מידע שימושי אלרגיה לחלב - ביטוח לאומי

ot!

משתמש מקצוען
אחיינית שלי יש לה אלרגיה לחלב, התייעצנו עם הרב גולדנטל והוא אמר לנו שכמעט כיום אין הרבה אופציות, היה לו איזה רעיון שאני אישית מפחד להעלות אותו על הכתב, הרעיון שלו היה ללכת לבנין משרדי הביטוח לאומי ולתת לילדה חלבי במינון נמוך שהם יראו בעצמם את תהליך הפינוי והתגובה האלרגית, כל זה כמובן בדגש על חיי אדם שלא ח"ו יהיה פגיעה בילדה...
עיין בתגובה הקודמת שלי

מידי פעם

משתמש פעיל
יש לי תיעוד מהמיקרה של הסיטורציה 20 בעין כרם
אין המלצה לאפיפן
אז תלכי לאלרגולוג, תספרי על זה, ותבקשי אפיפן. תגידי שאת מאוד לחוצה שמא זה יקרה שוב... וכו'... - שווה לנסות!
(ד"ר בר-סלע הוא אלרגולוג די גמיש... אם את רוצה לנסות אותו...)

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אז תלכי לאלרגולוג, תספרי על זה, ותבקשי אפיפן. תגידי שאת מאוד לחוצה שמא זה יקרה שוב... וכו'... - שווה לנסות!
(ד"ר בר-סלע הוא אלרגולוג די גמיש... אם את רוצה לנסות אותו...)
תודה רבה!
אנסה באמת

gila zohar

משתמש מקצוען
אם יש לך גם אישור מרופא ילדים\ריאות שילד יש אסטמה פעילה וגם אישור מרופא אלרגיה שליד יד אלרגיה מסכנת חיים+ המלצה למזרק, אמורים לאשר לך ללא בעיה.
לא נכון. הבת שלי עם אסטמה פעילה בצירוף רגישות לחלב. הארלרולוג כתב שהיא בסכנה וכו וכו ושהרגישות לחלב מסכנת אותה יותר עקב האסתמה (מכתב מלחיץ ממש...) ובועדה לא התרשמו בגלל שלא אושפזה כבר כמה שנים, וגם ועדת ערר לא התרשמו. ניסתי שנה להלחם, הסברתי להם שהם בעצם דורשים שלא אשגיח עליה כדי שתקבל משהו חלבי ותחטוף התקף ותתאשפז.... ואני מבקשת קצבה כדי למנוע את זה...
לא עזר כלום!!

gila zohar

משתמש מקצוען
זו גם הייתה התגובה שלי, אבל יתכן ובגלל שהמקרה אצלנו היה קל הוא הציע הצעה טיפשית שכזו
גם לנו הוא הציע את זה בשעתו. אמר לתת חלבי כדי שתהיה תגובה ולפנות לבי"ח. או ךביים כזה דבר.
והבת שלי באלרגיה מסכנת חיים- לא במצב קל. זה הזוי . אז עזבתי אותו

מידי פעם

משתמש פעיל
גם לנו הוא הציע את זה בשעתו. אמר לתת חלבי כדי שתהיה תגובה ולפנות לבי"ח. או ךביים כזה דבר.
והבת שלי באלרגיה מסכנת חיים- לא במצב קל. זה הזוי . אז עזבתי אותו
זה זוועה,
לסכן את הילד- בשביל כמה אלפי שקלים...
ב"יד מכוונת" (מיצוי זכויות של ביטו"ל) אמרו לי שהם יודעים שיש המון הורים שעושים את זה, בגלל החוק הטיפשי של הביטוח לאומי...

אסתר כהן

משתמש מקצוען
עם אסטמה פעילה בצירוף רגישות לחלב. הארלרולוג כתב שהיא בסכנה וכו וכו ושהרגישות לחלב מסכנת אותה יותר עקב האסתמה (מכתב מלחיץ ממש...) ובועדה לא התרשמו בגלל שלא אושפזה כבר כמה שנים
מוזר
הבן שלי בדיוק אותו דבר
אסטמה פעילה [כיום כבר לא]
אלרגיה חריפה עם מזרק וללא פנוי למיון אף פעם! [כיום לצערי כבר כן. אבל נכון להגשת הבקשה-לא]
ואישרו לנו קצבה
בקלות
בלי עזרה של שום ארגון [שהארגונים אמרו לנו שלא נקבל, ואין לנו בכלל מה לנסות!!! כנראה כי לא שווה להם להתעסק עם כזה. תיק שהקצבה כ"כ נמוכה ולכן גם האחוזים שלהם נמוכים]

מידי פעם

משתמש פעיל
לא נכון. הבת שלי עם אסטמה פעילה בצירוף רגישות לחלב. הארלרולוג כתב שהיא בסכנה וכו וכו ושהרגישות לחלב מסכנת אותה יותר עקב האסתמה (מכתב מלחיץ ממש...) ובועדה לא התרשמו בגלל שלא אושפזה כבר כמה שנים, וגם ועדת ערר לא התרשמו. ניסתי שנה להלחם, הסברתי להם שהם בעצם דורשים שלא אשגיח עליה כדי שתקבל משהו חלבי ותחטוף התקף ותתאשפז.... ואני מבקשת קצבה כדי למנוע את זה...
לא עזר כלום!!
מוזר מאוד!!!
יש לך מזרק אפיפן?
לי אישרו בלי אירוע מסכן חיים, ובלי מזרק אפיפן- כי הילד עדיין קטן... - 50%!!! בגלל האסטמה!
זה החוק! - מצטטת מאתר "כל זכות":
  • ילד מגיל 9 חודשים ועד גיל 10 שנים העונה על כל 3 התנאים הבאים:
  1. יש לו אלרגיה למזון בהתאם לתבחיני אלרגיה.
  2. רופא מומחה לאלרגיה נתן לגביו המלצה על שימוש במזרק אפיפן.
  3. מתקיים לגביו אחד מבין אלה:
    • ישנו תיעוד רפואי בזמן אמת על טיפול שניתן לילד בזמן התקף הכולל רכיב נשימתי או שוק אניפלקטי.
    • הילד סובל מאסתמה פעילה.
    • קיים ליקוי הפוגע בשיקול הדעת של הילד ובמודעות שלו לסיכונים, ביחס לבני גילו.

מידי פעם

משתמש פעיל
מוזר
הבן שלי בדיוק אותו דבר
אסטמה פעילה [כיום כבר לא]
אלרגיה חריפה עם מזרק וללא פנוי למיון אף פעם! [כיום לצערי כבר כן. אבל נכון להגשת הבקשה-לא]
ואישרו לנו קצבה
בקלות
בלי עזרה של שום ארגון [שהארגונים אמרו לנו שלא נקבל, ואין לנו בכלל מה לנסות!!! כנראה כי לא שווה להם להתעסק עם כזה. תיק שהקצבה כ"כ נמוכה ולכן גם האחוזים שלהם נמוכים]
אצלי אותו דבר!!!
(בלי פינוי ב"ה...) וגם לי כל הארגונים אמרו שאין מה לנסות... ואישרו לי מייד 50%.
לך אישרו 100%?

gila zohar

משתמש מקצוען
מוזר מאוד!!!
יש לך מזרק אפיפן?
לי אישרו בלי אירוע מסכן חיים, ובלי מזרק אפיפן- כי הילד עדיין קטן... - 50%!!! בגלל האסטמה!
זה החוק! - מצטטת מאתר "כל זכות":
  • ילד מגיל 9 חודשים ועד גיל 10 שנים העונה על כל 3 התנאים הבאים:
  1. יש לו אלרגיה למזון בהתאם לתבחיני אלרגיה.
  2. רופא מומחה לאלרגיה נתן לגביו המלצה על שימוש במזרק אפיפן.
  3. מתקיים לגביו אחד מבין אלה:
    • ישנו תיעוד רפואי בזמן אמת על טיפול שניתן לילד בזמן התקף הכולל רכיב נשימתי או שוק אניפלקטי.
    • הילד סובל מאסתמה פעילה.
    • קיים ליקוי הפוגע בשיקול הדעת של הילד ובמודעות שלו לסיכונים, ביחס לבני גילו.
יש לי הכל. כולל מכתבים מהרופא ריאות ומהרופא ארלגולוג ומזרק והכל..
הבעיה היא רק שלא היה לה אישפוז כבר 6 שנים....

אסתר כהן

משתמש מקצוען
אצלי אותו דבר!!!
(בלי פינוי ב"ה...) וגם לי כל הארגונים אמרו שאין מה לנסות... ואישרו לי מייד 50%.
לך אישרו 100%?
100% נכות???
מה פתאום אולי 30 אחוז משו כזה.
בערך אלף שקל בחודש [שהולך ישר לבייביסיטר הקבועה. בגלל האלרגיה שלו אני משאירה רק בייביסיטר אישה, נשואה ואחראית. ואני עובדת חלק ימים אחה"צ]

einkamoni

משתמש מקצוען
לנו מגיל 6 ביטלו את הקצבה, בטענה שהילדה גדולה ואינה זקוקה להשגחה מתמדת.
אבל כמו שאמרו קודם- אין שום קשר בין ביטוח לאומי לסייעת רפואית.
כיום היא עולה לכיתה ג' ועדיין עם סייעת צמודה (גם בשנה הבאה בע"ה).

ולגבי העצה לתת מעט חלב בכניסה לוועדה, אז או שהאלרגיה לא באמת חריפה או ש... לא חושבת שהורה יסכן את ילדו בשביל כמה שקלים, בעצם לא חושבת שהורה יסכן את ילדו בכלל. בייחוד אלו שמוגדרים בסכנת חיים מיידית.

מידי פעם

משתמש פעיל
100% נכות???
מה פתאום אולי 30 אחוז משו כזה.
בערך אלף שקל בחודש [שהולך ישר לבייביסיטר הקבועה. בגלל האלרגיה שלו אני משאירה רק בייביסיטר אישה, נשואה ואחראית. ואני עובדת חלק ימים אחה"צ]
תסתכלי ב"כל זכות", לפי מה שמופיע שם, אתם אולי זכאים ל100% :
ילד שסובל מאלרגיה ומאסתמה עשוי להיות זכאי לגמלה בשיעור של 100%, אם הוא מקבל 4 מבין 7 הטיפולים :
ילד הזקוק באופן קבוע, במשך חצי שנה לפחות, ל-3 מבין 7 הטיפולים שיפורטו להלן בשל מחלה אחת, או שהוא זקוק ל-4 מבין 7 הטיפולים, בשל 2 מחלות או יותר:
  1. טיפול באינהלציות או במשאפים (פעמיים ביום לפחות).
  2. טיפול יומיומי באנטיביוטיקה/קרדיוטונים/משתנים/נוגדי פרכוסים/אימונוסופרסיה/מייצבי לחץ דם.
  3. פיזיותרפיה יומיומית, בשל ליקוי גופני - לפי הוראת רופא.
  4. מעקב במרפאת מומחים (בתת-התמחות המתאימה למחלתו הכרונית של הילד), לפחות פעם אחת במשך חצי שנה.
  5. אשפוז במוסד רפואי (לא כולל אשפוז בחדר מיון), אשפוז יום ואשפוז בית (כאשר רופא או אחות מבקרים את הילד מדי יום) בשל ליקוי גופני או נפשי, במשך 30 ימים לפחות בחצי השנה שקדמה להגשת התביעה, או אשפוז במשך 45 ימים בשנה.
  6. החלפת תחבושות וטיפול מקומי פעמיים ביום לפחות, או שימוש בחליפת לחץ, כאשר השטח הפגוע מהווה חמישית משטח הגוף לפחות.
  7. השגחה חלקית של הזולת - הילד זקוק לנוכחות של הזולת בקרבתו כדי למנוע מצבי סיכון באופן החורג במידה ניכרת מילדים בגילו (למשל ילד עם אפילפסיה או ילד עם אלרגיה מסכנת חיים למזון).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה