר יום מסודר ומתוקתק כמו יום רגיל.
ניפרד כמובן מתישהו אבל ממש לא מיד.
ולא, הוא לא ילד ראשון. גם לא שני וגם לא שלישי (גם לא רביעי וכו' וכו' וכו' תמשיכו אתם...)

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
לעולם לא הייתי משאירה מיד ביום הראשון ילד שחדש במעון. בחיים לא.
נראה לי מעשה מזעזע לחלוטין.
הייתי איתו היום כשעה. מתוכם נשאר חצי שעה עם אחותו בת 5 כשירדתי לסדר את התשלום.
מחר נישאר שוב. בין אם זה ייראה לגננת ובין אם לא... בכל מקרה זה לא יום של סדר יום מסודר ומתוקתק כמו יום רגיל.
ניפרד כמובן מתישהו אבל ממש לא מיד.
ולא, הוא לא ילד ראשון. גם לא שני וגם לא שלישי (גם לא רביעי וכו' וכו' וכו' תמשיכו אתם...)
מסכימה לגמרי!!!
זה חדש, מבלבל, לא מוכר
למה לעשות לו את זה????????????????????????
הוא עוד לא מרגיש בטוח שם!

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@ספרינגית זה קצת מוקצן לומר מעשה מזעזע, הפיצית שלי בילתה היום בלעדי בטוב ובנעימים זאת לאחר כמעט חודש בו אני משוחחת איתה (היא פיצית מאוד ועדיין..) ומסבירה לה ונותנת לה הרגשה הכי בטוחה שבעולם.
אני אישית טיפוס שטוב לו לא להיכנס לעומקם של דברים שכאלו מידי, אחרת אחזור אחורה בזמן.....(לשבת איתם בבית וכו'...)

אאי

משתמש פעיל
מאיזה גיל צריך להשאר בשביל הילד? בגילאים הקטנים ממש (מטפלת 4-5-6 חדשים) יש צורך?
המטפלות לא רוצות שהאמהות ישבו להם בסלון ביתן...

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הגננת והמטפלת של הבנים שלי מעדיפות שלא אשאר איתם הרבה ביום הראשון (אפילו חצי שעה)
הם עורכות היכרות עם הילדים והמקום יום לפני.
עדיין מרגיש לי לא נכון, מה נראה לכן? להתעקש?
יום לפני היכרות עם הגננת והמקום, זה מספיק?
לא חשוב להיות איתם יותר ביום הראשון?
(אמלה ואבלה, איך נפרדים מהקטנציק הזה וחוזרים לעבודה:eek:)
אני לגמרי חושבת שהגננת והמטפלת צודקות.
אם 90 אחוזים מהילדים מתמודדים יפה, למה שהילד שלי לא יתמודד דווקא?
כשאמא רגועה ובטוחה- בדרך כלל הילד רגוע.

ואני לא אומרת שלא קשה לי להשאיר תינוקת קטנה בת כמה חודשים למטפלות זרות.
אבל מה נעשה? אלו החיים.:rolleyes:

משקפיים ורודות

משתמש מקצוען
לא רק במעון!
גם שהייתי גננת לגילאי 3-4
הייתי רואה אמהות שמנסות לברוח, הייתי עוצרת אותן
אומרת להן להפרד, לומר לילד שאת הולכת ואת חוזרת עוד מעט.
בשום אופן לא לברוח בהיסח דעת!!!

ספרינגית

משתמש מקצוען
@ספרינגית זה קצת מוקצן לומר מעשה מזעזע, הפיצית שלי בילתה היום בלעדי בטוב ובנעימים זאת לאחר כמעט חודש בו אני משוחחת איתה (היא פיצית מאוד ועדיין..) ומסבירה לה ונותנת לה הרגשה הכי בטוחה שבעולם.
אני אישית טיפוס שטוב לו לא להיכנס לעומקם של דברים שכאלו מידי, אחרת אחזור אחורה בזמן.....(לשבת איתם בבית וכו'...)
דיברתי על מעון שזה לא לשבת עם מטפלת בביתה
וזה גם יותר מאיים לילד שרגיל למשפחתון של 5 ילדים.
והילד כמעט בן שנתיים . מאד שונה מלהשאיר פיצי/ת

ספרינגית

משתמש מקצוען
מאיזה גיל צריך להשאר בשביל הילד? בגילאים הקטנים ממש (מטפלת 4-5-6 חדשים) יש צורך?
המטפלות לא רוצות שהאמהות ישבו להם בסלון ביתן...
ברור שבגיל הזה לא צריך. כל עוד היא מטפלת בהם כראוי הם בסדר גמור. דיברתי על גדולים יותר

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
ברור שבגיל הזה לא צריך. כל עוד היא מטפלת בהם כראוי הם בסדר גמור. דיברתי על גדולים יותר
אבל כמובן כמובן גם בגיל הזה לדבר איתם המון לפני זה מה בדיוק הולך להיות וכמה זמן הוא יהי אצל המטפלת וכו'
זה מצחיק לחשוב שתינוקות קטנים פחות מרגישים כי ההיפך הוא הנכון, בד"כ הם הרבה יותר קשורים ולא מבינים מאיפה נופלת עליהם דמות חדשה שלא הכירו.
ולדעתי , אם יש אפשרות גם בגיל הפיצי, להישאר איתם קצת זמן במקום החדש (והדי מאיים בשבילם)
שווה לעשות את זה.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
תספרי לנו מה היה היום?
(פשוט מהניסיון שלי להישאר עם הילד ביום הראשון זה לדחות את הקץ ביום אחד).
למה?
הוא נמצא במקום חדש שאולי קצת מאיים עליו
וככה אמא נמצאת איתו לקצת זמן להראות לו שהכל בסדר וזה דווקא נחמד
אז נכון שלמחרת עדיין יהיה לו קשה (בגלל הפרידה מאמא) אבל לפחות יכיר את המקום
כמקום בטוח שאמא הייתה איתי פה.

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ביום הראשון המעון מאיים מאוד.
שמתי לב שבעיקר בגלל כמות האמהות שנמצאת שם, זה מאוד מבהיל את הילדים.
ביום השני כשהאמהות מגיעות קצת זמן ויוצאות, הילדים פחות מבוהלים, חלק בוכים והרוב די חוששים חשש תקין של הסתגלות והתחלה. אבל זו כבר לא הבהלה של להיכנס לחדר מלא באמהות ענקיות ומאיימות...

12HAVA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה אני אמורה לעשות עם תינוקת בת 10 חודש?
אני יכולה להגיד לה שאני אחזור וכו' אבל אני לא בטוחה שהיא באמת תבין
לעומת זאת כשהיא מסובבת את הראש ולא רואה אותי היא מתחילה לבכות
נשארתי איתה 20 דק בבוקר אמרתי לה שלום וכשיצאתי מהכיתה שמעתי אותה צורחתתתת
מה עושים???
ואתמול גם השארתי אותה אחרי חצי שעה ואמרו לי שהיא לא הפסיקה לבכות...

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
מה אני אמורה לעשות עם תינוקת בת 10 חודש?
אני יכולה להגיד לה שאני אחזור וכו' אבל אני לא בטוחה שהיא באמת תבין
לעומת זאת כשהיא מסובבת את הראש ולא רואה אותי היא מתחילה לבכות
נשארתי איתה 20 דק בבוקר אמרתי לה שלום וכשיצאתי מהכיתה שמעתי אותה צורחתתתת
מה עושים???
ואתמול גם השארתי אותה אחרי חצי שעה ואמרו לי שהיא לא הפסיקה לבכות...
זה הכי נורמלי בעולם שהיא בוכה. סה"כ קשה לה.
חשוב באמת להרגיע אותם מאוד בבית ולפנק אותם בימים הראשונים האלה.
וחוצמיזה תהיי בטוחה שהיא מבינה מצוין!
וכמה שאת יותר מסבירה לה זה פשוט נותן לה ביטחון.
ובע"ה תתפללי כמובן שתתרגל כמה שיותר מהר , ותבכה כמה שפחות.

נדנדה

משתמש מקצוען
יש כאן גננות? גן ראשון וכדומה (גיל 3)? מעניין מה דעתכן ונסיונכן - האם להפרד מהר גם אם יש בכיות, או להשאר בגן
לפעמים נראה לי שאם אני נשארת - הפרידה הופכת להיות קשה יותר והילד "מתבלבל"
מצד שני הלב נמשך להשאר ולא להשאיר בגן ילד בוכה שקשה לו
אני כלא גננת אבל עבדתי בעבר 8 שנים במעון בקבוצת גיל שנה 3 חדשים והיו גם שנים לילדים יותר גדולים, ואני ינסה לענות לך ולכל מי שמעניין אותה.

1. השנה שהיה לנו (הכוונה למטפלות והילדים) הכי כיף וקל בתחילת שנה הי בשנה שפתאום ברגע האחרון התמ"ת לא אישר ימי הסתגלות.(פעם התחילו בא' אלול אחרי צהריים מפגש הכרות ואז למחרת שעתיים ...)

2. לרוב הילדים (אולי לכולם - אבל יש ילדים שזה לא נראה) לא טוב שהאימא נעלמת בלי להודיע.

3. ככל שלאימא יותר קשה הפרידה (וככל שהיא לא מסתירה את זה מהילד) גם לילד זה יהיה קשה יותר.
אימא שאומרת לילד כל אחר צהריים ו/או בבוקר לפני המעון היום אתה תבכה אתה גדול וכו' וכו' מזמינה את הבכי אצל הילד (הילד מבין שמצופה ממנו לבכות ולא רוצה לאכזב...)

4. הורים שלא יודעים להיפרד מהילד מהר לרוב מקשים על הילד מאוד. (חוץ מהקושי שלו להתרגל למקום חדש הוא גם סוחב את המצפון של אימא שלו...).

5. לפחות לימים הראשונים (ואולי רק לימים הראשונים - תלוי ילד) מומלץ מאוד להביא לילד חפץ מהבית (דובי/מוצץ/שמיכה או אפילו שקית אם ביסקוויט) גם ילד שאין לו חפץ שהוא קשור לו באופן כללי, זה נותן לו רוגע שיש לו בתוך כל הבלגן משהוא מוכר מהבית.

זה מה שעלה לי בינתיים ברור שכאימא זה בכלל לא קל (הבת שלי בגן טרום חובה בכתה כל בוקר עד חנוכה היסטרי...
עד שחברה בצוות עזרה לי מהצד בכל מיני משפטים שידעתי לדקלם בע"פ להורים במעון.... והשם ריחם עלינו וזה עבר לה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה