בית חולים איפה ללדת בירושלים?

מייטי

משתמש פעיל
סליחה על התגובה אבל ליולדת מאוד נחמד שהבעל נשאר בלילה עד איזה שעה שבא להם אבל לשוכבת ליד זה מפריע ברמות!
ועוד יותר עיצבן אותי שיצאתי מהמקלחת הבעל חיכה לי בדלת לשרותים....

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סליחה על התגובה אבל ליולדת מאוד נחמד שהבעל נשאר בלילה עד איזה שעה שבא להם אבל לשוכבת ליד זה מפריע ברמות!
גם אני השמעתי את הקול הזה. מינימום של פרטיות וכבוד ליולדות האחרות.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
השירותים מיועדים (או אמורים להיות) רק ליולדת עצמה
הבעל גם אם הוא נמצא יכול להשתמש בשירותים בקומה

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לכן צריך שזה יהיה בהסכמה, או לפחות שזו תהיה מדיניות רשמית במחלקה וכך מי שבאה יודעת שיכול להיות שהבעל של היולדת השניה יהיה בלילה.
יש נשים ששווה להן שיהיה בעל של השניה בחדר כדי שגם הבעל שלהן יוכל להישאר (כמוני למשל), במיוחד בביות שזה מאוד נצרך.
ולגבי השירותים - זה בשום פנים ואופן לא צריך להיות ככה, חייבים להעיר או לפנות לאחות האחראית.

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי

גם אני השמעתי את הקול הזה. מינימום של פרטיות וכבוד ליולדות האחרות.
מסכימה איתכן
לי היה בלידה אחת שבקשו ממני שהבעל ישאר שבת ולא היה אכפת לי הם היו אנשים שקטים ועדינים וכבדו מאוד את הפרטיות והשקט שלי ורק הרווחתי קידוש והבדלה בחדר שלי... (והבעל הלך לשירותים במסדרון לא בחדר!)
מצד שני בלידה האחרונה הם היו קולניים ועשו הרבה רעש
כשהבעל נשאר אחרי 10:15 בערב אמרתי לאחיות והם אמרו לו ללכת
מאמינה שאותה אישה כועסת עלי אבל הייתי אחרי ניתוח והם עשו מלא רעש וכשכיבתי את האור הם הדליקו בקיצור לא נתנו לי שניה לנוח...

מרים_

משתמש חדש
גם אני עם עין כרם
היחס החם
המקצועיות
האנושיות (בנושא הזה, אין דברים כאלו. פשוט אין.)
הגישה הטבעית - שבזכותה אני מתאוששת הרבה יותר טוב אחרי הלידה
יש לי 6 ילדים. 2 ראשונים ילדתי בבתי חולים אחרים ומהשלישי והלאה - רק עין כרם.

לגבי האוכל - אני מאוד מדקדקת בנושא הזה ואני לא אוכלת שם אוכל מבושל כמעט בכלל
מסתדרת עם מה שיש (בעלי מביא לי קצת דברים)
ומשתחררת מהר

לי זה שווה, כי באמת אחרי לידה שם אני מתאוששת הרבה הרבה יותר בקלות מאשר במקומות אחרים
(משפיע עלי חודשים אח"כ)

רק חשוב לי לומר - שאני הולכת אך ורק לביות המלא

במחלקה הרגילה אני לא מכירה.
יודעת מחברה שעובדת שם בתור אחות - אם יש גבר שנמצא ביולדות ומפריע ליולדת אחרת - פשוט לבקש מהאחיות והן מיד יוציאו אותו.

ZX

משתמש פעיל
עוד מישהו
האם בשערי צדק או בהדסה עין כרם יש ביקורים חופשי???
ומה לגבי הבעל האם הוא יכול להישאר לצד היולדת בשעות הערב והלילה???
היינו באסותא אשדוד לפני כשנתיים ושם לא הסכימו לבעל להישאר.
עוד מישהי?

משפטנית פח

משתמש מקצוען
שמעתי לאחרונה משתי יולדות בהדסה שהצוות מאד מקצועי,
ושעושים הכל בקטע הרפואי.
(למשל אחת חשדו שיש ירידות בדופק, והמיילדת אמרה שעוד שניה כל צוות הרוםאים יגיעו),

אבל בין לבין, נתנו להן לחכות בלי טיפול.
הראשונה ילדה אחרי ר"ה, ואחרי הלידה התינוקת בידיים שלה, והיא חיכתה איזה שעה עד שיחזרו אליה להתייחס..
לא יכלה לזוז, ולא נתנו לה אפילו בגדים לתינוקת!

השניה- היתה מיילדת אחת על שתי נשים, והיולדת השניה התקדמה יותר, אז שעתיים השאירו אותה לבד,
ורק אחרי שעתיים המיילדת נזכרה להכנס, ולגלות שהיא בלידה וצריך מהר לטפל בעניינים..
השאלה אם גם אתן נתקלתן?
ואיך המחלקה בהר הצופים? והאם בעין כרם זה לא קורה?
לא יודעת מה לגבי הנ"ל

רק יכולה לשתף מהנסיון שלי. 2 לידות בהר הצופים(האחרונה לפני חודש וחצי) צוות מדהים מסור ואנושי ברמה שקשה לי לתאר.

2 הלידות שלי היו ארוכות מאד (למעלה מ10 שעות בחדר לידה) ומורכבות יחסית, הזמינות של המיילדות בחדר לידה ושל כל הצוות הרפואי הייתה מקסימלית והן עשו ממש מעל ומעבר.
וזה כולל גם כמה שעות במיון יולדות לפני הקבלה ללידה וגם בחדר לידה, כל אנשי הצוות, המרדים, המיילדות שנתקלתי ממש ללא יוצאים מן הכלל, היו פשוט מדהימים ואנושיים בצורה בלתי רגילה.
גם האחיות במחלקה היו ממש נחמדות, באופן אישי המחלקה והאשפוז מבחינתי זה כבר החלק השולי בעניין אבל גם שם היה בסדר גמור.

ספציפית הייתי לבד בחדר כך שנתנו לבעלי להשאר גם לילה והיה מצוין.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

משפטנית פח

משתמש מקצוען
למה היית לבד?

אולי בזמן שלך לא היה עומס?
נכון היה ממש ממש ריק.

הבנתי שבגלל המלחמה אנשים נמנעים מלהגיע לשם ובאמת שלא ברור לי למה.

את הלידה הזו התחלתי בע"כ ועברתי לה"צ אבל מבחינה טכנית, בעין כרם נתקלתי בהרבה יותר בני דודים...

ולדעתי היחס לא קשור בדווקא לעומס או לא זו המדיניות שם וזה ממש ניכר, אולי אני טועה אבל אני ממש נהנתי ב"ה. (לידה קודמת הייתה בתחילת הקורונה ואז היה עמוס שם מאד והיחס בחדר לידה היה מעולה).

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון היה ממש ממש ריק.

הבנתי שבגלל המלחמה אנשים נמנעים מלהגיע לשם ובאמת שלא ברור לי למה.
מעניין. אני יודעת על עומס לפני חודש וחצי...
זה כנראה עניין של ימים
ומזל טוב!

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ולדעתי היחס לא קשור בדווקא לעומס או לא זו המדיניות שם וזה ממש ניכר, אולי אני טועה אבל אני ממש נהנתי ב"ה. (לידה קודמת הייתה בתחילת הקורונה ואז היה עמוס שם מאד והיחס בחדר לידה היה מעולה).
הוא קשור..

משפטנית פח

משתמש מקצוען
אין לי דרך מדעית להפריך או לאמת את זה.

ילדתי פעמיים, ורק שם, מדברת נטו על החוויה הספציפית שלי.

(ומעוד קצת חוויות חיוביות מהסביבה הקרובה)

אבל מאמינה שכמו בכל תחום, יש משתנים שונים ונסיבות שונות שמשפיעות על החוויה. וברור שבזמני עומס קשה יותר לתפקד וזה עלול להשליך על הסבלנות והזמינות של הצוות. (מה שגורר אגב מסקנה שתמיד כדאי לחפש בתי חולים פנויים יחסית).

אבל בסוף הון אנושי איכותי נמדד גם בזמני עומס ולחץ, ולדעתי יש להם כח אדם פשוט מעולה.

עוד מעט תחשבו שיש לי שם אחוזים(:

אני באמת לא מכירה מקומות אחרים אבל מקריאת האשכול הזה ודומים שחרשתי בזמנו נשמע שיש הכל בכל מהכל וזה באמת משתנה ודינאמי וכמובן צריך בעיקר ס"ד ותפילה לשליחים נכונים.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני באמת לא מכירה מקומות אחרים אבל מקריאת האשכול הזה ודומים שחרשתי בזמנו נשמע שיש הכל בכל מהכל וזה באמת משתנה ודינאמי וכמובן צריך בעיקר ס"ד ותפילה לשליחים נכונים.
צודקת.

אחותי ילדה שם לפני חודש וחצי, אולי הייתן באותם ימים..
והיה עומס מטורף באותו יום.
אבל טוב לשמוע דעות נוספות.
תכלס, עוד לא נמצא בית החולים שנותן מענה להכל,
אז כל אחת צריכה להחליט בהתאם למידע העדכני.

הרבה מזל טוב וגידול בנחת!

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
גם אצלי היתה אמא של היולדת כל הלילה,
בתחילת ה לילה רציתי להיכנס למקלחת, בדיוק השניה נכנסה, חיכיתי וחיכיתי עד שתצא, סוף סוף יצאה ואני עומדת להיכנס ככה מתארגנת לי ובום אמא שלה נכנסת, היתה שם מלא זמן בשירותים, ואח"כ היה ממש לא נעים להיכנס לשם----
הייתי גמורה מעייפות, רציתי לנסות לישון כמה שיכלתי, וזה היה ממש סיוט, הן ניסו לדבר בשקט, מכירות את זה שמדברים בלחישות?? וזה אחרי ששאלו אותי אם אני מוכנה שיהיה בעל בחדר, אמרתי שלא כי גם בעלי לא נשאר.
בקיצור למדתי מזה להבא שלא אתן לזה לקרות בעז"ה.

• תודה
Reactions: ZX

טוב טובית

משתמש פעיל
אשמח לשמוע מהימים האחרונים
אם למישהי יש מידע הבנתי שבשערי צדק היה עומס מטורף
של יולדות
אני ממש ממש מתלבטת מה לעשות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה