מידע שימושי אלרגיה לחלב - ביטוח לאומי

אסתר כהן

משתמש מקצוען
תסתכלי ב"כל זכות", לפי מה שמופיע שם, אתם אולי זכאים ל100% :
ילד שסובל מאלרגיה ומאסתמה עשוי להיות זכאי לגמלה בשיעור של 100%, אם הוא מקבל 4 מבין 7 הטיפולים :
ילד הזקוק באופן קבוע, במשך חצי שנה לפחות, ל-3 מבין 7 הטיפולים שיפורטו להלן בשל מחלה אחת, או שהוא זקוק ל-4 מבין 7 הטיפולים, בשל 2 מחלות או יותר:
  1. טיפול באינהלציות או במשאפים (פעמיים ביום לפחות).
  2. טיפול יומיומי באנטיביוטיקה/קרדיוטונים/משתנים/נוגדי פרכוסים/אימונוסופרסיה/מייצבי לחץ דם.
  3. פיזיותרפיה יומיומית, בשל ליקוי גופני - לפי הוראת רופא.
  4. מעקב במרפאת מומחים (בתת-התמחות המתאימה למחלתו הכרונית של הילד), לפחות פעם אחת במשך חצי שנה.
  5. אשפוז במוסד רפואי (לא כולל אשפוז בחדר מיון), אשפוז יום ואשפוז בית (כאשר רופא או אחות מבקרים את הילד מדי יום) בשל ליקוי גופני או נפשי, במשך 30 ימים לפחות בחצי השנה שקדמה להגשת התביעה, או אשפוז במשך 45 ימים בשנה.
  6. החלפת תחבושות וטיפול מקומי פעמיים ביום לפחות, או שימוש בחליפת לחץ, כאשר השטח הפגוע מהווה חמישית משטח הגוף לפחות.
  7. השגחה חלקית של הזולת - הילד זקוק לנוכחות של הזולת בקרבתו כדי למנוע מצבי סיכון באופן החורג במידה ניכרת מילדים בגילו (למשל ילד עם אפילפסיה או ילד עם אלרגיה מסכנת חיים למזון).
ב"ה הוא עונה רק על סעיף 7

מידי פעם

משתמש פעיל
  1. טיפול באינהלציות או במשאפים (פעמיים ביום לפחות). - כתבת אסטמה?!
  2. מעקב במרפאת מומחים (בתת-התמחות המתאימה למחלתו הכרונית של הילד), לפחות פעם אחת במשך חצי שנה. - אם יש אסטמה / אלרגיה - יש צורך במעקב במרפאת מומחים...
  3. השגחה חלקית של הזולת - הילד זקוק לנוכחות של הזולת בקרבתו כדי למנוע מצבי סיכון באופן החורג במידה ניכרת מילדים בגילו (למשל ילד עם אפילפסיה או ילד עם אלרגיה מסכנת חיים למזון). -
    ב"ה הוא עונה רק על סעיף 7
    יוצא 3 טיפולים מתוך ה7...

אסתר כהן

משתמש מקצוען
  1. טיפול באינהלציות או במשאפים (פעמיים ביום לפחות). - כתבת אסטמה?!
  2. מעקב במרפאת מומחים (בתת-התמחות המתאימה למחלתו הכרונית של הילד), לפחות פעם אחת במשך חצי שנה. - אם יש אסטמה / אלרגיה - יש צורך במעקב במרפאת מומחים...
  3. השגחה חלקית של הזולת - הילד זקוק לנוכחות של הזולת בקרבתו כדי למנוע מצבי סיכון באופן החורג במידה ניכרת מילדים בגילו (למשל ילד עם אפילפסיה או ילד עם אלרגיה מסכנת חיים למזון). -

יוצא 3 טיפולים מתוך ה7...
הטיפולים והאינהלציות זה לא קבוע
רק בהתפרצוית שזה בד"כ בחורף.
ובאמת-סעיף 2 אולי גן נכון אם ביקור במרפאת אלרגיה נחשב גם

אסתר כהן

משתמש מקצוען
אולי רופא ריאות יסכים לכתוב לך שזה קבוע...
המומחה ראות שהיינו השנה
כבר הוריד את הצורך במשאף יומיומי למניעה ב"ה
וכרגע זה לא נראה לי נחשב שיש לו אסטמה פעילה
השנה חורף ראשון שעבר רק עם אינהלציות קלות פעם אחת, ב"ה.
אבל גם כשזה היה קשה ופעיל והוא אפילו התאשפז בגלל האסטמה- קבלנו רק אלף+ לחודש

מידי פעם

משתמש פעיל
המומחה ראות שהיינו השנה
כבר הוריד את הצורך במשאף יומיומי למניעה ב"ה
וכרגע זה לא נראה לי נחשב שיש לו אסטמה פעילה
השנה חורף ראשון שעבר רק עם אינהלציות קלות פעם אחת, ב"ה.
אבל גם כשזה היה קשה ופעיל והוא אפילו התאשפז בגלל האסטמה- קבלנו רק אלף+ לחודש
אז כנראה לא ילך...

אצלי המשאף בשימוש יומיומי...

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
לא נכון. הבת שלי עם אסטמה פעילה בצירוף רגישות לחלב. הארלרולוג כתב שהיא בסכנה וכו וכו ושהרגישות לחלב מסכנת אותה יותר עקב האסתמה (מכתב מלחיץ ממש...) ובועדה לא התרשמו בגלל שלא אושפזה כבר כמה שנים, וגם ועדת ערר לא התרשמו. ניסתי שנה להלחם, הסברתי להם שהם בעצם דורשים שלא אשגיח עליה כדי שתקבל משהו חלבי ותחטוף התקף ותתאשפז.... ואני מבקשת קצבה כדי למנוע את זה...
לא עזר כלום!!
מוזר, הבן שלי במצב הזה וקיבלתי ממש בקלות, אולי זה תלוי בגיל הילד?
ואכן אלרגיה מסכנת חיים נחשבת ל50% נכות ולא 100%.

ot!

משתמש מקצוען
לא נכון. הבת שלי עם אסטמה פעילה בצירוף רגישות לחלב. הארלרולוג כתב שהיא בסכנה וכו וכו ושהרגישות לחלב מסכנת אותה יותר עקב האסתמה (מכתב מלחיץ ממש...) ובועדה לא התרשמו בגלל שלא אושפזה כבר כמה שנים, וגם ועדת ערר לא התרשמו. ניסתי שנה להלחם, הסברתי להם שהם בעצם דורשים שלא אשגיח עליה כדי שתקבל משהו חלבי ותחטוף התקף ותתאשפז.... ואני מבקשת קצבה כדי למנוע את זה...
לא עזר כלום!!
עוד פעפ ועוד פעם ובתי משפט בסוף מצליחים אל יאוש

מידי פעם

משתמש פעיל
מישהו יודע אולי מה לגבי סייעת לילדים מתחת לגיל 3 לשנה הבאה?

יש לי ילד אלרגי בן שנה, שקיבל השנה סייעת מטעם "עזר מציון" במימון משרד הרווחה (50 שעות חודשיות, שגם הן לא מספיקות בכלל, אבל לפחות זה...)
רציתי לסדר את זה לשנה הבאה, ופניתי לרווחה, ושם אמרו לי שעדיין לא יודעים מי אמור להיות אחראי על זה לשנת הלימודים הבאה, ורק באמצע אוגוסט אמור לצאת חוזר מנכ"ל, ואז יידעו מי יטפל בזה.
זה דבר לא הגיוני!!! הלימודים מתחילים ב1.9. וזו פרוצדורה לסדר את הטפסים, להביא אישורים מרופאים לפי הנדרש... וכו' וכו'.
לא ייתכן שרק אז יגידו לנו אילו טפסים צריך ולמי לפנות... זו גם תקופה של חופשה במקומות רבים, ולכאורה ייצא שנתחיל את שנת הלימודים ללא סייעת!!!

אני מאמינה שאני לא היחידה בבעיה הזו, ויחד איתי "תקועים" עוד הורים רבים מכל רחבי הארץ.

אם יש כאן מישהו שמתמצא ויכול לעזור לי, ואולי נועיל כך לאנשים נוספים... - זה יהיה חסד גדול!!!!

תודה מראש!

prozt

משתמש חדש
מכאן תצא הקריאה לפתוח במאבק על הסייעות לילדים באלרגיה מסכנת חיים
משרד הרווחה ע"פ חוזר מנכ"ל סגר את המימון לסייעות לילדים אלו,
במקום זה הם העבירו בשנה האחרונה הכשרה מיוחדת את כל הגננות במעונות והמשפחתונים איך מתמודדים עם אלרגיה זו ,ואיך מזריקים אפיפן {חסכון לא רע בכלל}
ואין למה לצפות בשלב זה

prozt

משתמש חדש
גם אלו שכבר קיבלו אישור לסייעת לשנה הקרובה ,כפי ששמעתי מעובדת המשרד זה הולך להתבטל

prozt

משתמש חדש
"דחוף" מה שכן נוכל לקבל זה סיוע במימון המעונות לפי טבלת הכנסה לנפש
לא מצליחה להשיג את הטבלה {במשרד הרווחה לא רצו להגיד } ,למי שיש אשמח שיפרסם זאת כאן לתועלת הציבור

מידי פעם

משתמש פעיל
מכאן תצא הקריאה לפתוח במאבק על הסייעות לילדים באלרגיה מסכנת חיים
משרד הרווחה ע"פ חוזר מנכ"ל סגר את המימון לסייעות לילדים אלו,
במקום זה הם העבירו בשנה האחרונה הכשרה מיוחדת את כל הגננות במעונות והמשפחתונים איך מתמודדים עם אלרגיה זו ,ואיך מזריקים אפיפן {חסכון לא רע בכלל}
ואין למה לצפות בשלב זה

זה בטוח? מאיפה המידע?
אף גוף אחר לא יהיה אחראי על זה???

מה עושים???!!!
קיבלו את הילד שלי למעון רק בתנאי שתהיה לו סייעת, ולא נראה לי שהמטפלות שם קיבלו הדרכה כלשהי.

prozt

משתמש חדש
המידע מגיע גם מהעו"ס של הילד שלי במחלקת רווחה וגם מהמעון שלו אצלם הם באמת עברו הדרכה וזה המגמה
כמו"כ ניתן לעיין בחוזר מנכ"ל מאתר של משרד הרווחה מפורסם לציבור
ומה עושים ??? מחכה ממכם לתשובה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
רק אם מדובר על אלרגיה ברמה מסכנת חיים, שרופא אלרגולוג קבע שהילד צריך לשאת אפיפן צמוד.
במקרה כזה זכאים בד"כ לקצבת נכות חודשית.
רק אם אסטמה נלוות או התקף שגרר אישפוז. הם בכלל לא קלים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה