אל תסתר - ליבי קליין

חיילי פייג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ורק לי הפריע החוסר הגיון?
מה הסיכוי שאשתו של האב הביולוגי תיהיה הרופאה???
ומה הסיכוי שאמו של ההחולה סכיזופרניה תעביר לו כסף מבלי לדעת/לדרוש לדעת בדיוק איפה הוא?

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
בסדרה הקודמת גם כי אלך הייתה אחת שסיפור חייה
היה זהה לספורים, הסופרת ואותה אחת מופיעות יחדיו בהרצאות
נקווה שהפעם אף אחד לא יזדהה עם הסיפור הקשה הזה.

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קראתי רק את הספר הראשון - גם כי אלך, ולא חושבת שאקרא את האחרים.
העלילה בהתחלה מעניינת אבל ככל שהיא מתקדמת - היא פשוט לא מתקדמת לשום מקום. סיפור שאפשר לספר אותו ב2 משפטים הוא פשוט לא סיפור מספיק טוב בעיני.
הרי כולם יודעים שבסוף גיטי תתחתן עם מאיר אז איך סוחבים דבר כזה 700 עמודים?
חוץ ממה שכל משפט שני מנסה לסחוט דמעות מיותרות.
קראתי רק בגלל ההמלצות החמות מכאן ודי התאכזבתי.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מאז שראיתי כמה רעש ביקורת כאן עושה קשה לי להגיב וכל מילה אני מודדת כי בכל זאת הסופרות קוראות... אבל אסתפק בכך שהספר עמוס טרגדיות,אבל אני יודעת שיש אנשים שאוהבים את זה. מה שהפריע לי מאד היה התנהגות מלאכית מדי של הדמויות כולן, בפרט של גולדי ואיך בסוף הספר הכל מסתדר כבמטה קסם. הוא בדיוק חוזר והגט לא חל... הוא מתרפא מהסכיזופרניה (???) החולה מוצא רופא על סף מותו... ועוד. מכל הבחינות הללו הספר לא מתאים למתמודדים בגלל שהם עלולים ליפול לחולשה למראה ההתמודדות ההירואית של הדמויות.

אגב, כל הנושא הזה, להציג כאילו חיים עם בעל חולה נפש במצב קטטוני הם אפשריים.... כאילו ביטול הגט זה פרס... נושא רגיש מדי. הייתי אומרת.

הכתיבה של הסופרת, אגב, מעולה ומושכת לקריאה.

sm100

משתמש צעיר
איזה מעניין,
חשבתי שרק אני לא בסדר!!!
קראתי כבר לפני פסח, והזדעזעתי קשות! בחיים לא קראתי ספרים שלה!
זה עצוב נורא נורא נורא המון טראגדיות, אבל מה שדווקא כן אהבתי זה הסוף(אולי תצחקו עליי....)
לא סבלתי כל הזמן לחשוב שהיא תסדר לכולם את הענינים מספיק לא הגיוני כמות הצרות אבל פי אלף לא הגיוני לסדר הכל לאפי אנד מושלם...
היא לא גמרה את זה עצוב מידי היא פשוט לא גמרה....

יראת

משתמש מקצוען
ומה עם ה'רומן', למה הוא צריך להדחף לכל ספר (אפילו שהוא רמוז תמיד די בעדינות)? זו חציית קווים בציבור שלנו!!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י sm100;n4990866:
.
היא לא גמרה את זה עצוב מידי היא פשוט לא גמרה....

היא לא גמרה כי אולי זה ספר ראשון מתוך שלוש?.....

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עידית פ;n4990961:
ומה עם ה'רומן', למה הוא צריך להדחף לכל ספר (אפילו שהוא רמוז תמיד די בעדינות)? זו חציית קווים בציבור שלנו!!

תזכירי לי על מה את מדברת?

יראת

משתמש מקצוען
קראתי רק 2 ספרים שלה: גם כי אלך - חתן וכלה (מאיר וגיטי) שהכלה נהיתה משותקת. הוא מתלבט רבות ומחליט בסוף להתחתן איתה.
אך טוב וחסד - סיפור על בחור חילוני שנפצע קשות, וסיפור על בחורה חרדית נושרת. איכשהוא היא ראתה אותו מס' פעמים בבית חולים. בסוף הם התחתנו. (פה זה לא עיקר הספר, אבל כאילו היה חייב להדחף)

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י עידית פ;n4991150:
קראתי רק 2 ספרים שלה: גם כי אלך - חתן וכלה (מאיר וגיטי) שהכלה נהיתה משותקת. הוא מתלבט רבות ומחליט בסוף להתחתן איתה.
אך טוב וחסד - סיפור על בחור חילוני שנפצע קשות, וסיפור על בחורה חרדית נושרת. איכשהוא היא ראתה אותו מס' פעמים בבית חולים. בסוף הם התחתנו. (פה זה לא עיקר הספר, אבל כאילו היה חייב להדחף)

זה רומנטיקה זה??.
מה שכן זה: כבוד הדדי, הכלת השני [והשוני]
מידות טובות ועדינות נפש
כך אני התרשמתי בכל אופן.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י שקדיה;n4989758:
מכירה זוג ששמר בסוד כמעט עד הסוף
כי הם לא רצו לצער את ההורים
נכון שהורים רוצים לדעת הכל
אבל לפעמים בשביל הכיבוד הורים והנחת,
את זה את החלטת שזה הנחת.
כמה צער נגרם להורים כשהם יודעים זאת רק לקראת הסוף?
ולוותר על תפילות של אם יהודיה... זה עוד נושא...

קחי דוגמא למשל - זוג שמחכה לילדים.
ההורים יודעים מתפללים שיזכו להיוושע. לא חייבים באמת לספר להם כמה טיפולים ואיך הם עוברים. זה מצער לריק.

אבל בנושא בריאותי כה חמור והאמא שהיא מגדלת יחידה לא יודעת מכלום, היא לא יודעת אפילו להתפלל....

sm100

משתמש צעיר
דווקא אני שמתי לב שהיא היתה יכולה מאוד להתפרע בספר עם הרומנטיקה... והיא לא עשתה את זה!

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י sm100;n4991179:
דווקא אני שמתי לב שהיא היתה יכולה מאוד להתפרע בספר עם הרומנטיקה... והיא לא עשתה את זה!

בכל ספר אפשר.. גם בשיקופיצקי..

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י sm100;n4991179:

בספר 'אל תסתר' יש הרבה 'רומן'. הוא מאוד רוחני ועילאי אולי, אבל קיים. ואני לא שמתי לב לזה כל כך עד שכמה בחורות האירו את עיני. "אנחנו אוהבות לקרא אותה כותבת על חיי הזוג.. איך הם מדברים.... איך...

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י hbecker;n4991202:
אם אני מנחשת נכון את ספר ההמשך אז לייבי ימות והיא תתחתן עם אלעזר. לייבי ציווה בפירוש שתינשא שוב....
כל כך שקוף ההמשך.

המון טרגדיות. אין שמחה בחיים?

שקוף שקוף.. זה מה שיקרה!
ויש שמחה בחיים. בחיים האמיתיים לא בספר דמיוני.

חבר'ה, לא כל מה שליבי קליין חולמת בלילה
אמור לרגש אותנו ביום!
קצת פרופורציות, כולה ספר דמיוני!!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש לי מה לומר,
למרות שקראתי ספר אחד שלה (גם כי אלך)
אבל מעדיפה שלא לומר בגלל שאין בזה במיוחד תועלת.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י תקוה;n4991173:
את זה את החלטת שזה הנחת.
כמה צער נגרם להורים כשהם יודעים זאת רק לקראת הסוף?
ולוותר על תפילות של אם יהודיה... זה עוד נושא...

קחי דוגמא למשל - זוג שמחכה לילדים.
ההורים יודעים מתפללים שיזכו להיוושע. לא חייבים באמת לספר להם כמה טיפולים ואיך הם עוברים. זה מצער לריק.

אבל בנושא בריאותי כה חמור והאמא שהיא מגדלת יחידה לא יודעת מכלום, היא לא יודעת אפילו להתפלל....
לא התוכחתי איך אם זה הנחת או לא
ולא זה הענין כאן
כתבת שזה לא הגיוני לכתוב כזה סיפור
כאילו שזה לא קורה
אז כתבתי שזה קורה וקרה
זה הכל.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n4991191:
בספר 'אל תסתר' יש הרבה 'רומן'. הוא מאוד רוחני ועילאי אולי, אבל קיים. ואני לא שמתי לב לזה כל כך עד שכמה בחורות האירו את עיני. "אנחנו אוהבות לקרא אותה כותבת על חיי הזוג.. איך הם מדברים.... איך...

זה לא "רומן רוחני ועילאי" זה פשוט תאור של שלום בית תקין והגיוני וקשר חיובי בין בני הזוג + נטיה קלה עד כבדה של הדמות הגברית לדמעות ורגשות נשיים. אני שמחה שבחורות אוהבות לקרוא את זה, שתדמיינה את החיים שלהם ככה ולא כמו שהם מתוארים בספרים האחרים (שיחות רומנטיות של אישה בת 30 פלוס עם מגוון חברותיה הקשורות והאוהבות והתומכות זו הצגת מציאות מעוותת).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עידית פ;n4990961:

כל עוד הכל לפי כללי ההלכה, והזוג חי חיי תורה בקדושה, ולא מתואר שום היבט שאסור לתיאור ע"פ ההלכה -
כמה יפה וטוב.
אדרבה, יקראו בנותינו ויראו איך אמורים להיראות חיי נישואין אמיתיים, מלאי רגש ושיתוף, ע"פ התורה והשולחן ערוך.
יקראו ויתעצב עולמן בצורה הנכונה לקראת בניית בית יהודי אמיתי.

(ואולי, רק אולי, ההיפך הוא הנכון? אולי ספרים שבהם הקשר בין בני הזוג הוא טכני, עלוב וחסר משמעות - אולי הם הלא-חינוכיים?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה